سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۸:۳۶Oct 2020 27

جدیدترین‌های «آموزش فنی و حرفه ای»

روزنامه بازار کار   ۵ ساعت پیش    
تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان البرز و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای با هدف به منظور بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی امضا شد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۷ ساعت پیش    
در راستای استفاده دانش آموزان با "نیازهای ویژه " از ظرفیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای، تفاهمنامه همکاری دوجانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بررسی شد. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۳۹    
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان از برگزاری دومین دوره مسابقات آزاد آجر نماچینی از14 تا 17 آبان ماه در اصفهان خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۲۴    
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، با اشاره به بهره مندی بالغ بر 120 هزار نفر از دوره های آموزش فنی و حرفه ای دراستان، گفت:دومین دوره مسابقات آجر نماچینی از 14 تا 17 آبان ماه دراصفهان برگزار می شود.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:مدیر کمیته امداد سرپلذهاب گفت : افزایش مهارت و تخصص مددجویان از اهداف مهم کمیته امداد در طرحهای اشتغالزایی است که دراین راستا آموزش فنی حرفه ای بیش از 600 نفر از مددجویان شهرستان انجام گرفته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت : 13 هزار و 770 نفر از مردم استان در شش ماهه نخست امسال از آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: نخستین سنجش مهارت آنلاین (سرویس شبانه روزی بدون توقف) صلاحیت تأسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان تهران کلید خورد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۳    
علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور در شورای مهارت استان خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی را به عنوان پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی ویژه دانشگاه فرهنگیان معرفی می کنیم. ...
مدیرکل دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: راهنمای برنامه ریزی درسی در شرایط کرونا تسهیلاتی را برای آموزش و یادگیری در این وضعیت در نظر گرفته اما توصیه این است که خانواده ها نقش شریک یادگیری را در این شرایط ایفا کنند. 24,569,161 10 دی 1393 ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: حدود 70 درصد دوره های آموزشی این سازمان به صورت عملی بوده که شیوع کرونا باعث ایجاد مشکلات زیادی در برگزاری این دوره ها شده است. البته با استفاده از فضای مجازی و توزیع جزوه این دوره ها را برگزار می کنیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
ایلام- رشیدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ایلام از آموزش 10 هزار نفر در مراکز فنی و حرفه ای استان طی سال جاری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۲    
مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از آمادگی سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش های شغلی به کولبران خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۳۵    
بجنورد- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: خراسان شمالی پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی در دانشگاه ها شد و به همین منظور دانشگاه فرهنگیان استان مجوز فعالیت در این زمینه را دریافت کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: کارگاه های مهارت آموزی به روی دانشگاه ها باز خواهد شد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هر دانشجو چند واحد مهارتی بگذراند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۵    
رشت - ایرنا - رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: آزمون هماهنگ مهارت های فنی و حرفه ای امروز "پنجشنبه" با رقابت یک هزار و 74 نفر در این استان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- معاون توسعه مدیریت استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه این استان در حوزه آموزش فنی و حرفه ای دچار کمبودهای زیادی است، گفت: سازمان فنی و حرفه ای کشور باید این نواقص را رفع کند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: استان خراسان شمالی می تواند دپارتمان ملی مهارت اصناف باشد تا بر اساس طرحی از سوی این استان بتوانیم اصناف در سطح کشور را ساماندهی کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس،طی سفر علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به این استان تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین وزارت نفت، سازمان فنی و حرفه ای و استانداری فارس منعقد شد . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گناوه گفت: مطالب مطرح شده در مورد تعطیلی دوره های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای روستای چهارروستایی این شهرستان صحیح نیست و فعالیت آموزشی این مرکز در فضای مجازی ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: 26 نفر کارآفرین نخبه و مجرب استان همدان، با ایجاد کارگاه های تولیدی و آموزشی، 582 نفر را مشغول به کار کردند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با راه اندازی مرکز مهارت آموزی ویژه صنایع دریایی جنوب کشور در استان، بیش از 200 حرفه مهارتی در حوزه صنایع دریایی ارائه می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان شمالی از سفر دوروزه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به این استان خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۷    
فرماندار شهرستان ترکمن در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: بی شک رونق اقتصادی، افزایش فرصت های شغلی و پیشرفت کشور از راه توسعه آموزش های مهارتی می گذرد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: 538 هزار و 442 ساعت آموزش مهارتی طی نیمه نخست سال جاری به متقاضیان یادگیری رشته های فنی وحرفه ای در موسسات کارآموزی بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد استان قزوین ارائه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به ظرفیت کوهرنگ در خصوص پرورش زنبور عسل، آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان معطوف به این رشته می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۵    
اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: 9 هزار و 761 نفردوره آموزش فنی و حرفه ای با هدف هدایت موثر اشتغال نیمه نخست امسال در این استان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۳    
قزوین - ایرنا - اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فازغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال در قزوین با پیگیری و مسوولیت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درباره تأمین و خرید تجهیزات آموزشی برای نابینایان توضیحاتی داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: نیازسنجی، تدوین و بازنگری استانداردهای آموزش شغل و شایستگی های حرفه ای، استفاده بهتر از امکانات شامل فضا و تجهیزات آموزشی کارگاه های موجود طرفین است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و انجمن بازاریابی ایران شعبه کردستان با هدف استفاده از توانایی های علمی و امکانات آموزشی طرفین و توسعه همکاری های آموزشی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۳    
بروجرد - ایرنا - رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بروجرد گفت: کارت مهارت یک هزارو 500 کارگر صنعت ساختمانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند، تمدید شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۸    
در سال های پس از جنگ جهانی اول و روی کار آمدن دولت پهلوی، طرح های اقتصادی و اجتماعی متعددی در راستای مدرن کردن ایران اجرا شد. احداث راه آهن، راه اندازی خطوط تلفن، تاسیس نخستین بانک های ایرانی، راه اندازی نخستین پروازهای هواپیمایی، ایجاد کارخانه های کوچک و متوسط، توسعه صنایع تبدیلی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۱    
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت : این اداره کل آمادگی کامل دارد با کلیه کارفرمایان واحد های صنعتی، تولیدی و خدماتی استان در ایجاد مراکز آموزش جوار کارگاهی و بین کارگاهی همکاری لازم را داشته باشد .
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۳۲    
رئیس مرکز آموزش فنی حرفه ای خواهران گفت: بیش از 500 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گرگان در ششماهه نخست سال جاری از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی از ارائه 12 هزار و 938 نفر دوره آموزش های مهارتی در بخش دولتی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 در سه ماهه اول سال 99 در استان خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۱:۰۴    
مدیرعامل انجمن نابینایان ایران، درباره وضعیت اشتغال افراد نابینان گفت: طبق ماده 14 قانون حمایت از حقوق معلولان، سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است کلیه امکانات و راهکارهای لازم در جهت آموزش فنی و حرفه ای افراد نابینا را در اختیار قرار دهد، اما شاهد کم لطفی این سازمان هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل از ایجاد رشته های مهارتی گردشگری در زمینه هتلداری ، تورگردانی و صنوف مشابه در 2 مرکز فنی و حرفه ای برادران و خواهران مشگین شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای چهارحال و بختیاری گفت: این آمادگی وجود دارد تا با همکاری شهرداری شهرکرد و واگذاری مکانی در بافت مرکزی شهر ،به زودی مرکز تخصصی نمد در استان راه اندازی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: آموزش های مهارتی رایگان به مناسبت روز جهانی عصای سفید به نابینایان این استان ارائه می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان گفت:براساس تفاهم نامه اداره کل آموزش فنی وحرفه ای وحوزه سوادآموزی آموزش وپرورش در این مراکز برای بیش از 800سوادآموز ومربی برنامه های آموزش شغلی انجام می شود. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۷    
مدرس دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، دو عنوان کتاب خود را در حوزه تخصصی مهندسی مکانیک و تاسیسات، تالیف و روانه بازار چاپ و نشر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در روز جهانی عصای سفید با افتتاح کارگاه بافندگی گلیم در مرکز آموزش فنی و حرفه ای سیرجان ، بیش از 15 بانوی روشندل ، کار بافت گلیم شیرکی پیچ و تابلو فرش را آغاز کردند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۳    
خلیج فارس: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران دشتستان بیکاری و یا نداشتن شغل مناسب را یکی از مهمترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آن ها به زندان دانست و گفت: نداشتن مهارت سودمند ...
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در نشست با مسئول قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی استان گفت : این اداره کل آمادگی دارد از ظرفیت مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد استان برای توانمندسازی ومهارت آموزی افراد محروم در البرز استفاده کند.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: افزایش مهارت آموزشی و جلوگیری از موازی کاری و استفاده بهینه از امکانات مستلزم تقویت همکاری بین بخشی و هم افزایی همه بخش ها در استان بوشهر است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۲۱    
اصفهان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: اهمیت مهارت آموزی برای تولید و ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید و اقتصاد در کشور دارای اهمیت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: برخوردار نبودن جوانان جویای کار از مهارت یکی از دلایل مشکل بیکاری است که رفع این معضل در گرو تغییر فرهنگ اشتغال، ترویج آموزش های مهارتی و ترغیب جوانان به فراگیری این آموزش هاست.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی،در سال جهش تولید، معاونت فرهنگی، اجتماعی،گردشگری سازمان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی در مسجد روستای گلشن نمود . ...
روزنامه البرز فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۲۶    
با هدف ایجاد بستر لازم برای توانمند سازی اقشار محروم استان از طریق آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای، نشستی با حضور تقی غیاثی تبار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و حجت الاسلام والمسلمین محمد منتج مسئول قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی استان البرز و با حضور کارشناسان دوطرف در محل اداره کل برگزار شد
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۵۴    
با هدف ایجاد بستر لازم برای توانمند سازی اقشار محروم استان از طریق آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای، نشستی با حضور تقی غیاثی تبار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و حجت الاسلام والمسلمین محمد منتج مسئول قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی استان البرز و با حضور کارشناسان دوطرف در محل اداره کل برگزار شد.