پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۷:۰۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یونسکو»

شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۴۱    
از سال 2008 تا کنون هر سال تعدادی از میراث ناملموس بشری از کشور های مختلف جهان در یونسکو مورد بررسی قرار گرفته، قبول واقع شده و یا برای تکمیل و اقناع به کشور مربوط، برگشت داده شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل در شمال باختری ایران و از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۰۱    
آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از مکان های تاریخی و باستانی شهر اردبیل و از آثار ثبت شده ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کتاب عکسی شامل مجموعه ای از آثار برگزیده عکاسان ایرانی راه یافته به نمایشگاه اورامانات؛ دامان آسمان به همت کمیسیون ملی یونسکو منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۴    
کردستان سرزمین آواها و نواها، عرفان و تصوف، با طبیعتی بکر و غنی ترین فرهنگ و پربارترین موسیقی های محلی که ثبت جهانی هنر موسیقی در سازمان یونسکو و عنوان (سنندج ، شهر خلاق موسیقی) گواه بر در خور بودن و شایستگی مردمان کرد در حوزه هنر است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی ایران و سفیر ارمنستان در ایران بر انتقال تجربیات در حوزه میراث فرهنگی به ویژه در بخش مرمت، ارسال پرونده های مشترک به یونسکو و توسعه روابط گردشگری میان دو کشور تأکید کردند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
اهمیت برخی از این آثار باعث شده تا نامشان در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گیرد تا همه مردم دنیا از اهمیت حفظ آنها آگاه شوند و کشورها در راستای نگهداریشان گام بردارند ...
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۲:۳۳    
تهیه کننده و کارگردان مستند میراثی از سناباد و میراثی از سیلک از دریافت نشان یونسکو توسط مؤسسه تولید فیلم تصویرسازان هنر هفتم خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یزد مدیر پایگاه میراث جهانی شهر یزد از شرکت چهار پروژه از یزد در برنامه جدید یونسکو با عنوان راه حل های میراث برای آینده پایدار خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- اورامان (هورامان) منطقه ای مشترک بین استان های کردستان و کرمانشاه و سلیمانیه عراق است که برای ثبت پرونده آن در یونسکو امسال تصمیم گیری خواهد شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۳    
ساخت وسازهای بلند مرتبه در بافت تاریخی همدان، به قدری به این سرمایه ارزشمند تاریخی آسیب وارد کرده که احتمال رد پرونده ثبت جهانی همدان در یونسکو وجود دارد؛ پرونده ای که قول و قرارها می گویند باید با عنوان از هگمتانه تا همدان با رویکرد منظر فرهنگی شهری به یونسکو برود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: ساخت وسازهای بلند مرتبه در بافت تاریخی همدان، به قدری به این سرمایه ارزشمند تاریخی آسیب وارد کرده که احتمال رد پرونده ثبت جهانی همدان در یونسکو وجود دارد؛ پرونده ای که قول و قرارها می گویند باید با عنوان از هگمتانه تا همدان با رویکرد منظر فرهنگی شهری به یونسکو برود. ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتقاد از سیاست خارجی آمریکا و با بیان اینکه رویکرد آمریکا در قبال برجام غیرقابل پیش بینی است اعلام کرد: برای اثبات آن که سیاست خارجی آمریکا غیرقابل پیش بینی است باید بگویم این کشور رویکرد خود را در برخی موارد به شدت تغییر داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
کرسی یونسکو در تحقیقات بین رشته ای در دیابت مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک (IBB) و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای انجام همکاری های علمی مشترک تفاهم نامه ای امضا کردند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
جنگل های ارسباران به وسعت 164 هزار هکتار از جمله پهنه های جنگلی ارزشمند کشورمان است که حتی نامزد ثبت در یونسکو بوده و درختان بلوط و متنوع آن امسال با بلای جدیدی به نام آفت پروانه دم قهوه ای دست به گریبانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه فلسطین از شورای امنیت و یونسکو خواست مسؤولیت خود را در قبال اتفاقاتی که در مسجد الاقصی در حال وقوع است، بپذیرند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، مهمان این هفته برنامه دستخط مهدی حجت، مؤسس سازمان میراث فرهنگی است. *از اینجا شروع کنیم که آقای حجت الان چه می کنند؟ عمده ترین کاری که الان انجام می دهیم تدریس است. در دانشگاه تهران و جاهای دیگر چند واحد درس دارم ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
بهنیا ثابت رفتار اظهار کرد: رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو شناخته می شود و می توان با راه اندازی آکادمی بین المللی خوراک، این شهر را به پایتخت خوراک حلال در جهان تبدیل کرد.
لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۱۶    
زمان مطالعه : 5 دقیقه 2 اسفند 95 طبیعتِ زیبا و رویایی جزیره زیبای قشم پر از جاذبه های تفریحی و توریستی است که هرکدام دنیای متفاوتی را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد، ژئوپارک قشم یکی از منحصربه فردترین ژئوپارک های جهان است که در جزیره زیبای قشم واقع شده است. ژئوپارک چیست؟ ...
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۳۵    
العلا یکی از قدیمی ترین مناطق سکونت بشر در شبه جزیره عربستان است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و جاذبه های گردشگری متفاوت و حیرت انگیزی دارد. عربستان طی سال های گذشته اقدامات زیادی انجام داده که در راستای آنها پروژه عظیم گردشگری در این صحرا برای جذب گردشگران خارجی تدارک دیده شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۰    
همدان- در حالی مجموعه دستکند ارزانفود مهمترین کاندیدای ایران برای ثبت در میراث جهانی یونسکو است که این روزها موضوع افزایش برداشت غیر قانونی سیلیس در این منطقه لرزه بر اندام آن انداخته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با نادره رضایی ، مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی دربارۀ ثبت شرکت انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان میراث فرهنگی ملی یا منطقه ای و حافظه جهانی مذاکره و گفتگو شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از آماده سازی پرونده هفت اثر تاریخی و طبیعی کهن دیار همدان برای ثبت در میراث جهانی یونسکو خبر داد و گفت: پرونده برخی از این آثار تکمیل و به یونسکو ارسال شده و برخی مراحل پایانی مطالعه را می گذرانند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از آماده سازی پرونده هفت اثر تاریخی و طبیعی کهن دیار همدان برای ثبت در میراث جهانی یونسکو خبر داد و گفت: پرونده برخی از این آثار تکمیل و به یونسکو ارسال شده و برخی مراحل پایانی مطالعه را می گذرانند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۲:۳۷    
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 20 دسامبر 1993 میلادی در چهل و هشتمین اجلاس خود طی مصوبه 432/48، روز سوم ماه مه هر سال را به عنوان روز جهانی آزادی مطبوعات اعلام کرد ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۰    
ورزش باستانی یا زورخانه ای از قدیمی ترین مظاهر فرهنگ باستانی ایران به شمار می رود. زورخانه در ادبیات فرهنگی ایران، مسجد دوم نام گرفته است، زیرا این ورزش علاوه بر این که فعالیتی جهت نیرومندسازی عضلات و آمادگی جسمانی است ...
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۳۰    
تحقیقات مفصل یونسکو نتایجی را درباره تهدید های آنلاین علیه خبرنگاران زن ثبت کرده است و این تحقیقات نشان می دهد که حدود سه چهارم یعنی 73 درصد خبرنگاران زن در معرض تهدید های آنلاین قرار دارند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: چشم انداز ما ثبت بافت تاریخی بوشهر در فهرست میراث جهانی یونسکو است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
دانش لنج سازی خلیج فارس که هنگام ثبت جهانی در فهرست میراث در خطر یونسکو قرار گرفته بود؛ سال پیش با گزارش پایگاه میراث دریانوردی از این فهرست خارج شد اما اکنون بیم برگشت دوباره آن می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۳    
گروه استان ها نماینده قزوین در مجلس گفت: اینکه سازمانی بین المللی مثل یونسکو با ماهیت آموزشی، علمی و فرهنگی فقط یک بنای تاریخی در استان را مورد توجه قرار داده، نشان دهنده کم کاری در حوزه میراث فرهنگی است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۰:۳۷    
25 مارس 1976 در یک خانواده اوکراینی کودکی متولد شد که سالها بعد از طرف یونسکو به درجه "قهرمان کودکان" رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین و نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت های تاریخی و فرهنگی مغفول مانده استان در جهان اشاره کرده و برای پیشبرد ثبت جهانی آثار در سازمان جهانی یونسکو انتظاراتی را از دستگاه های اجرایی طلب کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: سرای سعدالسلطنه در شهر قزوین باید طبق سلسله اقدامات و نشست ها برای بازدید بازرسان یونسکو آمادگی لازم را داشته باشد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۹:۰۱    
"آموزگاران: رهبری در بحران، بازآفرینی سیمای آینده" شعاری بود که به همراه نوشتاری تحلیلی از سوی یونسکو منتشر شد و در بخشی از آن آمده بود: " مساله رهبری آموزگاران در بسیاری از جستار های آموزشیِ جهان نادیده گرفته می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ثبت جهانی کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین در یونسکو 36 دستاورد مهم به همراه دارد که باید مورد توجه مسؤولان استان و کشور قرار گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۹    
طرح زیست بانو به عنوان یک تجربه موفق در نشست مجازی شورای راهبری شهرهای یادگیرنده یونسکو ارائه شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۲۵    
سپهرغرب، گروه خبر: تکمیل و ارسال پرونده ثبت جهانی هورامان به یونسکو را می توان یکی از خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید دانست، خدمتی که در سال های بعد اثرات مثبت و مزایای آن نصیب استان کردستان و منطقه می شود. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
فرارو روز معلم فرصتی مناسب برای قدردانی از معلمان است. هر سال در کشور ما و در روز 12 اردیبهشت به مناسبت شهادت استاد گرانقدر، مرتضی مطهری مقام معلم گرامی داشته می شود. در همه کشورها بزرگ داشت یک شخص مهم یا یک واقعه خاص به نام روز معلم نام گذاری شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، پروژه حمایت از صنعت فیلم اتیوپی را آغاز کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - رئیس گروه محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو گفت: جبران فاجعه ای که در مدت 14 سال برای منابع آب زیرزمینی ایران رخ داده است هزاران سال زمان می برد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- صنعت هتل سازی، بوم گردی و میزبانی رویدادهای بین المللی گردشگری و معرفی چند جاذبه تاریخی و طبیعی برای ثبت جهانی یونسکو نت های ملودی توسعه زیرساخت های گردشگری در کهن دیار همدان است، آنهم در روزگاری که کرونا هر لحظه یک تراژدی می سازد.
تقسیم بندی بودجه و موافقت با آن برای امحای لنج های سنتی در حالی بود که وزارت میراث فرهنگی پیش از این به هیأت دولت و معاون اول رئیس جمهور اعلام کرده بود، دانش سنتی لنج سازی و دریانوردی در حوزه خلیج فارس ...
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
یزد - رفع مشکلات بافت تاریخی یزد که بخش عمده آن فرهنگی است، راهکاری جز آموزش ندارد و به نظر می رسد چشم ها به دنبال یونسکو برای حل این مسائل است، اما جیب خالی یونسکو پاسخگوی این نیاز نیست.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،اتحادیه جهانی پست اقدام پست ایران را در راستای چاپ تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد مورد توجه قرار داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به جنگل های هیرکانی علیرغم ثبت در یونسکو هنوز بودجه ای اختصاص داده نشده است تا حفاظت صحیح از آن در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۱۲    
اقتصاد ایران: مخدوش شدن نقش برجسته چشمه علی، برگشت آثار تاریخی از بریتانیا، ارسال پرونده های میراثی به یونسکو و بررسی وضعیت سفرهای نوروزی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مهر_ گروه جامعه؛ در این هفته اخباری از مخدوش شدن نقش برجسته چشمه علی شنیده شد. گفته بودند افرادی با پاشیدن رنگ مو و اکسیدان روی این اثر تاریخی و ملی آن را مخدوش کردند. کارشناسان حفاظت از میراث فرهنگی ایکوم نیز به محل رفته و آن را پاکسازی کردند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مخدوش شدن نقش برجسته چشمه علی، برگشت آثار تاریخی از بریتانیا، ارسال پرونده های میراثی به یونسکو و بررسی وضعیت سفرهای نوروزی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.