چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۱:۵۰Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قصه گویی»

شفاف نیوز   ۵ ساعت پیش    
جشن شب یلدا، از رسوم کهن ایرانیان می باشد، که از دوره داریوش اول حدود 502 سال قبل از میلاد در ایران برپا می شود. این جشن باستانی در آخرین روز پاییز یعنی 30 آذر شروع شده و با طلوع خورشید در اولین روز زمستان تمام می شود ...
سیدعلی حسینی، سرپرست اداره کل کانون استان تهران، به اتفاق مهرنوش قربانعلی معاون فرهنگی این اداره کل، از مرکز فراگیر شماره 40 تهران بازدید کردند. در این برنامه 12 نفر از اعضای دارای نیازهای ویژه و عادی حضور داشتند که ضمن اجرای برنامه های مختلف، خواسته ها و انتظارات خود را با حسینی در میان گذاشتند ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۳۵    
گزارش پیش رو، روایتی تصویری از برنامه ترویج کتابخوانی و قصه گویی برای کودکان عشایر روستای لَلَر کُتُک توابع بخش اندیکا در خوزستان می باشد. نقاشی، کتابخوانی، قصه گویی و شعر از جمله فعالیت های کودکان عشایر در این برنامه بود ...
داور بخش پادکست مستند یا پژوهشی جشنواره بین المللی قصه گویی کانون، قصه را جهان آدم های متفاوت دانست و معتقد است آدم های معمولی وارد قصه ها نمی شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
قصه گویی به زبان فارسی به مسابقه قهرمانی قصه گویی جهان که برای نخستین بار به صورت آنلاین برگزار می شود، اضافه شد.
داور بخش پادکست مستند یا پژوهشی جشنواره بین المللی قصه گویی معتقد است پادکست ها به دلیل افزوده شدن محتواهای جانبی تاثیرگذاری بیشتری نسبت به قصه های صوتی دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- قصه گویان برگزیده خراسان شمالی بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی روز یکشنبه طی مراسمی در بخش های مختلف این رشته در بجنورد معرفی شدند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۴۲    
فناوری همیشه جلوتر از ما حرکت می کند و برای اینکه از گردونه عقب نمانیم باید همراه با تغییرات پیش برویم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایرج صادقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران 2 بخش حمایت از [...]
فراخوان جشنواره خاطره گویی و قصه گویی در دو بخش ویژه کودکان و نوجوانان و در بخش بزرگسالان در بستر فضای مجازی منتشر شد که پس از داوری، سید مهدی حسینی، علی باقری و نیان نیکنام توانستند برگزیده شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان یک پژوهشگر و نقال داستان های ملی ایران گفت: لباس نقالی حتما نباید یک لباس خاص باشد و می توان با لباس و پوشش عادی هم از این نوع قصه گویی بهره برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دومین جشنواره قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در گیلان برگزار می شود .
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۵:۵۲    
به مناسبت شب یلدا و در دومین سال متوالی، جشنواره بزرگ قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در دو بخش فارسی و زبان مادری برگزار می شود.
جلسه آموزش شیوه های قصه گویی توسط کتابدار بخش کودک کتابخانه ی مرکزی ارومیه در فضای مجازی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به پاسداشت حفظ فرهنگ بومی از پدربزرگان و مادربزرگان استان دعوت کرد در دومین دوره جشنواره قصه گویی پدربزرگ و مادربزرگان استان که بمناسبت شب چله برگزار می شود، شرکت کنند.
فرزاد شیرمحمدی داور بخش پادکست جشنواره بین المللی قصه گویی معتقد است اضافه شدن یک بخش جدید به جشنواره قصه گویی نشان از پویایی این مجموعه و تلاش برای بهتر برگزار شدن این رویداد دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- نشست قصه گویی با حضور کتابخوانان دشتی و یاسوج به میزبانی کتابخانه آیت الله حاج سید قمی شهر شُنبه شهرستان دشتی استان بوشهر برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۹    
اگرچه امروز با گسترش وسایل ارتباطی کمتر به قصه گویی و شنیدن قصه اختصاص می پردازیم و رابطه جامعه و نه فقط برای کودکان با شاهنامه کمتر از گذشته است اما هنوزهم کودکان و نوجوانانی را می بینیم که از رستم و سهراب و زال و دیگر اسطوره های شاهنامه نام می برند، آن هم در قالب نقالان کوچک سرزمین آریایی...
داور مرحله پایانی بخش 90 ثانیه ای معتقد است جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری باعث شده تا فعالیتی که در حال فراموشی بود دوباره احیا شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۵    
قصه گویی زمینه ساز ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کودکان است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۹    
قصه گوی برگزیده کشوری معتقد است: قصه گویی در ایران هنوز به جایگاه واقعی خودش نرسیده است و مربیان، معلمان، والدین و آحاد جامعه از فضای قصه گویی دور هستند و هنوز به ارزش واقعی قصه گویی پی نبرده اند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۸    
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، دانش آموزان استان خراسان شمالی در دومین دوره جشنواره علمی _ پژوهشی پژوهش سراهای کشور سه رتبه اول، یک رتبه دوم و یک رتبه سوم کشوری از شهرستان بجنوردو یک رتبه دوم کشوری از شهرستان شیروان میباشد . ...
واحد آموزش و پژوهش اداره کل کانون البرز، با همکاری انجمن قصه گویی کانون البرز فراخوان مهرواره استانی قصه های علمی را به مناسبت سیزدهمین ویژه برنامه هفته پژوهش منتشر کرد.
قصه گویی در بخش 90 ثانیه ای فرصتی فراهم کرده تا ما مهارت کوتاه گویی و کوتاه شنوی را در عصر کم حوصلگی بیاموزیم.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان که این روزها میزبان نمایشگاه نقاشی های مسعود کیمیایی است می گوید عنصر غالب آثار او تخیل و رنگ و دقیقا خودِ مسعودند؛ آدمی که همه عمرش خیالبافی و قصه گویی کرده و فیلم های درجه یک ساخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۷:۴۶    
مراسم تقدیر از عضو انجمن قصه گویی و نفر دوم برگزیده مرحله ی استانی جشنواره قصه گویی، در سرای سالمندان جهان دیدگان گرگان با همکاری کانون پرورش فکری برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۵    
مدیر مؤسسه امیدهای فردا از برگزاری کلاس آموزش قرآن در قالب قصه گویی به روش کتاب های استاد محسنی خبر داد.
حیات   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۴    
حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم گنجینه های ماندگار در موزه مرکزی شهدا گفت: رشد دانایی در جامعه با استفاده از نوسازی جریان قصه گویی بر اساس اصول تربیتی برمبنای تفکر و پرهیز از تجمل گرایی و خیال پردازی است. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۸    
مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری شهید مطهری گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی اعضای نونهالان این کانون میهمان مراسم قصه گویی در کتابخانه عمومی اصلاندوز شدند.
قصه گویی بهانه ای برای ارتباط گیری با کودکان و نوجوانان و در عین حال روشی برای فراهم آوردن اوقات فراغتی پربار است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۸:۳۱    
حمیدیه (پانا)- مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان حمیدیه گفت علاقه مندی دانش آموزان به مطالعه با شرکت در کارگاه قصه گویی افزایش می یابد و باعث پرورش خلاقیت در آنها می شود. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۴:۳۱    
محیط زیست نیازمند حمایت و توجهی بیش از گذشته است و باید این نیازمندی و توجه را در بین مردم فرهنگ سازی کرد. قطعا تلویزیون و تصویر می تواند در این راه تاثیر بسزایی داشته باشد. حال اگر این آثار به صورت مستند و با هدف فرهنگ سازی و اطلاع رسانی ساخته شود، قطعا تاثیر دو چندانی خواهدداشت ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۶    
دو عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در بخش قصه گویی هفتمین جشنواره سراسری علم برای همه برگزیده شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۴    
بجنورد - ایرنا - کارشناس مسوول فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: فعالیت 90 کارگاه آموزشی در بخش های مختلف از جمله عکاسی، خوشنویسی، کاردستی، نمایش خلاق، قصه گویی و سفال از روز شنبه به صورت حضوری آغاز شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۵    
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی کارگاه قصه گویی برای خردسالان مهدکودک در کتابخانه عمومی شهدای شازند برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - تمدید زمان ثبت نام جامعه کار و تولید در جشنواره امتنان، برگزاری برنامه های فرهنگی در روستاهای مریوان، راهیابی قصه گوی کردستانی به مرحله پایانی بخش 90 ثانیه ای جشنواره قصه گویی و چند خبر ورزشی، خبرهای کوتاه از کردستان است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۱    
هم زمان با هفته کتاب نشست آموزشی شاهنامه خوانی با حضور شعله ایل بیگی مدرس قصه گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۱:۵۴    
مراسم قصه گویی با عنوان یکی بود، یکی نبود به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان آوج برگزار گردید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۸:۲۸    
5 قصه گوی هرمزگانی ها به مرحله نیمه نهایی بخش پادکست و نودثانیه ای بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی راه یافتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی شد تا به سراغ یکی از فعالان این عرصه برویم و درباره برنامه هایش در ترویج فرهنگ و ادبیات صحبت کنیم، علیزاده می گوید: در این سال ها متوجه شدم ما قبلا پدربزرگ و مادربزرگ قصه گو داشتیم و قصه های خوبی برای ما تعریف شد ولی الآن با پدر و مادرانی روبرو هستیم که قصه گویی و کتاب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اثر قصه گوی خراسان شمالی در بخش قصه های دختران و پسران بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی به مرحله کشوری راه یافت.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۴    
درپی اعلام هیئت داوران بخش پادکست بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی، تعداد 6 اثر از استان همدان به مرحله ی نهایی این بخش از جشنواره راه پیدا کرد.
اسامی راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی بخش پادکست بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد و فاطمه آذری مربی ادبی مرکز بن ...
در بخش پادکست بیست و سومین جشنواره ی بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو نماینده از استان لرستان به مرحله ی نهایی راه یافتند.
راهیابی قصه گوی استان لرستان به مرحله نیمه نهایی بخش قصه های 90 ثانیهای بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رادیو سلامت هر شب ساعت 21 و 10 در قالب برنامه سیبک و قصه های مادربزرگ برای کودکان قصه گویی می کند تا آموزش مهارت های زندگی در قالب قصه به کودکان ارائه شود.