پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۰۳:۴۳Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شاهنامه خوانی»

قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
توجه به شاهنامه و شاهنامه خوانی در سال های اخیر و برگزاری جلساتی تحت این عنوان امیدبخش است، چرا که ارجاع به قصه های شاهنامه و توجه به مضامین دینی و تربیتی آن، قطعا می تواند راهگشای نسل امروز باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۳۲    
بانوی شاهنامه خوان مشهدی در بیان وضعیت آموزش نقالی و شاهنامه خوانی از نبود حمایت مسئولان در مقابله با ورود اسطوره های غربی در فرهنگ ایرنی و اسلامی سخن می گوید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر از افزایش 200 درصدی جذب کتب اهدایی در سال 1400 نسبت به سال قبل از آن خبر داد و گفت: برگزاری کلاس های آموزش زبان انگلیسی ...
خردسرای فردوسی گیلان با همکاری شهرداری شهر رودسر ، شاهنامه خوانی و نقالی ساحلی برگزار کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - یوسفعلی میرشکاک از اظهارنظر شفیعی کدکنی نسبت به شاهنامه انتقاد کرد و با تأکید براینکه شاهنامه کارکرد اجتماعی دارد، گفت کسی که هشت سال جنگ را تجربه کرده است داستان شاهنامه را می فهمد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۱۵    
با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا برنامه شاهنامه خوانی در کتابخانه زاهدشهر برگزار می شود.
خردسرای فردوسی گیلان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر و شهرداری این شهر ، شاهنامه خوانی و نقالی ساحلی برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر به گفته خودش عشق به تئاتر را از کودکی و زمانی که هنوز نمی توانسته کلمات را به خوبی ادا کند، احساس کرده است. از دیدن تعزیه محلات مختلف بوشهر شروع کرده و تا شاهنامه خوانی و نقش دادن به بچه های کوچه و وادارکردن آن ها به بازی تئاتر ادامه داده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۶    
نشست تخصصی شعرخوانی و شاهنامه خوانی با حضور اساتید و اعضای انجمن ادبی شاهنامه خوانی قاینات و جمعی از علاقه مندان برگزار شد .
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۰۴:۲۹    
موفّقیّت به توانمندی خاصّی نیاز ندارد. طبقه ی اجتماعی هم تعیین نمی کند ما چه کسی هستیم، بلکه تلاش، انگیزه و هدفمندی هرکس کیستی او را مشخص می کند. آنچه خواندید نظر مهدیّه صمدی، نوجوان پانزده ساله و دانش آموز کلاس نهم مدرسه ی شهید بصیر2، درباره ی راه پیشرفت است ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۷    
سوگند آزادی نوجوان موردشتی در نخستین جشنواره جهانی شاهنامه خوانی مشهد موفق به کسب عنوان شد.
مسئول خردسرای فردوسی گیلان از انتشار برگزیدگان بخش مجازی شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان خبر داد و از معرفی نماینده خردسرای فردوسی گیلان در کشور سوئیس پرده برداشت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۲۲:۱۶    
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: نشست هفتگی شاهنامه خوانی در این شهرستان برپا می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۱    
بانوان مرودشتی سه مقام از نخشتین جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی را به خود اختصاص دادند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۰    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه از درخشش هنرمندان شاهنامه خوان این شهرستان در همایش استانی شاهنامه خوانی بندر امام خمینی ره خبر داد
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۲۰:۱۷    
ایسنا/مازندران سیده هستی گلچوبیان دانش آموز 13 ساله بابلی موفق به کسب رتبه هفتم در مسابقه بین المللی شاهنامه خوانی شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۹    
دومین دوره شاهنامه خوانی در سطح مبتدی و پیشرفته با مربی گری علیرضا عندلیب در خانه کتاب کنارک لارستان برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۹    
حبیبه و سوگند آزادی دو بانوی مرودشتی در لنگرود گیلان به نقالی و شاهنامه خوانی پرداختند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بوستان جلوخان آرامگاه فردوسی گفت: همزمان با برگزاری رویداد فرهنگی و هنری حکیم توس ، مراسم مرثیه خوانی و شاهنامه خوانی در کنار یادمان های خطه توس همچون رستم و اسفندیار برگزار شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۴    
به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت ویژه برنامه های رادیو ایران در روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی حکیم، محمدجعفر محمدزاده، مدیر رادیو ایران اعلام کرد: در این مراسم تعدادی از تولیدات فرهنگی رادیو ایران رونمایی می شود ...
کسب مقام سوم توسط مهدیسا بهبودی کوچکترین شاعر شهرستان رودبار در اولین جشنواره بین المللی شاهنامه خوانی در استان گیلان
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۳    
رادیو ایران در روز بیست و پنجم اردیبهشت، روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی حکیم، مراسم ویژه ای را در راستای آیین سخن و نگهبانی از زبان فارسی برگزار می کند. ...
نخستین جشنواره بین المللی شاهنامه خوانی در رشت برگزار و شاهنامه خوانان و نقالان برتر مشخص شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۱    
انجمن شاهنامه خوانی رودسر با هدف ارجمندی زبان کهن پارسی ، مراسم بزرگداشتی را در دانشگاه جامع علمی کاربردی رودسر برگزار کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از هنرمندان عرصه تئاتر و کودکان و نوجوانان در آخرین ساعت های روز خیام در گوشه ای دنج در سرای اهل قلم کودک و نوجوان، نمایشنامه خوانی و شاهنامه خوانی کردند.
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۴    
جشنواره دهمین سالگرد فرهنگسرای امیری با اجرای شاهنامه خوانی و نقالی در بوشهر برگزار شد. به گزارش دیارجنوب ، این آئین شامگاه سه شنبه 27 اردیبهشت ماه همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با اجرای برنامه های متنوع در فرهنگسرای رمضان امیری به مدیریت پریسا امیری برگزار شد. ...
فرهنگسرای امیری به پاس دهمین سال تاسیس و دهمین سالکوچ استاد رمضان امیری جشنواره ای فرهنگی هنری را با اجرای شاهنامه خوانی آغاز کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - یاسوج -مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه سرای بزرگ ایرانی و پاسداشت زبان فارسی با همکاری مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن شاهنامه خوانی با اجرای برنامه های مختلف در فرهنگ سرای ارشاد شهرستان کهگیلویه برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۱۷    
نخستین جشنواره استانی نقالی و شاهنامه خوانی ویژه کودکان و نوجوانان به مناسبت 25 اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در بندر امام خمینی ره برگزار شد.
لیزنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت 25 اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم سخن ابوالقاسم فردوسی، آیین بزرگداشت این شاعر حماسه سرای ایران به همراه ویژه برنامه شاهنامه خوانی به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشمر انجام شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- برنامه شاهنامه خوانی توسط کودکان و نوجوانان محله بافت قدیم شیراز برگزار شد و نفرات برتر معرفی شدند.
مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به مناسبت روز ملی زبان و ادب پارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برنامه های متنوعی از جمله شاهنامه خوانی ، نقالی ؛ و نمایش عروسکی اجرا کردند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۲:۱۳    
امیدیه (پانا) - آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با حضور مربیان، دانش آموزان علاقمند در این رشته در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان یک برگزار شد. مسئول کانون پرورشی فکری شماره یک از شاهنامه خوانی دانش آموزی در شهرستان امیدیه خبر داد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۲:۱۳    
اهواز (پانا) - به مناسبت سالروز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی دانش آموز ناحیه 2 اهواز با خواندن ابیاتی از شاهنامه این مناسبت را گرامی داشت. دانش آموز خبرنگار: آمیتیس حسینی
مکران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مکران، طوبی ترابی پور مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری مراسم اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی رمضان در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس به همراه شاهنامه خوانی اعضا کودک این کتابخانه با حضور فاطمه دهقانی فرمانده بسیج حوزه ام البنین (س) ،صدیقه ...
در بیست و پنجم اردیبهشت ماه همزمان با روز بزرگداشت حکیم فردوسی، اعضای منتخب شاهنامه خوان در سالن های مختلف نمایشگاه بین المللی کتاب، به نقل قصه های شاهنامه پرداختند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۸    
به مناسبت گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی اجرای شاهنامه خوانی توسط دانش آموزان مدرسه صلحای فردیس برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی زبان و ادبیات فارسی و کانون دانشجویی شعر و ادب دانشگاه جهرم شب شعر دانشجویی با عنوان بزم واژگان را به صورت مجازی برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رادیو ایران در روز بیست و پنجم اردیبهشت، روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی حکیم، مراسم ویژه ای را با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و مدیران و برنامه سازان رادیو و در راستای آیین سخن و نگهبانی از زبان فارسی برگزار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
در این گزارش سخن فردوسی بزرگ در شاهنامه را با صدای استاد تهامی نژاد را مشاهده کنید.
به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، شاخه مرکزی انجمن قصه گویی خوزستان دورهمی با موضوع نقالی و شاهنامه خوانی به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک اهواز برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۱    
شمسی فضل اللهی، هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو در روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در حضور مدیر رادیو ایران به شاهنامه خوانی پرداخت.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
این جا اجازه شاهنامه خوانی ندادند، البته هیچ گاه نفهمیدم چرا ابتدا از فردوسی ترسیدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
شمسی فضل اللهی، هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو در روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در حضور مدیر رادیو ایران به شاهنامه خوانی پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۹:۵۵    
آخرین ساعت های روز فردوسی در گوشه ای دنج در سرای اهل قلم کودک و نوجوان تعدادی شاهنامه خوان کوچک با استادانشان مشق شاهنامه خوانی کردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۸    
شاهنامه خوانی و خلق آثار خوشنویسی در غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با حضورقاسمی رئیس و برخی از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاعران و هنرمندان شهرستان بهارستان برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، مراسم گرامیداشت شاعر بزرگ پارسی گوی ایران با عنوان دمی با شاهنامه در کتابخانه فجر برگزار می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت زبان و ادبیات فارسی منحصربه فرد است باید تلاش کرد تا حافظ خوانی، سعدی خوانی، شاهنامه خوانی در مدارس نهادینه شود. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ دکتر محمدجعفر محمدزاده، مدیر رادیو ایران اعلام کرد: در این مراسم تعدادی از تولیدات فرهنگی رادیو ایران رونمایی می شود. وی ادامه داد ...