چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۰۰Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فهرست آثار ملی»

تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، خانه باغی در محله نظامیه شهرستان ابرکوه در استان یزد وجود دارد که به نام مریم خانم سالاری از خوانین ابرکوه شهرت دارد و از آنجا که در دوره قاجار ساخته شده، با شماره 13714 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی نظیر در ایران و کم نظیر در جهان است که در روستای ارست بخش چهاردانگه ی شهرستان ساری قرار دارد. این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال 1387 پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مزار خواجه عبدالرزاق روستای گاه شهرستان چناران به شماره 33376 و به تاریخ 13 اسفند 1399 در فهرست آثار واجد ارزش ملی ایران ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی بوشهر از آغاز پرونده سازی 250 بنای بافت تاریخی شهر بوشهر برای ثبت در فهرست آثار ملی خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: مزارخواجه عبدالرزاق روستای گاه شهرستان چناران به شماره 33376 و به تاریخ 13اسفند 1399در فهرست آثار واجد ارزش ملی ایران ثبت شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بازار فرش مشهد یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی شهر بوه که به همین دلیل در فهرست آثار ملی به عنوان اثری تاریخی به ثبت رسیده است؛ این بازار که در گذشته بخشی از بازار بزرگ مشهد بوده، امروزه در بافت تاریخی خودنمایی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: بنای تاریخی اداره دادگستری فریمان به شماره 280 و به تاریخ13 اسفند 1399 در فهرست آثار واجد ارزش ملی ایران به ثبت رسیده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۴۴    
مغز کوفک به عنوان یکی از تنقلات محلی کن ، اواخر سال گذشته، با شماره 2375 در فهرست آثار ملی ناملموس به ثبت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس دادگستری سبزوار گفت: یک نامزد شورای اسلامی شهر سبزوار مکانی تاریخی و ثبت شده در فهرست آثار ملی را به عنوان ستاد انتخاباتی خود قرار داده بود که با دستور دادستان این ستاد مهر و موم شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رشت (پانا) - معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از آغاز فعالیت دبیرخانه شهر ملی هنرهای سنتی با محوریت رشتی دوزی در رشت خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: باغ تاریخی آسیاب قدیمی بند فریمان به شماره 274 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شیوه سنتی پخت سبزی پلوی سمنانی در فهرست میراث معنوی و ناملموس کشور ثبت شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، در یکی از نامه های علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی خطاب به انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران آمده است: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۳۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از ثبت تنگه ویژدرون واقع در شهرستان ملکشاهی در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسدآباد از پیگیری ثبت زاغه های دستکند روستای گردشگری ترخین آباد شهرستان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی حسینیه(تکیه) مددیان، تاریخی و قدیمی ترین تکیه باقی مانده در شهر مشهد به شماره 33330 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از ثبت دو اثر میراث فرهنگی ناملموس این شهرستان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - معاون مدیرکل و رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از ثبت 2 اثر میراث فرهنگی ناملموس این شهرستان شامل آداب سنت نذری ماه محرم سادات دهه دار نشلج(نشلگ) و مهارت سنتی پیوند، تکثیر و برداشت شاتوت برزک در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
محمدعلی ابراهیمی گفت: سیستان و بلوچستان دارای هزار و هشتصد محوطه و بنای تاریخی از دوره های مختلف ثبت شده در فهرست آثار ملی بوده و این محل از مهم ترین کانون های شکل گیری تمدن در فلات ایران است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: حسینیه (تکیه) مددیان مشهد به شماره 33330 و به تاریخ 13 اسفند 1399 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بافق گفت: برای حفاظت از آثار تاریخی، تخصیص و دریافت اعتبار برای مرمت و بهسازی بناهای کهن، خانه فقیهی بافقی با قدمت 150 ساله که در بافت قدیم شهر قرار دارد به شماره 248 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی ارگ دولت آباد، بنای با ارزش تاریخی مربوط به دوره قاجار، یک الگوبرداری کامل از شهر تاریخی بلقیس اسفراین بوده که با شماره 31524 در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۷:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبر روز ، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مراتب ثبت ملی 11 اثر فرهنگی تاریخی و دو میراث دفاع مقدس را به استاندار آذربایجان شرقی ابلاغ کرد.علی اصغر مونسان در اجرای قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور و اساسنامه این سازمان ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رنگرزی در قم قدمتی 7 هزار ساله دارد و رنگرزی بر روی الیاف دارای تاریخچه ای کهن است. صنعت رنگرزی سال 90 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. قالی قم گونه ای قالی ایرانی و از صنایع دستی است که از حدود صد سال پیش تا به امروز تولید می شود. صنعت قالی قم عمدتاً به دلیل بافت قالی ابریشم شناخته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در این بقعه تاریخی آقا سید ابراهیم (ع) و سید کاظم (ع) دفن شده اند. بقعه باباجان دره، تنها بقعه در منطقه کوهستانی است که دارای دیوارنگاره های بسیار زیباست، از همین رو آبان ماه سال 1382، با شماره ثبت 10606 در فهرست آثار ملی ثبت شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت ساختمان اداره دارایی شهرستان فریمان به شماره 33371 در فهرست آثار ملی ایران به تاریخ 13 اسفند 1399 خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت خانه برج جلال شهرستان خواف به شماره 33373 در فهرست آثار ملی ایران به تاریخ 13 اسفند سال 1399 خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج-ایرنا-پل تاریخی خیرآباد در 50 کیلومتری شمال غرب گچساران مربوط به دوره ی اسلامی این پل باشکوه در سال 1377 و با شماره ثبت 2207 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
روزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
روند و شیوه مرمتی که درواقع تخریب را مبنای ترمیم مجسمه های میدان حر تهران انتخاب کرد، مجسمه هایی که سالها پیش هم در فهرست آثار ملی ثبت شده اند، نشان داد که این شیوه توان مراقبت از خود را ندارد، چه رسد به مراقبت از سازه هایی که آثار هنری و فراتر از آن، آثار هنری میراث ملی محسوب می شوند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق گفت: خانه فقیهی واقع در میدان خان و محور تاریخی حوض بازو در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: 837 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی استان در فهرست آثار ملی ثبت شده است که 216 اثر طی هشت سال گذشته اضافه شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: حوض انبار سه گنبدی تخته مایان در شهرستان بینالود به شماره 333307 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- میدانگاه عباسی بخش مهمی از حافظه جمعی شهروندان اصفهانی در پیوند با نام آشناترین هتل ایران، میهمانسرای عباسی در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت تا در انتظار مرمت و بازآفرینی باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - میدانگاه و مجموعه فرهنگی عباسی یکی از بناها و فضاهای شهری معاصر اصفهان در پیوند با هتل عباسی در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: 91 اثر تاریخی غیرمنقول استان از سال 1392 تا کنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 25 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی در خوسف وجود دارد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، روناک تاسا، اظهار کرد: اشنویه دارای 106 محوطه ثبت ملی است که اخیرا بیش از 30 محوطه جدید نیز شناسایی شده است. سد چپرآباد او افزود: سالانه برای تهیه پرونده محوطه های شناسایی شده جدید در فهرست آثار ملی اقدام می شود. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت ملی حمام اسلام بافت تاریخی شهرمشهد در فهرست آثار ملی ایران به شماره 33369 خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: بزودی مطالعه بافت تاریخی روستاهای تاکند درشهرستان تاکستان و حاجی عرب در شهرستان بوئین زهرا با هدف ثبت در فهرست آثار ملی و ارسال مدارک به وزارتخانه آغاز می شود.
روزان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، پس از تخریب شیرهای میدان حُر و پخش تصاویر آن در رسانه ها و فضای مجازی، معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت که مجسمه های میدان حر اثر استاد غلامرضا رحیم زاده ارژنگ در ششم بهمن ماه سال 1398 با شماره 1443 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است که شامل مجسمه نبرد گرشاسب با اژدها می شود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۰    
شهرداری تهران با مدیریت سازمان زیباسازی اقدام به تخریب شیرهای میدان حر تهران کرد که در فهرست آثار ملی کشور جای داشتند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۳   + ۲۶ سایت دیگر  
مرتضی ادیب زاده روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجسمه میدان حر شامل مجسمه نبرد گرشاسب اثر استاد غلامرضا رحیم زاده ارژنگ، در ششم بهمن ماه سال 1398 با شماره 1443 در فهرست آثار ملی ثبت شده است. وی با بیان اینکه هرگونه اقدام مرمتی در آثار ملی باید به نظر این نهاد استانی [...]
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزازی ایسنا: مجسمه نصب شده در میدان حر با نام نبرد گرشاسپ با اژدها اثر غلامرضا رحیم زاده ارژنگ، جزو مجسمه های ثبت شده در فهرست آثار ملی است که امروز خبرهایی از تخریب دو شیر پایین مجسمه اصلی در فضای مجازی منتشر شد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ساختمان پاسگاه سه گوش خطایی شهرستان صالح آباد به شماره 33368 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: 40 اثر تاریخی استان گلستان طی سال گذشته در فهرست ملی ثبت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
آبادان- خانه و عکاسخانه ژرژ یونانی آبادان در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت آب انبار حسینیه (تکیه)داروغه مشهد در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: با جمع آوری اطلاعات موردنیاز و تشکیل پرونده 91 اثر منقول، غیرمنقول، ناملموس و طبیعی از کردستان سال گذشته در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
در این نقشه بیش از 3 هزار اثر تاریخی فارس که در فهرست آثار ملی ثبت شده به تفکیک 36 شهرستان استان مشخص شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۷:۵۶    
ثبت زبان طبری در فهرست آثار ملی به حفظ زبان کمک می کند.