جمعه ۱۵ اسفندساعت ۰۵:۰۶Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوغانداری»

رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۲:۵۷    
جلسه توسعه نوغانداری با حضورمهندس درو مدیرمرکزتوسعه نوغانداری استان گیلان، روسای محترم کمیته امداد،بهزیستی ، مرکزنوغان شهرستان لنگرود وبسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برگزار شد
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۷    
اولین جلسه کارگروه صنعت نوغانداری و هنر ابریشم بافی در شهرستان رامیان با حضور فرماندار شهرستان و تعدادی از هنرمندان ابریشم باف با دو هدف مهم تلاش برای ثبت رامیان بعنوان شهر ملی ابریشم و احیا و توسعه صنعت نوغانداری و ابریشم بافی تشکیل گردید. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۵    
فاز دوم تفاهم نامه همکاری بین مرکز توسعه نوغانداری کشور و کمیته امداد امام خمینی(ره) امضا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
خراسان شمالی دارای ظرفیت بسیار بالایی در تولید ابریشم و حرفه نوغانداری دارد، اما نبود زنجیره تولید، فرآوری و واردات بی رویه ابریشم، نوغانداران استان را با مشکلاتی مواجه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ارزش تولید ابریشم در استان هم اینک 180 میلیارد ریال است که در صورت تکمیل زنجیره و تولید نخ آن، ارزش اقتصادی این محصول به 400 میلیارد ریال افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – رئیس اداره حفظ و توسعه ذخایر ژنتیکی کرم ابریشم و درخت توت مرکز توسعه نوغانداری کشور از تولید نهال توت اصلاح شده در هفت استان کشور خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۰    
جلسه توسعه و ارتقا ء زنجیره نوغانداری در شهرستان راز و جرگلان با حضور معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، فرماندار شهرستان , بخشداران بخش مرکزی و غلامان, مدیر جهادکشاورزی شهرستان, صاحبان شرکت ها و تشکل ها ی نوغانداری و سایر مسئولان برگزار شد.
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۷:۰۵    
به گزارش رشت20، مهری شیرمحمدی در شبستان نوشت: رنگ زرد ساختمان مرا به یاد ابریشم بومی میاندازد که به رنگ زرد بود. اما نه! زردی رخ بنای قدیم اداره نوغان لنگرود، بهخاطر کم توجهی و وعده هایی که از پس سال ها برای احیا و مرمت تکرار می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۱    
معاون قضایی رئیس دادگستری گیلان : بی توجهی برخی مدیران به نوغانداری موجب تضعیف این صنعت در گیلان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
ساری- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران زراعت چوب، توسعه باغات، گیاهان دارویی و نوغانداری را از جمله طرح های مهم و محوری در استان ذکر کرد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام خلیلی ضمن تاکید بر بررسی قرارداد و روند واگذاری شرکت پرنیان گفت: با واگذاری شرکت مزرعه پرنیان به افراد فاقد اهلیت و سوء مدیریت آنان، روند تولید در صنعت نوغانداری کشور دچار اختلال شد.
گلونی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۲    
ابریشم کشی یا نوغانداری صنایع دستی تربت حیدریه به گزارش گلونی ابریشم کشی یا نوغانداری صنایع دستی تربت حیدریه است. برای انجام این عمل لازم است که از پیله ابریشم با استفاده از دست و دستگاه های مخصوص نخ ابریشم را بدست آورند و به این عمل ابریشم کشی گویند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 117 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل زنجیره نوغانداری در این استان که رتبه نخست کشوری بهره وری نوغانداری را دارد، هزینه شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - قرار جلب دادرسی قاتلان مرزبان فقید گلستان؛ جریمه 47 میلیارد ریالی رانندگان متخلف در محدودیت کرونا؛ توسعه صنعت نوغانداری در مددجویان کمیته امداد و اجرای پروژه نگهداری سدهای استان از جمله اخبار کوتاه روز سه شنبه گلستان است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۳    
در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و دستگاه های اجرایی مرتبط، کمیته نوغانداری و ابریشم بافی در راستای تلاش برای ارتقا این حوزه در استان گلستان تشکیل شد. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارگروه نوغانداری استان با حضور کریمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با هدف کمک و حمایت ازصنعت نوغانداری برگزار شد.
شادا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۳:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
بانک کشاورزی برای تامین اعتبار به منظور اجرای طرح های کشاورزی از جمله ایجاد و توسعه گلخانه ها، طرح فراز در تاکستان ها ، نوغان داری، مکانیزاسیون و ... هیچ محدودیتی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: 35 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رونق و توسعه کشاورزی خراسان شمالی مصوب شد که این تسهیلات در بخش های نظیر تکمیل زنجیره تولید انگور، افزایش گوشت قرمز و سفید، توسعه نوغانداری و افزایش کشت زعفران و پنبه هزینه خواهد شد.
استانداری گیلان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۷:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار گیلان خواستار بهره مندی فعالیت های نوغانداری از اعتبارات جاری تخصیص یافته به بخش کشاورزی و نیز تامین اعتبار برای بهسازی و نوسازی باغات توت در جهت توسعه صنعت در حال احیاء ابریشم شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار لنگرود، صنعت ابریشم را یکی از ظرفیت های این شهرستان دانست و گفت: با احیای مشاغل سابقه دار و بومی منطقه مانند نوغانداری می توانیم به اشغالزایی کمک کنیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور پیش بینی کرد: با تحقق برنامه های در دست اجرا، طی چهار سال با پرورش 85 هزار جعبه تخم نوغان و تولید 3 هزار تن پیله ابریشم از واردات نخ و پیله ابریشم بی نیاز خواهیم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
ایلام-معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ایلام از برگزاری دوره های آموزشی نوغانداری( پرورش کرم ابریشم) با هدف اشتغال مددجویان جویای کار خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در سال مزین به شعار جهش تولید، با توزیع 46 هزار و 502 جعبه تخم نوغان بین بهره برداران 31 استان کشور و تولید 1678 تن پیله تر ابریشم، توفیقات قابل توجهی در حوزه نوغانداری کشور حاصل شده و از لحاظ تعداد بهره بردار ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۲:۵۸    
معاون صنایع دستی و هنر های سنتی گلستان گفت: با توجه به ظرفیت استان در رشته نساجی سنتی، این معاونت در تلاش است تا با بهره گیری از تجربیات توسعه نوغانداری در سایر نقاط، زمینه رونق اقتصادی هنرمندان استان را فراهم سازد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امین میرشاهی جوان انقلابی و بسیجی گنبدی و مدیر عامل شرکت توسعه کشاورزی میثاق پایدار شمال با سعی و تلاش خود و با تحقیقات علمی و فعالیت های تولیدی در حوزه باغداری، کشاورزی، دامداری ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مسئول بسیج جامعه کشاورزی سپاه قدس گیلان به وجود محدودیت هایی در واردات تخم نوغان به کشور اشاره کرد و گفت: صنعت نوغانداری در گیلان احیاء می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مودی با اشاره به راه اندازی سه مرکز محلی سوادآموزی در 6 ماهه نخست سال جاری گفت: با راه اندازی این مراکز در شهرستان های مانه و سملقان و بجنورد، تعداد مراکز محلی سواد آموزی به 10 مورد رسیده است. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۸    
معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور از برنامه ریزی برای پرداخت 90 میلیارد تومان تسهیلات به نوغانداران در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
زنجیره فرآیند تولید، فرآوری،صنعتی شدن ابریشم و فروش نوغانداری در منطقه جرگلان آماده شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۱    
مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستائی از مسئول امور زنان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در راستای اجرای طرح نوغانداری با مشارکت زنان روستائی تقدیر کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۳:۰۴    
بختیاری گفت: برای گسترش نوغانداری در استان گلستان کمیته امداد ورود پیدا کرده است و امیدواریم با حمایت مسئولان استان کمیته امداد قطب صنعت نوغانداری کشور شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راهبری شغلی معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی گفت: شهرک اقتصاد مقاومتی یا زنجیره صنعت نوغانداری در سه فاز تا سال آینده در گلستان به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار گلستان گفت: مرحله نخست صنعت نوغانداری ویژه مددجویان امداد در استان راه اندازی شده و همه مدیران باید کمک کنند این زنجیره تکمیل شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس نوغانداری سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از پیش بینی تولید 700 کیلوگرم پیله ابریشم در استان خبر داد.
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه به دلیل عدم حمایت از صنعت نوغانداری سالانه 700 تن ابریشم وارد می کنیم گفت: ظرفیت ایجاد اشتغال در این صنعت بسیار زیاد است و می تواند چندین برابر پتروشیمی اشتغال ایجاد کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۳    
رشت - ایرنا - معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: تاکنون افزون بر یک تن پیله تر ابریشم پاییزه در این استان برداشت شده است.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: برداشت پیله تر ابریشم پاییزه در گیلان با افزایش 20 درصدی محصول به پایان رسید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
استان خراسان شمالی یکی از 5 قطب پرورش کرم ابریشم یا همان نوغانداری به صورت سنتی است و استقبال خوب نوغانداران از پرورش کرم ابریشم، خراسان شمالی را به یکی از قطب های تولید پیله تر در کشور تبدیل کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رئیس اداره توسعه نوغانداری مازندران گفت که تولید پیله تر در پرورش بهاره امسال 94 تن بوده که نسبت به پارسال چهار تن بیشتر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: 276 جعبه تخم نوغان برای پرورش پاییزه کرم ابریشم از ابتدای شهریور ماه در سطح هفت استان کشور توزیع شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: پیش بینی می شود نوغانداران کشور امسال 9 تن پیله تر ابریشم برداشت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
صومعه سرا- رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از پرورش پاییزه کرم ابریشم در هفت استان کشور برای نخستین بار خبر داد و گفت: 267 جعبه تخم نوغان در این استان ها توزیع شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۹:۰۳    
تجری گفت: شهرستان های رامیان و مینودشت با توجه به اینکه صنایع دستی فعال در حوزه نوغانداری و تولید نخ ابریشم دارند کاندیدای ثبت ملی شهر ابریشم بافی در کشور شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از افزایش 77 درصدی توزیع تخم نوغان در سال جاری خبر داد و گفت: با این رقم ،رکورد جدیدی در تولید پیله تر ابریشم طی 12 سال گذشته در کشور ثبت شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عدیل سروی زرگر - رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور اقتصادی کردن تولید برای پایداری آن یک ضرورت انکار ناپذیر بوده زیرا تولید به معنی اشتغال، رفاه شخصی و عمومی و همچنین عامل ایجاد استحکام در اقتصاد است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۲:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
فرحناز رافع امروز (جمعه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: امروز فقط یک کارخانه نخ ابریشم در لنگرود گیلان فعال است و به دنبال آن هستیم تا تعداد این کارخانجات را افزایش دهیم که توسعه صنعت نوغانداری و خودکفایی در تامین مواد اولیه فرش دستباف را به دنبال خواهد داشت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- هر چند بسیاری در تلاش هستند تربت حیدریه را به عنوان زعفرانی ترین شهر جهان به ثبت برسانند که خود جای قدردانی دارد اما هویت چند هزار ساله این خطه با تار و پود صنعت نوغانداری و ابریشم کشی گره خورده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: امسال برای دومین سال پیاپی برای حمایت از صنعت نوغانداری 5292 کیلوگرم پیله تر ابریشم خریداری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۷:۳۱    
نوغانداری از جمله صنایع سنتی، سودآور و ارزشمند به شمار می رود که این سود ازدل پیله کرم ابریشم به دامان فعالان این عرصه سرازیر می شود.