چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۰۰:۳۶May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوغانداری»

سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی درگز؛ با توجه به بارش های چند وقت اخیر و افزایش رطوبت که همزمان با فصل پرورش کرم ابریشم می باشد لزوم پایش و بررسی واحدهای نوغانداری شهرستان، بیش از پیش در خور توجه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز نوغانداری گیلان گفت: توزیع تخم نوغان تا 10 خرداد در 11 مرکز توسعه نوغانداری گیلان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شهردار بجنورد، گفت: شهرداری با عدم هرس شدید درختان توت در بجنورد برگ این درختان را برای حمایت از صنعت نوغانداری به صورت رایگان در اختیار این قشر قرار می دهد.
پویشگران گیل   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مراکز نوغانداری گیلان تخم نوغان تفریخ شده را برای افزایش کمیت و کیفیت تولید پیله تر توزیع می کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۳    
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی تربت حیدریه؛ کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، کرم ابریشم و زنبور عسل دامپزشکی شهرستان، از سیر مراحل نوغانداری و تولید ابریشم در بخش بایگ شهرستان، در فصل جدید فعالیت نوغانداری بازدید، بازرسی و نظارت بهداشتی بعمل آوردند.
ایانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۷    
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از آغاز برداشت پیله ابریشم از دهه سوم اردیبهشت ماه خبر داد.
در راستای طرح جهاد میدانی محققین معین برای جهش تولید با مشارکت مردم و با حضور محقق بخش تحقیقات علوم دامی مرکز دو دوره آموزشی مدیریت پرورش گاو شیری و مدیریت و توسعه نوغانداری برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۷    
بجنورد-ایرنا- کارشناس نوغانداری اداره جهاد کشاورزی شیروان گفت: توزیع تخم نوغان بین بهره برداران این شهرستان خراسان شمالی امسال در مقایسه با سال گذشته 10 درصد افزایش یافت.
استانداری گیلان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان پیله مورد نیاز کشور را سه هزار و 300 تن عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های گیلان باید سعی کنیم که بخش اعظمی از نیاز کشور به پیله تر در این استان و با دستان زحمتکش نوغانداران تولید شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور در رشت گفت: توزیع 15 هزار و 150 جعبه تخم نوغان از امروز در گیلان آغاز شده و این روند تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان گیلان خاستگاه صنعت نوغانداری ایران بود و پرورش کرم ابریشم و تولید نخ ابریشم در گیلان به حدود 14 قرن پیش بازمی گردد. در دوره های مختلف تاریخ، تولید و تجارت ابریشم، زمینه ساز رقابت های مهم سیاسی و نظامی در خطه شمال کشور شده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه نوغانداری کشورگفت: بیش از 15 هزار جعبه تخم نوغان از امروزبین نوغانداران 9 شهرستان گیلان توزیع می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از ساخت 10 تلمبار مشارکتی نوغانداری در این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس مرکز توسعه نوغانداری کشورگفت: بیش از 15 هزار جعبه تخم نوغان از روز شنبه 8 اردیبهشت بین نوغانداران 9 شهرستان گیلان توزیع می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: با آغاز فصل نوغانداری توزیع تخم نوغان در دستور کار قرار گرفت.
ایانا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۷    
رئیس مرکز نوغانداری کشور از پیش بینی تولید هزار و 750 تن پیله تر ابریشم در سال جاری خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نوغانداری در ایران تاریخ پر فراز و نشیبی را پیموده است که دوره فراز آن در عهد صفویه و فرود آن در عهد قاجاریه مشهود بوده است. در واقع به لحاظ اقتصادی و فرهنگی، کرم ابریشم رنسانس هنر و صنعت آسیا را پایه گذاری کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی پرورش کرم ابریشم یا نوغانداری حرفه ای دیرپاست که همزمان با بسیاری از کشورها، در ایران نیز انجام می شده است. گرچه این حرفه در فراز و نشیب های روزگار دستخوش تحولات و تغییرات زیادی شده، اما مسیر بقای آن همچنان تداوم یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۰۷    
گرگان- قره جانلو، مدیر جهادکشاورزی مینودشت گفت: بیشتر پیله تولیدی در گلستان به صورت خام به سایر استان ها ارسال می شود و کشاورزان انگیزه کافی برای تولید پیله ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۳:۵۷    
ایسنا/خراسان رضوی با حضور رئیس اداره ثبت آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، یوسفی رییس انجمن های میراث فرهنگی استان، مدیران و مسئولین محلی از لوح ثبت ملی مجموعه ساختمان های اداره نوغانداری خراسان رضوی در تربت حیدریه رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یکی از راهبردهای توسعه پایدار روستایی توسعه و گسترش صنایع در نواحی روستایی است، صنعت نوغانداری در کشور به دو شکل صنعتی و سنتی وجود دارد که سهم بخش سنتی این حرفه در مازندران بیش از 90 درصد است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی کارشناس بررسی و مراقبت بیماری های زنبورعسل و کرم ابریشم اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: نوغانداری قدمتی حدود 5000 سال دارد که اولین بار در چین انجام می شد و تا 3000 سال این راز را مخفی نگه داشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ساختمان های تاریخی اداره نوغان داری (پرورش ابریشم) شهرستان تربت حیدریه در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره ثبت آثار تاریخی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت ساختمان اداره نوغانداری تربت حیدریه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران بخشدار بابلکنار با اشاره به اینکه صنعت نوغانداری با مشکلات عدیده مواجه است، گفت: ورود تکنولوژی به این صنعت نیازمند جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- مدیر مرکز توسعه نوغانداری خراسان رضوی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که توزیع تخم نوغان در سطح استان های سه گانه خراسان از پنجم فروردین آغاز شده است گفت: این روند تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی تربت حیدریه، کارشناسان این شبکه از مراحل نگهداری و تفریخ تخم نوغان موجود در اداره نوغانداری شهرستان بازدید نمودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس مسئول نوغانداری سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: از اواخر فروردین امسال تخم نوغان در استان توزیع خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۲۰:۰۵    
رئیس مرکز تحقیقات ابریشم گفت: کشت محصولات بازارپسند اعم از علوفه ای و زاراعی، هم ارزش افزوده ایجاد می کند و هم شاخص بهره وری زمین را افزایش می دهد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات ابریشم کشور گفت: اجرای پروژه کشت مخلوط در میان ردیف های توت و توجه به محصولات جانبی نوغانداری در راستای ارتقای شاخص های سودمندی در هر واحد بهره بردار منجر به اقتصادی شدن نوغانداری خواهد شد . ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رشت- رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید 350 هزار نهال توت در استان خبر داد و گفت: با کاشت 170 هزار نهال توت، توتستان های جدید در استان گیلان احداث می شود. ...
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر امور طیور و پرورش زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از توزیع 10 هزار اصله نهال توت یارانه دار از نیمه اسفند در استان خبر داد. به گزارش روزانه نیوز ...
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از آغاز توزیع تخم نوغان از انتهای امسال در مناطق گرمسیر خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از کارشناس بیماری های زنبورعسل اداره کل دامپزشکی استان قدردانی کرد.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز نوغانداری کشور از تولید بی سابقه نهال توت باهدف توسعه زیرساخت صنعت پرورش کرم ابریشم در کشور خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۰۲:۰۱    
به گزارش ایران آنلاین، ایران یکی از کشورهای قدیمی در عرصه پرورش کرم ابریشم به شمار می رود و گیلان قطب نوغانداری و پرورش کرم ابریشم کشور شناخته می شود. کشورهای عمده تولیدکننده پیله و ابریشم عبارتند از چین، هندوستان، ازبکستان، ویتنام، تایلند ...
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین از کشت 75 هزار اصله نهال توت در نهالستان مغان خبر داد و گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی این تعداد نهال توت با هدف احیای صنعت نوغانداری و ابریشم برابر ظرفیت اعلام شده ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۲    
رئیس مرکز نوغانداری کشور اعلام کرد: با گسترش سطح پرورش نوغان در کشور، ایران رتبه هشتم را در بین 50 کشور تولیدکننده ابریشم جهان به دست آورده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
لاهیجان- معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به اینکه گیلان رتبه اول صنعت نوغانداری کشور را دارد، گفت: 33 درصد نوغان کشور در گیلان انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۹:۱۸    
پژمان اکرامیان ، کارآفرین نوغاندار، موفق به توسعه این صنعت در روستا های 7 استان کشور شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۴    
نماینده مردم لنگرود در مجلس از تخصیص زمین و ساختمان نوغان شلمان و زمین 17 هکتاری لنگرود جهت ترویج صنعت نوغانداری در اختیار شرکت تعاونی ملی فراگیر نوغانداران و ابریشم بافان لنگرود،خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه نوغانداری گفت: با افزایش تولید پیله تر ابریشم، واردات نخ ابریشم از 72 به 47 درصد کاهش یافته است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک برای توانمندسازی زنان روستایی در حوزه نوغانداری میان معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منعقد شد.
مدیر کل دفتر توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی و عشایری: بررسی اجرای طرح نوغانداری و توسعه توتستان ها با مشارکت زنان روستایی بررسی در جلسه ای راهکارهای گسترش همکاری دوجانبه در اجرای طرح نوغانداری و توسعه توتستان ها با مشارکت زنان روستایی بررسی شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش دردیدار با وزیر جهاد کشاورزی، خواستار توسعه نوغانداری در شرق استان گلستان شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نوغانداری یکی از صنایع پردرآمد است که توجه به آن می تواند بخشی از اقتصاد جامعه روستایی را رونق بخشد؛ آن هم برای استانی مثل خراسان شمالی که اولا نیمی از جمعیت آن در روستا ها زندگی می کنند و ثانیا با آب و هوایی کوهستانی و معتدل، فضایی مناسب برای رشد درخت توت را فراهم می آورد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۱    
فرماندار مینودشت در این جلسه گفت : نباید صنعت پرورش کرم ابریشم به فراموشی سپرده شود، وی افزود: با حمایت از ایده های نو و کسب و کارهای موفق در سطح روستا از جمله پرورش کرم ابریشم، توان افزایی مردان و زنان روستایی افزایش خواهد یافت. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در گزارش های العربی که هم اکنون از طریق این شبکه درحال پخش است، به ظرفیت های کشاورزی گیلان نظیر برنج، چای، پرورش ماهیان خاویاری، نوغانداری و صنایع مرتبط با آن پرداخته شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- صنعت نوغانداری که سال های گذشته در خراسان شمالی رو به افول بود با حمایت های دولت سیزدهم و تلاش بهره برداران جانی دوباره گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - پرورش کرم ابریشم از جمله حرِفه های کهن گیلان به شمار می رود که طی سال های اخیر در سایه سیاست های حمایتی دولت، جانی دوباره گرفت و شاهد تقویت پرورش کرم ابریشم و در واقع توسعه صنعت نوغان در این خِطه ابریشم خیز کشور هستیم.