دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۹:۱۳Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانش بنیان»

ایسنا   ۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
نوآوران یکی از شرکت های دانش بنیان از طریق پچ های تتویی پوستی، روشی را برای تشخیص بیماری زردی نوزادان ارائه دادند.
پایگاه خبری ایراسین   ۶ دقیقه پیش    
مدیرعامل شرکت دانش بنیان زیست روانکار گفت: وابستگی صنایع فولاد و مس و آلومینیوم به روانکارهای زیست محیطی با توجه به تحریم بودن این محصول و بومی سازی آن در کشور از تولیدات خارجی قطع شد.
اولین رویداد مردمی اشتغال استان یزد با موضوع بهم رسانی عرضه و تقاضای نیروی کار با تمرکز بر کلیه حوزه های صنعت، معدن، خدمات و کشاورزی و به خصوص در حوزه دانش بنیان و فناور اجرا می گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۵ دقیقه پیش    
نماینده مدیریت یک شرکت دانش بنیان گفت: شیرپروانه ای با سیستم آب بندی قابل انقباض سامانه آب بندی مطمئن تر نسبت به شیر های پروانه ای معمولی دارد.
روزنامه سراسری سایه   ۳۱ دقیقه پیش    
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری اعلام کرد: طبق آمارها گردش مالی جهانی صنعت اسباب بازی 100 میلیارد دلار در سال است و سهم ایران از این حوزه 300 میلیون دلار برآورد شده است که سه دهم درصد می شود ...
شهرآٰرا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: خبر خوب برای شرکت های برگزیده نیز آن است که مذاکراتی با صندوق ملی نوآوری انجام شده و بعد از این مراسم، به صورت ویژه در خدمت مدیران 12 شرکت برتر نمایشگاه امسال خواهیم بود تا بخش های قابل حمایت به صورت ویژه به آن ها معرفی شود.
یکتا پرس   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
پنل تخصصی انیمیشن و بازی در نمایشگاه معرفی دستاوردها و ظرفیت های شرکت های خلاق و دانش بنیان برگزار می شود.
همایش رویداد های فرصت شغلی و دانش بنیان با حضور 150 نفر از دانشجویان خلاق تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) در سالن ابن سینای دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.
شب پژوهش و فناوری با حضور دبیر کارگروه توسعه دارایی های نامشهود معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در لار برگزار خواهد شد به گزارش میلاد لارستان دکتر...
معاون تجارت و خدمات وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به حجم بالای آورده صنایع در نمایشگاه هایی با محوریت دانش بنیان ها به دلیل توان خوب مالی گفت: سرمایه گذاری صنایع بر روی خلاقیت و نوآوری یک رویه است که در کشور ما هم در حال اجرا است.
رحمانی گفت: تولید ریل حرکتی مترو پرند برای اولین بار جهت خطوط مترو در ایران، استفاده از دو شرکت دانش بنیان داخلی برای تولید ریل سوم قطار های مترو و ساخت بومی پست های برق داخل مسیر، باعث شده تا این خط مترو را ایرانی ترین خط مترو کشور بدانیم.
عصر ایران   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از رونمایی از سند راهبردی صنعت اسباب بازی خبر داد.
تیتر برتر   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
روابط عمومی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، طبق آخرین مطالعات صورت گرفته ارزش بازار صنعت کاتالیست در جهان 30 تا 32 میلیارد دلار در سال برآورد می شود که عمده مصرف آن ها در حوزه زیست محیطی و کاهش آلاینده های گازهای گلخانه ای است ...
معاون بین الملل وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح: این وزارتخانه به حلقه وصل شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی کشور با صنعت و کشاورزی تبدیل شده است.
عصر ایران   ۶ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان اکسیدگرافن را برای کاربرد در صنایع نفت و گاز با کیفیت بالا و قیمت پایین نسبت به نمونه های خارجی به تولید رسانده است.
زیر نویس   ۶ ساعت پیش   + ۸۵ سایت دیگر  
به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در حکم رییس جمهور خطاب به دهقانی، هدف از تشکیل این شورا، ایجاد هماهنگی و هم افزایی دستگاه های ذی ربط و کنشگران پیشران در حوزه هوش مصنوعی عنوان شده است ...
سرپرست سازمان صمت استان قزوین گفت: در راستای حمایت از تحقیق و پژوهش و فنآوری در بخش تولید تاکنون مجوز 111 واحد دانش بنیان در بخش صنعت استان توسط سازمان صمت صادر شده است.
آنا   ۹ ساعت پیش    
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه پارک های فناوری هاب صنعت و دانشگاه هستند بر ایجاد شرکت دانش بنیان در کنار تعلیم دانشجو تأکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۹ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی گفت: داشتن نگاه آینده پژوهانه نسبت به تولیدات علمی و دانش بنیان و حمایت از محصولات راهبردی که در گره گشایی از مشکلات و نیازهای کشور نقش دارند یک ضرورت است.
قم پرس   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری، یک صد و چهل و هشتمین نشست علمی-تخصصی با عنوان نقش دانش بنیان ها در رشد تولید و توسعه اقتصادی کشور روز سه شنبه 14 آذرماه 1402، از ساعت 9 تا 11 با حضور جامعه علمی، پژوهشی، دانشگاهی، اندیشگاهی، صاحب نظران، مدیران ...
تجارت گردان   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
سیدغلامحسن گرشاسبی؛ مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام در حاشیه نمایشگاه و رویداد پتروفن گفت:پتروشیمی ایلام به عنوان بزرگ ترین مجتمع پتروشیمی غرب کشور آمادگی کامل خود را برای گسترش همکاری شرکت های فناور و دانش بنیان در حوزه پتروشیمی اعلام می کند.
بسیج   ۱۰ ساعت پیش    
همدان-رئیس پارک علم و فناوری استان همدان اعتبارات حمایتی از شرکت های دانش بنیان و واحد فناوری که در پارک مستقر هستند در سال جاری و سال گذشته را 81 میلیارد و 628 میلیون برآورد کرد.
کیهان   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: ایران از ظرفیت تولید یک میلیارد دلاری اسباب بازی برخوردار است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سمینار علمی پژوهشی طراحی و ساخت شیپور مافوق صوت و جریان سنج مجازی، دو محصول جدید تولید بار اول شرکت های دانش بنیان در مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به راه طولانی پیش رو و برنامه های گسترده سازمان آب و برق خوزستان در عرصه زیرساخت ها، پروژه ها، دستاوردها و برنامه های آتی این مجموعه در حوزه سیستم ها و شبکه صنعتی، از شرکت های دانش بنیان دعوت به همکاری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با اشاره به انجام اقدامات قابل توجه از سوی دانش بنیان ها در حوزه آب و کشاورزی این استان، گفت: امیدواریم کارهای انجام شده در نهایت منجر به نتایج مثبت شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در بازدید از نمایشگاه دست آوردهای پژوهشی و فن آورانه در مشهد، توسعه مناسبات علمی و پژوهشی در میان بخش تولید علم و صنعت را از محورهای اصلی این نمایشگاه عنوان کرد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به بازار بزرگ شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: حدود 430 هزار میلیارد تومان فروش محصولات دانش بنیان در سال 1401 رقم خورده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، با بیان اینکه دست یاری به سمت شرکت های دانش بنیان دراز می کنیم، گفت: مهمترین راه دور زدن تحریم ها کمک گرفتن از شرکت های دانش بنیان است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۳۶ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس تأکید کرد که تمرکز بر اقتصاد مقاومتی متکی بر اقتصاد دانش بنیان و فناوری های تحول آفرین، ضامن عبور کشور از اقتصاد شکننده و وابسته است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر رویداد پتروفن 1402 با از سه برابر شدن نیازهای اعلامی شرکت های پتروشیمی به شرکت های پتروشیمی در رویداد پتروفن امسال خبر داد و گفت: در حالی که سال گذشته صد شرکت دانش بنیان در رویداد پتروفن شرکت کردند، امسال بیش از سیصد شرکت دانش بنیان در این رویداد مشارکت کردند.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
محمدباقر قالیباف در بخشی از برنامه بدون توقف در پاسخ به پرسش های مطرح شده در برنامه، گفت: وقتی در مورد جوانان بحث می کنیم، موضوعاتی مانند مسکن و اشتغال مطرح می شود و حتماً مهمترین ظرفیت تحرک در حوزه رشد اقتصادی هستند، اگر یک بخش آن در تولید است ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه خودروسازی سایپا، در راستای رهنمود های مقام معظم رهبری و به همت مهندسان و کارشناسان خود موفق شد با بهره گیری از توانمندی شرکت دانش بنیان قالب های بزرگ صنعتی سایپا، با داخلی سازی و راه اندازی خط تولید ریل صندلی خودروی شاهین در شرکت سایپا آذین ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۰:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
نخستین رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور برگزار شد. دهقانی در این رویداد بر ظرفیت ایران برای کسب سهم بازار و توسعه اسباب بازی های مبتنی بر فناوری تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه رویداد پتروفن ظرفیت بین المللی شدن را دارد، گفت: اطمینان دارم که شرکت های دانش بنیان و فناور ایرانی توان اجرای طرح های پیچیده در سطح جهانی را دارند.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
پشتیبانی از تولید و اشتغال در قالب توسعه مشاغل خانگی و حمایت از کسب و کارهای کوچک توسط بانک صادرات ایران در هشت ماه ابتدای سال جاری با کمک به بیش از 25 هزار مددجوی سازمان های حمایتی، متقاضیان مشاغل خانگی و اشتغال دانش بنیان ادامه یافت.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح : مهر: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: برنامه داریم که ظرف 10 سال آینده جزو 10 کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی باشیم. روح الله دهقانی فیروزآبادی درباره مأموریت رئیس جمهور به او برای تشکیل شورای ملی راهبری و مرکز ملی هوش مصنوعی گفت: با [...]
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، کسب رتبه نخست حمایت از نخبگان و دانش بنیان ها از افتخاراتی است که با مُهر تأیید سخنگوی دولت در کارنامه وزارت نفت سیزدهم حک شده است ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۲۸    
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم افتتاحیه رویداد پتروفن از پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی از سوی این صندوق خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: از تیرماه به صورت ویژه، وب سرویس سامانه جامع اشتغال طراحی و به اجرا درآمده و شرکت ها می توانند فرصت های شغلی خود را مطرح کنند.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ هر شرکتی که حداقل های شاخص های عملیاتی، آینده درخشان و حداقل های سرمایه را داشته باشد و الزامات حاکمیت شرکتی را رعایت کند، قطعا در فرابورس تابلویی برای معامله سهام آن وجود دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رشید قانعی در آیین افتتاحیه رویداد پتروفن با اشاره به توسعه صنایع دانش بنیان و پائین دستی پتروشیمی، گفت: سال گذشته 80 نیاز را از سوی شرکت های پتروشیمی به شرکت های دانش بنیان اعلام کردیم که این رقم امسال تقریبا سه برابر شده و 230 نیاز در این رویداد به شرکت های دانش بنیان اعلام و ارائه می شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۷    
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، در برنامۀ بدون توقف: رهبر معظم انقلاب در آغاز سال 1401 سال را به نام دانش بنیان نام گذاری کردند. در اردیبهشت ماه، قانون پایه و اساسی دانش بنیان را —که معتقدم 90 درصد آن مختص جوانان است— برای اجرا ابلاغ کردیم ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
فارس_ رئیس بسیج رسانه استان فارس با تقدیر از مسئولان محیط زیست استان خواستار تشدید نظارت ها در حوزه محیط زیست شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون نوآوری و فناوری وزیر علوم از فعالیت 9300 شرکت دانش بنیان در سطح کشور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۲    
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نواحی نوآوری بر اساس ظرفیت ها و توانمندی های استانها در مناطق مختلف کشور راه اندازی می شود
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- استاندار گیلان بیان کرد:اعتبار و تسهیلات تکلیفی ابلاغ شده به دستگاه ها برای پرداخت به بنگاه ها، کارگاه های تولیدی، مشاغل خانگی، مشاغل روستایی و دانش بنیان باید پشتوانه بیمه ای داشته باشند و سالانه مورد راستی آزمایی قرار گیرند در غیر اینصورت به عنوان اشتغال ایجاد شده پذیرفتنی نیست. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته استان مرکزی با همکاری شرکت معماران به طرح و با حضور ویدیو کنفرانسی محمود لیائی معاون وزیر ارتباطات و جمعی از مدیران ارشد شرکت ملی پست در اراک افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان خراسان رضوی گفت: برگزاری نمایشگاه طلا در کنار غرفه های هفته پژوهش مناسب نیست و کیفیت برگزاری این رویداد را به علت کمبود فضا با مشکل مواجه کرده است.