جمعه ۲۸ شهریورساعت ۱۷:۳۳Sep 2020 18

جدیدترین‌های «دانش بنیان»

 
امام جمعه لارستان یکی از اثرات تحریم و سختی های ناشی از آن را دستیابی به علوم جدید دانست و گفت: رشد و پیشرفت شرکت های دانش بنیان، ساخت هواپیما و غیره در سایه محدودیت ها و تحریم بدست آمده است.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان سمنان در خصوص حمایت بانک ها از شرکت های دانش بنیان توضیح داد.
مردم نیوز   ۲ ساعت پیش    
مردم نیوز : با اشاره به اینکه موضوع بررسی انسجام حوزه هوافضا و فناوری فضایی کشور در دست بررسی در کمیته صنایع هوافضا و فناوری های نوین قرار دارد اما هنوز به طرح تبدیل نشده است، گفت: این موضوع در ذیل کارگروه های مربوطه دنبال می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: استفاده ازظرفیت شرکت های دانش بنیان برای رفع آلودگی محیط زیست ضروری است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به دستاوردهای بسیار مناسب شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت گفت: صادرات محصولات فناورانه حوزه سلامت با توجه به اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده شتاب بیشتری خواهد یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره تهیه کیت های تشخیصی pcr در ایران گفت: در زمینه دانش تولید تست های تشخیصی pcr کرونا اصلا مشکلی نداریم. حجم تولید این کیت ها بسته به نیاز بازار ممکن است کم یا زیاد شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: شرکت های فناور و دانش بنیان این استان توانستند طی یک سال گذشته 500 میلیارد ریال انواع محصول تولیدی خود را به فروش برسانند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
از صبح امروز نزدیک به 60 کسب وکار استارتاپی با یکدیگر به رقابت می پردازند تا بتوانند سرمایه جذب کنند. در حاشیه ی بزرگترین رویداد سرمایه گذاری استارتاپی کشور، صاحبان استارتاپ های شرکت کننده، داوران و مسئولان این رویداد از چالش ها و جزئیات برگزاری آن و هم چنین شکل گیری کسب وکارهای دانش بنیان گفتند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون با اعلام حمایت از تعاونی های زنان سرپرست خانوار و شرکتهای تولید ماسک و مواد ضدعفونی، از اختصاص خط اعتباری ویژه برای تعاونی های دانش بنیان و صدور ضمانت نامه تا سقف 50 میلیارد تومان برای دانش بنیان ها خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه طرح نیروگاه ملی ترکیبی از مطالعات مهندسی شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها است، گفت: این طرح در دو نیروگاه ری و بوئین زهرا به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۲    
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اعلام کرد برای اولین بار در کشور به شرکت های برتر در حوزه صنایع پیشرفته و دانش بنیان جایزه ملی صحا اعطا می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- کارگزار فن بازار منطقه ای استان سمنان گفت: 143 محصول از واحدهای صنعتی فناور و دانش بنیان در سامانه فن بازار منطقه ای استان ثبت شد.
روزنامه هموطن سلام   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
محققان در یک شرکت دانش بنیان ربات هایی برای بازرسی از داخل تونل های انتقال برق فشار قوی ساختند که خطای انسانی بازرسی را کاهش و اطلاعات دقیق تری از تونل ها در اختیار قرار می دهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- کارگزار فن بازار منطقه ای استان سمنان گفت: با هدف ارتقای ظرفیت های استفاده از شرکت های دانش بنیان و فناور تا کنون با تلاش های صورت گرفته 83 واحد صنعتی فناور و دانش بنیان در سایت فن بازار منطقه ای استان سمنان ثبت شده است.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل همزمان با 26 شهریور ماه؛ روز فوریت های پزشکی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل از پرسنل فوریت های پزشکی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تجلیل کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۱    
شرکت دانش بنیان کارا صنعت تدبیر پایا با نشان تجاری کاراجت با 25 سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی؛ برای واحد تضمین کیفیت، مهندسی نیرو در استان خراسان رضوی نیرو استخدام می نماید.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
صفی خانی، مدیرکل صمت لرستان گفت: مراکز نوآوری با همکاری موسسه دانش بنیان برکت و اداره صمت در 5 شهر معدنی لرستان راه اندازی می شود.
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقتصاد دانش بنیان به این معنی است که دانش به وفور تولید، توزیع و کاربرد پیدا کند و وضعیت امروز دانشگاه ها و بخش صنعت نشان می دهد که در مسیر درستی حرکت می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: شرکت های دانش بنیان تحت حمایت دولت قرار دارند و معافیت مالیاتی، پرداخت تسهیلات با سود کم و تامین زیرساخت برای استقرار این واحدها نمونه هایی از پشتیبانی دولت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، بیش از 400 نیاز فناورانه در بخش ها و صنایع مختلف را رصد و در سایت خود به شرکت های دانش بنیان معرفی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۸    
تهران- ایرنا- یک شتابدهنده دانش بنیان با تخصیص یک و نیم میلیارد تومان سرمایه، به دو طرح استارتاپی در زمینه آموزش همگانی مبارزه با کرونا و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شتاب داد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
از شرکتهای دانش بنیانی که به حوزه علوم شناختی وارد شوند حمایت می کنیم.
یکصد و بیست وسومین جلسه کمیسیون تخصصی انرژی دبیرخانه شورای عالی عتف با حضور اعضای کمیسیون به صورت مجازی در دبیرخانه شورای عالی عتف برگزارشد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف این جلسه با دو موضوع بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان و تدوین برنامه 4 ساله کمیسیون و جایگاه انرژی در برنامه هفتم ...
آی سی تی پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ICTPRESS - مجتمع دانش بنیان دانش و فناوری بامداد بوت کمپ برنامه نویسی برگزار می کند و پایان مهلت پیش ثبت نام برای حضور در این دوره ها اول مهرماه 1399 است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۴۸    
یک شرکت دانش بنیان ایرانی با استفاده از مایسل ها نوعی مکمل نانویی تولید کرده که در جذب ماده مؤثر ترکیبات طبیعی به بدن کمک می کند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه ارزش فعالیت های اقتصادی شرکت های دانش بنیان کشور سال گذشته حدود 130 هزار میلیارد تومان بود، به فعالیت های بورسی این شرکت ها اشاره کرد و گفت که 41 شرکت دانش بنیان در بورس فعالند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک نمونه تجهیز مرتبط با گوی های شناور با استفاده از توان متخصصان شرکت پایانه های نفتی ایران و شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی شد و پس از انجام تست های لازم روی دو دستگاه گوی شناور پایانه میعانات گازی عسلویه نصب و عملیاتی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه در شرایط کرونایی اقدامات بسیار خوبی در حمایت از شرکت های دانش بنیان انجام شده، گفت: شرایط تحریم هیچ تاثیری در اعتبارات دانش بنیان نگذاشته است.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
معاونت امور مجلس رئیس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با عملیاتی شدن استفاده از توان فرآوری شرکت های دانش بنیان داخلی و بخش خصوصی، در آینده نزدیک، شمش طلای مورد نیاز بانک مرکزی از تولید داخل تامین می شود.
آنا / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
ساخت تجهیزات دانش بنیان به محققان ایرانی امکان اندازه گیری دقیق گاز مصرفی را می دهد.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۲    
از همان دهه 80 که بانکداری مجازی در کشور مطرح شد تا چند سال اخیر، شناخت و احراز هویت مشتریان یکی از چالش های بانکداری آنلاین و دیجیتال بوده است اما اکنون با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی راهکار این چالش نیز توسط شرکت های دانش بنیان توسعه داده شده است که در سجام نیز شاهد استفاده از آن بودیم ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش سپید به نقل از وبدا، متن پیام وزیر بهداشت به شرح زیر است: عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همه همکاران ارجمندم در کلیه مراکز تحقیقاتی اعم از بخش های دولتی، شرکت های دانش بنیان و مجموعه هایی که در امور تحقیقاتی به خصوص در رابطه با کووید-19 در کشور مشغول فعالیت هستند. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای برای حمایت از خرید کالای ایرانی گفت: تعداد صندوق های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می رسد. ...
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۲    
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه یکی از اهداف این کمیسیون حمایت از پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان است، تاکید کرد که مجلس در این راستا از صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان نهاد تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور حمایت خواهد کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
در هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی معدن زمینه تبادل دیدگاه و گفت وگو در حوزه گذار از خام فروشی و ضرورت توجه به فناوری های معدن و حوزه معدنی با نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فراهم شد. ...
اقتصاد آنلاین / اتاق خبر 24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تولید تجهیزات و اقلام تحریمی توسط شرکتهای فناورانه اکنون به گونه ای رونق گرفته که می توان شاهد جایگزینی 300 محصول ایرانی با نمونه خارجی تحریمی بود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۶۲ سایت دیگر  
در آستانه سالروزتاسیس بانک پارسیان، این بانک خط اعتباری ویژه ای را برای حمایت از شرکت های دانش بنیان قرار داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۹    
یک شرکت تولیدی دانش بنیان در حال توسعه با 24 سال سابقه در استان البرز، شهرک صنعتی هشتگرد جهت تکمیل کادر خود دعوت به همکاری می نماید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - سفر روز گذشته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به تبریز و رونمایی از 11 طرح فناورانه نشان داد که شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی علاوه بر موفقیت در بازار داخلی در مسیر صادرات نیز گام های موفقی برداشته اند.
همزمان با جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پوستر هشتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) رونمایی و 4 تفاهم نامه همکاری در حوزه اقتصاد دانش بنیان امضا شد.
آنا / بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: باید تلاش کنیم تفکرات ما در دانشگاه و مراکز پژوهشی به سمتی برود که اهمیت دادن به انسان، هدف باشد. انسان توانمندی که با نیروی تفکر خود منشا اثر است. این تحول در اقتصاد دانش بنیان با تفکر نو ایجاد شده است.
پایگاه علمی نوپانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
استارتاپ های برگزیده ایرانی متقاضی حضور در نمایشگاه جیتکس، پس از پایان رقابت دو روزه، برای اعزام به نمایشگاه جیتکس معرفی شدند. نوپانا به نقل از آی تی ایران، برای اولین بار در ایران، سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن ...
سراج24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان حزب اللهی و نخبه انقلابی، گفت: رویداد های مسجد محور باید مورد توجه قرار گیرد و همانند مسجد امام صادق(ع) تهران، در تبریز نیز باید شرکت های دانش بنیان فعالیت های خود را با محوریت مسجد انجام دهند.
منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق پر استعداد ایران است که در زمینه های علمی و فناوری فعالیت های بسیار داشته و وجود شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی متعدد و رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی به توسعه علمی و پژوهشی ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر ستاری، معاون رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی و مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل سالن جمهوری استانداری برگزار شد . ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۹    
"علیرضا دلیری" دستیار ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اگر استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان وارد بازار سرمایه شوند بازار را همیشه مثبت نگاه خواهند داشت. در سالجاری که بازار سرمایه مثبت است و دولت هم عرضه سهام دولتی انجام می دهد تعدادی شرکت دانش بنیان را وارد بورس می کنیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۸    
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به توسعه و ارائه زیرساخت های مورد نیاز فناوری اینترنت اشیا شده است و علاوه براین محصولات و دستگاه های هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت نیز تولید می کند.