سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۰۲:۱۷Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانش فنی»

ایلنا   ۸ ساعت پیش    
معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از واگذاری 600 دانش فنی این مجموعه به صورت رایگان در اختیار شرکت های نوپا و بخش خصوصی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد: امسال حدود 40 مزرعه نوآور از بخش خصوصی انتخاب و مورد حمایت قرار می گیرند تا دانش فنی آنها به سایر کشاورزان منتقل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: در زمینه دانش فنی و مدیریت فولاد قبل از انقلاب تقریبا پیشرفت چندانی نداشتیم، اما در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد در کشور 45 میلیون تن است که با برنامه ریزی های انجام شده این رقم به 71 میلیون تن خواهد رسید.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۱:۱۲    
متخصصین صنعت نفت ایران بزرگترین مجتمع پالایشگاهی ونزوئلا را نوسازی می کنند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
تولید جنین ممتاز منجمد برای اصلاح نژاد گاوهای شیری و گوشتی، فناوری تولید چهار نوع بذر هیبرید سبزی و صیفی، کسب دانش فنی و تولید بچه ماهی سی بأس برای پرورش در قفس و تکثیر گاومیش های با خصوصیات ژنتیکی برتر و... از مهم ترین گام هایی جهاددانشگاهی برای حفظ امنیت غذایی کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
بندرعباس - وزیر نفت با بیان اینکه ایران در جمع 6 کشور دارنده دانش فنی تولید کک اسفنجی قرار گرفته است، گفت: ایران در تولید کک اسفنجی به خودکفایی می رسد.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر نفت با اشاره به اینکه ایران هم اکنون جزو 6 کشور دارای دانش فنی تولید کک اسفنجی در دنیا شده است، گفت: استان هرمزگان قطب پالایشی فرآورده های نفتی کشور است که با احداث پالایشگاه شهید قاسم سلیمانی و مروارید مکران ظرفیت پالایشی این استان به یک میلیون و 800 هزار بشکه خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۵۶    
وزیر نفت گفت: با تکمیل پروژه کُک سازی پالایشگاه بندرعباس عملا یکی از مهم ترین نیازهای وارداتی کشور رفع خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: نماینده ارشد آژانس بین المللی در بازدید از تاسیسات کشور، گزارش نادرستی ارائه داد و مدیرکل آژانس هم آن را رسانه ای کرد که این رفتار وی حرفه ای نیست.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۴۳   + ۵۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: امروز در یک تراز برتر در فناورآوری هسته ای هستیم و موفق شدیم تمام فرایند از دانش فنی و تجهیزات تا فوت کوزه گری هسته ای را با تجارب و ظرفیت هایی که ایجاد شده، به دست آوریم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانش فنی وحرفه ای اظهار کرد: می بایست بکوشیم تا دانشگاه فنی وحرفه ای به عنوان بزرگ ترین سازه مهارتی کشور، دانشگاهی با رویکرد حل مسئله مشخص، تصمیم گیری های درست، دارای تفکر راهبردی و دغدغه مندی برای اشتغال مهارتی باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۱:۰۱    
دانشمندان ایرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته موفق شدند دانش فنی تمام روش های روزِ درمان ناباروری در کشور را بومی کنند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، پارسا پروین از افقی نو در زمینه خودکفایی با بهره گیری از توان فنی و علمی کارکنان پالایشگاه سرخون و قشم و به کارگیری دانش فنی متخصصان و قطعه سازان داخلی دانش بنیان خبر داد و گفت ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۳۰    
هر کسی می تواند یک ارز دیجیتال ایجاد کند، اما این فرآیند مستلزم تعهد زمان، پول و سایر منابع و همچنین دانش فنی پیشرفته است .گزینه های اصلی این است که بلاک چین خود را ایجاد کنید، یک بلاک چین موجود را تغییر دهید، یک ارز در یک بلاک چین موجود ایجاد کنید، یا یک توسعه دهنده بلاک چین استخدام کنید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان با دستیابی به دانش فنی طراحی، ساخت و تست پروانه شناورها از خروج ارز و همچنین خروج اطلاعات سامانه های کشتی به خارج از کشور جلوگیری کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سمنان، علی منصفی راد با اشاره به اهتمام دولت و مجلس برای ایجاد مراکز درمان سرطان و غربالگری، می گوید: پیرو تاکیدات مسولان کشوری و استانی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۵۰    
دانشمندان ایرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته موفق شدند دانش فنی تمام روش های روزِ درمان ناباروری در کشور را بومی کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۵    
قناعت با بیان اینکه رسانه ها مسئولیت سنگینی در مقابل امپراتوری رسانه ای غرب بر عهده دارند، گفت: جمهوری اسلامی توانسته با کمک نیروهای متخصص بومی به دستاوردهای بزرگی برسد در حالی که تحت محاصره قرار داشت و اجازه ورود دانش فنی را نمی دادند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۲    
سه شنبه 01/11/11 ، (اخبار رسمی) : اگر به دنبال روشی ساده برای ثبت اطلاعات کسب وکار خود در گوگل مپ هستید پیشنهاد می کنم از این روش رایگان که وبسایت کارامیکسو ارائه کرده است استفاده کنید
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر سیدسعید حسینی سرپرست دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور از شرکتهای دانش بنیان تولید کننده واکسن های دام و طیور در شهرستان نظرآباد واقع در استان البرز بازدید بعمل آورد. ...
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب دانش فنی ساخت سبک ترین ماده دنیا با نام آئروگرافن و مهندسی ساختار آن جهت استفاده در باتری ها و ابرخازن ها شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۰    
متخصصان صنعت هسته ای موفق به بومی سازی دانش فنی و تولید بیو راکتور ها شدند.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
فولاد خوزستان با اجرای برنامه های مختلف در حوزه بومی سازی و همچنین دستیابی به بومی سازی 25 هزار قطعه و تجهیزات، امروز در تلاش است با حمایت از شرکت های دانش بنیان اهداف مهمی از جمله افزایش کیفیت تولید، انتقال تکنولوژی ، ارتقای دانش فنی و اشتغالزایی را محقق کند.
نیپنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی تبریز، سیاوش درفشی مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز در حاشیه نمایشگاه پلاستیک و لاستیک روسیه با مدیران چند شرکت روسی فعال در صنعت پتروشیمی دیدار کرد و زمینه های همکاری های مشترک در زمینه انتقال تجربه های فنی ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۳۱    
شفقنا_یک دکترای داروسازی با بیان اینکه در مورد دانش فنی و زیرساخت ها در حوزه دارو مشکلی نداریم، گفت: اگر رسیدگی عاجلی به مشکلات حوزه های دارویی نشود، مردم دچار مشکل خواهند شد؛ چرا که نقدینگی وجود ندارد و شرکت ها نمی توانند مواد اولیه خود را تأمین کنند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بیوتکنولوژی قارچ های صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: رفع نیازهای جامعه، تولید دانش فنی بومی و گسترش مرزهای دانش، گسترش و اشاعه فرهنگ پژوهش، ارائه دستاوردهای علمی در قالب های کارآمد از مهمترین اهداف این سازمان است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیران شرکت فولاد هرمزگان از خطوط تولید این شرکت انجام شد ، زمینه های همکاری برای توسعه صنعت فولاد و انتقال دانش فنی مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در مورد راه اندازی درمانگاه تخصصی سرطان، گفت: اکنون با یک سرمایه گذار و مجموعه ای که دانش فنی ما را تقویت کند، هماهنگ شده ایم و به زودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۱:۰۵    
فناوران یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه تربیت مدرس موفق به تولید و بومی سازی کیت و دستگاه جدا سازی مولکولی برای جداسازی DNA شدند.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان از برگزاری دوره آموزش پرسنل گشت های راهداری و حمل و نقل جاده ای دامغان خبر داد و گفت: این دوره یک روزه با حضور حداکثری پرسنل گشت های راهداری و ترابری و با هدف آشنایی با اطلاعات به روز حوزه های حمل و نقل ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با اشاره به صادرات کاتالیست های ایرانی به پتروشیمی های روسی گفت: با دانش بنیان کردن صنعت نفت و گاز و ارتقای دانش فنی می توانیم تحریم ها را خنثی و تجهیزات را به کشورهای دیگر صادر کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه همه ساله کلاس های آموزشی را با هدف ارتقای دانش باغداران برگزار می کنیم، ابراز کرد: امسال نیز از ابتدای بهمن ماه در بخش های مختلف کلاس های آموزشی را برای باغداران خواهیم داشت و انتظار داریم که باغداران با استقبال از این کلاس ها دانش فنی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۱:۲۰    
جوانان یزدی به دانش فنی تولید نمک نیتریت در کشور دست یافتند .
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادتهران: دوره آموزشی بیمه های عمر و سرمایه گذاری، آتش سوزی و مسئولیت بیمه آرمان ویژه نمایندگان شعب ساری،کرمانشاه، سنندج، همدان، یزد، تنکابن، رشت، زنجان و اردبیل برگزار شد. ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به منظور افزایش دانش فنی و توسعه منابع انسانی متخصص و ماهر در بنگاه های اقتصادی تولیدی و خدماتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و برای بهره برداری بهینه از تمامی ظرفیت های موجود، تفاهم نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور منعقد شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۰۱    
در گزارش های منتشرشده در رسانه ها مطرح شد که روزانه 50 میلیون نان گم می شود، اما نایب رئیس انجمن علوم و فنون غلات، مبنای این محاسبه را خطا می داند و معتقد است: فقدان دانش فنی در این موضوع کارشناسان طرح را گمراه کرده و باعث مفقودشدن 50 میلیون قرص نان شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۸   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه گفت: ظرفیت تولید نامی ابتدایی خط نورد گرم حدود 2.4 میلیون تن در سال بود که با اجرای طرح های توسعه و ارتقای دانش فنی تولید، اکنون به بیش از 5 میلیون تن کلاف گرم در سال افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۱:۰۴    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان، موفق شدند روغن موتوری با فناوری نانو تولید کنند که دانش فنی آن تا پیش از این ، تنها در اختیار چهار شرکت اروپایی و آمریکایی بود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عامل اصلی عقب ماندگی در اجرای قانون جهش تولید مسکن و به دنبال آن احداث مسکن از نظر بنده نه تامین زمین، نه مصالح ساختمانی و نه دانش فنی و مهندسی است بلکه عامل اصلی عدم تولید مسکن و بر روی زمین ماندن قانون مصوب مجلس تسهیلات بانکی است که ارائه نشده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
دانش فنی تولید انواع کابل های مخابراتی، فیبر نوری و دیتا در یک مجتمع دانش بنیان در رفسنجان بومی سازی شده است.
شانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس گفت: مهندسان و متخصصان پرتلاش شرکت در اداره تعمیرات با تکیه بر دانش فنی و توان تخصصی خود اقدام هایی را در تعمیرات اساسی گام نخست شرکت انجام داده اند که بعضی از آنها برای نخستین بار در سطح شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های فعال در منطقه اتفاق افتاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۲    
معاون صمت کرمان گفت: یکی از چالش های استان کرمان از دست دادن بازار رقابت به دلیل نداشتن دانش فنی یا فرسودگی ماشین آلات است.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه فولاد ایران در هتل المپیک تهران با حضور مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه ی همکاری این مجتمع عظیم صنعتی با شرکت دانش بنیان نیک سرام رازی جهت انتقال دانش فنی و ساخت سوزن ریل امضا و مبادله شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
خرید تسلیحات متنوع و به روز و ذخیره سازی آنها برای روز نبرد، تا حدودی خاطر پادشاهان سعودی را آسوده کرده بود اما اگر در کنار این تسلیحات، چند بمب اتم نیز قرار می گرفت، آنها با خیالی آسوده تحولات جهان را رصد می کردند و برای دشمنان شان خط ونشان می کشیدند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۱:۱۵    
پوشش های عایق صنعت برق، روش نوین درمان سرطان و تولید هیدروژل نانوکامپوزیتی، از جمله محصولاتی است که بانوان نخبه کشور به دانش فنی آن دست پیدا کرده اند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۰:۳۵    
علی حسین رعیتی فرد معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی و هیات همراه از خطوط تولید شرکت پشم شیشه ایران در شیراز بازدید به عمل آوردند . معاون روابط کار وزارت تعاون ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - معاون اقتصادی استاندار کردستان بر تقویت تکنولوژی معادن و دانش فنی و افزایش توان مالی معدن کاران متناسب با شرایط روز تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۴    
برگزیده جایزه کارآفرین برتر سال 1398 گفت: باید تلاش کرد به سمت تولید کالاهای جایگزین نشدنی رفت چرا که هرچه برروی تولید کالاهای پیچیده و با دانش فنی خاص متمرکز شویم قدرت مانور دشمن را در تحریم ها کاهش خواهیم داد و قابلیت های اقتصادی بیشتری برای کشور به وجود خواهد آمد