سه شنبه ۱۲ مردادساعت ۰۹:۴۲Aug 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد مقاومتی»

کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۳۶    
حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات خود پیرامون پیشرفت کشور، بر لزوم طراحی الگوی بومی ضمن بهره مندی از تجربه های مفید سایر کشورها تأکید نموده اند. ایشان از این رو اقتصاد مقاومتی را اندیشه ای آزموده و تجربه شده در دنیا می دانند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۱۳    
با هدف ترویج بازار و کسب و کار در مناطق روستایی بازارچه اقتصاد مقاومتی در مسجد جامع روستای میر کندی از توابع شهرستان مشگین شهر دایر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۷    
تهران- ایرنا- خبرگزاری جمهوری اسلامی، کتاب جهش تولید را که روایت خبرنگاران ایرنا از بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه عمران و آبادانی کشور در سال 1399در حوزه ملی و استانی است، منتشر کرد تا مخاطبان و علاقه مندان بتوانند آن را به سهولت و جامعیت بیشتری مورد استفاده قرار دهند.
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: اگرچه مدیریت ما مدیریت جهان سومی است! و این قابل انکار نیست، اما با وجود همه مشکلات، عملکرد دولت عالی بود. عملکرد دولت در این سه سال از مصادیق عینی اقتصاد مقاومتی بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در مراسم امضای تفاهمنامه دانشگاه آزاد با ستاد رشد و نوآوری بسیج با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تاکید بر اهمیت مقوله دانش بنیان، گفت: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۷   + ۵۴ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: در دولت دوازدهم و همزمان با بازگشت تحریم ها علیه ایران، 100 میلیارد دلار نفت نفروختیم و از صادرات نفت ایران جلوگیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در کمیته حمایت از سرمایه گذاری مشروع و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه، رفع مشکلات عظیم خودرو بروجرد در حال پیگیری است.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
احتساب - دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای تولید پلی اتیلن سنگین در فاز دوغابی به طور کامل به شرکت پتروشیمی تبریز واگذار شد . حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان و تولید محصول دانش بنیان یکی از اصیل ترین رهیافت های نیل به اقتصاد مقاومتی است و در همین راستا شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت تحقیقات فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به اقتصاد دانش بنیان است.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۲۱    
به گزارش ایرسا آنلاین، در اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، این نشست با حضور دبیرکل اتاق کرمانشاه، دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت، تعدادی از مسئولین و فعالان اقتصادی ذیربط و مشاورین اقتصادی اتاق برگزار شد. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۴    
اقتصاد مقاومتی می تواند در این روزها راهگشای مشکلات اقتصادی کشور باشدو گره اقتصاد را باز کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فارس از تهران، محسن مقدس، رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران از احیاء کارخانه ارج در پی اقدامات دستگاه قضایی خبر داد. رئیس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران تمرکز بر تولید را شرط دستیابی به اقتصاد پویا و پیشرفت دانست و گفت: تولید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده اصفهان در مجلس با اشاره به گرانی های اخیر اجناس و کالاها گفت: این افزایش قیمت ها دلیل فنی و اقتصادی معقولی ندارد و به نظر می رسد دست های پنهان پشت سر آن وجود داشته باشد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری گفت: گسترش حمایت از صادرات به کشور های همسایه و استفاده از ابزار های تشویقی به منظور حضور در بازار اتحادیه اوراسیا از رویکرد های بسته حمایت از صادرات غیرنفتی بوده و تلاش می شود تا حمایت ها به گونه ای باشد که با استمرار ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۲:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
جمعی از اساتید حوزه در نامه ای به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب نوشتند: پیشنهاد می کنیم لجنه ای متشکل از اساتید دانشگاهی و حوزوی متخصص و معتقد به اقتصاد اسلامی با نظر جناب عالی تشکیل شود، به گونه ای که اولا به الگوی اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها الگوی نجات بخش اقتصاد ایران معتقد باشند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اگر دیپلماسی با شکست مواجه شود هر دو طرف ضرر های زیادی را متحمل خواهند شد. در مقابل، رئیسی سال ها مدافع اقتصاد مقاومتی بوده و براساس این استدلال، ایران نیازی به تجارت با جهان و باز کردن در های خود ندارد. با این وجود، در طول کارزار انتخاباتی او نشان داد خواستار بازگشت ایران به برجام است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت اروم آدا : بانک ملی ایران همواره طی سال های گذشته به عنوان حامی صنعت کشور در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید با تامین مالی و تخصیص اعتبار گام های حمایتی بسیار بلند و مهمی برای توسعه صنعت مواد غذایی کشور و بویژه شرکت اروم آدا برداشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۵۱    
استاندار کرمان گفت: کارگروه ویژه ای پروژه های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را در سطح استان ارزیابی و بررسی کند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، روستاییان و عشایر از بازیگران اصلی عرصه اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار به شمار می روند و باید خود را در همه امور کشور سهیم و شریک بدانند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۳۹    
کرمان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: 643 پروژه در حوزه اقتصاد مقاومتی استان کرمان به تصویب رسیده که پیش بینی شده در این حوزه 11 هزار و 350 میلیارد تومان طی سال جاری سرمایه گذاری داشته باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۱:۴۱    
گروه استان ها- امام جمعه قزوین گفت: برای توسعه استان قزوین باید با پیروی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی به ظرفیت های داخلی استان تکیه کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۱:۱۷    
گروه استان ها - در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان آخرین وضعیت پروژه های استان بررسی و بر اجرای سریع تر پروژه های اقتصادی مقاومتی استان تأکید شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان میزان پیشرفت فیزیکی کل پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در حال حاضر را 54 درصد اعلام کرد و افزود: امیدواریم تا پایان سال درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها به 91 برسد.
اقتصاد آنلاین / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
چند اندیشکده در نامه ای به رییس جمهور منتخب، آمادگی خود را برای تدوین مرامنامه حافظ منافع عامه و تعیین شاخص های سنجش پذیر متناظر با هر یک از مدیران ارشد مرتبط با رییس جمهور اعلام کردند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۳۱    
محمدحسن قدیری ابیانه، کارشناس سیاست خارجی و سفیر اسبق ایران در استرالیا درخصوص نقش وزارت امورخارجه در پیشرفت اقتصادی در دولت سیزدهم، گفت: دولت آیت الله رئیسی باید حتی وزارت خارجه را هم در خدمت اقتصاد مقاومتی قرار دهد. چرا که این موضوع منجر به افزایش تعاملات تجاری با همسایگان و کشورهای منطقه می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، برنامه ضرب سکه کاری از گروه تاریخ و فرهنگ رادیو گفت وگو با هدف بررسی کارآفرینی و حمایت از مشاغل خانگی با هدف کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و پاسخ به سوالات اقتصادی مخاطبان از این شبکه پخش می شود. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون سابق دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه در دولت روحانی معتقد است اگر سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا می شد، اثرات تحریم ها مهار می شد و این کار باید در دولت جدید پیگیری شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام طهماسبی با اشاره به کلام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دولت، مبنی بر اینکه بزرگ ترین عبرت برای دولت این بود که آمریکا اهل مذاکره نیست، گفت: بایستی مشکلات اولویت دار مردم به سرعت برطرف شود و در زمینه حمایت از مسئله اقتصاد مقاومتی تلاش کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل امور عشایر استان فارس گفت: به منظور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مدیریت سبز 1850 دستگاه پنل خورشیدی در مناطق قشلاقی عشایری این استان توزیع شده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۶    
فیروزه(پانا)- به مناسبت روز کارآفرینی و فنی و حرفه ای از مربیان نمونه فنی و حرفه ای و مشارکت کننده در طرح های اقتصاد مقاومتی فیروزه تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزه، همزمان با ششم مردادماه روز ملی مهارت، با حضور ابوالفضل حکیم پور فرماندار ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: اگر وزرای دولت سیزدهم برای تحقق رشد اقتصادی درمسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه منسجمی داشته باشند و در این اصل برای رسیدن به هدف مشترک، همگرایی و سازگاری لازم را به کار بگیرند قطعاً می توان به رفع بخشی از مشکلات اقتصادی کشور امیدوار بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به همت مرکز گسترش اقتصاد مقاومتی کشور و با کمک خیران، هزینه ساخت خانه یاسمن زهرا که در اثر سیل در روستای کیسکان تخریب شده بود، فراهم شد.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1400 توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن- در آیین امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شبکه توسعه اجتماعی رسالت و شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر جامعه، همچنین توسعه همیاری اجتماعی، قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی در شهرهای کوچک و روستاها ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۳۰   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1400 توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بهرامی گفت: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدیریت سبز و استفاده از انرژی های پاک، یک هزار و 850 دستگاه پنل خورشیدی در مناطق قشلاقی عشایر فارس توزیع شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: امروزه مهارت آموزی می تواند در ایجاد اشتغال پایدار و مولد و تحقق اقتصاد مقاومتی نقشی مهم ایفا می کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، دکتر هادی حق شناس ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۱۷    
شاهرود_به همت کانون بسیج جوانان شاهرود و مجموعه تبیین منظومه فکری رهبری به مناسبت دهه ولایت و امامت نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع دستی مشاغل خانگی در این کانون افتتاح شد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - علی نیکزاد در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مسئله غدیر را نشانه اهمیت ولایت در حکمرانی اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی و نعمت ولایت فقیه ثمره تفکر غدیر در ایران اسلامی است و امروز می بینیم که این فرهنگ مترقی توانسته موجبات رشد و اعتلای امت اسلامی را فراهم ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اگر می خواهیم کالا به دست مردم ارزان برسد، باید تولید را زیاد کنیم. اگر می خواهیم به جای اقتصاد نفتی، اقتصاد مقاومتی داشته باشیم، باید تولید را بالا ببریم و با دنیا صادرات داشته باشیم. در این صورت قطعا مقاومت اقتصادمان در مقابل تحریم ها بالا می رود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
وقتی از جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی صحبت می کنیم، منظور افرادی نیست که تمام امکانات برایشان مهیا و وارد بخش تولید شده اند، بلکه کسانی هستند که بعضاً شغل قبلی خود را به دلایلی از دست داده اند و با همت و تلاش دوباره کاری را شروع کرده و برای چند نفر هم اشتغالزایی کرده اند ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۴    
ساری- بازارچه اقتصاد مقاومتی با حضور مردم و مسئولین در خرم آباد شهرستان تنکابن برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کارگاه اقتصاد مقاومتی و اشتغال بسیج سازندگی فارس در شیراز امروز افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۲:۵۶    
63 درصد کارجویان فنی و حرفه ای گلستان در سال 99 جذب بازار کار شدند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۱:۲۶    
صبوری گفت: کشت گیاهان دارویی علاوه بر خاصیت دارویی که دارد، می توانیم به پوشش گیاهی کشور و اقتصاد مردم با محوریت مشاغل خانگی کمک کنیم.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی اصفهان گفت: سال گذشته به منظور رونق تولید و اشتغال در اصفهان، 18 طرح با موضوع اقتصاد مقاومتی و 17 طرح جهش تولید که از سوی بخش دولتی و خصوصی استان معرفی شده بود در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور تصویب شد تا حمایت های لازم از ...
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۹:۱۶   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون قضایی دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن قدردانی از عملکرد بی شائبه وزیر صمت در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق اقتصاد مقاومتی، بر عدم لغو و یا ابطال مزایده های مربوط به اجرای طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور تصریح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۴    
گروه استان ها- جانشین فرمانده مقاومت بسیج سپاه ناحیه سمنان از احداث استخر ذخیره آب در دهکده اقتصاد مقاومتی شهید فخری زاده سمنان طی روزهای آینده خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مازندران با ریاست وقت دستگاه قضا مصوباتی برای رفع مشکلات تولید کاغذ در کارخانه مازندران داشته است؛ اما با گذشت چند ماه هنوز از سوی سازمان جنگل ها اجرایی نشده است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بهتر است سعی جهاددانشگاهی فعالیت در راستای ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و تولیدات خرد خانگی و آموزش های آن باشد.