یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۰:۵۴Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سبک زندگی اسلامی»

کیهان   ۴ ساعت پیش    
علی قنبریان با توجه به آیات قرآن، می توانیم فعل، گفتار، و تقریر رسول اکرم(ص) را برای خودمان سرمشق قرار دهیم. جهان ایده آل، جهانی اخلاقی است.قرآن نقش مهمی در ساخت جهان اخلاقی دارد. بدون وقوف به اخلاق و تسلّط بر آن نمی توانیم به جهانی اخلاقی برسیم ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مطهری گفت: همزمان با ماه رمضان کلاس تفسیر قرآن ،کلاس اخلاق و آموزش های مباحث سبک زندگی اسلامی توسط کانون هادیان نور ملایر در فضای مجازی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ تنی چند از کارشناسان و پژوهشگران با تأکید بر این که ماه مبارک رمضان، فرصت طلایی در جهت نشر ارزش های دینی از طریق ابزار هنر و به خصوص سریال سازی است، تصریح کردند: متاسفانه در سال های اخیر، سریال های رمضانی تلویزیون آن طور که باید و شاید به مقوله سبک زندگی اسلامی نپرداخته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اسلام رفع فقر از جامعه اسلامی را از وظایف مسلمانان می داند برای همین پرداخت وجوهات شرعی را واجب کرد تا از این طریق عزت مسلمانان حفظ شود.
کامل گلباغی گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان 9 فیلم کوتاه حاوی مجموعه های یک تا دو دقیقه ای پویانمایی با موضوع قرآن و سبک زندگی اسلامی در فضای مجازی منتشر می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام شیخ رضا نصرالله پور روز پنجشنبه در همایش روحانیون شهرستان افزود: فرهنگسازی اخلاق و سبک زندگی اسلامی بر دوش علماست و پرداختن به آسیب های اجتماعی و ترویج سبک زندگی اسلامی در سخنرانی ها و منابر ضروری است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۰۶    
حجت الاسلام کاروند گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان ویژه برنامه سبک زندگی اسلامی در فضای مجازی منتشر می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۴    
رضا صدیقی مهنی گفت: یکی از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان برگزاری دوره مجازی سبک زندگی اسلامی برای گروه های سنی نوجوانان و جوانان است که با مشارکت پایگاه مقاومت بسیج روزانه برگزار می شود.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۲    
تفاوت اصلی بین روزه در سبک زندگی اسلامی با ریاضت های غیر دینی، این است که روزه دار در عین حال که از خوردن و آشامیدن اجتناب می کند، از گناه هم دوری می کند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۰    
در آستانه ماه مبارک رمضان،جلسه شورای تربیت وتعالی سپاه ناحیه مقاومت بسیج چرداول با موضوع برنامه های محوری ماه مبارک رمضان با محوریت سبک زندگی اسلامی قرآنی با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تفاوت اصلی بین روزه در سبک زندگی اسلامی با ریاضت های غیر دینی، این است که روزه دار در عین حال که از خوردن و آشامیدن اجتناب می کند، از گناه هم دوری می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۸    
حجت الاسلام دشتکی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان و فرصت خودسازی گفت: سبک زندگی اسلامی نقشه راه برای سعادت اخروی و دنیوی انسان است.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ امسال ششمین سالی است که این شبکه رادیویی ویژه برنامه جشن سلام را با هدف تقویت و افزایش شناخت نسبت به شکرگزاری این ماه و آثار مثبت آن در زندگی و تغییر باور و رفتار در جهت سبک زندگی اسلامی با محوریت پویش حال خوب در آستانه ماه مبارک رمضان تقدیم می کند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب نقش سبک زندگی اسلامی در استحکام خانواده و کاهش طلاق از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
اهمیت داشتن فرزند تا آنجایی است که تعدادی از پیامبران و اهل بیت علیهم السلام که تا زمان پیری فرزندی نداشتند برای بهره مند شدن از این نعمت الهی دعا می کردند.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۵    
طبق آموزه سبک زندگی اسلامی، داشتن محبت قلبی نسبت به همسر برای یک زندگی آرام کفایت نمی کند. بلکه محبت ها به زبان بیاید تا طرف مقابل با شنیدن آن دلگرم شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
طبق آموزه سبک زندگی اسلامی، داشتن محبت قلبی نسبت به همسر برای یک زندگی آرام کفایت نمی کند. بلکه محبت ها به زبان بیاید تا طرف مقابل با شنیدن آن دلگرم شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۲۳    
رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دره شهر، از برگزاری مسابقه مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی در این شهرستان خبر داد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۴۰    
اسلام برای مؤمن ارج و منزلت بالایی قائل است و تنها مسیر پاسخگویی به نیاز های او را توکل به خدای متعال و توسل به پیامبر و اهل بیت علیهم السلام می داند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۶    
بیات گفت: فعالیت های مختلف فرهنگی و مذهبی کانون فرهنگی و هنری امام هادی (ع) در ایام کرونا تعطیل نشده است و طی ایام ماه مبارک رمضان با قرائت آیات قرآن کریم و عمل به آن سبک زندگی اسلامی در کانون امام هادی (ع) ترویج می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۵    
کتاب چشمان یعقوب به زندگی شهید رضا کارگر برزی پرداخته است. این شهید متولد مردادماه سال 58 و از اولین نیرو هایی بود که به منظور دفاع از حرم حضرت زینب (س) در سال 92 عازم سوریه شد و در یازدهم مردادماه مصادق با 24 رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
شاهنگی با اشاره به اهمیت ارائه هویت بومی در فیلم های سینمایی گفت: امروز حلقه مفقوده سینمای ما ترویج سبک زندگی اسلامی و امید است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فکرشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تأخیر چند ماهه حقوق کارگران مشکلات جدی در زندگی آنان ایجاد کرده که لازم است حقوق معوقه این کارگران پرداخت شود. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۱:۰۶    
حوزه/ نمایندگی جامعةالمصطفی العالمیه در پاکستان، دوره های روش بیان احکام و سبک زندگی اسلامی را برگزار کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: هنر متعهدانه و انقلابی هنری است که با سبک زندگی اسلامی یعنی اخلاق، انسانیت و فضیلت های انسانی سازگار و همسو با باورها و ارزش های دینی جامعه باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۲۶    
سبک زندگی اساس تحولات به نفع هر گونه پیشرفتی در جامعه است، به نحوی که می توان گفت جوهر و گوهر اصلی پیشرفت عبارت از اعتلا و ترقی در سبک زندگی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر کردند که وزارت راه و شهرسازی مکلف است در تهیه دستورالعمل طراحی و ساخت پروژه های مسکن حمایتی، از تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی – ایرانی صیانت کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس از استفاده از نظر حوزه های علمیه برای رعایت سبک زندگی اسلامی در نحوه ساخت و سازها به عنوان اقدامی مثبت در حوزه قانونگذاری یاد کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کلاس مهارت آموزی سبک زندگی اسلامی ایرانی با همکاری مجموعه نمایندگی ولی فقیه و معاونت اجتماعی در سپاه شیروان با حضور کلیه نیروهای وظیفه برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۰۱    
زنگنه گفت: در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی سیر مطالعاتی کتاب های مذهبی هر شب در قالب خوانش چند صفحه از کتاب در کانال مجازی کانون فرهنگی هنری شهید مطهری انجام می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تعریف واحدی از مقوله سبک زندگی وجود ندارد، از کم کاری نهادهای مختلف کشور در پرداختن به امر آموزش صحیح سبک زندگی اسلامی انتقاد کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۲۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
هدیه دادن اعضای خانواده به یکدیگر، یکی از بدیهی ترین نمونه های نیکی کردن و احسان محسوب می شود که سلامت روحی و روانی را به همراه می آورد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۹    
مُبلغ امروز در احیای امر اهل بیت و ترویج سبک زندگی اسلامی رسالت سنگینی به دوش دارد؛ مبلغ تنها یک فرد نیست که رسانه نیز یک مبلغ است به ویژه در دورانی که جنگ، جنگ رسانه ها است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۶:۵۷    
نویسنده کتاب پنج نور آسمانی با اشاره به مراحل نگارش تا انتشار اثر خود، اظهار کرد: تیم ما یک هدف داشت و آن هم معرفی حدیث شریف کسا به نسل فعلی و اقشار مختلف جامعه بود؛ همچنین نیت داشتیم تا سبک زندگی اسلامی نابی را که در این حدیث مستتر است، به خانواده ایرانی معرفی کنیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۵۶    
کسانی که از ماهواره استفاده می کنند حداقل یک بار آیه 6 سوره تحریم را مطالعه کنند تا از سبک زندگی اسلامی که در قرآن کریم برای آنها مشخص شده آگاهی یابند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: صداوسیما در حال حاضر رقبای قوی دارد که هرکدام می توانند با استفاده از جلوه های کاذب، سبک زندگی فرهنگ خود را ترویج کنند که کاملاً مغایر و مقابل سبک زندگی اسلامی است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر اسماعیل زارعی کوشا، نویسنده و پژوهشگر با برنامه راه اینجاست درمورد بیانیه گام دوم انقلاب و شیوه تحقق سبک زندگی اسلامی ایرانی گفتگو کرد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۲۰:۳۸    
حجت الاسلام جمشید خاوری گفت: از رویکرد برنامه های کانون شهید باکری در سال نو برگزاری دوره های سبک زندگی اسلامی است که روستا به روستا در حال برگزاری است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۲    
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل های فرهنگی مردمی قرآن و عترت استان فارس با اشاره به نقش تبلیغ و ترویج مناسب در جذب و گرایش مردم به آموزه های قرآنی و سبک زندگی اسلامی گفت: قرآن در سبد فرهنگی خانواده ها مهجور است و باید روی آن کار و مدل سازی کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۲:۱۵    
آیت الله شیخ بهایی گفت: اگر می خواهیم در جبهه امام زمان (ع) قرار بگیریم باید اعمال ناروا و ناصواب را از زندگی خود پاک کنیم و سبک زندگی خود را سبک زندگی اسلامی کنیم یعنی اخلاق، رفتار، گفتار،نیات ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
به تصریح قرآن و حدیث، رسم های نوروزی مانند صله رحم و حضور در طبیعت فواید زیادی برای مادران باردار و شیرده دارد؛ به خصوص که نوروز امسال با اعیاد شعبانیه متقارن شده و فرصت خوبی برای این مادران فراهم کرده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۴:۵۰    
همدان- جلسه دانش آموزان بهنامی و جوانه های صالحین پایگاه یوسف الزهرا با موضوع سبک زندگی اسلامی و آسیب ها و فرصت های فضای مجازی در مسجد مدرس همدان برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۵:۱۲    
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در پیام نوروزی خود ضمن تبریک فرا رسیدن سال 1400 اظهار کرد: بهار طبیعت فرصتی برای تحول و تحقق سبک زندگی اسلامی است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۶:۰۵    
ائمه جمعه لرستان عنوان کردند: امروز ایالات متحده آمریکا شیطان بزرگ، بزرگترین تولید هرزه گری و فساد در جهان است که با راه اندازی 30 هزار سایت مستهجل فرهنگ مبتذل غربی و فساد به دنبال تغییر سبک زندگی اسلامی و سلطه بر جهان است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خانواده به عنوان مهمترین رکن اساسی جامعه، نیازمند انتخاب سبکی برای زندگی خود است. ضمن اینکه انسان یک بار بیشتر فرصت زندگی در این دنیا را ندارد، پس باید راهی را برگزیند که سعادت دنیا و آخرت او را رقم بزند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۱    
مدیر کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی گفت: 1619 مبلغ به بقاع متبرکه اعزام شدند و بیش از 50 دوره سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه و همچنین 10هزار روضه خانگی برگزار گردید.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
امام حسین (ع) در سال سوم هجری به دنیا آمدند. آن تولد مبارک، در عین حال که اهل بیت پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله را شادمان کرده بود، برکت های فراوانی برای مردم تاریخ داشت ...
کانون فرهنگی هنری جوادالائمه مسجد چهارده معصوم(ع) عجب شیر، باحمایت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی، مسابقه کتابخوانی سبک زندگی اسلامی را برگزار می کند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت سیره زندگی ائمه معصومین (علیهم السلام)، بهترین الگوی تبیین سبک زندگی اسلامی در تمام دوران است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مؤلفه های سبک زندگی اسلامی و شاخصه های تمدن نوین اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با حضور اساتید و طلاب حوزه علمیه بانوان جامعة الزهرا(س) کراچی بررسی شد.