دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۲:۱۸Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اندیشکده»

فردا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
ژنرال آمیت صعر تحلیلگر ارشد اطلاعاتی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در خلال نشستی که در اندیشکده گازیت از مراکز مطالعاتی وابسته به واحد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی برگزار شد اعلان داشت که حکومت روحانیون در ایران علی رغم اعتراضاتی که برای هفته ها کشور را فراگرفته به بقای خود ادامه خواهد داد.
پانا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، طرح ساماندهی کارگران فصلی را لازم و ضروری دانست و گفت مجلس شورای اسلامی مکررا مساله کارگران را پیگیری کرده و پشت قشر زحمتکش کارگر است امیدواریم طرح ساماندهی هرچه سریع تر بررسی و اجرا شود. ...
روز نو   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به ارتباط ارگانیک این اتاق های فکر با نخبگان شاغل در ساختار تصمیم گیری غرب و به ویژه آمریکا، حرکت اندیشکده شورای آتلانتیک به سمت تاسیس یک برنامه جدید در قبال ایران مبتنی بر متغیرهای در حال ظهور، می تواند دلالت های معناداری را در ادراک در حال تغییر مقامات غربی از ایران بر جای بگذارد.
به تازگی اتاق بازرگانی تهران و اندیشکده کسب وکار شریف، در پژوهشی مشترک به بررسی آسیب های ناشی از قیمت گذاری دستوری در هشت گروه کالایی پرداخته که یکی از کالاها نان است.
رکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: طی دو روز گذشته، خبری در برخی رسانه ها منتشر شد که از آمار مهاجرت دو میلیون و 800 هزار ایرانی در سال گذشته خبر می داد. در پی این خبر، اندیشکده پدیدار، منبع اصلی خبر را ترجمه و آن را بررسی کرده است که عصر روز گذشته نیز برای ما ارسال کرد که در ادامه می خوانیم.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نهادهای امنیتی آمریکا برآورد می کنند که در ماه های آینده از سرعت عملیات جنگی در اوکراین کاسته خواهد شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران؛ با محوریت حکمرانی و تأکید بر دیپلماسی و اقتصاد دریامحور برگزار می شود. به گزارش ایسنا، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همکاری اندیشکده دیپلماسی اقتصادی به نمایندگی دانشگاه امام صادق علیه السلام و مشارکت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ...
در پژوهش مشترک اتاق بازرگانی تهران و اندیشکده کسب وکار شریف در مورد تبعات قیمتگذاری دستوری در صنعت آرد و نان اشاره شده است که مداخله قیمتی دولت باعث هدررفت منابع، کاهش بهره وری و بی انگیزگی مصرف کننده و تولیدکننده شده که ایران را در جایگاه دوم سرانه مصرف نان در جهان قرار داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
وقتی طرح "ابتکار ریاست جمهوری برای بازسازی دموکراسی" را کنار سند امنیت ملی می گذارید، به خوبی متوجه می شوید که وقتی بایدن می گوید "می خواهیم ایران را آزاد کنیم" صرفاً یک اشتباه لپی نیست، بلکه مُرّ سند امنیت ملی امریکا است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۵    
یک اندیشکده بین المللی درباره تبعات عدم سرمایه گذاری نهادهای قانونی آمریکا روی قضیه مبارزه با خشونت نژادی در این کشور هشدار داد و گفت که فعالیت شبه نظامیان افراطی و جدی تر شدن تروریسم داخلی در این کشور نگران کننده است.
مدار شرقی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۷    
اندیشکده واشنگتن برای سیاست خاورمیانه معتقد است اقلیم کردستان عراق زمانی یکی از پایه های سیاست خاورمیانه آمریکا بود اما اکنون به بخشی از مسائل عراق تقلیل یافته است.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی و اثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: دوره های تخصصی حکمرانی برای نخبگان کشور با همکاری دانشکده ها و اندیشکده های حکمرانی برگزار می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۵    
عضو هیات مدیره اندیشکده صفا با بیان اینکه هماهنگی میان تیم اقتصادی دولت و تصمیم گیران و مدیران بر فرآیند تولید و تجارت تاثیرگذار است گفت: بخش نامه های صادر شده امروز تاثیر بلندمدت بر تولید دارند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۸:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تردیدی نیست که جنگ شناختی و ادراکی که با جعل واقعیت ها و دست کاری اطلاعات علیه ملت ایران در جریان است، ریشه در خصومت آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و مزدوران آنها به ویژه رژیم سعودی دارد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به منظور بررسی عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در برخورد با اصل 27 قانون اساسی و چالش های اجرایی شدن آن، نشستی با عنوان تنظیمگری اعتراضات: از رویا تا واقعیت ، با حضور علی قشقایی مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری تهران ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۲:۳۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، محمد نبی منانی مدرس دانشگاه و عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان در نشست تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان فتنه های قومی و زبانی و نقش خواص در فتنه 1401 که به همت اندیشکده های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه انرژی اندیشکده ماهد گفت: با تداوم جنگ روسیه و اوکراین و همچنین افزایش دنباله دار قیمت گاز در هاب های مختلف گازی دنیا و قیمت ارز، رانت نجومی از تعیین سقف ریالی نصیب پتروشیمی های خوراک گازی می شود
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۲:۴۶    
حوزه/ رئیس اندیشکده مطالعات راهبردی مفید گفت: منطقه فراغ مردم را نباید کوچک کنیم هرچند که از روی دلسوزی این کار را کنیم آثار منفی را به دنبال خواهد داشت.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۱:۲۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه ؛ دکتر احمد تاجه میری، پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و رئیس اندیشکده دفاع زیستی خانه نخبگان بسیج سپاه حضرت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) استان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از دغدغه اش برای ارتقای سواد رسانه ای ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۹:۲۵    
شفقنا- رئیس اندیشکده مطالعات راهبردی مفید گفت: منطقه الفراغ مردم را حق نداریم کوچک کنیم چون به ضرر دین تمام می شود. به گزارش خبرنگار شفقنا، دکتر فیض در مراسم ششمین سالگرد ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی که در دانشگاه مفید برگزار شد ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان و کمیسیون ها باید ارتباط مناسبی با اندیشکده ها و دانشگاه ها داشته باشند، گفت: به مجلس یازدهم نمره 80 می دهم.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست فرصت ها و چالش های سامانه مودیان به عنوان اولین نشست از همایش سالانه اقتصاد مقاومتی به همت مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی و اندیشکده اقتصاد مقاومتی چهارشنبه نهم آذر ماه برگزار شد.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۸:۵۹    
این نشست با هدف توانمند سازی بانوان شاغل و کارآفرین با بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون و اعطای تسهیلات مشاغل خانگی پشتیبان برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر گفت: معنویتی که گفتمان انقلاب اسلامی در ذیل اسلام ناب مدعی آن است، پیوند وثیق میان زندگی دنیوی و اخروی است، فیزیک را در کنار متافیزیک و ماده را در کنار معنا می بیند.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی، مبحث جمعیت و خانواده را یکی از اولویت های این اداره کل اعلام کرد و گفت: در این راستا، پیشنهاد همکاری با دانشگاه تبریز برای ایجاد اندیشکده حوزه جمعیت و فرزندآوری داده ایم تا از حضور فعالان و اثرگذاران فرهنگی استان بهره مند شویم.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۱    
شفقنا- یک گزارش میگوید: نیمی از دمکراسی ها در جهان رو به زوال هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ یک اندیشکده بین المللی امروز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که نیمی از کشورهای دموکراتیک جهان دچار فرسایش دموکراسی شده اند که به دلیل جنگ در اوکراین و بحران اقتصادی تشدید شده است. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
درس گفتارهایی در باب مثنوی به همت اندیشکده ادبیات پایداری و با حضور محمدرضا سنگری در حوزه هنری برگزار می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
از نگاه اندیشکده مرکز سوفان، عدم ورود جدی آمریکا به تقابلات ترکیه با کردها در داخل این کشور، عراق و سوریه یکی از عوامل تشدید این تنش بوده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر گروه انرژی اندیشکده سیاست گذاری ماهد، مدعی شد: ایران سهامدار دو پالایشگاه در ونزوئلا شده و برای چهار کشور دیگر برنامه دارد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- مارک ان کاتز، استاد دولت و سیاست در دانشگاه جورج میسن و پژوهشگر اندیشکده شورای آتلانتیک. پژوهش های او عمدتاً درباره سیاست روسیه، سیاست خارجی، انقلاب و جنگ علیه تروریسم بوده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیر گروه انرژی اندیشکده سیاست گذاری ماهد گفت: در دولت فعلی، ایران برای سهامدار شدن در پالایشگاه های ونزوئلا اقدام کرد و ماحصل این اقدام صادرات روزانه 200 هزار بشکه نفت و میعانات گازی ایران به ونزوئلا بود.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
آیا سرعت فعلی تحریم های جدید در سال 2023 میلادی ادامه خواهد داشت یا خیر؟ مقامات تحریم کننده در سراسر جهان یک روند کلیدی را زیر نظر خواهند داشت و آن هم دلار است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اندیشکده شورای آتلانتیک افزایش روابط اقتصادی پکن و تل آویو را به عنوان تهدید برای رژیم اسرائیل تفسیر کرد، زیرا اعتقاد دارد اگرچه چین وارد بحث های امنیتی منطقه نمی شود، اما به تدریج و در وقت مناسب از دارایی ها و سرمایه گذاری های خود بهره برداری خواهد کرد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۸    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی کشور غنا در هفته اول آذر ماه 1401 مندرج در رسانه های این کشور به شرح ذیل ارائه می گردد: پیشنهادات وزیر امور خارجه غنا به اتحادیه کشورهای مشترک المنافع؛ ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۱    
اولین نشست از سلسله نشست های دیپلماسی اقتصادی، با حضور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و دبیر اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق(ع) و از سوی بسیج دانشجویی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به مناسبت دومین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای دکتر محسن فخری زاده، نشست تخصصی مطالعات بینارشته ای فیزیک و فلسفه اسلامی توسط مؤسسه آموزشی پژوهشی نفحات و با همکاری اندیشکده فلسفه و علوم بنیادین آوا برگزار می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از تحلیل هایی که اندیشکده هایی آمریکایی درخصوص ترور شهید فخری زاده ارائه می دهند، ممانعت از تولید اولین و موثرترین واکسن کرونای جهان برای پیشبرد اهداف صهیونیسم جهانی است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
طرح تشدید مجازات همکاری با دولت های متخاصم می گوید ایرانیانی که رسما توسط دولت های متخاصم به خصوص آمریکا در فهرست تحریم قرار گرفته اند، مشمول قانون خدمت رسانی به ایثارگران می شوند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کرسی علمی- ترویجی با موضوع خوانش حکمرانی مطلوب در امتداد پارادایم امامت ، توسط گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه با همکاری انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه و اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی موسسه آموزشی طلوع مهر برگزار می شود.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۲   + ۴۴ سایت دیگر  
در آخرین روز هفته گذشته اندیشکده سیاستگزاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر میزبان سومین نشست هم اندیشی صاحب نظران دانشگاهی، فعالان صنعت خودرو و وزیر امور اقتصادی و دارایی بود.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اتفاقات ماههای گذشته در کشور از یک طراحی رسانه ای چندلایه و فرابخشی پرده برداشت. این طراحی که بخش هایی از آن توسط اندیشکده ها و رسانه های خارجی نیز افشا شد، توانست برخی رکوردهای جهانی را جابجا کند و شدت و عمق عملیات تأثیر که اجرا شده است را به اثبات برساند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۹    
به همت پژوهشگاه فقه نظام با همکاری اندیشکده حکمرانی شریف سلسله نشست های دین و اداره برگزار می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه در جبهه ای واحد فعالانه از گروه های مخالف حمایت می کند، و روسیه از دولت حاکم بر سوریه. لینا خطیب، مدیر برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا فعال در اندیشکده چتم هاوس بر این باور است که حملات اخیر در سوریه می تواند جنگ فراموش شده در این کشور را یادآوری کند. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۴۰    
مدیر اندیشکده معدن از ظرفیت های زغال سنگ و سختی های استخراج آن گفت و اشاره کرد که استفاده از زغال سنگ حرارتی برای تولید برق و صادرات آن می تواند برای بخش خصوصی جذاب باشد اما عدم مالکیت روی برق تولیدی، بخش خصوصی را معطل کرده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا از اندیشکده مجمع ایرانی دفاع از حقیقت، سایر مطالب هم که به دست مخاطبان می رسید، با برچسب محتوایی بی اعتباری به مخاطب نشان داده می شد. در این میان، روسیه استراتژی فیلترینگ پلتفورم های غربی و ایجاد کوچ اجباری روس ها به نمونه های شرقی مانند تیک [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اندیشکده ها و کارشناسان آمریکایی جمهوری خلق چین را مهمترین چالش برای ایالات متحده می دانند و به همین دلیل تاکید دارند تعمیق اتحادها، مشارکت ها و ائتلاف های واشنگتن در منطقه شرق آسیا می تواند سدی در برابر نفوذ و قدرت یابی پکن باشد و تهدیدها برای هژمونی آمریکا را کمتر کند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: اندیشکده ایتان در نامه ای به رئیس سازمان اداری و استخدامی ادغام سازمان محیط زیست و سازمان منابع طبیعی را غیرکارشناسی و تهدیدی برای امنیت غذایی کشور دانست. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر گفت: درمنظومه فکری گفتمان انقلاب اسلامی اخلاق یکی از مهمترین دال هایی است که در پیرامون نقطه مرکزی اسلام ناب وجود دارد ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مجلس، خانه همه ملت عنوانی نشستی است که به تازگی اندیشکده حکمرانی شریف برگزار کرده و در آن محمدعلی وکیلی نماینده دوره دهم تهران در مجلس شورای اسلامی، علی صناعی عضو هیات علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی طلوع مهر گفت: گستره عدالت از سایر مفاهیم سیال و شناور انقلاب اسلامی بسیار گسترده تر است. عدالت فراتر از انسان و کیهان و تکوین و تشریع می باشد و ربوبیت الهی بر مبنای عدالت نظام عالم را تدبیر می کند.