سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۱۰:۵۸May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مهدویت»

آیت الله عباس کعبی: راه حل مشکل های جهانی ارتباط با امام زمان(عج) است، و اگر جهان بشریت به این واقعیت پی ببرد، بر پایه فطرت خود، متحول می شود.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل ؛ دکتر سعید جلیلی عصر دوشنبه در اجلاسیه شهدای دانشجو در سالن خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: حرکتی که امروز دانشجویان ما در ادامه طریق شهدا آغاز کردند قطعاً منجر به نهضت عظیم مهدویت خواهد شد که در این راه نباید از فراز و فرودها خسته شده و یا صبر و ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت امروز 8 خردادماه در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد و خبرنگاران ایکنا حائز 5 رتبه در بخش های تیتر، مصاحبه، گزارش و یادداشت شدند و عکاس ایکنا نیز به عنوان برگزیده این جشنواره معرفی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
قم- رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ترویج موضوع مهدویت در قالب های مختلف هنری امر پسندیده ای است و این عرصه می تواند برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت موضوع مهدویت بسیار موثر باشد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفتند: ظهور یک منجی، همان واقعیت اجتناب ناپذیری است که آینده با آن روبرو خواهد شد و وجود این منجی در متون دینی و اسلامی به صورت بسیار پرفروغ تری جلوه گری می نماید. به گزارش شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به چهارمین جشنواره مهدویت به شرح زیر است: ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قم در بیانیه ای به چهارمین جشنواره مهدویت اظهار کرد: بی شک اندیشه مهدویت غنی ترین گزاره امید به آینده روشن است، چراکه نقشه راه و آینده حکومت جهانی مهدوی را با ریزترین جزئیات مشخص کرده است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان داعیه دار تشیع و انقلابی گری به دنبال رسیدن به این ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت امروز، هشتم خردادماه در تالار شیخ مفید دانشگاه قم با معرفی و تقدیر برگزیدگان این دوره از جشنواره به کار خود پایان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین جشنواره ملی مهدویت با تجلیل از صاحبان برترین آثار ارسالی به این جشنواره به کار خود پایان داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت در جریان آیین اختتامیه این جشنواره در دانشگاه قم تجلیل شدند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: ارائه مهدویت در قالب شعر و سایر قالب های هنری حق سخن را به زیبایی ارائه می کند و این گام جدی برای جذب جوانان به جشنواره مهدویت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۹    
ایسنا/قم عضو مجلس خبرگان رهبری بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۹    
ایسنا/قم رئیس دانشگاه قم، بر لزوم توسعه فرهنگ مهدویت درعرصه سبک زندگی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت، با پیام آیت الله العظمی سبحانی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ظهور نقشه جهانی برای نجات بشریت است، گفت: تمدن نوین جهانی در سایه رهبری انسان شایسته در جهان است و یکی از پیامدهای های مهدویت، حاکمیت انسان کامل با مدیریت جهانی و رهبری الهی است که این رهبری باید بر پایه سنت الهی یعنی مهدویت باشد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام چراغی، با بیان اینکه دانشگاه ها در تمدن سازی و ایجاد زمینه سازی برای مهدویت نقش بسزایی دارند، گفت: با فرهنگ مهدویت می توان به رشد فکری رسید و در عین حال از حس گرایی به سمت عقل گرایی رفت و کسب معرفت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت در تالار شیخ مفید دانشگاه قم آغاز شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
چگنی نژاد به ظرفیت های فرهنگی و آموزشی کانون های مساجد اشاره کرد و گفت: دوره آموزشی مقدماتی با عنوان مهدویت و نماز با همکاری ستاد اقامه نماز در کانون مساجد برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
دبیر چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت از ارسال 8 هزار و 344 اثر در 4 بخش به دبیرخانه جشنواره امسال خبر داد و گفت: بخش ادبی در دو قالب متن ادبی و شعر، بخش رسانه در قالب های تیتر، مصاحبه، یادداشت و گزارش، بخش عکاسی در قالب های دوربین حرفه ای و تلفن همراه ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام چراغی از برگزاری دوره های آموزشی در خصوص نماز و مهدویت با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد خبرداد و گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت های فرهنگی بزرگی در محلات هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت، دوشنبه هشتم خردادماه از ساعت 10 در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت، دوشنبه، هشتم خردادماه از ساعت 10 در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۴    
حجت الاسلام چراغی، از برگزاری دوره های آموزشی نماز و مهدویت ویژه دانشجویان و اساتید خبر داد و گفت: دانشجویان در راستای گسترش مباحث فرهنگی و اشاعه فرهنگ اسلامی و دینی نقش مؤثری دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۴    
حجت الاسلام محمود ملکی راد معتقد است که برداشت نادرست از روایات مهدوی و تبیین نادرست آموزه مهدویت از مهمترین آسیب ها در این عرصه است، ولی حجت الاسلام روستاآزاد گفت: جایگاه امام، ولایت و تنظیم رابطه شیعیان با امام زمان(عج) مهمترین بحث مهدویت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد از اجرای طرح تربیت معلم زمینه ساز ظهور در قالب برگزاری دوره توانمندسازی و تربیت مربی ویژه رابطان مهدویت مدارس خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۶    
حجت الاسلام ملکی راد با آسیب شناسی کارکردهای فرهنگی آموزه مهدویت در جامعه منتظر، گفت: تبیین و برداشت ناصحیح از آموزه مهدویت، نقل گرایی و عدم اتکاء به روایات صحیح و تمسک به روایات جعلی ازجمله آسیب های این عرصه است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام محسن الله وردی به تشریح ویژگی های جامعه منتظر پرداخت و گفت: جامعه منتظر، جهان را دارای نظامی واحد می دانند، چون یک خدا دارند، پس در چنین جامعه ای فقط خداوند حاکم است، بنابراین جامعه نیز واحد خواهد بود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۴    
هنرمندان شهرستان انار در اختتامیه دومین عهدواره سراسری چله مهدویت خوش درخشیدند و جوایز عهدواره را از آن خود کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
داور بخش ایده پردازی چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت حضور جوانان و به ویژه دهه هشتادی ها را در بخش ایده پردازی این جشنواره موردتوجه قرار داد و گفت: یکی از جنبه های مثبت این دوره ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بنیاد مهدویت خراسان جنوبی گفت: از استاد حاج صادق کفیل به استان برای شرکت در برنامه های 9 ربیع دعوت شده است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی قم از آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری برای حضور در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی مهدویت دعوت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۳    
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: نشست و دوره آموزشی دبیران کانون های قرآن و عترت، مهدویت و هیئات مذهبی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از روز گذشته در بندرعباس آغاز شده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مسابقه ویکی مهدویت به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا(ع) و از مدخل هایی همچون تطبیق گرایی، انتظار، حکیمه خاتون و ... برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۴    
حجت الاسلام کمیلی گفت: مراسم نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) از کارشناس های مرکز تخصصی مهدویت در استان بهره خواهیم بود و سخنران محوری این مراسم در بیرجند حجت الاسلام کفیل رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه خواهد بود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۶    
همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر و به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری کانون بسیج هنرمندان و بنیاد مهدویت نمایشگاه انفرادی نقاشی رنگ روغن و قلم فلزی توسط فاطمه گلستانی با حضور هنرمندان در فرهنگسرای شهرستان ورامین رازی گشایش یافت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ؛میثم غفوری دبیر ستاد اجتماعات مردمی مهدویت پیرامون برنامه این ستاد در سالروز ولادت حضرت معصومه(س) بیان داشت: ستاد اجتماعات مردمی مهدوی به یاری خداوند متعال و با توجه به تجربه برگزاری جشن هایی که در میلاد ائمه اطهار(ع) و همچنین مراسم بزرگ نیمه شعبان داشته است ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اعتماد: چند روزی می شود که آخرین مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، منتشر شده اند. دو مورد از این مصوبات، سند توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار و اساسنامه موسسه جهانی ولایت بود که از سوی ابراهیم رییسی به عنوان رییس شورای انقلاب فرهنگی، برای اجرا ابلاغ شدند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گفت وگو از مهدویت و حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه منحصر در مناسبت مذهبی نیست، بلکه باید در تمامی روزها و فصل های سال در این باره آن اهتمام داشته باشیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۰    
حوزه/ مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی از برپایی غرفه محصولات نماز و مهدویت در مهدیه تبریز خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کازرون گفت: تفکر بسیج و سپاه برگرفته از نهضت عاشورا و مهدویت است و به همین خاطر هیچ قدرتی را یارای مقابله با ایران اسلامی و ملت بزرگ آن نیست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه در اعتقادات اصیل شیعی مهدویت به عنوان یک جریان فکری بر مبنای امیدآفرینی مطرح است، گفت: امیدآفرینی با خودفریبی متفاوت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه و پژوهشگر حوزه مهدویت در همدان به تحلیل ارتباط مسجد جمکران و امام زمان(عج) پرداخت و گفت: دستور ساخت مسجد جمکران از سوی امام زمان به شخص سیدابوالحسن از علمای قم داده می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۱۳    
مسئول بنیاد مهدویت استان کرمان با بیان اینکه ساماندهی فعالیت های مهدویت اهمیت بسیاری دارد، گفت: شش اصل از سوی بنیاد مهدویت کرمان تدوین شده است تا مصوبات شورای سیاستگذاری مهدویت در کرمان براساس آن انجام شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۰    
مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود عجل الله تعالی استان کرمان افزود: اصول و سیاست هایی برای شورا پیشنهاد شده زیرا فعالیت های مردمی مهدویت گسترده است اما ساماندهی و هماهنگی لازم است تا از انحرافات جلوگیری شود و شورا با جدیت در آن ورود کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۸    
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی برنامه ریزی در حوزه جریان بزرگ و قوی فرهنگ مهدویت را ضروی دانست و گفت: پرچمدار این رسالت مردم ایران هستند و از ایران باید به جهان منتشر شود تا بستر برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) فراهم شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۱۰    
حجت الاسلام نیلی پور نیاز امروز شیعه و هویت شیعی را دفاع فرهنگی عنوان کرد و گفت: باید در حوزه های علمیه طلاب و روحانیون و اساتید، خوب فهم دین نموده و سپس این فهم دینی را بومی سازی و به روزرسانی کنند و با توجه به ادبیات کودک و نوجوان تبدیل به یک غذا و محصول فرهنگی نمایند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام صدر با بیان اینکه بیشترین میزان معرفت مان به مهدویت را مدوین امام صادق(ع) هستیم، گفت: در ارتباط با غیبت امام زمان(عج) و وظایف منتظران در این دوران، بیشترین و روشن ترین احادیث از لسان مبارک امام صادق(ع) بیان شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۸    
به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، و با همکاری کانون های مهدویت و قرآن و عترت، مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق (ع) با سخنرانی حجت الاسلام مسلمی در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۲۱    
داور بخش عکس چهارمین دوره جشنواره ملی مهدویت با تأکید بر اینکه قدرت یک جشنواره در تداوم آن است، گفت: هر جشنواره فرهنگی و دینی به ویژه جشنواره ملی مهدویت با برنامه ریزی دقیق و مناسب، استمرار و خلاقیت می تواند در ارتقای سطح کیفی آثار هنری تأثیرگذار باشد.