شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۶:۲۳Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علامه مجلسی»

شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- دوره تخصصی سطح 4(دکتری) شیعه شناسی ویژه برادران در مؤسسه آموزش عالی علامه مجلسی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، برگزار می شود. به گزارش شفقنا ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۵    
یک کارشناس مذهبی گفت: آنچه که به عنوان "عذاب قبر" در اذهان مردم وجود دارد، طبق روایات متقن، عذابی است که در قبر به جسم انسان وارد می شود نه روح آدمی؛ به طوری که علامه مجلسی در این باره می گوید " اخبار مستفیذی داریم که آنچه پس از مرگ مورد عذاب قرار می گیرد، جسد و پیکر دنیوی انسان است".
تبیان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۹:۰۲    
نمک خدا حکایتی است که حاج اقای رفیعی درباره مرد بزرگی گفت که فطرتش پاک بود و با یک جرقه توسط علامه مجلسی زیرورو شد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۶:۲۷    
حجت الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان مجلسی بحار الأنوار یا مجلسی مرآة العقول و ملاذ الأخیار نوشت: یکی از اشکالات روشنفکران دینی به میراث حدیثی شیعه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با حضور معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، موزه وقف و بقاع متبرکه استان اصفهان در بقعه علامه مجلسی گشایش یافت.
فرمانداری مبارکه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اصغر هدایت با اشاره به افزایش آمار تلفات حوادث جاده ای نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته گفت : در جاده های برون شهری ، 5 نقطه حادثه خیز شناسایی شده است که مشکلات 4نقطه برطرف گردیده و عملیات محور مبارکه-بروجن نیز به عنوان خطرناکترین نقطه در حال انجام است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان از ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در کنار مقبره علامه مجلسی در روزهای اول و دوم دهه وقف خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۰۲    
این نکته در روایات ما مورد اشاره قرار گرفته است. علامه مجلسی نقل می کند: روایت شده است که علی صبحگاهی در مدینه وارد مسجد شده و فرمود در خواب پیامبر را دیدم که به من گفت سلمان از دنیا رفته است و من را وصیت کرد که او را غسل و تکفین کرده و بر او نماز بخوانم و دفنش کنم و هم اکنون من به سوی مدائن از شهر ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: حرکت اداره اوقاف برای بهبود وضعیت مقبره علامه مجلسی نگرانی خاصی را برای برخی افراد ایجاد کرده است که جا داشت تیر در تاریکی پرتاب نکنند و با بررسی بیشتر متوجه شوند که تلاش اداره اوقاف در جهت بهبود محیط بوده و میراثی را در خطر قرار نمی دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان این دومین بار است که یک فعال میراث فرهنگی هشدار می دهد، بنای ثبت جهانی شدۀ مسجد جامع عتیق اصفهان، به واسطۀ تلاش برای اجرای طرح هایی مثل توسعۀ مقبره علامه مجلسی (ره)، احداث پارکینگ و دانشگاه علوم قرآن و حدیث، همچنین، احتمال ایجاد یک گذر در محدودۀ حریم آن تهدید می شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۵    
شیعه نیوز : مناجات المعتصمین از امام سجاد (ع) نقل شده و در الصحیفة الثانیة السجادیة، بحارالانوار و مفاتیح الجنان آمده است. علامه مجلسی زمان قرائت این دعا را روزهای پنج شنبه دانسته است. دانلود صوت دعا پیام ها و مضامین دعا با نهایت ذلت و درماندگی و با اعتراف به فقر و نداری و بی چارگی. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
محدث نوری می گوید آن قدر ماجرای ازدواج حضرت قاسم موهن است که حتی علامه مجلسی حاضر نشده آن را در بحارالانوار نقل کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در شرح احوالات علامه محمد تقی مجلسی آمده برای حل برخی از مشکلات به امام زمان(عج) توسل یافتم، ایشان در عالم خواب مرا به صحیفه سجادیه ارجاع دادند و با انس با این کتاب مشکلاتم حل شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی گفت:گزاره های اعتقادی و القائات اندیشه ای دشمنان به بیرون رانده شده است که تلاش می کنند با انواع قالب های فکری و اندیشه ای از اندیشه تطهیر نظام شاهنشاهی گرفته تا اندیشه غرب فریبی و تفکر اسلام آمریکایی و لندنی و غیره ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۱:۰۱    
مناجات المتوسلین از امام زین العابدین علیه السلام نقل شده و در صحیفه سجادیه، بحارالانوار و مفاتیح الجنان آمده است. علامه مجلسی زمان قرائت این دعا را روز یکشنبه تعیین نموده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۲۲:۰۱    
آیت الله سید محمدجواد ذهنی تهرانی در کتاب مقتل الحسین(ع) 4 روایت متفاوت از شیخ مفید و علامه مجلسی و طریحی و ابومخنف و ابن شهر آشوب در واقعه شهادت حضرت عباس(ع) را نقل کرده است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۸:۰۶    
اساسا اصطلاح روضه خوانی از کتاب روضه الشهدا گرفته شده و منظور از آن خواندن این کتاب در مجالس است. این کتاب مهم ترین و تاثیرگذارترین مقتل فارسی و یکی از نخستین اثرها در این عرصه محسوب می شود. نویسنده آن ملاحسین واعظ کاشفی است.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۶:۱۸    
کتاب روضه الشهدا ست در دوره تیموری و پیش از صفویه نوشته شده است. 2 کتاب هم از عصر صفوی معرفی خواهم کرد که عبارتند از: المنتخب طریحی و همین طور بحارالانوار .
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۹:۳۴    
علامه مجلسی، شیخ الاسلام بزرگی است که از جامعیت خاصی برخوردار بود و در علوم مختلف اسلامی؛ مانند تفسیر، حدیث، فقه، اصول، تاریخ، رجال و درایه سرآمد عصر بود و همزمان با طی مدارج علمی، مدارج معنوی و کمالات روحی را پیمود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه آثار علامه مجلسی دانشمند بزرگ جهان اسلام به همت محققان مرکز تحقیقات علوم کامپیوتری نور در قالب دو نرم افزار گردآوری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
محمدباقر مجلسی معروف به علامه مجلسی و مجلسی ثانی فقیه شیعه در دوران شاه سلیمان و شاه سلطان حسین صفوی بود. معروف ترین اثر او بحارالانوار است که مجموعهٔ بزرگی از احادیث را گرد آورده است. مقبره این عالم بزرگوار در مرکز شهر اصفهان و پشت مسجد جامع اصفهان قرار دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امروز، پنجشنبه سی ام مرداد سال 1399 هجری شمسی، برابر با 30 ذی الحجه سال 1441 هجری قمری و مطابق با بیستم اوت سال 2020 میلادی است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۷:۳۷    
حجت الاسلام امیرعلی حسنلو گفت: علامه مجلسی در میان علمای اسلام ازجمله افراد برجسته و واقعا کم نظیر یا بی بدیل است ؛ او دارای ویژگی های استثنائی از جهات گوناگون فردی و زمانی وشخصیتی ونبوغ ونوع آوری با روحیه تلاش جهادگرانه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۷:۳۱    
گروه استان ها_ علامه مجلسی بیش از هر چیز به نگارش مجموعه های حدیثی علاقه داشت و از میان کتاب های او بحارالانوار که مجموعه بزرگی از احادیث امامان شیعه است، بیش از همه شهرت دارد؛ او شاگردان زیادی تربیت کرد که از مشاهیر علمی زمان خود بودند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۷:۳۲    
در شصت و یکمین برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی از دستخط علامه محمد باقر مجلسی، موجود در گنجینه رضوی به صورت غیر حضوری در فضای مجازی رونمایی شد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علامه مجلسی در زمان شاه عباس اول که مردی با سیاست و با کفایت و در عین حال، مردی سنگدل و بی رحم بود متولد شد. زمانیکه شاه صفی پس از او به حکومت رسید، عراق از قلمرو حکومت ایران جدا شد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با روز بزرگداشت علامه محمدباقر مجلسی، شصت و یکمین برنامه سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی با رونمایی و معرفی دستخط علامه محمدباقر مجلسی، موجود در گنجینه رضوی به صورت غیر حضوری در فضای مجازی برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دومین مرحله از رزمایش همدلی، مواسات و کمک های مومنانه به همت خیرین و مقبره علامه مجلسی انجام شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خطیب از برگزاری نشست های علمی تخصصی با موضوعات مختلف ویژه طلاب خواهر و برادر به صورت مجازی و بر بستر سامانه lms خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۸    
حوزه/ عبدالمجید خطیب به عنوان معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) اصفهان منصوب شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام محسن کاردانپور به عنوان به عنوان سرپرست معاونت آموزش مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) اصفهان شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۵۵    
حوزه/ حجت الاسلام صافی از تکمیل ظرفیت پذیرش طلاب در مقطع سطح سه تخصصی رشته های شیعه شناسی، مشاوره اسلامی و تبلیغ کودک و نوجوان بدون آزمون در مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) اصفهان خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۲    
به همت پژوهشکده قرآن و عترت و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس کتاب رویکردهای علامه مجلسی در اعتبار سنجی روایات بحارالانوار منتشر شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۲    
شفقنا- علامه مجلسی در بحارالانوار درباره چگونگی شهادت امیرالمومنین (ع) روایتی را ذکر کرده است. به گزارش شفقنا، در این روایت که در جلد 42 صفحه 282 از کتاب بحارالانوار نقل شده، چنین آمده است: ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۶    
حوزه/ حجت الاسلام صافی گفت: با بروز بحران کرونا در کشور و تعطیلی دو موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی برادران و مجتهده امین خواهران، این دو موسسه بدون حتی یک روز تاخیر کلیه کلاس های خود را به سامانه آموزش مجازی ال ام اس دفتر منتقل نمود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۵:۱۵    
در این اثر سوانح زندگی و دیدگاه ها سیاسی علامه مجلسی در خصوص ضرورت انواح حکومت از جمله ولایت فقیه و سلطنت مشروطه بررسی شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۱۹:۴۲    
حجت الاسلام صافی اصفهانی رییس موسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) حضرت مهدی (عج) منتظر ظهور و گشایش جامعه اسلامی و انسانی است و آنکه باید ظهور کند و استعداد و قابلیت استقرار حکومت مهدوی را نشان دهد تا بر حضرت نیز حجت تمام شود و ظهور کنند، ما هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم عج الله ویژه برنامه توسل خانگی از مقبره علامه مجلسی(ره) به صورت مستقیم از صدا و سیما ی مرکز اصفهان امروز پخش خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۵:۵۱    
در پی شیوع ویروس کرونا پخش زنده ویژه برنامه نسیم انتظار به مناسبت نیمه شعبان فردا از مقبره علامه مجلسی اصفهان از سیمای مرکز اصفهان پخش می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
فردا به مناسبت نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم عج الله ویژه برنامه نسیم انتظار از مقبره علامه مجلسی(ره) به صورت مستقیم از صدا و سیما ی مرکز اصفهان پخش می شود.
رهیافته   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۷    
نه سلامی و نه علیکی، آمد و یک گوشه نشست و تکیه داد، سکوت کرد، بعد گفت: یک سؤال، مرحوم مجلسی خیلی آرام فرمود: بپرسید، گفت: شما آخوندها در این دنیا چه می گویید؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اصفهان از فعالیت کارگاه تولید ماسک و البسه پرستاری در مقبره علامه مجلسی ( ره) خبر داد.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک اصفهان از فعالیت کارگاه تولید ماسک و البسه پرستاری در مقبره علامه مجلسی ( ره) خبر داد و گفت: کارگاه های تولید ماسک با همکاری خواهران بسیجی و خادمین راه اندازی شده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۴    
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از مهار آتش سوزی در مغازه سفال فروشی جنب مقبره علامه مجلسی خبر داد.
شرکت مخابرات ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۸:۴۵    
به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان در اثر انجام این عملیات کلیه ارتباطات تلفن ثابت و ADSLخانگی در محدوده مرکز علامه مجلسی به مدت دو ساعت برای ساعت 8:00 مورخ 28 /11 /98 با قطعی و احتمال اختلال در شبکه به مدت 72 ساعت مواجه خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۰    
به مناسبت شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) طرح تبرک فاطمی در مرکز افق مقبره علامه مجلسی اصفهان اجرا شد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۴    
کتاب حلیه المتقین اثر ماندگار و فارسی علامه مجلسی در انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسید.
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۰    
شیعه نیوز : پرسش چرا در کتاب مرآة العقول نوشته علامه مجلسی خیلی از روایت های کتاب کافی را مجهول یا ضعیف دانسته است؟ کتاب دیگری نیست که روایت های کتاب کافی را بررسی سندی کرده باشد؟ پاسخ اجمالی ...