چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۰:۳۷May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آیت الله شب زنده دار»

حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۷:۴۵    
حوزه/ هنگامی که آیت الله شب زنده دار می خواستند از جهرم برای تحصیل راهی قم شوند پدر ایشان دعاهای بسیاری را برای فرزند خود می کنند. ایشان همه داشته های خود را از دعاهای پدر می دانستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو فقهای شورای نگهبان گفت: حضرت رسول(ص) 54مطلب راجع به ماه رمضان بیان کردند، باید بدانیم خداوند چه فرصت استثنایی در اختیارمان قرار داده است و ماه رمضان دارای چه خصوصیات بی نظیری است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار گناه و معصیت را سد راه ترقی معنوی انسان ها دانست و گفت: توبه وجوب عقلی دارد و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای بازگشت به سوی خداوند است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۳:۱۱    
آیت الله شب زنده دار با بیان اینکه در سیره ائمه اطهار بر مهربانی نسبت به ایتام تأکید شده، گفت: باید مسؤولان کشور در جهت توانمندسازی خانوده های بی سرپرست تلاش کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با تاکید بر ضرورت ترویج آموزه های تربیتی دفاع مقدس، گفت: دفاع جلوه های مختلفی دارد که مهمترین آن، پاسداری و حراست از شان و کیان انقلاب اسلامیِ برگرفته از مکتب قرآن و اهل بیت (ع) است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار گفت: انتشار مطالب ناصحیح در رسانه ها و فضای مجازی، اذلال مردم در عقاید و مسائل سیاسی به دنبال خواهد داشت و جلوی ترقی معنوی انسان را خواهد گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار ساختار نظامی کشور را به گونه ای می داند که دستگاه های مختلف کشور جز موارد امنیتی در برابر عملکرد خودشان پاسخگو هستند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه، نگاه شغلی به مسئله امامت را بسیار مضر خواند و بیان داشت: سلف ما شاگردان خود را به گونه ای تربیت می کردند که مردم از رفتار آنها حس نکنند که برای اقامه جماعت و منبر رفتن نگاه درآمدی دارند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو فقهای شورای نگهبان گفت: مدرّس باید دقیق و موشکافانه مباحث را بررسی کند تا اذهان را به عمیق فکر کردن، ارتباط مسئله با مسائل و مبانی مختلف وادار کند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۰۶    
آیت الله شب زنده دار گفت: گاهی سخنان، گمان ها و تحلیل های نابجا نسبت به نامزدهای انتخاباتی سبب می شود تمام معنویات و فیوضات انسان در ماه شعبان و رمضان از بین برود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۶:۵۷    
حجت الاسلام صبور گفت:مدرسه آل یاسین تحت اشراف آیت الله شب زنده دار و با رویکردی جدید تحت عنوان تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی از 6 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار گفت: نظر رهبر انقلاب نسبت به پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ولو به امور اقتصادی بود، اما در امور غیراقتصادی هم حقیقت این است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار ضمن یادآوری تجربه طولانی و هزارساله حوزه های علمیه شیعی، بر ضرورت تحول حوزه های علمیه در عین تحفّظ بر سنت های کارآمد و توجه به آن در برنامه های آموزشی تأکید کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با بیان اینکه کاهش معضلات اجتماعی در سایه پایبندی به اخلاق الهی رقم خواهد خورد، گفت: ریشه درگیر های اجتماعی در عدم رعایت اخلاق اسلامی در جامعه است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با اشاره به جایگاه فقه در مواجهه با مسائل نوظهور بیان کرد: فقه بن بست ندارد و همه نیازهای بشری را پاسخگو است و در ناحیه کبری، بلااشکال اینطور است و در ناحیه صغری و موضوعات نیز دو نوع است؛ مستنبطه که فقیه متکفل او است و غیرمستنبطه که بسیاری از آنها نیاز به تخصص های بشری دارد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۲    
آیت الله شب زنده دار ضمن توجه به لزوم ادعیه و اذکار ماه رجب گفت: ادعیه ماه رجب زیر بناهای مسیر الهی را ترسیم کرده و راه های رسیدن به معنویت را به ما نشان می دهد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۵۶    
شنیده شده است که آیت الله شب زنده دار از فقهای شورای نگهبان در جمعی بیان داشته است که ما در مساله بررسی صلاحیت های نامزدهای ریاست جمهوری تاکید داریم که اگر کسی رعایت مسائل شرعی را نکند حتی اگر در حدی باشد که در ظاهر خیلی ها رعایت نمی کنند فرد را رد صلاحیت کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها_ مراسم عمامه گذاری همزمان با ایام میلاد حضرت زهرا(س) توسط آیت الله شب زنده دار استاد حوزه علمیه برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۳:۲۶    
آیت الله شب زنده دار در نشست تبیین جایگاه فقه های تخصصی در حوزه، گفت: وقتی انسان به نظریه ای رسید که موافق او باشد قوت قلب پیدا می کند و معلوم می شود مطلوب بی راهه نیست.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۳    
نظر رهبر معظم انقلاب درباره دفتر فقه معاصر و محصولات آن در گفت و گو با آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان و از اساتید دروس خارج حوزه های علمیه
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دفتر فقه معاصر به دنبال این است که مسائل مورد ابتلاء در عصر حاضر که با زندگی بشر عجین شده است را در کتب درسی حوزه بگنجاند تا طلاب و دانش پژوهان در مرحله سطح با آن ها و فروعات و ادله آن ها آشنا شوند و پس از آن خود به خود در درس های خارج هم مطرح می شود ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار گفت: توجه به نماز توسط آیت الله مصباح یزدی، مثال زدنی بود و این می تواند، مراحل مختلف زندگی مرحوم آیت الله مصباح یزدی، برای همه ما درسی باشد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار گفت: آیت الله مصباح یزدی درک عمیقی از جامعه و نیازهای جامعه داشت و به آنچه یک روحانی کارآمد باید به آن مسلح باشد مزین بود.
شورای نگهبان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو فقهای شورای نگهبان گفت: آیت الله یزدی در پیش از انقلاب منبر های آتشین و انقلابی جهت روشنگری اذهان مردم داشتند و ما از نوجوانی شاهد آن ها بوده ایم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با بیان اینکه امتیاز خاص و مهم آیت الله یزدی، صلابت در حق بود گفت: بارها از آیت الله یزدی شنیدم که می گفت من غیر از خدا از هیچ کس نمی ترسم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری های جدید در مسیر تولید علوم اسلامی، نقش مشورتی هوش مصنوعی در فرآیند اجتهاد را تبیین کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۳۶    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز همه باید اجناس فرانسوی را تحریم کنند؛ این حرکت که در برخی کشورها آغاز شده، حرکت نمادینی است که اسلام ستیزان را به تفکر وادار می کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۸    
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه های علمیه در واکنش به مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه گفت: باید همه کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی سُفرای این کشور را بخواهند و اعتراضات شدید خودشان را اعلام بکنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار با بیان اینکه حادثه عاشورا و اربعین فراموش ناشدنی است، گفت: نباید بگذاریم واقعه عاشورا و اربعین به فراموشی سپرده شود و حتی در برخی جوامع محجور شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه با اشاره به نظام آموزشی و سنت های رایج در حوزه، گفت: پیش مطالعه، مباحثه و تقریرنویسی جزو سنت هایی است که نباید کم رنگ شده و یا به دست فراموشی سپرده شود؛ چراکه اهمیت بسیار زیادی دارد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- هیئت امنای جدید موسسه عالی فقه و علوم اسلامی با حکم رهبر انقلاب اسلامی منصوب شدند. به گزارش شفقنا، در مراسم آغاز سال تحصیلی مؤسسه عالی فقه و علوم اسلامی که ظهر امروز در سالن اجتماعات مدرسه علمیه معصومیه و با حضور مدیر حوزه های علمیه کشور و آیت الله شب زنده دار برگزار شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عزاداران حسینی نماز ظهر تاسوعا را به امامت آیت الله شب زنده دار در مسجد مقدس جمکران اقامه کردند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۴۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس در نوشتاری آورده است: استاد بزرگوار ما حضرت آیت الله شب زنده دار به نقل از استادشان حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی ماجرایی را نقل کردند که بیانگر عنایت ویژه امام حسین علیه السلام به خدمتگزاران آستان مقدسشان است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه در پیامی درگذشت آقای محمد محسن اسلامیان را به آیت الله شب زنده دار تسلیت گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار از اعضای شورای نگهبان متذکر شد: قضیه "جمعیت" به اندازه ای مهم است که آینده اسلام و نظام به آن گره خورده است و باید به صورت جدی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله محجوب درحقیقت جامع معقول و منقول بودند؛ هم در علوم عقلی خدمت بزرگان تلمذ کرده بودند و هم در علوم نقلی. و البته در ادامه ایشان منعطف به کارهای فقهی بود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مدرسه فقهی آل یاسین تحت اشراف آیت الله شب زنده دار برای دوره سطح عالی (پایه 7 تا 10) در سال تحصیلی 1399-1400 طلبه می پذیرد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
شفقنا- عضو فقهای شورای نگهبان با رد دخالت احزاب و گروه ها در تائید یا ردّ صلاحیت کاندیداها گفت: یکی از مشکلات مهم قانون انتخابات است که باید اصلاح شود. ...
شورای نگهبان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۳:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو حقوقدان شورای نگهبان نوشت: آیت الله شب زنده دار گزارشی از روند تصحیح اوراق امتحانی داوطلبان انتخابات خبرگان ارائه کردند.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۴:۱۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۲۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
درخواست مکرر رهبر انقلاب از فضلای حوزه به روایت آیت الله شب زنده دار را مشاهده می کنید.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
کلاس درس الفائق فی الاصول آیت الله شب زنده دار برای طلاب درس خارج همچنین طلاب پایه نهم و دهم حوزه علمیه قم آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۵    
با کمک صد میلیارد ریالی خیران ، مجتمع آموزشی آیت الله شب زنده دار در جهرم به بهره برداری رسید
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مجتمع آموزشی خیرساز آیت الله شب زنده دار در جهرم افتتاح شد
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت: مدرسه شکل دهنده آینده جامعه و عاملی مؤثر در ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان است و هر چه کیفیت این فضا بیشتر باشد، تعلیم و تربیت نیز باکیفیت تر خواهد بود. ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ به همت معاونت تهذیب و تربیت حوزه های علمیه درس اخلاق آیت الله شب زنده دار با امکان حضور خانواده ها سه شنبه هر هرهفته بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان چهار مسجداعظم برگزار خواهد شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۰    
حوزه/ عضو فقهای شورای نگهبان؛ گفت: شغلی بالاتر از نوکری اسلام و حضور در پادگان حضرت حجت(عج) وجود ندارد و این عنایت الهی با هیچ امر دنیایی قابل مقایسه نیست.