جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۲:۱۶Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جامعه اسلامی»

پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۳:۰۱    
انتخاب جانشین، استراتژی مهم پیامبر برای بقاء اسلام و حکومت نوپای اسلامی و نیز هدایت مردم به سوی کمال و رشد بوده است. به طور قطع، شکوفایی مادی و معنوی جامعه اسلامی و نیز ارتباط بین عالم ربانی و عالم انسانی و تفسیرصحیح اصول کلی دین و آیات قرآنی نیازمند زمامداری صالح، عالم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۲:۴۸    
آیت الله رضا رمضانی رئیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم توجه به پیام غدیر در انتصاب مدیران در کشورهای اسلامی اظهار کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۱۹    
گروه استان ها_ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: درزمینهٔ غدیر باید بیشتر کار و زحمت کشیده شود، مردم درزمینهٔ غدیر درست به میدان نیامدند و باید در آینده نسبت به غدیر برنامه ریزی مناسبی وجود داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به محبت بی نظیر امام زمان(عج) نسبت به مؤمنین و شیعیان گفت: یکی از مهم ترین وظیفه مؤمنان در جامعه و کشورهای اسلامی فراهم آوردن شرایط ظهور و توجه به مهدویت است زیرا در غیر این صورت هیج مشکلی در جامعه حل نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال فرهنگی گفت: محقق شدن غایت غدیر در گرو تشکیل حکومت اسلامی است و دولت اسلامی در واقع پیشران تحقق جامعه اسلامی است و مردم باید به دنبال انجام وظایف خود برای تحقق حکومت اسلامی باشند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۴    
ح️جت الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به تا نیوز با عنوان جامعه غدیری در بیان قرآن نوشت: جامعه اسلامی باید جامعه توحیدی باشد زیرا خدا و میدأ یکی است و معاد رسیدن به لقای همان خدای مبدأ است[إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُون : بقره ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
محترمی گفت: ساخت 18 منزل مسکونی برای ولی نعمتان اتقلاب، اجرای 5 پروژه انتقال آب، اهدای 30 سری جهیزیه و پخت بیش از یکصد هزار پرس غذای گرم در دستور کار جهادگران بسیج سازندگی بوده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۶:۵۰    
خبرگزاری میزان - یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آیین افتتاح ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت و تبریک عید غدیر خم با اشاره به این مطلب که عید سعید غدیرخم؛ عیدالله اکبر است و در فرهنگ تشیع از جایگاه بسیار والایی برخوردار است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسیلام دوستیان گفت: مسیر ترسیم انقلاب پیامبر اکرم (ص) واقعه عظیم غدیر خم بود که از آن بعنوان اکمال دین و و هدایت جامعه اسلامی بدست امیر المومنین علی( ع) تعبیر شده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۹    
حجت الاسلام پنجی گفت: غدیر مظهر عظمت و جامعیت اسلام و نشانه توجه کامل اسلام به کیفیت مدیریت جامعه اسلامی به دست حاکمان صالح و مصلح برای تحقق مدینه فاضله است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۵    
گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: عید غدیر از بزرگ ترین عیدهای ویژه جامعه اسلامی و مهم ترین رویداد تاریخ شیعه و روز مایوس شدن دشمنان و کافران است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۱:۲۳    
آیت الله دری نجف آبادی گفت: عدالت محوری و احقاق حقوق ملت از مهمترین اصول مدیریت در جامعه اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
غدیر خم از برترین عید های جامعه اسلامی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۲:۲۰    
سردار شجاع گفت: خانواده شهدا به عنوان اسوه های صبر و استقامت الگوهای امروز جامعه اسلامی هستند و آحاد مردم باید در تداوم حرکت انقلاب اسلامی به این عزیزان تأسی کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی کارگران کشور بر لزوم حفظ سرمایه های نظام تاکید کرد و گفت : مردم بزرگترین سرمایه نظام و کشور هستند که باید به آنها اعتماد کنیم و قدردان این سرمایه عظیم باشیم.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۳۵    
افندی بدری گفت: نه تنها غدیر بلکه هر مراسمی که در آن یک الگو برای جامعه اسلامی و مسلمانان است می تواند سبب ایجاد وحدت بین شیعه و سنی حساب شود.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گرامیداشت عید غدیرخم با گسترش عدالت در جامعه اسلامی محقق خواهد شد که به همین منظور انتظار از دولتمردان تحقق این مهم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه واقعه غدیر از موضوعات مهم جامعه اسلامی و یک تفکر است گفت: باید غدیر را با محتوای کامل درک، به گفتمان حاکم تبدیل و این فرهنگ باعظمت را کامل به نسل های بعد منتقل کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۵۹    
سرهنگ اصلی بیگی گفت: علی(ع) نعمت تمام است که هدایتگر سرمنزل مقصود و حیات است جریان غدیر، اتمام حجتی بر اهمیت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: امام جمعه سرپلذهاب گفت: عید غدیر ارزشمندترین عید اسلامی است و ترویج فرهنگ غدیر در جامعه اسلامی امری لازم و ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس غدیر را عبارت از گسترش عدالت در جامعه خواند و گفت: خوزستانی های ولایتمدار همیشه پای کار انقلاب بوده اند و اکنون نوبت مسئولان است که کم کاری های گذشته را جبران کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
استاد تاریخ اسلام نوشت: اگر به پیام غدیر و اهداف آن توسط جامعه اسلامی عمل شده بود، طبق وعده خداوند در قرآن کریم، امت اسلام در پرتو پیروی از ولایت تبدیل به حزب الله می شد و می توانست بر جهان حاکم شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
برنامه بازتاب چهارشنبه 6 مردادماه به مناسبت عید غدیر، با موضوع فلسفه این عید و پیوند آن با نسل حاضر از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کارشناسان برنامه بازتاب امروز فلسفه عید غدیر و پیوند آن با نسل حاضر را بررسی می کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۷:۲۵    
رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با تاکید بر هوشیاری جامعه اسلامی گفت: غدیر دست بیعت با ولایت است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، رهبر معظم انقلاب 30 شهریور 1395 در دیدار اقشار مختلف مردم به مناسبت عید غدیر بیاناتی ایراد فرمودند که در آستانه این عبد بازخوانی می شود. بسم الله الرّحمن الرّحیم ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سردار اصغر عباسقلی زاده روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه هریس اظهار کرد: کلیه مشکلاتی که برای جامعه اسلامی در طول تاریخ مسلمین به وجود آمده است، به خاطر عدم اطاعت از رسول خدا در پیام غدیر است و ریشه تمامی مشکلات در عدم اطاعت از ولایت است . سردار عباسقلی [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد گفت: نماز جمعه از فضیلت های بزرگ به شمار می رود و پایگاهی برای انجام و ساماندهی فعالیت های فرهنگی و پیشرفت جامعه اسلامی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۲۰    
حجت الاسلام رحیمی گفت: نیروهای سپاه در دهه ولایت با برگزاری برنامه های مختلف نسبت به آگاهی پیام غدیر و تبیین موضوع ولایت در جامعه اسلامی گام اساسی برای ترویج فرهنگ علوی در جامعه برمی دارند و این اقدامات شایسته قدردانی است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام “قاسم خداپرست” روز سه شنبه به مناسبت اقامه نخستین جمعه ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پنج مرداد سال 58 به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهم ترین تأثیرات نمازجمعه بر تعالی فرهنگی جامعه ...
برترین ها / اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: محمود رجبی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور گفت: دولت اسلامی موظف به اعمالی است که مردم را به بهشت ببرد و از سقوط در جهنم بازدارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- امام جمعه تکاب گفت: از منظر اندیشه دینی اسلام، نماز جمعه از ارکان اساسی و زیربنای وحدت و اتحاد مسلمان و عامل انسجام در جامعه اسلامی به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
این آیین وحدت بخش یکی از جلوه های سیاسی اجتماعی دین مبین اسلام و فرصتی برای طرح مسائل مهم جامعه اسلامی به شمار می رود.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با هفته ازدواج، از 3 زوج جوان به نمایندگی از 70 زوج جوان هلال احمری گیلان، با حضور مدیر عامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان و معاونت حوزه جوانان این جمعیت، با عنوان طرح ملی همسفر تا بهشت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی تجلیل شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان یزد: نماز جمعه نقش مهمی در بصیرت افزایی و آگاهی دادن به مردم ایفا می کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نشست هم افزایی و هم اندیشی بین دستگاهی ستاد ملی محرم 1443 با حضور دستگاه های مختلف و حجت الاسلام محمد قمی برگزار شد. ***توسعه شعائر مذهبی و عاشورایی ...
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۴۷    
رئیس عقیدتی سیاسی گروه پدافند هوایی شهید صالحی کرمان : حجت الاسلام انوری در ویژه برنامه همای رحمت که بمناسبت دهه ولایت در این گروه پدافندی برگزار شد تأکید کرد: دور شدن از ولایت ریشه مشکلات جامعه اسلامی است. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی صبا ، "میزبان " عنوان ویژه برنامه دهه ولایت وامامت رادیو صبا است که با هدف ترویج فرهنگ خیرات و برکات میزبان خیرینی میشود که به نام وعشق حضرت علی (ع) کارهای نیکویی انجام داده اند . ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۳۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ضمن اشاره به خوانش های متعدد از واقعه غدیر تصریح کرد: پیام اصلی غدیر همان بیان راه و رسم باقی ماندن جامعه اسلامی در مسیر هدایت و بالندگی آن در این مسیر است.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام عبادی زاده با بیان اینکه دو خطبه نمازجمعه جای دو رکعت نماز را با تحلیل مسایل روز و بصیرت افزایی در جامعه اسلامی پر می کند، گفت: ائمه جمعه با روشنگری در جامعه دسیسه های دشمن را هویدا و نقش بر آب می کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نماز جمعه باعث حرام شدن آتش جهنم و آسان شدن ترس و هول قیامت و کشیده شدن قلم عفو بر جرائم اعمال گذشته می شود و ثواب شرکت در نماز جمعه برای کسی که قادر به انجام حج نیست، برابر با حج است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی امام جمعه ساوه با اشاره به اینکه مهمترین کارکرد فریضه عبادی و سیاسی نمازجمعه، ارتقاء آگاهی جامعه اسلامی برای مقابله با جنگ روانی دشمنان است، تصریح کرد: باید از کارکردهای نماز جمعه برای مقابله با جنگ روانی دشمنان به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۳۵    
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر در نامه ای از دادستانی این شهرستان خواست تا شبهات ایجاد شده درباره دخالت در احراز صلاحیت نامزد های شورای اسلامی شهر ملایر را برطرف کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان امام جمعه صومعه سرا، با اشاره به هراس دشمنان دین و انقلاب از نماز جمعه، افزود: نقش و جایگاه نماز جمعه در جامعه اسلامی بسیار مشهود است و نماز جمعه و امام جمعه حلقه وصل میان مردم و حاکمیت هستند و گلایه و شکایت مردم از تریبون نماز جمعه به مسئولان منتقل می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۳۵    
با همکاری دانشگاه گیلان و علوم پزشکی و با همت و تلاش تشکل دانشجویی جامعه اسلامی این دانشگاه در روز عید غدیر خم بسته های غذای گرم در از مناطق محروم استان توزیع می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی هاشمی نژاد در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون اهمیت دهه ولایت و امامت گفت: دهه امامت و ولایت نقطه واسطه وحدت جامعه اسلامی محسوب می شود دشمنان اسلام از زمانی که ولایت را به عنوان مرکز وحدت امت اسلامی تشخیص دادند همواره در تلاشند تا این امر مهم را کم رنگ جلو داده و به تفرقه افکنی ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۵    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: جدّی نگرفتن مساله ولایت و عید غدیر باعث شد تا 1400 سال در جامعه اسلامی شاهد برادر کشی و ایجاد اختلاف باشیم.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۴    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز و به نقل از شبستان، آیت الله محمدرضا ناصری در جلس شورای سیاستگذاری پشتیبانی فعالیت های مهدوی استان یزد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی مهدویت اظهار داشت: هدف تمامی این برنامه ها و جشنواره ها ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام سلمان حسین زاده در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون سیره سیاسی امام هادی (ع) گفت: همه ائمه معصومین (ع) در طول دوران رسالت و امامت خود با فشار های سیاسی حاکمان وقت روبرو بودند، اما این فشار ها در زمان امامت امام هادی (ع) ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پیامی درگذشت علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۳    
به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی، رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی جنوب شرق در دیدار با فرمانده گروه شهید پوردست که به مناسبت دهه امامت و ولایت انجام شد گفت: در هیچ زمانی جامعه اسلامی خود را بی نیاز از امام و ولی فقیه نمی داند ...