پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۱:۴۶Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت جامعه»

قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین دغدغه الهیات اجتماعی بررسی میزان اثرگذاری دین بر اجتماع است. پیش فرض چنین دیدگاهی این است که الهیات تنها محدود و منحصر به زندگی فردی و اخروی نیست و می تواند ساختار و بافت جامعه را در دنیا دستخوش تغییر قرار دهد ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۳    
حوزه علمیه ورود جدی به این قضیه نکرده است چرا که نگاه ما به مدیریت جامعه یک نگاه راهبردی نبوده و در حال حاضر یک مرکز مطالعاتی جمعیت شناسی در قم وجود ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
همدان - قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امامت و ولایت در حقیقت نرم افزارهای مدیریت جامعه اسلامی و تمدن اسلامی هستند.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۴    
یک مرجع تقلید گفت: طبق فرمایش حضرت زهرا(س)، فلسفه این که خداوند، امامت را بر مردم واجب کرد به دلیل ایجاد نظم و مدیریت جامعه است تا در اثر یک شیوه عقلانی که جوابگوی تمام خواسته های بشر باشد بتوان تفرقه موجود در جوامع بشری را از طریق امامت از بین برد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۳۰    
امام جمعه شهرستان گرمی ابعاد سیاسی سوگواری امام حسین(ع) را مورد بررسی قرار داد و گفت: هدف عزاداری سیدالشهداء(ع) استفاده از فرهنگ عاشورا در مدیریت جامعه است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران تهدیدات پیرامون مرزی را ندارد، گفت: امروز یک خانم می تواند با امنیت کامل از مرز ترکیه با ماشین از ترکیه تردد کند و به چابهار برسد و هیچ گونه مشکلی برایش پیش نیاید و هیچ کشوری این سطح از امنیت را ندارد که این ناشی از فرهنگ اسلامی و ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: هرچه ما پیشرفت علمی، صنعتی، دفاعی و نظامی داشتیم به برکت اعتقادات دینی و تبعیت از نایب امام زمان(عج) بوده و هر جا مشکلات گرانی، فحشا، رشوه خواری و انتخاب افراد ناصالح برای مدیریت جامعه داریم، به خاطر بی توجهی به وظایف دینی بوده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۷    
آیت الله توکل عضو مجلس حبرگان رهبری در سلسله مباحث اخلاقی در سپاه کربلا از عملکرد دولت و وزرا در مدیریت جامعه انتقاد کرد و گفت که اگر هر مسئولی در هر دوره ای که باشد اگر نتواند مدیریت کند بر او واجب است که کنار برود وگرنه غاصب است و حقوقش حرام!
نوای آبیدر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۹    
در حاشیه مرحله دوم کمک مؤمنانه فرمانده سپاه کردستان با شهروندان سنندجی که مشکلات عدیده ای داشتند دیدار و گفتگو کرد و مطالبات آنان را با روی باز و گوش شنوا پذیرا شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ پاسدار عباس جوکار در جلسه تکریم و معارفه فرمانده حوزه شهرداری ناحیه مرکزی یزد گفت: بسیج، یک مدل کارآمد و پویا برای مدیریت جامعه اسلامی است، مرز ما فقط انقلاب اسلامی است نه جمهوری اسلامی، آن هم با آرمان ها و اهداف متعالی و بزرگ.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۸:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
دکتر محمد ولی روزبهان اظهار داشت: قیام علیه انحراف در رهبری و مدیریت جامعه از سوی امام حسین(ع)، بیانگر این واقعیت است که رهبر می تواند موجب تعالی جامعه شود؛ و این اهمیت نقش مدیران را نشان می دهد،مدیرانی که قادرند زمینه تعالی و یا انحطاط مجموعه ای را به وجود آورند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
فتح اللهی با بیان اینکه مدیریت جامعه در آینده در دستان جوانان سالم و پویا است گفت: از همه ظرفیت ها در مبارزه با مواد مخدر بهره گرفته شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۵۲    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب به مسئولان و مدیران، گفت: فعالیت و خدمات شما از الگوی اسلام برای جامعه سازی و مدیریت جامعه دینی رونمایی می کند؛ ازاین رو باید تلاش کرده و مدیری در تراز اسلام و نظام اسلامی باشید.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در اردن با بیان اینکه تأثیرپذیری اقتصاد و معیشت از سیاست خارجی و تحولات بین المللی به خاطر مشکل اقتصاد سیاسی است نه دولت، گفت: وقتی اقتصاد خانوار به نفت وصل است، نه تنها کشوری با یک اقتصاد تک محصولی هستیم ...
موج   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه یک بخش ویژه حق امام، حق هدایت و مدیریت است، گفت: اگر هدایت امام نباشد، جامعه دست کفار می افتد، اگر یزیدیان حاکم باشند، اطاعت از شیطان را در جامعه بشری به دنبال خواهد کرد و اجرای این قواعد جز نابودی نسل بشر ارمغانی در پی ندارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۶:۰۵   + ۲۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- خدمت در نظام اسلامی دارای ارزش مضاعف است که باید قدردان آن باشید چرا که خدمت در جمهوری اسلامی کمک به رونمایی از الگوی اسلام برای جامعه سازی و مدیریت جامعه است، بنابراین اهمیت مضاعف دارد. تاریخ انتشار: 06:01 - 03 شهریور 1399 - کد خبر: 649599
پرسش   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۸:۵۳    
کسانی که با عملکردهای نادرست خود ثابت کرده اند شایستگی لازم را برای مدیریت جامعه ندارند، تلاش می کنند با تفسیرهای غلطی که از سیره پیشوایان دین به عمل می آورند، عملکرد خود را توجیه کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۰    
امام جمعه هرسین مسجد را پایگاه قران ،ایثار ،تعمیق اخوت ایمانی ، رشد فضایل اخلاقی ومعارف اهل بیت دانست و گفت: مساجد با توجه به ظرفیت های گسترده خود می تواند مدیریت جامعه را به عهده بگیرد .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: ده ها دستاورد عظیم در شاخص های سلامت کشور مدیون مدیریت جامعه پزشکی کنار سایر ارکان نظام سلامت است. بزرگترین پاداش به جامعه پزشکی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۹:۳۵    
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مشکلات امروزی نتیجه تزریق تفکر غربی در مدیریت جامعه است، گفت: مبلغان واقعیت دنیای غرب را برای مردم تبیین کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسین بیرانوندی گفت: معنای عید غدیر این است که در اسلام مساله ی مدیریت جامعه بسیار مهم است و سرپرستی جامعه اسلامی بعد از پیامبر اکرم (ص) به حال خود رها نمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: اهمیت غدیر در این است که نقطه شروع و عزم جزم اسلام برای به دست گرفتن مدیریت جامعه و حاکمیت بر امت است تا در سایه تعالیم غنی اسلام، جامعه ای کاملاً اسلامی تحقق پیدا کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۰:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: ولایت به معنای مدیریت جامعه بوده و یک شعبه از آن رسیدگی به مشکلات مردم، حل آنها و تدبیر امور جامعه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تحقق اهداف جامعه اسلامی و تبلور تمام علایق و ایده ها، منوط به حرکت در جهت رضایت ولی خداست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کل مدیریت جامعه مسئول مشکلات است و این مشکلات ربطی به یک دولت خاص ندارد.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۸:۲۲   + ۴۹ سایت دیگر  
در بخش مصارف بدون آسیب رسانی به کیفیت خدمات رسانی ،به دنبال مدیریت جامعه هستیم دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخش دوم گفتگوی مشروح خود در خصوص تأمین مالی بودجه سال 1399 کل کشور از پیشنهادات این وزارتخانه برای متعادل کردن بودجه به دولت در دو حوزه “مصارف” و “منابع”خبر داده و می [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
"در جامعه ما شبه علم بر مدیریت جامعه حاکم است. شبه علم یعنی مدیران، نمایندگان مجلس، قانون گذاران و بخش های مختلف حاکمیتی ما بیشتر به تجربه و شناخت های فردی و محیطی خود متکی هستند و بیشتر روی شهود و تجربه فردی تصمیم می گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
حدیث سلسله الذهب بیانگر این مطلب است که اگر به دنبال هدایت، امنیت و مدینه فاضله هستیم باید به ریسمان اهل بیت (ع) چنگ بزنیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شورای پشتیبانی سواد آموزی استان تهران با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، معاون سواد آموزی استان و شهر تهران و مدیران ارگانهای عضو در این شورا ، امروز در محل استانداری تهران تشکیل شد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۵:۵۶    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه در دنیا و آخرت برای رسیدن به سعادت راهی جز توسل به اهل بیت(ع) وجود ندارد، مطرح کرد: به توحید رساندن مردم از حقایق دین است، بنابراین در مدیریت جامعه باید به سمت توحید حرکت کنیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۷    
به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی با مدیر کل بازرسی استان دیدار داشتند به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان عباس سعیدی مدیرکل اموزش وپرورش خراسان شمالی در این دیدار ضمن پاسداشت نام و یاد شهدای هفتم تیر افزود ...
عباس عبدی در روزنامه شهروند نوشت: هنوز آثار و تبعات منفی فیلترینگ تلگرام جلوی چشمان همگان رژه می رود که پرونده فیلتر سایر شبکه های اجتماعی نیز روی میز مجلس گذاشته شده است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
کامبیز جعفری روز چهارشنبه در گفت و گو با نصیرنیوز افزود: این طرح با هدف به روزرسانی آمار و اطلاعات پناهندگان جمعی ساکن کشور و ثبت تغییر و تحولات جمعیتی پناهندگان (تولد، وفات، ازدواج، طلاق، شغل یا جابجایی محل سکونت ) ، شناسایی قابلیت ها، آسیب پذیری ها، نیازمندی ها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان، دوام کرونا و میزان اثرگذاری آن بر روی افراد مختلف در این استان را مساله ای جدی دانست و گفت: گذر از وضعیت فعلی نیازمند خودباوری، ایثار و بازنگری در عرصه مدیریت جامعه محور است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
شاهرود- مسئول عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه مسئولیت فرصت است نه غنیمت، گفت: فردی که در مسئولیت قرار دارد از این فرصت برای خدمت رسانی استفاده کند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۰۹:۳۴    
استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان گفت: قشر جوان که سازنده محیط آینده و در حقیقت مدیریت جامعه آینده به عهده آن ها است، در نگاه حضرت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا هم تربیت پذیر هستند و هم شور و نشاط دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی می گویند زکات ربطی به مدیریت جامعه ندارد، گفت:این نگاه سکولاریستی سبب شده تا 40 سال است کمیته امداد داشته باشیم.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد دانشگاه باقرالعلوم معتقد است: فقه نه منفعل و پیرو بلکه به عنوان فعال پیشرو در مدیریت جامعه مطرح می گردد. به گزارش شفقنا، دومین، سومین و چهارمین نشست از سلسله نشست های نظریه دولت با ارائه حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد جواد ارسطا با موضوع امکان سنجی حقوق عمومی اسلامی و حضور اساتید ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ اصل ولایت فقیه به معنای شایستگی تصدی و مدیریت جامعه اسلامی در همه شئون است و وظیفه همه مراجع، فقها و علما و مردم این است کسی که متصدی امر به عنوان رهبری است باید او را حمایت کرد و نباید در مقابل او کارشکنی و سنگ اندازی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: در مهندسی فرهنگی علاوه بر مسائل ماهوی، مسائل شکلی هم مطرح است و به همین دلیل نیازمند تشکیلات و ساختار قوی و منسجمی برای مدیریت بهتر در سطح جامعه هستیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۷    
عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به جایگاه محوری عدالت در تفکر دینی امام خمینی(ره) به منزله زیرساخت خلقت و مدیریت جامعه، گفت: در همین راستا ابتکار تأسیس نهادها و تشکیلات مردمی مانند سپاه، بسیج مستضعفین و بسیج سازندگی از سوی امام خمینی(ره) برای ایجاد تعادل در جامعه و حرکت آن به سمت تحقق عدالت بود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۸:۰۰    
آیت الله علم الهدی در تفسیر اجتماعی آیه 3 سوره مائده بیان می شود که در هر جامعه ای جریان مدیریت جامعه مبدأ تغذیه جامعه است.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۱:۴۲    
ستاره صبح - بنیان گذار جمهوری اسلامی گفته اعتراف به اشتباه کمال انسانیت است. این کلام ازنظر جامعه شناسی درست است، زیرا عمل به آن می تواند مدیریت جامعه را اصلاح کند و باعث شود تا اشتباهات سهوی یا عمدی برای مردم هزینه تراشی نکند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی گفت:در زمینه مردم داری و مدیریت جامعه باید از فرهنگ و مکتب امام علی(ع)الگوبرداری شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۰۱:۰۵    
علی اشرف فتحی اظهار کرد: امام علی(ع) در شرایطی قدرت را تحویل گرفت که روحیات زمان پیامبر(ص) در میان مردم تضعیف شده و پیدایش روحیه اشرافی گری و اختلاف طبقاتی، مدیریت جامعه را سخت کرده بود، اما تا آنجا که ممکن بود ایشان به احقاق حق و بسط عدالت پرداختند ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۷:۱۲    
آیت الله علم الهدی با بیان این که کمال هم زیستی تعاون است، گفت: در مدیریت هم زیستی بشر و مدیریت جامعه انسانی تعاون اصل اسلامی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۵    
در این تحلیل بحث کارآمدی به هویت نظام ها مرتبط شده است، در حالی که به نظر می رسد باید بحث کارآمدی را پیش از هویت نظام ها به نوع مدیریت جامعه مرتبط بدانیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرمانده سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران گفت: ایران اسلامی الگویی عملی در مدیریت جامعه در ایام شیوع ویروس کرونا به جهانیان ارائه کرد و این امر در دوران پساکرونا بیشتر خود را به نمایش می گذارد.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران: کرسی آزاداندیشی (میزگرد علمی) مجازی با موضوع جایگاه نظام های دموکراسی، اقتدارگرا و مردم سالاری دینی در مواجهه با بحران کرونا توسط گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به صورت مجازی برگزار شد. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور معتقد است، مدیریت جامعه پساکرونا مستلزم آموزش های خودمراقبتی و خودمدیریتی در دوران شیوع ویروس کرونا است.