سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۴:۲۶Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواد رسانه ای»

دوره آموزشی کوتاه مدت استفاده از فضای مجازی سواد رسانه ای ویژه مدیریت موسسات فرهنگی قرآنی و عترت برگزار می شود.
به منظور افزایش سطح سواد رسانه ای و شیوه تهیه و تنظیم خبر، کارگاه آموزشی جهت خبرنگاران بسیج رسانه مرودشت برگزار شد.
همدان پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۹    
کارشناس پلیس فتا استان همدان ضریب نفوذ اینترنت در استان را 91 درصد اعلام کرد | برآورد میدانی این پلیس نشان می دهد که سواد رسانه ای و دانش عام مردم و آگاهی از مخاطرات فضای مجازی در جامعه بسیار پایین است | تاکنون 2 هزار نشانگاه اینترنتی از سوی پلیس فتا استان شناسایی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
کرج فرمانده سپاه البرز گفت: سواد رسانه ای لازمه مقابله با جنگ نرم است و باید بیش از این به آن توجه شود.
سراج24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دوره آموزشی سواد رسانه ای و فضای مجازی به همت امور بانوان سازمان فضای مجازی سراج مرکز چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص اهداف سلبریتی ها بازی با نام فوت شدگان در فضای مجازی با علیرضا آل داوود، کارشناس فضای مجازی به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، این شبکه رادیویی با هدف بررسی چالش ها و مخاطرات فضای مجازی برای خانواده ها و نسل جوان که ارتقاء سواد رسانه ای و پاسخ به سوالات مخاطبان در این حوزه را در پی خواهد داشت، برنامه ای را با عنوان هشتگ گفتگو روی آنتن می برد. ...
سینما سینما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۳۶    
سینماسینما ، مهگان فرهنگ چگونه یک جامعه به شرایطی که در آن قرار دارد رسیده و یا می رسد؟ هیچ رفتاری خود به خود شکل نمی گیرد حتی اگر درست یا اشتباه باشد. بهتر است کمی به سمت قانونمندی پیش برویم، قوانینی که در آن قرار و مقرراتش مبتنی بر ارزش ها و هنجارهای اجتماعی است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه گفت: باید "سواد رسانه ای" جامعه را در حوزه های مختلف ارتقا دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان صدا و سیما کرمانشاه، با اشاره به گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی و فضای مجازی گفت: با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان در بستر فضای مجازی باید سواد رسانه ای جامعه ارتقا یابد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
محمد علی ملکیان با تاکید براینکه جوانان و نوجوانان باید مجهز به سلاح افزایش سواد رسانه ای شوند، گفت: تنها راه مقابله ما با ابتذالات فرهنگی توانمندسازی خانواده ها است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سعید مدرسی، کارشناس مسائل تربیتی و سواد رسانه ای در خصوص آسیب های فضای مجازی و راه های مقابله با آن، به بیان توضیحاتی پرداخت.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۰۲    
حوزه/ رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا گفت: امروز اگر ناجا مشروعیت، مقبولیت و محبوبیتی در افکار عمومی دارد بی شک حاصل تلاش شبانه روزی همه همکاران در سراسر کشور و در حوزه های مختلف ماموریتی پلیس است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معصومه نصیری، مدرس سواد رسانه ای گفت: یک راهکار برای کاهش آسیب فضای مجازی نظارت نامحسوس و هوشمندانه بر رفتار و کارکرد کودکان در فضای مجازی است که این نظارت باید متناسب با سن و توانایی فرزند باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نقش مادر کلیدی است. قاعدتا شما می خواهید به فرزندتان کمک کنید. در روزگاری که همه خوابند هیچ کس مثل مادر نمی تواند زنده باشد و موثر.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۶    
مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری کوثر مسجد انقلاب اسلامی زنجان گفت: باید در کانون های مساجد فعالیت های غیرحضوری را با همان کیفیت و تاثیرگذاری که در دوره های حضوری داشتیم برپا کنیم که این مهم مستلزم مهارت آموزی کنشگران مسجد محور است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۲۹    
حوزه/ معاون تبلیغ مدرسه سفیران هدایت بیجار گفت: مبلغ دینی که آشنایی کامل با فضای مجازی، سواد رسانه ای و... داشته باشد بی شک کارنامه بسیار درخشانی در انجام رسالت دینی که به وی محول شده است، خواهد داشت، لذا از این روست که همواره به مبلغین دینی این موارد تذکر و یادآوری می شود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۴    
شفقنا رسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی آورده است: هر روز خبر بحرانی تازه فضای رسانه های مجازی ایران را در می نوردد. یک روز سیل، روزی دیگر زلزله؛ بحران های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی، آنچه مدام در این بحران ها از سوی متخصصان رسانه طرح می شود، مسأله مهمی به نام سواد رسانه ای است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عبدالحمید الهامی فر گفت: نظارت کافی و آموزش سواد رسانه در کنار استفاده صحیح از فضای مجازی بهترین و موثرترین راهکار در امان ماندن از آسیب های آن است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
قرچک (پانا)-معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان قرچک از برگزاری وبینار سواد رسانه ای با حضور مدرس توانمند قربانعلی میرزایی کارشناس قرآن و عترت آموزش و پرورش قرچک خبر داد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ برنامه هشتگ گفتگو با موضوع فومو پیامد فضای مجازی با حضور دکتر معصومه نصیری، مدرس و پژوهشگر فضای مجازی و سواد رسانه ای و دکتر محمد رستم پور، پژوهشگر و مدرس فضای مجازی روانه آنتن شد. ***هشتگ گفتگو: فومو چیست و چه عواملی در شکل گیری آن نقش دارند؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: نقض حقیقت اگر چه باطل است، اما آنچه به عنوان حریف می تواند با حقیقت، پنجه در پنجه شود نه باطل که تحریف است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۵۴    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، از تشکیل کارگاه آموزشی سواد رسانه ای و فضای مجازی با استقبال پرشور علاقه مندان از اقصی نقاط کشورمان خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی پنج مهارت سواد رسانه ای را تشریح کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
ساترا در راستای همکاری با سمن ها و فعال کردن آن ها در حوزه سواد رسانه ای تفاهم نامه همکاری منعقد کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سید مرتضی موسویان، مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت وگو درباره تولید محتوا اسلامی در فضای مجازی و موانع آن گفت: یکی از موارد اساسی که علاوه برفضای مجازی در فضای حقیقی هم در ایجاد ارتباط بین دو نفر و یک گروه و یک جامعه بسیار نقش آفرین است بحث اعتماد است و فرهنگ ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، این شبکه رادیویی با هدف بررسی چالش ها و مخاطرات فضای مجازی برای خانواده ها و نسل جوان که ارتقاء سواد رسانه ای و پاسخ به سوالات مخاطبان در این حوزه را در پی خواهد داشت، برنامه ای را با عنوان هشتگ گفتگو روی آنتن می برد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۴۷    
تهران- ایرناپلاس- کرونا که خودنمایی کرد و دامنه اش سراسر کشور را فرا گرفت، تازه متوجه شدیم سواد رسانه ای چقدر مهم است و نبودش می تواند چه سرنوشت مرگباری رقم بزند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه فرهنگی: هر چند در عصر رسانه های نوظهور و ظهور و بروز تکنولوژی، کارکردهای رسانه دچار تغییراتی اساسی شده است اما همچنان بسیاری از کارکردهای آثار هنری پابرجاست و تأثیر بسیار شگفت انگیزی بر مخاطب می گذارد. ...
میگنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۷    
تصور کنید در شهری ناآشنا در حال قدم زدن هستید. همه چیز برایتان تازگی دارد. شهر بزرگ است و شما آدرس مکان های مختلف را نمی شناسید. دوست دارید بدانید کجا هستید و باید به کجا بروید اما کمی نگران هستید ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه الوندخواستار توجه بیشتر به مطالبات فرهنگی و ارتقای سواد رسانه ای بین آحاد مردم جامعه با توجه به هجمه نرم دشمنان شد و گفت: تقویت سواد رسانه ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۵۱    
سازندگان اخبار جعلی و شایعات بر روی زودباوری مخاطبان حساب ویژه ای باز می کنند و معمولاً مخاطبانی که سواد رسانه ای کمتری دارند زودباورتر نیز هستند هدف این اخبار جعلی و شایعات هستند و همین امر پاشنه آشیل فضای مجازی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع: با شناخت شیوه های دشمن در فضای مجازی و با گسترش سواد رسانه ای باید مقابل هجوم دشمن ایستاد و از تاثیرگذاری منفی بر افکار جوانان جلوگیری کرد.
وب سایت فهم بازی در راستای تحقق یکی از مهمترین کارکردهای خود یعنی ترویج و ارتقاء سواد بازی در میان کاربران، والدین و معلمان در مقاله ای به فواید شناختی انجام بازی های رایانه ای پرداخته است. ...
عصر همدان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، علی درویشی، کارشناس فضای مجازی در گفت وگو با واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان عنوان کرد: امروزه به خصوص با شیوع کرونا و سیاست های مبنی بر قرنطینه خانگی پیام رسان های مختلف به خصوص اینستاگرام، لایکی ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروزه یکی از الزامات مهم در مسیر استفاده صحیح و هوشمندانه از امکانات و ظرفیت فضای مجازی، برخورداری از دانش و مهارت سواد رسانه ای است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۱    
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با همکاری مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوره آموزشی سواد رسانه ای و فضای مجازی به صورت آنلاین برگزار می کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۲:۴۷    
حوزه/ معاون تبلیغ مدرسه سفیران هدایت بیجار گفت: برگزاری کلاس های سواد رسانه ای و آشنایی تخصصی با فضای مجازی می تواند برای طلاب و روحانیون بسیار مثمر ثمر باشد و از سوی دیگر به نظر می رسد برگزاری این کلاس ها برای طلاب یک امر واجب باشد.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس تحقیقات انجام شده ی کشورهای غربی در سال های اخیر، بیش از 80 درصد فعالان روابط عمومی احساس می کنند که بدون استفاده از رسانه های اجتماعی و به ویژه رسانه های مجازی، وظایف خود را نمی توانند به درستی انجام دهند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی جشنواره دانش آموزی کاوشگران رسانه ، احمد آذرسا، دبیر جشنواره دانش آموزی کاوشگران رسانه بالا بردن مواجهه انتقادی با پیام را از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۹    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی واکسن کرونا و سواد رسانه ای ما گفت: تولید واکسن در ایران به ما نشان داد که جوانان کشور در این عرصه حرف های بسیاری برای گفتن دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۳۳    
گروه استانها - آموزش مجازی یک سبک جدید از آموزش است که توسعه زیرساخت ها، آموزش سواد رسانه ای به مردم و تأمین لوازم آموزش های مجازی از کلیدی ترین موضوعاتی است که باید در این نوع آموزش مورد توجه قرار گیرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، این شبکه رادیویی با هدف بررسی چالش ها و مخاطرات فضای مجازی برای خانواده ها و نسل جوان که ارتقاء سواد رسانه ای و پاسخ به سوالات مخاطبان در این حوزه را در پی خواهد داشت، برنامه ای را با عنوان هشتگ گفتگو روی آنتن می برد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدرسی و غفاری می گویند که دانش سواد رسانه ای ناقص وارد ایران شده و از همزاد آن یعنی سواد اطلاعاتی آگاهی خاصی وجود ندارد. در این وضعیت خانواده ها باید فضای مجازی صیانت شده را مطالبه کنند.
شارا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۷:۲۴    
دکتر دراکر - انواع مختلفی از منابع هستند که خیلی سریع و برای مقابله با اطلاعات نادرست و ضداطلاعات منتشر شده در مورد ویروس کرونا توسعه پیدا کرده اند. به عنوان مثال، موسسه پوینتر در وب سایت خود اطلاعات بسیار ارزشمندی را در مورد راه های شناسایی خبرهای جعلی و چک کردن اصالت و صحت اخبار منتشر کرده است.
هرمز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۸    
حجت الاسلام سالاری گفت:داشتن سواد رسانه ای در جامعه امروزی بسیار مهم است و باید در جنگ رسانه ای امروز، سخن هر تحلیلگری را به رسمیت نشناسیم و اگر دوچاره سردرگمی شدیم به سخنان رهبر معظم انقلاب گوش کنیم که نقشه راه است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۴    
ب ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه مسئولان باید با گسترش فضای مجازی و تنوع رسانه ها دقت بیشتری در ارتباطات رسانه ای خود داشته باشند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: آموزش جهادی مدیران برای ارتقای سواد رسانه ای آنان در شرایط کنونی جامعه ضروری است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اردبیل - رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل گفت: رسانه های انقلابی با تکیه بر سواد رسانه ای نباید گفته ها و تبلیغات دشمنان را به گفتمان تبدیل کنند.