دوشنبه ۲۴ خردادساعت ۰۴:۱۷Jun 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تامین آب»

ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سامانه شیرین سازی آب که پسماند اندکی به جای می گذارد، طرحی است که از چند سال قبل در دستور کار یکی از شرکت های دانش بنیان قرار گرفته و اکنون توانسته این سامانه را برای تامین آب شرب روستاهای کرمان، خوزستان و مرکزی اجرایی کند.
ایرنا   ۵ ساعت پیش    
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور به تلاش برای رفع چالش های آبی در کردستان اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، تمام شهرهای این استان به منابع تامین آب سطحی متصل و اعتبارات لازم را در این خصوص تامین خواهد شد.
یزد فردا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش یزدفردا : مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان یزد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 15 میلیون و 600 هزار متر مکعب آب در شهر یزد مصرف شده است و این میزان نسبت به دوره مشابه سال قبل 12 درصد رشد دارد. این میزان افزایش مصرف این شرکت را برای تامین آب شرب تحت فشار قرار داده است. ...
دیار آفتاب   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
آقازاده گفت:افزایش مصرف برق استان مرکزی را در تامین آب هم دچار مشکل می کند به طوری که اکنون آب شرب 45 روستای استان با تانکر تامین می شود و احتمال رسید این روستاها به 90 مورد هم وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تامین آب مناطق دارای کمبود آب از منابع مطمئن تر در دستور کارم است تا از ایجاد اختلاف بین مناطق جلوگیری شود و برادری ها حفظ شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۲    
ایسنا/سمنان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان علی رغم وقوع خشکسالی در این استان پیش بینی کرد: حیات وحش در پایتخت تنوع زیستی ایران در تابستان گرم پیش رو مشکلی برای تامین آب نداشته باشند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۷    
سردار یعقوب زهدی خاطره متفاوت خود از سختی بدست آوردن آب آشامیدنی، در عملیات بیت المقدس 7 را روایت کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به خشک شدن رود قزل اوزن و تامین آب محصولات کشاورزی در شهرستان طارم، گفت: برای رفع مشکل آب کشاورزی طارم، آب از سد آیدوغموش آذربایجان شرقی خریداری می شود.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۷    
زابل - ایرنا - کاهش نزولات آسمانی و سدسازی های بیش از اندازه در افغانستان در مسیر رودخانه هیرمند (به عنوان منبع تامین آب تالاب هامون) باعث تاثیرات منفی اقلیمی در تالاب بین المللی هامون شده است.عکاس : ابوالفضل عرب ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تصریح کرد: وجود انشعاب های غیرمجاز آب در روستاهای استان و استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری درختان، باغچه ها و احشام نیز جزو چالش های جدی بر سر راه تامین آب شرب پایدار در استان گلستان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه جهاد نصر با اشاره به جزییات طرح 550 هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام، گفت: تامین منابع مالی طرح از محل فاینانس و مشکل تامین آب، دو عامل اصلی به تعویق افتادن عملیات فاز دو طرح احیای دشت های خوزستان و ایلام است.
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ریس کل دادگستری استان کرمان با اعلام بحران مدیریت مصرف آب تاکید کرد: مدیریت مصرف منابع موجود مهم تر از تامین آب است،
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ریس کل دادگستری استان کرمان با اعلام بحران مدیریت مصرف آب تاکید کرد: مدیریت مصرف منابع موجود مهم تر از تامین آب است،
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۲۹    
تهران- ایرنا- به دنبال اعلام سازمان جهانی هواشناسی مبنی بر حاکم شدن شرایط کم آبی فوق حاد بر دو سوم جهان تا سال 2025 بسیاری از کشورها در آسیا و اقیانوسیه به ویژه ایران می کوشند از باروری ابرها برای تامین آب مورد نیاز خود استفاده کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دستگاه نمک زدایی الکترودیالیز معکوس در تامین آب شرب روستایی استان بوشهر از طریق ارتباط تصویری با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۰:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا: با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از چهار طرح فناورانه حوزه آب رونمایی شد. این چهار طرح شامل تدوین دانش فنی و بومی سازی غشای سرامیکی سیلیکون کارباید ، بومی سازی دوربین با طیف های مشخص تفکیک دمایی در محدوده های 8 هزار تا 14 هزار و 200 ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
آئین افتتاح و بهره برداری منبع تامین آب شرب روستاهای تنگ رواق و سرتنگ رواق در شهرستان دنا برگزار شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در دیدار با نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی از بهینه سازی برنامه نوبت بندی کانال آب بر فومنات و تاثیرات مثبت آن در تامین آب شالیزارهای منطقه خبر داد.
برترین ها / جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۳۵ سایت دیگر  
ایرنا: میزان بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه 1399 تا آخر شهریور1400) تا 20 خردادماه به رقم 129.7 میلی متر رسید که در مقایسه با دوره بلندمدت 52 ساله با کاهش 41.5 درصدی همراه شده و این درحالی است که میزان مصرف آب نسبت به پارسال رشد 1.2 درصدی یافته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تحقیقات جدید محققان آلمانی و هلندی حاکی است که میزان آب و سطح دریای خزر به علت گرمایش زمین و افزایش تبخیر آب با شتاب بیشتری کاهش خواهد یافت و این مساله به معنی بحران آب برای حداقل پنج کشور آسیایی است.
ربیع   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که در دهه اخیر برای تامین پایدار آب شرب در استان تلاش های بی وقفه ای صورت گرفته است، گفت: بخش بهره برداری آبفای اصفهان به منظور تامین پایدار و توزیع عادلانه آب در 98 شهر و نزدیک به یکهزار روستای تحت پوشش ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: خشکسالی و پیامدهای ناشی از آن تامین آب و علوفه حیات وحش این استان را با مشکل مواجه ساخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی شهرستان خوی، مطالعات اجرای 3 طرح بزرگ درحوزه آب این شهرستان آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس مسئول دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: آب شرب شهرستان خوی چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی از منابع زیرزمینی (چاه و چشمه ) تامین می شود که مدیریت مصرف آب از اولویت های این شرکت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: امسال برای تامین آب مورد نیاز عشایر استان 260 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که تکمیل آبرسانی منطقه گلیل و جیران سو از جمله آنها است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اقدامات انجام شده جهت تامین زیرساخت های آب شرب مورد نیاز زائران اربعین حسینی در مرز بین المللی مهران گفت: تاکنون 100 میلیارد ریال برای تاسیسات آبرسانی در این پایانه مرزی هزینه شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها هر چند مردم شهرستان قشم برای تأمین آب شرب مورد نیاز خود هنوز از تانکر استفاده می کنند اما این بار همه مسئولان پای کار آمدند و بر برطرف شدن این مشکل تأکید دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه: مشکل تامین آب شرب روستا های استان با حفر 70 حلقه چاه بر طرف می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۵۶    
جلسه تعیین تکلیف واگذاری آب بندان های اراضی شیب دار تیل آباد با حضور فرماندار، در محل مدیریت جهادکشاورزی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آزادشهر، ملک حسینی فرماندار آزادشهر در این جلسه با اشاره به اهمیت این طرح در تامین آب برای کشت حدود 400 هکتار از اراضی شیبدار ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۷:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا _ استاندار اردبیل از اختصاص400 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح مسیر آبرسانی مشگین شهر ، تامین آب شرب روستاهای نقدی علیا و ارباب کندی و نیز کارخانه حدید مبتکران این شهرستان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب آشامیدنی شهر کرمان تامین می شود گفت: انتقال یک خط لوله برای تامین آب آشامیدنی مردم شهر کرمان اختصاص یافته که اجرای این طرح به یکهزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان به نقل از عصرهامون ؛ جنوب سیستان و بلوچستان، گودال های مصنوعی و طبیعی زیادی را در خود جای داده که به هوتک یا هوتگ معروف است، سازه ای سنتی، کم هزینه و به صرفه که آب حاصل از بارندگی در مناطق روستایی دشتیاری ...
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۴:۵۹    
استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات چهار ساله ی اخیر دولت در استان بیان داشت: ظرفیت تولید برق را دو برابر کردیم و بزرگ ترین پروژه ی آب شیرین کن کشور برای تامین آب پایدار را به بهره برداری رساندیم.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۳:۳۵    
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: یک کارشناس محیط زیست گفت: متاسفانه این روز ها جنگل های زاگرس که 40 درصد منبع تامین آب کشور در شرایط بحران بودند، در حال سوختن است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
فرماندار ویژه داراب گفت: با تکمیل فاز دوم و سوم تصفیه خانه داراب، وضعیت تامین آب شرب شهر داراب بهبود یافته و تعدادی از روستاهای شهرستان نیز از این نعمت برخوردار خواهند شد.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۷:۰۵    
یک کارشناس محیط زیست گفت: متاسفانه این روز ها جنگل های زاگرس که 40 درصد منبع تامین آب کشور در شرایط بحران بودند، در حال سوختن است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۱:۵۹    
سعید جلیلی گفت: اینکه استانی فرصت های بزرگ کشاورزی، شیلات و گردشگری و بهترین آب های کشور را داشته باشد اما از بالاترین نرخ بیکاری و مشکل آب شرب در شهرها و روستاهایش رنج ببرد قابل قبول نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۰:۲۰    
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص 3 هزار و 220 میلیارد تومان جهت تامین آب شرب در استان های کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اجرای پروژه های عمرانی و تامین آب شرب برای مناطق مختلف هندیجان در سفر استاندار خوزستان به این شهرستان تصویب شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وجود مشکل بیکاری و محدودیت در تامین آب شرب در استانی همانند چهارمحال و بختیاری که ظرفیت های بسیاری در بخش منابع آبی، کشاورزی، شیلات، گردشگری و .. ...
رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص 370 میلیارد تومان برای تامین آب در بخش عشایری کشور در بودجه امسال خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به آغاز کار اجرایی پروژه نیروگاه حرارتی سیریک در هرمزگان، گفت: بدیهی است که این پروژه نقش مهمی در توسعه و رونق فعالیت در منطقه و استان هرمزگان خواهد داشت.اکنون استان هرمزگان از لحاظ ظرفیت های تولید برق برای توسعه استان و تامین آب شیرین از دریا وضعیت بسیار خوبی در پیش رو دارد.
زریان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سرویس کردستان - تداوم خشکسالی و کاهش منابع آبی کردستان، بحران کم آبی و تنش های جدی را در این حوزه به راه انداخته و به گفته مسئولان تابستان پرتنشی را در بحث تامین آب شرب شهروندان در شهرها و روستاهای استان خواهیم داشت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مشاور وزیر و معاون شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: افتتاح سد شهدای کنجانچم علاوه بر تامین آب شرب و بخش کشاورزی نقش مهمی در راستای توسعه بخش گردشگری در استان ایلام خواهد داشت.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۶    
احتساب - طی اردیبهشت و خرداد ماه جاری بیش از 1400 متر عملیات لوله گذاری و اصلاح شبکه های قدیمی در بخشی از مناطق نسیم شهر انجام و به اتمام رسید. مدیر امور آبفای نسیم شهر با اعلام این خبر اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من تلاش خواهد کرد که با مقامات افغانستان صحبت های جدیدی را انجام بدهد و حتی اگر لازم شد ما محصولاتی را مبادله می کنیم، تا مشکل تامین آب در خراسان جنوبی حل شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
نشت مواد نفتی و آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران تاکنون آسیبی به منابع تامین آب شرب این بخش وارد نکرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با اشاره به چالش های استان در زمینه تامین آب به ویژه آب شرب گفت: صنایع بزرگ استان باید به منظور تداوم تولید خود برای استفاده از آب دریا و یا بازچرخانی پساب ها برنامه ریزی کنند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)،”علیرضا کاکاوند” با اعلام این خبر اظهار داشت: تامین آب شرب سالم و پایدار ماهیت شرکت آب و فاضلاب است، که در همین راستا صیانت از منابع آبی زیرزمینی و ضرورت مدیریت یکپارچه منابع آب امری مسلم تلقی می شود. ...