جمعه ۰۷ بهمنساعت ۱۸:۱۱Jan 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تامین آب»

تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
سفیر ایران در افغانستان می گوید معاون اول رئیس جمهور به تازگی اعلام کرده که به منظور تامین آب مورد نیاز در سیستان و بلوچستان حق آبه هیرمند از طریق دیپلماسی دنبال شود.
عصر ایران   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
خیلی خوش خیالانه است اگر باور کنیم انتقال آب خلیج فارس می تواند یک منبع پایدار آب برای مصارف کشاورزی و صنعتی فراهم کند.
منابع تامین آب شرب روستای محمد آباد گرگان 7 لیتر بر ثانیه افزایش یافت.
سلامت نیوز / ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: اگر راندمان را بالا ببریم و با بالا بردن الگوی کشت و راندمان 15 تا 20 درصد در مصرف کشاورزی کم کنیم بدون اینکه لطمه ای به کشاورزان وارد شود، می توانیم بحران آب را حل کنیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۵۷    
سنندج- رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: رویکرد دولت سیزدهم در تامین آب صنایع استفاده از خروجی فاضلاب تصفیه خانه ها است.
پاون   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، هوشمندسازی سامانه ها و تاسیسات را از نقاط قوت صنعت آب و فاضلاب کشور برشمرد و گفت: این موضوع راهگشا و یاری رسان ما در شرایط دشوار و بحران ها خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۶    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز زنجان ؛ در بسته خبریاران امروز دهیار روستای آبی سفلی از برف بازی اهالی این روستا تصویر ارسال کرده است. دیگر تصویر ارسالی ما از خودیاری اهالی روستاهای تلخاب و قره آقاج برای تامین آب آشامیدنی است. روستاهای ینگی کند جامع السرا و دایدار سفلی زیر ذربین مسئولان. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامورآب گچساران گفت:قبل از انقلاب هیچ گونه طرح تامین آب شرب آشامیدنی و کشاورزی در سطح این شهرستان وجود نداشت درحالی که امروز اراضی که از طریق پروژه ها ،کانال ها و سامانه مدرن انتقال آب و شبکه های آبیاری نوین و کلاسیک تحت فشار در این شهرستان در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت: اکنون به نقطه ای می رسیم که پرتگاه است تا جایی که بزرگترین نگرانی بحران تامین آب شهر تهران است چراکه به جایی می رسیم که حدود 4 میلیون نفر از جمعیت در کم آبی قرار می گیرند، امکان جیره بندی هم وجود ندارد و ذخیره سدها هم پاسخگو نیست.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بارگذاری جدید به نام پروژه های بن بروجن یا هر نام و عنوان دیگری را تعرض به حقوق حقابه داران پایین دست دانست و گفت: به همین دلیل خواستار توقف این طرح ها هستیم، در تابستان مدتی برای تأمین آب شهرکرد از آب پمپاژ باغات استفاده شد که اقدامات لازم برای قطع برداشت انجام شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : براساس گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بررسی وضعیت تبخیر در حوضه های آبریز کشور نشان می دهد که در این هفته روند تبخیر نسبت به هفته قبل کاهشی است؛ اما هفته آینده روند افزایش خواهد یافت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار سراب گفت: نبود سد آب شرب اصلی ترین مشکل در تامین آب مصرفی و مورد نیاز این شهرستان است.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیگیری های دستگاه دیپلماسی برای احیای حقابه هیرمند تاکید کرد: افغانستان باید به حقابه هیرمند متعهد باشد و دولت جمهوری اسلامی ایران این موضوع را از مجاری بین المللی پیگیری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندارگچساران گفت: باید هر چه زودتر مشکل پمپاژهای آب دشت لیشتر جهت تامین آب اراضی کشاورزی برطرف شودمردم این منطقه از این مشکل و تامین سوخت به ستوه آمدند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فلاح، از پیش بینی بازگشت 100 واحد تولیدی راکد به چرخه تولید تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: سه هزار میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار برای شرکت های دانش بنیان با سقف 50 میلیارد ریال و تنفس یک ساله در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۹    
معاون اول رییس جمهور صبح امروز (سه شنبه) و پس از ورود به استان سیستان و بلوچستان بصورت میدانی از ذخائر آبی و چاه نیمه های استان بازدید کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۲۴ سایت دیگر  
اینکه یک استان در کنار دریا بوده و در اعماق زمین نیز آب به وفور موجود اما روی زمین خشک باشد اصلا موضوعیت ندارد. انتقال آب از دریا، آب های ژرف و پیگیری حق آب تالاب هامون به جد مورد تاکید دولت است. ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در حالی سهم اجرای پروژه های آبرسانی در اولین سفر هیات دولت به این استان 350 میلیارد تومان رقم خورده که با گام های استوار دولت برای تامین آب شرب، تاکنون 85.7 درصد از این میزان معادل 300 میلیارد تومان محقق شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مژگان خانلو در گفت و گو با ایران اکونومیست افزود: در شرایطی که درآمدهای عمومی به هر دلیل تکافوی تأمین هزینه های عمومی دولت را ندهد و به اصطلاح کسری تراز عملیاتی وجود داشته باشد، دولت مجبور به استفاده از سایر دارایی های خود اعم از دارایی های سرمایه ای و مالی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد با تامین آب و برق ، این طرح ها به موقع تحویل متقاضیان شود.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی درباره پیش بینی میزان بارندگی ها در هفته های باقی مانده از فصل زمستان اظهار کرد: طی دو هفته آینده کشور بارندگی هایی به شدت زیر حد نرمال تجربه خواهد کرد و بارش قابل توجهی پیش بینی نمی شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رشتخوار در استان خراسان رضوی، از افزایش ظرفیت تامین آب شرب دو روستای این شهرستان با جمعیت بیش از 5 هزار نفر خبر داد.
صدای زرند   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: پیگیر راه اندازی بازار آب هستیم که در صورت به نتیجه رسیدن، بخشی از مشکلات تامین آب صنایع برطرف می شود.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۷    
فرماندار شهرستان ابهر گفت: شبکه آب منطقه شناط ابهر فرسوده بوده و گاها به دنبال شکستگی ها مشکلاتی در تامین آب ایجاد می شود اما از ماه های گذشته ترمیم شبکه فرسوده این منطقه آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با اشاره به شناسایی 100 میلیون متر مکعب ظرفیت آب مرزی در گلیل و سرانی، گفت: تقویت صنایع، معادن، افزایش صادرات، تحول بخش کشاورزی و تامین آب شرب از هدف گذاری های اصلی استان است .
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: علی رغم بارش برف با لحاظ برقرار بودن تامین آب مصارف شرب و کشاورزی از سدها طبق برنامه، ذخیره موجود مخازن در آخرین روز دی ماه جاری نسبت به 10 روز قبل از آن حدود 700 هزار متر مکعب کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای استان یزد با اشاره به کسری منابع آب گفت: در اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس به یزد، به دنبال تامین آب پایدار هستیم.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: متوسط تولید آب شرب روزانه استان بوشهر 400 هزار مترمکعب است. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، ابوالحسن عالی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: پیگیر راه اندازی بازار آب هستیم که در صورت حصول نتیجه، بخشی از مشکلات تامین آب صنایع برطرف می شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در نشست شورای اداری شهرستان قصرقند اظهار داشت: متاسفانه این منطقه نیز همانند سایر نقاط استان، مشکلاتی در حوزه تأمین آب دارد که موظفیم؛ با یک برنامه ریزی مدون و اقدامات به موقع، مشکلات مربوط به تامین آب آشامیدنی و مصرفی مردم استان را برطرف کنیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، جوانرود، کرندغرب، صحنه و سنقر را از مهمترین شهرهای دارای تنش آبی استان برشمرد که در سفر رئیس جمهور 200 میلیارد تومان برای تامین آب آنها در نظر گرفته شده است.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور مشترکان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: عقد قرارداد تامین آب محصولات پائیزه و زمستانه در مناطق دشت اوان و پای پل شبکه آبیاری کرخه شمالی آغاز شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر کم کاری صورت گرفته آن را مصداق تر فعل می دانیم و هدف ما رفع مشکلات مردم بود و باید مسئولین مربوطه پاسخگو باشند زیرا تامین آب شرب حق طبیعی و اولیه مردم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از وارد مدار شدن چهار منبع آبی جدید برای برطرف شدن مشکلات افت فشار و رسیدن به پایداری آب در تربت جام خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
اجرای تدوین سند جامع تامین آب شرب استان اردبیل که آب پایدار استان را برای حدود 50 سال آینده تضمین می کند، نیازمند 60 هزار میلیارد ریال اعتبار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۳:۲۷    
مشگین شهر- فرماندار شهرستان مشگین شهر با اشاره به اجحاف بیش از 14 سال در حق حقابه بران خیاوچای گفت:برای تامین آب آشامیدنی شهر 350 تا 550 لیتر برثانیه از خیاوچای به تصفیه خانه منتقل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان از امین آب صنایع به عنوان مهم ترین اولویت شرکت شهرک های صنعتی در این استان کم آب و کویری نام برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ی لرستان گفت : به دنبال بارش های اخیر آب مخازن سد های لرستان 8 درصد افزایش یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۹:۴۳    
سمنان - برخی کارشناسان اقتصاد و کشاورزی اعتقاد دارند که امروز مهمترین موضوع استان سمنان آب محسوب می شود اما مدیریت مصرف آب در استان سمنان اهمیت به مراتب بیشتری دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۹:۱۰    
در اجلاس عمومی مجمع بسیجیان استان قم ، برنامه ها و راهکارهای مدیریت اصولی در حوزه های مختلف بویژه تامین آب پایدار و استفاده از ظرفیت های بومی ارائه شد.
استانداری خراسان رضوی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: پیگیری انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی به عنوان یک کار اساسی در موضوع تامین آب استان خراسان رضوی وظیفه همه مسوولان استانی است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “عبدالحمید حمزه پور” با بیان اینکه شبکه توزیع این روستا فرسوده و برای تامین آب مورد نیاز مشترکان و بهبود فشار آب، یک باب مخزن و شبکه توزیع روستا بهسازی و توسعه یافت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
منصور بیطرف * سامانه اداره آب و فاضلاب استانبول که به ایسکی (ISKI) معروف است، یک نمایه جالبی دارد. در این نمایه میزان ذخایر آب استانبول به طور روزانه درج می شود. در آخرین بازدید میزان ذخیره آب استانبول حدود 31درصد اعلام شده بود. این پایین ترین میزان از سطح آب در 10سال اخیر است ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ جلال علمدار مدیر عامل شرکت آبفای یزد گفت: عملیات اجرایی طرح آبرسانی و تامین آب شرب شهر میبد، با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو آغاز شد. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به برودت بی سابقه هوا و احتمال یخ زدگی منابع آبی و سوختی، گفت: تمام تلاش خود را جهت تامین آب و برق پایدار برای هموطنان به کار خواهیم گرفت.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - وزیر نیرو گفت: در شرایط کنونی وضعیت تامین آب و برق پایدار است و در این دو بخش نگرانی وجود ندارد و تمام تلاش خود را برای تامین پایدار آب و برق خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اهالی روستای برزاوند شهرستان اردستان از وضعیت آب شرب این روستا گلایه کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۴    
رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در قانون بودجه تصمیمات خوبی در حوزه رفع مشکلات عشایر اتخاذ شد که یکی از انها مصوبه مبلغ دو هزارو 500 میلیارد تومان برای تامین اب شرب عشایر است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به تلاش برای تامین آب شرب پایدار برای مردم نقاط مختلف استان، گفت: اجرای طرح های آب شیرین کن در استان بوشهر سرعت بیشتری می گیرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: در شرایط کنونی وضعیت تامین آب و برق پایدار است و نگرانی در این دو بخش وجود ندارد و تمام تلاش خود را برای تامین پایدار آب و برق خواهیم کرد. ...