جمعه ۰۷ بهمنساعت ۱۸:۰۶Jan 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم آبی»

سلامت نیوز / ایلنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: اگر راندمان را بالا ببریم و با بالا بردن الگوی کشت و راندمان 15 تا 20 درصد در مصرف کشاورزی کم کنیم بدون اینکه لطمه ای به کشاورزان وارد شود، می توانیم بحران آب را حل کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس آبفای شهرستان نایین با بیان اینکه این شهرستان در موقعیت بیابانی و خشک قرار گرفته و بارش باران کم و منابع آب محدودی دارد، گفت: در فصل تابستان که مشکل کیفیت آب را داریم، آب انبارها پتانسیل بسیار خوبی هستند و برای آینده نیز بسیار مؤثر بوده و در بحران ها به کمک مردم می آیند.
استانداری خوزستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
استاندار خوزستان با بیان اینکه در پروسه کم آبی باید شعار ممنوعیت را به محدودیت تبدیل کنیم؛ گفت: از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها برای عبور از مشکلات استفاده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سمنان- استان سمنان در زمره مهمترین استان های معدنی کشور محسوب می شود اما موانع سرمایه گذاری به خصوص تامین آب، باعث شده تا این ظرفیت های عظیم، مغفول باقی بمانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۰:۵۰    
با هدف مقابله با چالش کم آبی و اشتغال پایدار در شهرک یک هزار و 600 هکتاری پارس آباد کشت گلخانه ای رونق گرفته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۰۱    
افزایش رشد جمعیت و تغییرات اقلیم، همراه با رشد صنعتی و شهرنشینی منجر به افزایش سریع تقاضا برای آب آشامیدنی شده است. شیرین سازی آب دریا راهکار اصلی جبران بخشی از کم آبی ناشی از عدم مدیریت کارامد منابع آبی است.
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
روزهای نوجوانی تان را به یاد دارید که کمی کرم پودر و آرایش چشم شما را بزرگتر نشان می داد؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار باخرز گفت: با خشک شدن و کم آبی 130 قنات به دلیل خشکسالی های اخیر در این شهرستان، مهاجرت روستائیان افزایش یافته است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار همدان تاکید کرد: بر اساس هشدارهای لازم نسبت به کاهش 7.5 متری ارتفاع آب در سفره های زیرزمینی، مصرف منابع آبی در منطقه بهار باید با کنترل بیشتری انجام شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت: اکنون به نقطه ای می رسیم که پرتگاه است تا جایی که بزرگترین نگرانی بحران تامین آب شهر تهران است چراکه به جایی می رسیم که حدود 4 میلیون نفر از جمعیت در کم آبی قرار می گیرند، امکان جیره بندی هم وجود ندارد و ذخیره سدها هم پاسخگو نیست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پروژه بازار آب قزوین گفت: طرح بازار آب با هدف توسعه استان اجرا می شود و در آن 10 درصد آب معامله شده به نفع سفره آبخوان استان ذخیره می شود که به نفع مردم خواهد بود و این شیوه به متعادل کردن و پایدار کردن سفره آب زیرزمینی و حفظ منابع آبی کمک می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : براساس گزارش موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، بررسی وضعیت تبخیر در حوضه های آبریز کشور نشان می دهد که در این هفته روند تبخیر نسبت به هفته قبل کاهشی است؛ اما هفته آینده روند افزایش خواهد یافت ...
آنا / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به پیگیری های دستگاه دیپلماسی برای احیای حقابه هیرمند تاکید کرد: افغانستان باید به حقابه هیرمند متعهد باشد و دولت جمهوری اسلامی ایران این موضوع را از مجاری بین المللی پیگیری می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر شمسی پور در گفت وگوی اختصاصی با ایران اکونومیست افزود: مهم ترین اقدام و شرط برای مدیریت مصرف آب شناخت عمیق مردم و به ویژه مسئولان و تصمیم گیران و مدیران منابع آب از ماهیت اقلیمی ایران و آگاهی از این موضوع که به هرحال سرزمین ما در منطقه ای خشک واقع شده، است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور به منظور بازدید، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندین طرح عمرانی و زیرساختی در استان سیستان و بلوچستان با استقبال استاندار و جمعی از مقامات محلی وارد فرودگاه زابل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به وضعیت آبی کشور و کم آبی موجود نیاز است زمین های کشاورزی به روش نوین و با ظرفیت های دانش بنیان آبیاری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تنش آبی مشگین شهر را تهدید می کند و در صورت نبود مدیریت مصرف بهینه آب مشکل کم آبی در مشگین شهر و روستا های آن دو چندان خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس دادگستری شهرستان راور گفت: یکی از راه های عبور از بحران کم آبی استفاده از روش های نوین آبیاری است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۲    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری سال هاست که چهارمحال و بختیاری با اختاپوس خشکسالی دست و پنجه نرم می کند، بارش های پاییز و زمستان در سال آبی جاری نویدبخش آغاز سال های پربارش بود، اما باید دید این بارش ها ادامه پیدا می کنند یا اینکه هم چنان باید با بحران کم آبی مواجه باشیم ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
بررسی آمار بارش ها تا پایان دی ماه1401 در کشور حاکی از آن است که میانگین بارش های 5 استان کشور در سال آبی جدید، از روند بلندمدت سبقت گرفته است. گزارش های رسمی بارش ها از تغییر وضعیت بارندگی در استان های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و یزد نسبت به دوره بلندمدت حکایت دارد ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
براساس جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در چهارماه ابتدای سال آبی (ابتدای مهر تا پایان دی ماه) در مجموع 6میلیارد و 960میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سد های کشور شده که در مقایسه با ورودی 8میلیارد و 570میلیون مترمکعبی آب به سد ها در مدت مشابه سال قبل، کاهش 19درصدی داشته است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۵    
دریافت روزانه آب کافی برای سلامتی مهم است. نوشیدن آب می تواند از کم آبی بدن جلوگیری کند، وضعیتی که می تواند باعث بی قراری، تغییر خلق و خو، گرم شدن بیش از حد بدن و منجر به یبوست و سنگ کلیه شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی آمار بارش ها تا پایان دی ماه1401 در کشور حاکی از آن است که میانگین بارش های 5 استان کشور در سال آبی جدید، از روند بلندمدت سبقت گرفته است. گزارش های رسمی بارش ها از تغییر وضعیت بارندگی در استان های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و یزد نسبت به دوره بلندمدت حکایت دارد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۸:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
آب کالری ندارد، بنابراین می تواند به مدیریت وزن بدن و کاهش کالری دریافتی در صورت جایگزینی نوشیدنی های حاوی کالری مانند چای شیرین یا نوشابه معمولی کمک کند. دمای معمولی بدن حفظ شود. عملکرد مفاصل را بهبود می بخشد. از نخاع و سایر بافت های حساس محافظت می کند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
بی شک نگهداری گل و گیاه در آپارتمان هم حالمان را خوب می کند و هم به تصفیه هوای اتاق کمک، اما همانقدر که آن ها به بهتر کردن حال ما با سرسبزی و زیبایی خود کمک می کنند، ما نیز در قبال آن ها مسئولیت داریم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
این روزها سد تَهَم زنجان به روزهای کم آبی خود نزدیک شده و به اعتقاد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان کم آبی آن نگران کننده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۸    
نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های مکرری که انجام شد یک دستگاه اوتوبوس سیار انتقال خون با امکانات کامل به گلستان اختصاص داده شد و منتظر هستیم اوتوبوس تحویل انتقال خون استان دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر - امام جمعه موقت بوشهر گفت: آب های حاصل از بارندگی در استان بوشهر ذخیره سازی شود تا برای رفع مشکلات کم آبی تابستان مورد استفاده قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
بارش های اخیر در کوهرنگِ چهارمحال و بختیاری باعث امیداوری شده که شاید بخشی از خشکسالی سال های اخیر برطرف شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
شیوا قاسمی پور در گفت و گو با ایران اکونومیست در رابطه با وضعیت آب و هوا با توجه به بارش ها و سرمای اخیر در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد، گفت: الحمدلله در این مدت مشکل قطعی گاز نداشتیم و فقط چند روستای حوزه انتخابیه مشکل قطعی برق داشتند. در بارش های اخیر راه ارتباطی 850 روستا قطع شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۰    
بعد از بارش سنگین برف در شهر همدان که تابستان سختی را به علت کم آبی پشت سرگذاشت، مردم می پرسند آیا می شود این برف را در اطراف سد ذخیره کرد یا خیر؟
میزان ریزش های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 1401) تا 23 دی ماه به 75 میلیمتر رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: استان سمنان با بحران کم آبی و کمبود شدید آب مواجه است و باید برای آن تدبیر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۲:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
این روزها با برودت و سرمای شدید هوا در بجنورد بند عبدل آباد بجنورد با یخ بستن شکل زیبای زمستانی به خود گرفته است. بند خاکی عبدل آباد در خراسان شمالی در شهر حصار گرم از توابع بجنورد قرار دارد آب این بند در زمستان که فصل بارندگی است از رودخانه های اطراف پر شده و در فصل تابستان که فصل کم آبی می باشد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی با بیان اینکه امروز با وجود بحران های کم آبی در اقصی نقاط کشور فرصتی برای آزمون و خطا نیست، گفت: اعضای شورای راهبردی اندیشکده مطالعات امنیت آب باید برای رفع مشکلات حوزه آب راه های برون رفت از این مشکل را شناسایی و رفع شود.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۳    
سید عیسی کریم پور بخشدار مرکری خلخال در جلسه الگوی کشت که با حضور ادارات جهاد کشاورزی ، ثبت اسناد ، دادگستری و دهیاران بخش برگزار شد کفت : اصلاح الگوی کشت برای بخش مرکزی کاملا حیاتی است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در نشست مشترک با بانوان حوزه عمرانی این وزارتخانه اعلام کرد: از هر گونه ایده و طرح خلاقانه در موضوعات مختلف نظیر سازگاری با کم آبی استقبال می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس بررسی داده های سازمان هواشناسی کشور، طی هفت روز گذشته در کشور حدود 14.1 میلیمتر بارندگی ثبت شد که در مقایسه با بلندمدت 48.2 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: گونه های گیاهی که در جهت تولید اکسیژن و تلطیف هوا مؤثر باشند و گیاهان بومی و مقاوم به کم آبی در منازل شهروندان کاشته می شوند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۲:۰۳    
در حالی که دی ماه در حال به پایان رسیدن است، سومین برف زمستانی شهرستان مبارکه، زمین این شهرستان را سفیدپوش کرده و موجب خوشحالی مردم این دیار که درگیر کم آبی بودند، شد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به افزایش روند مصرف بدون ضابطه آب در استان گفت: استان اردبیل همانند سایر مناطق از تغییر اقلیم و کم آبی مستثنی نبوده و میزان بارش های استان در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 میلی متر کاهش را نشان می دهد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۶    
نرم افزار شخص محور فنجان های هوشمند را راه اندازی کرده است که از آن به عنوان یک لیوان نوشیدنی هوشمند یاد می کند که به طور مداوم بر مصرف مایعات نظارت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان نماینده ولی فقیه در استان سمنان از کم آبی و کاهش نرخ رشد جمعیت به عنوان دو مانع جدی بر سر توسعه در این استان نام برده و پیشرفت و توسعه بیش از پیش این استان پهناور را منوط به حل این دو معضل ارزیابی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۵    
نخبگان شرکت دانش بنیان، موفق به بومی سازی اَبَرجاذب های آب در حوزه کشاورزی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
تیمور محمدی گفت: معضل خشکسالی و کم آبی سبب شده تا کشت دانه های روغنی در کشور انجام نشود. همچنین بخشی از این چالش به دلیل مکانیزه نبودن بخش کشاورزی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان وعده داد: رفع معضل آب در بیارجمند با تخصیص 30 میلیارد تومان اعتبارات محرومیت زدایی با اهتمام ویژه دنبال شود.
ملیت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
در خوش بینانه ترین حالت، حتی اگر شرایط طبیعی بارش ها تا پایان زمستان ادامه یابد، فقط 20درصد از کسری منابع آبی کشور جبران خواهد شد و همچنان با 80درصد کسری انباشته شده در سه سال اخیر روبه رو هستیم که به هیچ عنوان با رژیم بارش های بهاره و تابستانه جبران نخواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۶:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
بارش های برف اخیر می تواند منجر به مناسب شدن پوشش برف کوهستان های زاگرس شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۲:۰۶    
کرمان اسیر گرمای تابستان و سرمای زمستانش شد ه است. با گرم شد ن هوا، بحث کم آبی و خشکسالی و از بین رفتن باغات و مزارع مطرح می شود و سرما هم به نوبه خود چنان کشاورزی این منطقه را به چالش می کشد که اجازه نمی د هد کشاورزان کمر راست کنند ...