چهارشنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۱:۰۹Feb 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم آبی»

وقوع خشکسالی در تایوان باعث شده تا شرکت های تولید قطعات الکترونیکی نتوانند تولید خود را افزایش دهند و حالا آنها برای تامین آب مورد نیاز خود دست به دامان تانکرهای حمل آب شدند.
وزارت نیرو   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو و دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی، از تصویب کلیات برنامه های سازگاری با کم آبی استان فارس در شصت و پنجمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اسفندیار خزائی روز چهارشنبه در نشست اعضای ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان اظهار داشت: حدود 800 هزار اصله نهال صنوبر و 200 هزار نهال از نوع درختان جنگلی کم آب بر و مقاوم به کم آبی و اقلیم همدان غرس می شود. وی شعار هفته منابع طبیعی امسال را همه با هم، [...]
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز :خوردن عسل چای گرم همراه با عسل شیرین می تواند منجر به تسکین گلو شود و از تحریک آن برای سرفه کردن جلوگیری کند. علاوه بر این چای گرم بدن را از کم آبی نجات می دهد و این یک گام دیگر برای درمان گلودرد است ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون استاندار تهران گفت: با توجه به مصرف بی رویه و تداوم برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی، تهران در معرض خطرات ناشی از کم آبی و فرونشست قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۴۳    
بحران آب، عبارتی که امروزه زیاد به آن اشاره می شود، شاید اصلی ترین دلیل این موضوع شدت یافتن فاصله بین تقاضا برای آب و میزان عرضه آن باشد. در این راستا هر چه فاصله بین عرضه و تقاضای آب بیشتر می شود، بر ابعاد بحران کم آبی نیز افزوده می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کم آبی چالش جدی در توسعه این استان است گفت: اکنون اجازه فعالیت به صنایع آب بر در استان سمنان داده نمی شود و از پذیرش چنین صنایعی ممانعت می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: آب زاینده رود در سال جدید فقط در یک مرحله برای کشت بهاره و در اردیبهشت رهاسازی می شود. معاون عمرانی استاندار درباره تصمیم کارگروه سازگاری با کم آبی که با شرکت مسئولان و نماینده کشاورزان برگزار شد گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۵    
کم آبی و عدم بارش باران و برف ماه های اخیر در فریمان باعث شده تا کشاورزان این خطه آیین کهن نذر طلب باران را اجرا بکنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- سند سازگاری با کم آبی استان گلستان با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو تصویب شد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
یکی ازمهمترین معضلات پیش روی صنعت فولاد؛کم آبی ومسائل حاشیه ای آن است.ازسالیان پیش بدلیل عدم وجود یک برنامه مدون واصولی وبراساس بخشی نگری وجزیره ای عمل کردن مسئولان تصمیم گیر درعرصه صنعت؛ باصدورمجوز های بی رویه وعدم پایش نیازهای کشوربه فولاد ومصنوعات آن ...
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
این افزایش دمای زمستانه پیامدهای بسیاری به همراه دارد که یکی از مهم ترین آنها کمبود منابع آبی است، آن هم در کشوری مثل ایران که روی کمربند خشکسالی قرار داردو از دیرباز با مشکل کم آبی روبه رو بوده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۸    
گروه استان ها- کارگروه استانی سازگاری با کم آبی با حضور مسئولان و نمایندگان کشاورزان تشکیل جلسه داد تا محلی امن برای اجرای برنامه های آبی استان در سال جدید باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کمیته ملی سازگاری با کم آبی با استفاده از آب دریا و حفر چاه برای حل مشکل کم آبی شهرستان گرگان موافقت کرد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو و دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی از بررسی برنامه های سازگاری با کم آبی استان های لرستان، گلستان و یزد در بیست و دومین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با حضور وزیر نیرو خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یزد- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از تصویب برنامه سازگاری با کم آبی استان در جلسه کارگروه ملی با حضور وزیر نیرو خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
برنامه های سازگاری با کم آبی استان یزد به منظور احیای آبخوان های استان تصویب شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت صرفه جویی به عنوان موثرترین راه برای گذر از روزهای کم آبی گفت: استفاده از آب دریا و حفر 20 حلقه چاه برای تامین بخشی از آب شرب ساکنان این شهر مورد نیاز است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۱:۱۶    
قاسم محدی نژاد استاد 43 ساله ،اصلاح نباتات دانشگاه شهید باهنر کرمان به خبرنگار علم و فناوری از علت کسب رتبه برتر جشنواره جهادگران علمی خویش گفت: تولید 2 رقم اصلاح شده گیاهی که مهمترین آن کشت گیاه دارویی زیره سبز با کمترین نیاز به آب مهمترین دستاورد پژوهشی ام بوده است ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با اشاره به مشکلات کم آبی استان و برگزاری جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان باحضور ویدیوکنفرانسی وزیر نیرو، اظهار کرد: دو پیشنهاد مهم ...
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۸    
با توجه به کم آبی و خشکسالی در کشور و به خصوص مشکلات کم آبی و همچنین پروژه انتقال آب از سرشاخه های هلیل رود به کرمان وبینار تخصصی منابع و مسائل آب توسط دانشگاه جیرفت برگزار شد.
اسپاش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران نقشه های پایش وضعیت خشکسالی و تنش آبی در دی 1399 را با استفاده از داده های ماهواره های ناسا منتشر کرد. مقایسه این نقشه ها با دوره مشابه سال قبل نشان از کاهش تنش ناشی از کم آبی در استان های اردبیل و آذربایجان شرقی دارد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۱۱    
در پی انتشار گزارش ایلنا درباره بحران بی آبی در یکی از روستاهای تربت جام در استان خراسان رضوی با عنوان بشیرآباد تربت جام در تب بی آبی می سوزد/سقط جنین پنج مادر باردار برای تهیه آب آشامیدنی خیرین بسیاری برای حل مشکل کم آبی در منطقه اقدام کردند تا اینکه سرانجام بزرگترین پروژه خیرین حوزه آب خراسان ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
روزگاری که هنوز از باغ های سرسبز اراج خبری نبود، تنومند و استوار کم آبی را تاب آورده و از نخستین ساکنان آبادی به شمار می رفت؛ تک درخت رازآلود و پرماجرایی که صدها سال در دل آبادی جا خوش کرده و مورد احترام همه روستاییان بود.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۷    
بسیاری از ما به یک کافئین روزانه نیاز داریم تا واقعاً در صبح سرحال شویم، به علاوه یک یا دو دوز در عصر که باید تا دیر وقت کار کنیم. اما از آنجا که کافئین یک محرک است ، جریان خون را تسریع می کند و می تواند فشار خون را افزایش دهد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مسئول طرح سازگاری با کم آبی در کشور، در خصوص بررسی عملکرد این طرح گفت: مشکل اکثر استان های ما این است که یک نهاد بی طرف برای بررسی عملکردها را ندارند. مسئولان خراسان رضوی می دانند که با وجود تمام ساز و کارهای اندیشیده شده، این استان هنوز در رابطه با این مبحث حاشیه هایی دارد.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۵    
اصفهان مانند بیشتر استان ها با بحران آب مواجه است که به تاکید کارشناسان باید برای رفع کم آبی با مدیریت بهینه و فرهنگ سازی اقدام جدی انجام داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - سه تالاب بین المللی آلماگل، آلاگل و آجی گل در ناحیه شمالی و مرزی گنبدکاووس که به سبب شرایط اقلیمی منطقه و کاهش باران با کم آبی و خشکی مواجهند اکنون با احداث یا لایروبی کانال های انتقال، پُر آب می شوند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی و کم آبی های سال های گذشته و کاهش منابع آبی در کشور، مسئولان را بر آن داشت تا کشت برنج در تمام نقاط کشور به جز دو استان شمالی (گیلان و مازندران) ممنوع شود ...
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۴۱ سایت دیگر  
عضو شهری شورای اسلامی شهر تهران از احتمال وقوع شرایط کم آبی در تابستان آینده و همچنین ریسک بارش های سنگین در پایان سال ابراز نگرانی کرد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو و دبیرکارگروه ملی سازگاری با کم آبی، از تصویب کلیات برنامه های سازگاری با کم آبی استان های سیستان و بلوچستان و تهران در شصت و چهارمین جلسه کمیته تخصصی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
آذربایجان شرقی امسال با بحران کم آبی مواجه شده است و مردم تبریز حتی در زمستان هم با مشکلات افت فشار و حتی قطعی آب دست و پنجه نرم کرده اند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناسان توضیح می دهند افرادی که مصرف آب خود را به بیش از یک و نیم لیتر افزایش می دهند، می توانند در سال 17 هزار و 400 کیلوکالری بسوزانند و افزایش متابولیسم را در حد شگفت انگیزی تجربه کنند. با عدم مصرف آب چه اتفاقی در بدن می افتد؟ ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۳    
اردکانیان با اشاره به اهمیت تأمین اعتبار مورد نیاز برای تأمین بودجه طرح تغذیه دشت های هشتگرد و نظرآباد گفت: با مصرف بی رویه آب در استان البرز روبه رو هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز به اهمیت طرح عظیم تغذیه مصنوعی دشت های هشتگرد و نظرآباد اشاره کرد و گفت : این طرح برای نجات سفره های زیر زمینی انجام شده ضمن آنکه طرح سازگاری با کم آبی با همت تمام دستگاه های اجرایی و حمایت استاندار در حال انجام است .
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۰    
وزیر نیرو با تأکید بر تهیه برنامه سازگاری با کم آبی برای استان ها خاطرنشان کرد: تا امروز برنامه 19 استان تهیه و در هیئت دولت تصویب شده است و تا پایان دولت دوازدهم برنامه سازگاری دیگر استان ها نیز تهیه و تأیید خواهد شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۲    
کشاورزان سمنانی به علت ممنوعیت استفاده از آب چاه ها برای رفع مشکل کم آبی در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: بیش از هشت میلیون مترمکعب آب در 6 ماه اجرای برنامه های سند سازگاری با کم آبی صرفه جویی شد که احتمال افزایش این رقم در آینده وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به همزمانی خانه تکانی عید امسال با بیماری کرونا و افزایش قابل توجه مصرف آب، گفت: اگر صرفه جویی نکنیم، زودتر از سنوات قبل با تنش آبی مواجه می شویم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مشهد-تاکنون برای 19 استان کشور، برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مصوب شده است و تا پایان سال برای همه استان ها این برنامه آماده و تصویب خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و دیگر مسوولان کشوری، سند سازگاری با کم آبی استان سمنان تصویب شد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۰    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه 220 روستا با جمعیت 66 هزار نفر در این استان به صورت دائم و فصلی آبرسانی سیار می شوند، گفت: تامین پایدار آب و رفع مشکلات کم آبی روستاها با ساخت مجتمع های محلی و استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در دست اقدام است.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خشکی پوست معمولا در افراد سالمند بیشتر دیده می شود، چرا که عمق پوست آن ها کمتر بوده و خشک تر است. البته برخی افراد به طور ژنتیکی با این مشکل از ابتدای تولد مواجه هستند. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو در همایش رویداد ملی آب در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تاکنون برای 19 استان، برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مصوب شده است و تا پایان سال برای همه استان ها این برنامه آماده و تصویب خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: تاکنون برای 19 استان، برنامه سازگاری با کم آبی در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی مصوب شده است و تا پایان سال برای همه استان ها این برنامه آماده و تصویب خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مردم روستای عادل آباد شهرستان خوشاب سال ها است که منتظرند که دست عدالت، مشکلات آن ها را از جمله قطعی های مکرر آب و مشکل اینترنت حل کند تا بلکه چراغ روستا همچنان روشن بماند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۰۶    
همدان- کشاورزی همدان به عنوان عمده ترین مصرف کننده آب برای برون رفت از بحران کم آبی نیازمند سرمایه گذاری و توسعه روش های نوین آبیاری است هر چند در بخش زراعت از این امتیاز بهره مند شده اما در بخش باغات کمتر به آن پرداخته شده درحالی که استفاده از این روش در بخش باغات نیز به اندازه بخش زراعت می تواند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : رب گوجه فرنگی از محصولات پر مصرف در خانوارهای ایرانی به شمار می رود. که به سه علت قیمت آن در یک سال گذشته روند افزایشی داشته اولی مربوط به نرخ ارز و دومی به علت صادرات گوجه فرنگی بوده و علت سوم شامل کاهش تولید گوجه فرنگی به علت کم آبی و سخت گیری در استفاده از چاه های زمینی است ...
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “رضا اردکانیان” وزیر نیرو در بیست و یکمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی که با حضور نمایندگان سازمان ها و وزارتخانه های عضو کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، استانداران، مدیران شرکت های آب منطقه ای، آب و فاضلاب ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
حسین کلانتری گفت: برنامه های سازگاری با کم آبی استان های کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نیرو در بیست و یکمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی بررسی و تصویب شد.