یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۳:۳۱Oct 2020 25

جدیدترین‌های «کم آبی»

خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کاشمر فرماندار کاشمر گفت: با توجه به کم آبی در روستاها باید به دنبال تغییر الگوی کشت و کاشت گیاهان کم آب طلب باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۷    
پزشک و عدالتخواه استان سیستان و بلوچستان گفت: سخنان اخیر نماینده چابهار خطاب به وزارت نیرو و دعوت روسای مجلس و قوه قضائیه و دولت به خوردن آب هوتک ها در سیستان و و بلوچستان یک روضه کامل است.
اقتصاد آنلاین / معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
پروژۀ احداث تصفیه خانۀ استحصال پساب شهری فولاد مبارکه به منظور استفادۀ مجدد از پساب های شهری، کاهش آلودگیهای زیست محیطی ناشی از سرریز پساب های شهری به محیط زیست و استفادۀ بهینه از منابع آبی موجود در تصفیه خانۀ PU21 شرکت، تعریف شد و با انجام موفقیت آمیز اقدامات لازم، وارد فاز راه اندازی کامل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۰۹    
شیراز- ایرنا- کشاورزان شهرستان کازرون در شرایط کم آبی به کاشت زعفران اقبال داشته اند به گونه ای که سطح زیر کشت این گیاه نسبت به پارسال افزون بر 20 درصد افزایش را نشان می دهد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۴    
گروه جامعه:فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان گفت: تب در کودکان و خردسالان می تواند منجر به بروز عوارضی همچون کم آبی در بدن شود پس نیاز است، والدین به این مهم توجه ویژه داشته باشند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان گفت: تب در کودکان و خردسالان می تواند منجر به بروز عوارضی همچون کم آبی در بدن شود پس نیاز است، والدین به این مهم توجه ویژه داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۷    
انجیر محصول بومی و با کیفیت استان سمنان که به علت مقاومت در برابر کم آبی و شوری آب گونه ای مقاوم و سازگار با شرایط اقلیمی در مناطق کویری است.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آب انبارها یکی از مهم ترین سازه های معماری ایران به حساب می آیند. برخی از این آب انبارها مانند آب انبار سردار بزرگ در قزوین علاوه بر نگه داری و تامین آب، به لحاظ معماری نیز بسیار زیبا و باشکوه هستند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۹    
حدود 60٪ بدن را آب تشکیل می دهد. شما دائم در حال از دست دادن آب بدن خود هستید ، در درجه اول از طریق ادرار و بعد از طریق عرق کردن. برای جلوگیری از کم آبی باید مقدار کافی آب بنوشید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا- کمبود آب در سیستان و بلوچستان مشکلی دیرینه است اما این روزها با انتشار فیلمی از نماینده مردم چابهار در فضای مجازی این مشکل وارد حاشیه هایی پر سر و صدا و تکان دهنده شد که تعجب افکار عمومی و مسئولان را در پی داشت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۱۶    
مشکلات کم آبی در شهر ها و روستا های لرستان حرف امروز و دیروز نیست و گزارشات زیادی در مورد آبرسانی به وسیله تانکر به بسیاری از روستا های این استان وجود دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۳۱    
در روزگاری که خشکسالی و کم آبی روستائیان را روانه شهر کرده است، قلندری ها (در استان یزد ) با چاشنی همت و همدلی آبادانی را به روستایشان بازگردانده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت : تعدادی از روستا های دهستان چقانرگس به دلایل مختلف با مشکل کم آبی و قطع آب آشامیدنی به خصوص در فصل تابستان روبه رو بودند .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رود فاریاب از مناطق سرسبز شهرستان دشتستان است که برداشت بی رویه آب ازسوی دیگر روستاهای همجوار در چهار سال اخیر باعث کم آبی شدید این روستای پراز آب شده است، به گونه ای که ثمردهی محصولات کشاورزی به شدت کاهش داشته است.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مشکل تامین آب به خصوص در حوزه تامین آب روستایی همواره یکی از دغدغه های مسوولان کشور بوده است. تامین آب روستایی در حالی اهمیت ویژه ای دارد که به طور کلی مساله کم آبی در چند سال اخیر کشور را رنج داده است ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ممکن است استقلال فصل را بدون خریدهای جدیدش استارت بزند
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
برترین ها: ویدئویی از نماینده مردم چابهار در مجلس در فضای مجازی منتشر شده که وی با اشاره به بحران کم آبی در این منطقه ادعایی را درباره مرگ یک زن در رابطه با بحران آب مطرح کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس بسیج رسانه استان بوشهر گفت: باتوجه به مشکلات موجود در تامین ، توزیع و مصرف آب برای جلب مشارکت مردم موضوع ویژه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر در این استان مشابه پارسال سازگاری با کم آبی نامگذاری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان یکی از روستا های استان اصفهان با حمایت دولت مشکل کم آبی خود را برای همیشه حل کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در این دوره مدیریت شهری اصلاح الگوی کاشت و بکار بردن گونه های گیاهی مقاوم به کم آبی مورد توجه قرار گرفت و در این راستا اقدامات خوبی شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۴    
علت کم آبی در استان چهارمحال و بختیاری و خشک شدن قنات و چشمه ها برداشت بی رویه از منابع آبی زیر زمینی است و در حقیقت آنچه استان را با چالش روبرو کرده همین امر است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
74 روستا در گلستان تأسیسات آبرسانی نداشته و با تانکر سیار آبرسانی می شوند که باید مسئولان مربوطه برای برطرف کردن مشکلات این روستاها چاره اساسی بیندیشند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۰۰    
بابل - تشنگی و کم آبی در برخی از مناطق و شهرستان های گروه الف در مازندران به حدود 20 روز و 20 شب و 20 دقیقه رسیده و همچنان برخی خانوارها چشم به راه تانکرهای آبرسان هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: تمامی دستگاه ها در تدوین برنامه سازگاری با کم آبی استان قزوین سهم دارند و باید برنامه های پیشنهادی خود را برای تدوین این سند ارسال کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
صدها نهنگ در سواحل نیوزیلند به وضعی دلخراش خودکشی کردند. خودکشی نهنگ ها پدیده ای است که در آن نهنگ ها خود را به ساحل می افکنند و پس از آن به علت کم آبی بدن، فشار وزن خودشان یا خفگی پس از جزر و مد، می میرند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا - شهرکرد - امسال به علت کمبود بارش ها و کم آبی در تالاب بین المللی چغاخور جلبک ها شروع به رشد کرده اند و سطح وسیعی از آن را فرا گرفته اند. رشد جلبک باعث کم شدن اکسیژن آب و نرسیدن نور کافی به درون آب و موجب کاهش عمل فتوسنتز جانوارن درون این تالاب می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۹   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان بر این باوند که اگر یک فرد مسن به کم آبی مبتلا شود اولین عضوی که آسیب می بیند کلیه است که می تواند به ایجاد مشکل حاد کلیوی منجر شود. همچنین یکی دیگر از عوارض کم آبی بدن بروز اختلال کشنده الکترولیک است.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آب به جلوگیری از کم آبی بدن کمک می کند و آب خنک می تواند به تسکین گلو درد فرزند شما کمک کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۹    
"بحران کم آبی" یکی از نگرانی های اصلی کشورهای با آب هوای گرم و خشک در دهه های اخیر نظیر ایران بوده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۳۷    
نماینده مردم زابل در مجلس با بیان اینکه سیستان و بلوچستان سرشار از استعداد اما دارای عقب ماندگی تاریخی است انتقال آب از دریای عمان و چاه های ژرف را در رفع مشکل کم آبی این استان بسیار موثر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برنج عنبربو در شهرستان سیروان یکی از مرغوب ترین و پرطرفدارترین نوع برنج است که به دلیل خشکسالی ها و کمبود آب در سال های اخیر از کشت آن خودداری می شود در حالی که خشکه کاری تنها روش مناسب و توصیه شده در شرایط کم آبی است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه شرق: در مناطق با آب و هوای خشک که محدودیت منابع آب دارند، استفاده مؤثر از آب و حفظ آن به هر طریق ممکن، بسیار مهم و حیاتی است. ایران کشوری با اقلیم عمدتا گرم و خشک است و همیشه با مشکل کم آبی مواجه بوده. ...
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه بازدید استاندار یزد و هیات همراه شان از مجتمع مس سونگون، گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران انرژی های مورد نیاز خود یعنی آب و برق و .. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۵    
محمدحسین عربشاهی در گفت وگو با میزان، با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از نظر جغرافیایی در یک منطقه کم بارش قرار گرفته است، گفت: استان خراسان جنوبی حدود 18 سال خشک سالی را پشت سر گذاشته و از دو سا ل قبل وارد تر سالی شده است. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
محققان می گویند: با افزایش سن، افراد باید آب بیشتری بنوشند تا تغییرات و تنظیم دمای بدن به خوبی انجام شود . کم آبی بدن می تواند باعث بیماری از جمله درد عضلانی، خستگی و گرمازدگی شود.
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۸    
بخشدار مرکزی زرند از رفع مشکل کم آبی روستای بنان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۴۰    
گروه استان ها- استاندار مرکزی گفت: سند سازگاری با کم آبی استان مرکزی به تصویب رسید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۵۹    
کم آبی بدن خطرناک می باشد اما برخی خوراکی ها شور مانند چیپس و خوراکی هایی سرخ شده باعث کم آب شدن بدن می شوند
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بحران کم آبی در استان، جدی است گفت: باید به فکر تامین منابع پایدار آبی برای استان باشیم. محمدرضا پورمحمدی افزود: شیوع بیماری کرونا و حساسیت مردم نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی ...
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
چند سالی است که نام گیاه کینوا از سوی مسئولان سازمان جهاد کشاورزی و کارشناسان این حوزه به عنوان یک کشت جایگزین در استان فارس معرفی می شود، کشتی که در حوزه عمل توانمندی خود را به کشاورزان این استان نشان داد و خوش درخشید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - سیستان و بلوچستان ناحیه ای بیابانی و نیمه بیابانی در جنوب شرق ایران به سبب شدت تابش خورشید، تبخیرهای زیاد آب و کمبود بارش های جوی همواره با بحران کم آبی روبروست و برای حل آن نیاز به اجرای طرح های نوین آبیاری دارد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: حاضر نیستم یک لیتر از آب شهرکرد به هفشجان اختصاص یابد چراکه شهرکرد هم دچار کم آبی است و همیشه گفته ام که باید مشکل آب هفشجان حل شود اما نمی توان از سهمیه آب شهرکرد کم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۶:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- آذربایجان غربی در حالی وارد سال آبی جدید شد که میزان ذخیره آب در پشت سدهای این استان در مقایسه با سال قبل 21 درصد و میزان بارش های سال آبی گذشته نیز 23 درصد کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: انتقال آب از شهرکرد یکی دیگر از دغدغه های مردم می باشد و با توجه به اینکه شهرکرد با مشکل کم آبی مواجه است، انتقال آب، مشکلات بسیاری ایجاد خواهد کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۴۹    
به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه ستاد توسعه گلخانه ای استان با تاکید بر لزوم توسعه کشت های متراکم در استان گفت :با توجه به وضعیت کم آبی و خشکسالی و نیز شرایط خاک و اقلیم ، چاره ای جز روی آوردن به سمت کشت های متراکم گلخانه ای نداریم. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۳۶    
فرقی نمی کند پوست شما خشک باشد یا چرب؛ فصل زمستان می تواند برای هر نوع پوستی شرایط سختی ایجاد کند. هوای سرد بیرون توأم با گرمای داخل، می تواند پوست را دچار کم آبی کند و موجب ترک خوردگی، خونریزی و پوسته شدن لب شود ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب "بازیافت آب و استفاده مجدد" با موضوع مروری بر سیاست ها، ضوابط و تجارب بین المللی با رویکرد سازگاری با کم آبی و توسعه پایدار منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کشت های متراکم (پایه رویشی) می تواند نقش مهمی در مبارزه با کم آبی باغات مشهد ایفا کند، به همین دلیل توسعه باغات متراکم و پوششی یکی از اهداف اصلی در بخش باغبانی مشهد است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۷    
کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های پرآب کشور است اما همه ساله مردم با کمبود آب مواجه هستند که می طلبد سد تنگ سرخ هر چه سریعتر احداث و به بهره برداری برسد.