یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۰:۴۴Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم آبی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
اصفهان_ایرنا معاون و عضو هیات مدیره آب منطقه ای اصفهان گفت: سازگاری با کم آبی را بجای مهاجرت از اصفهان توصیه می کنیم زیرا پدیده فرونشست زمین، تنها خاص این استان نیست.
کیهان   ۳ ساعت پیش    
قاسم رحمانی فصل کشت پاییزه فرا رسیده و از مدتی قبل، بحث کم آبی دوباره داغ شده است. بر اساس آنچه اعلام شده میانگین بارش در کشور کمتر از سال گذشته بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
رئیس اداره امور عشایر شهرستان خوسف از حمل 9 هزار متر مکعب آب در شش ماهه اول امسال به مناطق عشایری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
کارشناسان کشاورزی برای جبران کم آبی به زارعان کشت انتظاری و استفاده از بذرمال ها را توصیه می کنند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان استاندار سمنان از برنامه ریزی برای ایجاد یک کارگروه با حضور دانشگاهیان برای رفع معضل کم آبی در کنار کارگروه های سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت از منابع آبی استان خبر داد و گفت ...
یزد – وبینار سازگاری با کم آبی و استفاده از تجارب جهانی در کالیفرنیای جنوبی برگزار می شود. به گزارش انتهاج به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد این شرکت در نظر دارد با توجه به کاربردی بودن موضوع و ضرورت استفاده از تجارب جهانی جهت اجرای موفق برنامه ملی سازگاری با کم آبی ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۴۲    
هر ساله حجم زیادی شیره انگور و باسلوق در استان مرکزی تولید می شود که امسال به دلیل کم آبی کاهش چشمگیری داشته است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۰    
احمد کرمی در گفت وگو با میزان، با اشاره به وضعیت تأمین آب در استان ایلام گفت: بارش نزولات جوی در سال آبی کنونی نسبت به دوره مشابه سال قبل 45 درصد کاهش یافته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
هوراند- فرماندار شهرستان هوراند از خشک سالی بی سابقه و بحران کم آبی در این شهرستان خبر داد و گفت: آب شرب در شهر هوراند جیره بندی است و روزانه 6 تا 10 ساعت آب شرب قطعی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۹    
گروه استان ها- استاندار سمنان با بیان اینکه باید پتانسیل های گردشگری این استان به مردم معرفی شود، گفت: توسعه متوازن در استان سمنان پیگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع حقابه هیرمند، انتقال آب چاه نیمه ها و بهره برداری از آب چاه های ژرف در دست اقدام است.
رییس جمهور با اشاره به بازدید خود از مراکز فرهنگی و تاریخی استان فارس گفت: دولت با اینکه بر معیشت مردم متمرکز شده، اما هیچ وقت از اولویت حوزه فرهنگی غافل نخواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت باید به استان فارس نگاه ویژه داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای استان البرز با هشدار به مردم در خصوص صرفه جویی در مصرف آب گفت : وضعیت ذخایر آبی 2 سد امیر کبیر کرج و طالقان مناسب نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۲۲    
لارستان- ایرنا- فرماندار ویژه لارستان در نشست جمع بندی سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به عنوان معین رییس جمهوری در جریان هفتمین سفر استانی به شهرهای جنوبی فارس آمده همگام با مردمان این خطه به مهمترین چالش های مردم یعنی کم آبی و نبود راه های ایمن اشاره داشت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۱    
محمدتقی نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: توسعه کشاورزی بدون در نظر گرفتن ظرفیت های آبی، امروز به یکی از بزرگترین مشکلات کشور تبدیل شده است. یعنی ما کشاورزی را در بعضی نقاط کشور توسعه دادیم بدون اینکه بدانیم چه میزان آب باید برای این کشاورزی تخصیص داده شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
احمد محمدی زاده در حاشیه بازدید از دو پروژه آب شیرین کن در بندر بوشهر در گفت وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: استان بوشهر با وجود برخورداری از ساحل طولانی با دریا، همواره از مشکل کم آبی در رنج بوده و این مساله به هیچ وجه زیبنده نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۱۹    
ایسنا/خراسان رضوی هنوز گلایه ها و شکایت های زعفران کاران نسبت به قیمت بسیار پایین زعفران یا به عبارتی طلای سرخ از ذهن ها نرفته است که دوباره فصل برداشت نزدیک شده است و کشاورزان گنابادی، سال جاری در حالی به استقبال گلهای بنفش می روند که علاوه بر قیمت بسیار پایین زعفران ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۲   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیسی با اشاره به سخنان مسئولان محلی درباره دو مشکل کم آبی و تکمیل بیمارستان درحال ساخت روستای کناره گفت: این دو طرح جزو طرح های مصوب سفر به استان فارس است که بلافاصله پس از پایان سفر وارد مرحله اجرا خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: نخستین سرای نوآوری در دانشگاه های آزاد اسلامی کشور در واحد رفسنجان ایجاد شد و در این سرا به تحقیق و کشت بافت 2 محصول مقاوم به کم آبی و شوری زمین (خرما و پسته) پرداخته می شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۵    
اگر خبر دعوای چند روستا بر سر آب در جنوب کشور را شنیدیم، اگر خبری از تنش آبی بین استان ها کویری خواندیم، اگر بحران کم آبی برای کشاورزی را دیدیم و در نهایت نیز بسیاری از گونه ها به خاطر کمبود آب در خطر مرگ قرار گرفتند نباید تعجب کنیم.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت:یکی از چالش های مهم شرکت آبفا در استان وجود انشعابات غیرمجاز است که در شرایط کم آبی از دستگاه قضایی انتظار داریم در برخورد با متخفان برخورد جدی تری داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان یکی از مهمترین مشکلات استان را کم آبی برشمرد و گفت: در دانشگاه آزاد رفسنجان با توجه به شوری و کم آبی با راه اندازی طرح کشت بافت گیاهی محصولاتی روانه بازار کرد و گلخانه های هیدروپونیک بهترین جایگزین کشت در شهرستان هستند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۱    
پرویز گرشاسبی معاون آبخیزداری وزارت جهادکشاورزی در مجمع خیرین آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه متاسفانه استراتژی وهدف را در ذخیره و مصرف آب در کشور گم کرده ایم گفت:ایران درمنطقه گرم و خشک قرار دارد و خشکسالی و سیل جزئی از ذات کشور ماست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا – تداوم کاهش میزان بارندگی ها از یک سو، افت حجم منابع آبی از سوی دیگر و پیش بینی ها در خصوص وضعیت آینده، صدای زنگ خطر خشکسالی و کم آبی در زنجان را بلندتر از قبل کرده و اکنون این پدیده به داستانی ادامه دار و نگران کننده در استان بدل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: مسأله کم آبی در این منطقه بزرگترین مشکل است که در دانشگاه آزاد رفسنجان با کار شبانه روزی در این حوزه برای تولید محصولات بومی مقاوم به کم آبی و شوری زمین کار تحقیقاتی صورت می گیرد که می تواند کمک بزرگی برای استان و کشور باشد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
گستره خشکسالی و کم آبی در استان فارس به همراه فرونشست دشت ها به یک دشت و دو دشت این استان خلاصه نمی شود ، تقریبا همه جای فارس از افت سفره های زیرزمینی آب تاثیر گرفته و قلب دشت های فارس در بحران کم آبی و خشکسالی چاک چاک است. مدیریت منابع آب ، خواست اصلی شهروندان فارس از رییس جمهوری ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار هشترود گفت: اجرای 210 کیلومتر خط انتقال آب، حفر دو چاه عمیق برای تامین آب شرب روستایی، ایجاد سه چاه عمیق در آینده نزدیک و ساخت چندین مخزن آبی برای رفع مشکل کم آبی 12 روستای بخش نظرکهریز در حال اجراست و کارهای اجرایی این پروژه ها در دستور کار ادارات متولی قرار گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها- با شدت گرفتن بحران کم آبی در همدان با همت آب منطقه ای استان 26 حلقه چاه آب کشاورزی برای تامین آب شرب مردم شناسایی شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۳:۴۵    
تشنگی، همانطور که قبلاً گفتیم، شاخص اولیه کم آبی نیست. بنابراین، سایر علائم و نشانه های کم آبی بدن چیست؟ خوب، آنها با توجه به سن متفاوت هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: 100 روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می شود و کم آبی مهمترین مشکل برخی روستاهاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار اصفهان در نخستین روز کاری خود در جمع کشاورزان منطقه ورزنه اصفهان که در سال های گذشته با مشکلات قابل توجهی دست و پنجه نرم می کنند، حاضر شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر این که تهران فقط ظرفیت مشخصی برای افزایش جمعیت دارد، عنوان کرد: افزایش بیش از حد جمعیت تهران، پایتخت را دچار کم آبی می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: امسال به لحاظ بحران کم آبی و خشکسالی استحصال 20 میلیون مترمکعب آب کشاورزی از سد یامچی عملی نشد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از 700 میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آب داشتیم، گفت: تابستان امسال با توجه به شدت خشکسالی و وجود بحران آب، خوشبختانه آرام ترین استان بودیم و هیچ تنشی نداشتیم که این مهم جز با اجرای سند سازگاری با کم آبی محقق نمی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: سند سازگاری با کم آبی در خراسان رضوی که طی سالهای اخیر اجرایی شده است، موجب شد تا این استان در تابستان گذشته، علیرغم خشکسالی، از تنش آبی برکنار بماند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - تامین آب در خراسان جنوبی با توجه به خشکسالی متوالی و کم آبی یکی از نیازهای اساسی این استان است که در سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی نیز مطرح شد و تسریع در اجرای طرح انتقال آب به عنوان یکی از راهکارها مورد تاکید قرار گرفت.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس ، آقای تیرنگ نیستانی افزود: معمولا حساسیت حس تشنگی در مقابل کم آبی در افراد بالای 65 سال کاهش پیدا می کند، در نتیجه ممکن است آنان دچار کم آبی شوند، اما تشنه نشوند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهادکشاورزی شهرستان خوشاب در غرب خراسان رضوی از کاهش 30 درصدی سطح زیر کشت گندم خوشاب به دلیل کم آبی و خشکسالی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: الگوی بهره وری آب کشور باید اصلاح شود و در این شرایط کم آبی الگوهای کشت و صنعتی به گونه ای طراحی شود که بهترین نتیجه داشته باشد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رکنا: وزارت نیرو گزارش داد که تهران معادل 110 روز کمبود آب دارد و همیاری تمامی نهادها و دستگاه های کلان، راهکار حل بحران کم آبی است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در برنامه گفتگوی علمی در مورد بحران کم آبی، کشاورزی و امنیت غذایی نشست خبری برگزار کرد. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
هاشمی گفت: بحران کم آبی نه تنها در خوزستان بلکه در تمام کشور ریشه در توسعه ناپایدار دارد، می توان با قاطعیت گفت در خصوص بحث آب تاکنون اقدامی درحوزه مدیریت عرضه و تقاضا صورت نگرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرماندار همدان گفت: حدود 30 درصد مردم شهرستان نسبت به وضعیت فعلی کم آبی حساسیت دارند و احتمال قطعی طولانی مدت آب در صورت عدم رعایت وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
آستارا با هزار و 200 میلیمتر بارش سالانه، پس از انزلی دومین شهر پر بارش ایران است اما تابستان ها با مشکل شدید کم آبی مواجه است.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۲۶    
نخستین نشست از سلسله نشست های بهره وری و رد پای آب در کشاورزی تحت عنوان منابع و بهره وری آب در کشاورزی ایران به میزبانی الکترونیک دانشگاه زابل از طریق Adobe connect در 19 مهرماه 1400 ابرگزار می شود که شرکت در آن برای عموم آزاد است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کرج گفت: با توجه به شرایط اقلیمی کشور از نظر کم آبی باید برای کاهش مصرف بی رویه آب فکر جدی شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی گفت: تهرانی ها به طور متوسط 240 لیتر در شبانه روز آب مصرف می کنند و این شهر بالاترین سرانه مصرف خانگی را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان به تازگی استفاده از آب مجازی را به عنوان آخرین راهکار مقابله با بحران کم آبی در جهان معرفی کرده اند و بسیاری از کشورها منابع آبی خود را به خارج از مرزها کشانده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۲    
گروه استان ها- در حال حاضر قیمت یک تانکر 14 هزار لیتری آب از گناباد به کاخک 800 هزار تومان است که برای زعفران کاران به صرفه نبوده و این موضوع آن ها را بلاتکلیف گذاشته است.