یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۵:۰۹Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد زاینده رود»

ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
در ایستگاه هواشناسی سد زاینده رود تا عصر روز 25 دی ماه، 80 میلی متر بارش ثبت شده است. این در حالی است که سال گذشته در همین بازه زمانی 87 میلی متر بارش ثبت شده است. هم اکنون حدود 13 درصد از حجم سد پر بوده و حجم آب پشت سد 164 میلیون مترمکعب است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر سد زاینده رود گفت: در ایستگاه هواشناسی سد زاینده رود تا عصر روز 25 دی ماه، 80 میلی متر بارش ثبت شد. این در حالی است که سال گذشته در همین بازه زمانی 87 میلی متر بارش ثبت شده و می توان گفت بارندگی در محل سد زاینده رود نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاههای زاینده رود و کوهرنگ گفت: حجم آب ورودی به سد زاینده رود از دو روز گذشته روند افزایشی به خود گرفته ااست و اکنون حجم سد به 163 میلیون متر مکعب رسیده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی آب منطقه ای استان اصفهان در خصوص حجم آب سد زاینده رود توضیحاتی ارائه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر میزان حجم مخزن زاینده رود در 50 سال گذشته به کمترین مقدار رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر سد زاینده رود گفت: در حال حاضر زاینده رود وضعیت شکننده ای دارد و نباید هیچ بارگذاری جدیدی بر روی آن انجام شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۲۰:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اصفهان- شرکت آب منطقه ای اصفهان شایعات مبنی بر تامین نشدن حقابه کشاورزان و افزایش خروجی سد زاینده رود را تکذیب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۰۸:۳۵    
از 87 درصد سد زاینده رود خالی است تا امیکرون هنوز به اصفهان نیامده است تیتر درشت صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر سد زاینده رود گفت: 13 درصد سد زاینده رود ذخیره آب دارد و با وجود بارش های اخیر 87 درصد سد زاینده رود خالی است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر سد زاینده رود اصفهان، میزان ذخیره آب در مخزن این سد را 162 میلیون متر مکعب اعلام کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی آب منطقه ای استان اصفهان گفت: حجم کنونی سد زاینده رود از دو روز گذشته روند افزایشی به خود گرفته است. به طوری که روز گذشته حجم سد 161.890 میلیون متر مکعب بود و اکنون حجم سد به 164.260 میلیون متر مکعب رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۲۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون محیط زیست دریایی و تالاب سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بررسی ها نشان می دهد که 55 درصد از کاهش جریان ورودی آب به سد زاینده رود ناشی از تغییرات آب و هوایی و 45 درصد ناشی از فعالیت های انسانی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۲:۲۶    
امسال ذخیره سد زاینده رود به کمترین میزان خود در طول 8 سال اخیر رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
با این وجود بیشترین افزایش بارش نسبت به مدت مشابه بلند مدت عمدتاً در مناطقی شمالی استان دیده می شود که در حوضه زاینده رود نیست و تاثیر به سزایی بر دبی آب ورودی به سد زاینده رود نداشته است و در ایستگاه کوهرنگ به عنوان اصلی ترین سرچشمه آبی زاینده رود ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۴:۲۸    
سلامت نیوز :مجتبی موسوی، مدیر سد زاینده رود چند هفته پیش اعلام کرده بود به دلیل کاهش بارندگی ها فقط 14درصد سد آب دارد و 86درصد مخزن آن خالی است؛ ذخیره سد مخزنی زاینده رود در روزهای ابتدایی آذر به 169میلیون مترمکعب رسید ...
برترین ها / ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۲   + ۲۰ سایت دیگر  
ایسنا: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: افزایش خروجی سد زاینده رود صحت ندارد. محمود چیتیان درباره انتشار فیلم در شبکه های مجازی مبنی جریان آب در رودخانه زاینده رود در منطقه درچه، تأکید کرد: این فیلم واقعیت ندارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سخنگوی شرکت آبفای استان اصفهان با بیان اینکه هر چه میزان آب پشت سد پایین تر رود، طبیعتا آب بی کیفیت تری به تصفیه خانه ها می رسد، گفت: با ذخیره فعلی آب پشت سد زاینده رود باید سهم مورد نیاز آب شرب اصفهان برای سه ماه آینده تامین و تضمین شود.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به دنبال تحصن و مطالبه به حق کشاورزان در بستر زاینده رود، شبکه های معاند این بار سعی داشند با اختلاف افکنی بین سه استان یزد، اصفهان و چهارمحال اهداف خود را به پیش برند که با پیگیری کشاورزان و مسئولان استان خیال خام ضد انقلاب، خنثی شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
صنایع مستقر در مرکز کشور تنها با استفاده از 35 درصد پساب تولیدی تصفیه خانه های فاضلاب و هزینه معادل 3 درصد پروژه انتقال آب از دریا می توانند نیاز خود به آب سد زاینده رود را به صفر برسانند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان از آزاد سازی یک هزار و 500 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه زاینده رود خبر داد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تجارت نیوز: استاندار اصفهان هفته پیش اعلام کرد که آب پشت سد زاینده رود تنها کفاف 100 روز مصرف مردم را می دهد. به نظر می رسد دومینوی خشکسالی که از جنوب کشور شروع شده بود، حالا به مرکز ایران هم رسیده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تنها 220 هکتار از سطح زیر کشت پاییزه استان از محل رودخانه زاینده رود به عنوان کشت پاییزه آبی، آبیاری می شود که امسال حوزه بالادست سد زاینده رود برداشتی از مخزن سد نداشته و اگر هم بوده عدد ناچیزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تداوم روند خشکسالی مرکز کشور در کنار مدیریت ناکارآمد منابع آب سبب شده سد زاینده رود در حال حاضر کم تر از 3 ماه برای تامین شرب مردم منطقه آب داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
بررسی آخرین وضعیت آب ذخیره شده در پشت سد زاینده رود نشان دهنده افت محسوس آن در سال های اخیر و مؤید این نکته است که بخش های مرکزی کشور درگیر خشکسالی است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
بحران آب و مشکلات و چالش های ناشی از آن، منحصر به حوضه زاینده رود نبوده و بسیاری از مناطق دیگر از جمله ارومیه، کارون بزرگ، تالاب بختگان، دریاچه ارومیه، هیرمند، دشت مشهد و خراسان جنوبی و غیره را هرکدام به نوعی درگیر کرده است و فراگیر است و باید راهکاری اساسی برای آن درنظر گرفته شود. ...
سلام نو / خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
با وجود سیگنال هایی که از مجلس و اتاق ایران به گوش می رسد به نظر می رسد احتمالا صنایع آب بر ایران، منتقل می شوند.
عمده ترین چالش های حوضه آبریز زاینده رود شامل بروز خشکسالی های متعدد، مشکلات در تأمین آب شرب جمعیتی در حدود 6 میلیون نفر در استان های اصفهان و یزد، مسئله تأمین آب موردنیاز صنایع (که به شدت روند افزایشی داشته) ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۵:۴۹    
در این ویدئو، آخرین وضیعت سد زاینده رود و سرچشمه های آن را ببینید تا بهتر و دقیق تر در جریان این موضوع قرار بگیرید. منبع: صداوسیما
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : خط قرمز ما آب شرب همگانی است و متاسفانه داده های آماری نشان می دهد آب پشت سد زاینده رود تنها کفاف حدود 100 روز را می دهد و در حال حاضر ورودی آب سد از مناطق آبریز کوهرنگ 9/ 10 مترمکعب بر ثانیه است و خروجی سد 12 متر مکعب بوده ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
در این گزارش به آخرین وضعیت از سد زاینده رود پرداخته شده است.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان تنها 100 روز ذخیره آب دارد و با توجه به اظهارات اخیر مجلسی ها، به نظر می رسد مجلس قصد دارد آب زاینده رود دوباره باز شود. اما این تصمیم چقدر عملی است؟ ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
کاهش بارندگی، افزایش دما و بسیاری عوامل دیگر باعث شده است که میزان آب قابل مصرف پشت سد زاینده رود به حدود 113 میلیون متر مکعب برسد. این میزان آب با احتساب میزان ورودی و خروجی سد وضعیت آبرسانی را به شدت دچار تنش کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه خروجی سد زاینده رود دو برابر ورودی آن است گفت: باید مدیریت مصرف عاقلانه و عدالت محوری در دستور کار باشد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۶    
حجت الاسلام المسلمین محمدعلی نکونام گفت: در حال حاضر چیزی کمتر از 200 میلیون مترمکعب آب در سد زاینده رود مانده این در حالی است که باید بیش از 2 میلیارد مترمکعب آب در پشت سد ذخیره شود، همچنین خروجی این سد دو برابر ورودی آن است که این یک فاجعه است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه شهرکرد گفت: بنا بر آمار ارائه شده تنها حدود 180 میلیون متر مکعب آب در کف سد زاینده رود باقی مانده و خروجی دو برابر ورودی است، خواسته مردم مدیریت عقل محور در موضوع آب است، امیدواریم همه شاهد اجرای عدالت باشند.
در حال حاضر میزان خروجی آب از ورودی پیشی گرفته و در صورت ادامه این روند، عملا در بعد آب شرب با مشکل حاد برخورد می کنیم.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۵    
اولویت آب شرب است و در صورت وجود مازاد می توان آن را برای مصارف کشاورزی رهاسازی کرد. اگر رودخانه باز شود نمی توانیم آب شرب مردم را تامین کنیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۳    
ورمزیاری با بیان اینکه آمار آب منطقه ای اصفهان نشان می دهد مصارف حوزه سد زاینده رود از سال 1377 به بعد سهم کشاورزی از حق آبه ها، دائم کاهش یافته است، گفت: سهم آب مصرفی صنعت و آب شرب، افزایش یافته است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: سیدرضا مرتضوی شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد کلی دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت در پیشانی کار خودش بحث شفافیت را دارد، بنابراین یک ارتباط نزدیک با مردم در دستور کار دولت است. ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مردم شهر عزیز اصفهان بدانند که بابت جبران لطفی که در همراهی به کشاورزان کردند، کشاورزان نیز برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکل برای شرب مردم شریف اصفهان از حقابه های خودشان، معادل حداقل 3ماه نیاز شرب مردم را در سد زاینده رود ذخیره نگه داشتند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۲:۳۳    
از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، میزان بارش ها در سرشاخه های کوهرنگ 97.6 میلیمتر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 173 میلیمتر و در میانگین بلندمدت 190 میلیمتر بود، کاهش بارش داشته ایم.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیر سد زاینده رود با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها 14 درصد سد زاینده رود آب دارد، گفت: سامانه بارشی اخیر توانست به صورت مقطعی ورودی سد زاینده رود را افزایش دهد. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر سد زاینده رود با اشاره به حجم 169 میلیون مترمکعبی آب پشت سد، گفت: ورودی به سد در پی بارندگی های اخیر حدود 6 مترمکعب بر ثانیه افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
واکاوی دقیق و به دور از حاشیۀ بحران آب مرکز کشور بیانگر آن است که احیای حوضه آبریز زاینده رود بیش از نیاز به راهکارهای ابتکاری، نیازمند تغییر رویکرد مدیریت منابع آب متناسب با شرایط موجود است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
طی دهه های گذشته به دلیل توسعه مصارف آب بخش های شرب، کشاورزی و صنعت حوضه آبریز زاینده رود، تأمین آب شرب حدود پنج میلیون نفر در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، تأمین آب صنایع مستقر در حوضه زاینده رود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز زاینده رود گفت: حدود 700 میلیون متر مکعب ورودی آب سد زاینده رود کاهش یافته و به حدود 822 میلیون متر مکعب در سال رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۲۱:۱۶    
سد زاینده رود یکی از منابع آبی مهم کشور است که آب مورد نیاز استان های اصفهان، یزد و شهرستان کاشان را تامین می کند و چند روزی است به یکی از پرحاشیه ترین منابع آبی کشور تبدیل شده است.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۸:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
بهگزارش راک نیوز ؛ احمد راستینه، در جلسه با شورای شهر اصفهان ، اظهار داشت: تا زمانی که به فهم مشترکی مسائل مشترک دو استان نرسیم، نمی توان راه حلی ارائه داد. حس بی عدالتی در مردم بدترین عارضه عمومی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار اصفهان گفت: متاسفانه وضعیت سد زاینده رود و ذخیره آب محدود است و وزیر نیرو وعده داده که هم پیگیر مصوبات شورای عالی آب شود و هم با تشکیل ستاد احیای زاینده رود، به برنامه ریزی بلندمدتی دست پیدا کند.