سه شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۷:۱۵Apr 2024 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد زاینده رود»

موج   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیر سد زاینده رود از بازدید 8700 گردشگر نوروزی از سد زاینده رود اصفهان خبرداد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اصفهان گفت: زمانی که سد مخصوص در حوضه زاینده رود ایجاد می شود، آب جدیدی به وجود نیامده، بلکه الگوی آبی حوضه به هم خورده و آب در منطقه ای جمع شد و حضور آب با چشم انداز زیاد در مخزن سد توهم فراوانی آب ایجاد کرد و به تبع آن بارگذاری ها، توسعه و رشد اتفاق افتاد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع نوبت دوم آب برای آبیاری اراضی زیر کشت شرق اصفهان از بامداد سوم فروردین افزایش یافت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۱:۴۰    
به دنبال افزایش خروجی آب سد زاینده رود از 3 فروردین ماه، برای کشت کشاورزان شرق به صورت موقت این رودخانه در نوروز 1403 بار دیگر در شهر اصفهان به جریان افتاد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
پس از رهاسازی آب سد زاینده رود به سمت فیلم و عکس هایی منتشر شد که از افزایش حجم آب رها شده در بستر رودخانه زاینده رود حکایت دارد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت اموراستان ها، پس از 132 روز خروجی سد زاینده رود بامداد سوم فروردین 1403 افزایش یافت و جاری شدن آب در بستر رودخانه زاینده رود و زیر پل های خواجو و سی وسه پل از خبر سیمای اصفهان و شبکه سراسری خبر به تصویر کشیده شد. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با افزایش خروجی سد زاینده رود و جاری شدن رودخانه در شهر اصفهان، مردم اصفهان و مهمانان نوروزی به استقبال زاینده رود رفتند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۵    
بامداد 3 فروردین ماه، خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع بخشی از حق آبه کشاورزی شرق اصفهان افزایش یافت و عصر امروز شنبه،4 فروردین ماه آب به پل های تاریخی اصفهان رسید.
جریان آب زاینده رود لحظاتی پیش به شهر اصفهان رسید و تا ساعتی دیگر زیر پل های تاریخی دیار نصف جهان جاری می شود.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به بازگشایی زاینده رود، از مسافران نوروزی، گردشگران و هم استانی های گرامی خواهشمندیم که به منظور پیشگیری از حوادث محتمل، از هر گونه توقف و استقرار در بستر زاینده رود خودداری کنند ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خروجی سد زاینده رود به منظور جاری شدن آب در رودخانه زاینده رود بامداد امروز افزایش یافت ؛ آب تا بامداد یکشنبه به اصفهان می رسد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
بر اثر بارش های خوب اخیر در سرشاخه های زاینده رود، حجم آب ورودی به سد در نخستین روزهای سال جدید افزایش یافته است. تداوم بارش های موثر و چشمگیر طی روزهای آینده، بی شک باز هم بر حجم آب زاینده رود خواهد افزود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد سوم فروردین و جاری سازی آب در بخش خشک این رودخانه به منظور توزیع بخشی از حقابه کشاورزان شرق اصفهان خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۲۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از بامداد جمعه سوم فروردین با هدف توزیع بخشی از حقابه کشاورزی شرق اصفهان افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد سوم فروردین و جاری سازی آب در بخش خشک این رودخانه به منظور توزیع بخشی از حقابه کشاورزان شرق اصفهان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۳:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
اصفهان- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: خروجی سد زاینده رود از بامداد جمعه سوم فروردین با هدف توزیع بخشی از حقابه کشاورزی شرق اصفهان افزایش می یابد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: سد زاینده رود به عنوان یکی از اصلی ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب شرب، تاکنون ذخیره این سد به 301 میلیون مترمکعب رسیده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
76 درصد سد زاینده رود خالی است و بحران خشکسالی در نصف جهان ادامه دارد. به گزارش عصر اقتصاد، بر اساس گزارشی که شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرده از ابتدای سال آبی جدید تا حالا چیزی حدود 82 میلی متر بارندگی در اصفهان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 32 درصد کاهش را نشان می ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، حجم آب پشت سد زاینده رود به 297 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 24 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش را ثبت کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۸:۰۳    
شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد که ذخیره سد زاینده رود به 297 میلیون مترمکعب رسیده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۷    
مهر : شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد که ذخیره سد زاینده رود به 297 میلیون مترمکعب رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
اصفهان- بنا بر اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، ذخیره سد زاینده رود به 297 میلیون مترمکعب رسیده است.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، حجم آب پشت سد زاینده رود به 289 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 23 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 102 درصد افزایش را ثبت کرده است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۲:۳۷    
کد خبر: 918731 / دیروز, 02:33 / جامعه / اخبار ویژه در حالی که پس از سال ها، چشم مردم و آسمان اصفهان برای ساعت ها به بارش برف روشن شده است، این امید می رود که ذخیره سد زاینده رود و آب استان نیز افزایش یابد اما متأسفانه بخش زیادی از این آب دست کم در شهر اصفهان به سادگی از دست می رود ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، حجم آب پشت سد زاینده رود به 274 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 22 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 106 درصد افزایش را ثبت کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۷    
بنا بر مصوبه کارگروه سازگاری با کم آبی استان با توجه به ضرورت نوبت تامین آب برای ادامه آبیاری کشت غلات، خروجی سد زاینده رود از تاریخ یکشنبه 29 بهمن افزایش یافت.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۲    
کد خبر: 917149 / دیروز, 18:03 / جامعه / اخبار ویژه در حالی از امروز قرار است سد زاینده رود باز شود که شمارش روزهای تأخیر در پمپاژ آب از کوهرنگ سه آغاز شد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۹   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، با اعلام شبکه خبری آب ایران، فیروز قاسم زاده با اشاره به وضعیت برخی سدهای مهم کشور از ابتدای سال آبی تا تاریخ 28 بهمن ماه جاری گفت: مجموع 13 سد دریاچه ارومیه با موجودی مخزنی 646 میلیون مترمکعب، دارای 39 درصد پرشدگی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 34 درصدی خبر می دهد ...
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۲    
با پیگیری و برگزاری تجمعات کشاورزان اصفهانی، کارگروه سازگاری با کم آبی استان اصفهان اعلام کرده که از یکشنبه ( 29 بهمن) به مدت 10 روز آب سد زاینده رود از دریچه های خروجی برای آبیاری کشت غلات افزایش می یابد. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع آب کشاورزی در هفته آینده خبرداد.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بنا بر مصوبه کارگروه سازگاری با کم آبی استان با توجه به ضرورت نوبت تامین آب برای ادامه آبیاری کشت غلات، خروجی سد زاینده رود از تاریخ یکشنبه 29 بهمن افزایش خواهد یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز:بنا بر مصوبه کارگروه سازگاری با کم آبی استان با توجه به ضرورت نوبت تامین آب برای ادامه آبیاری کشت غلات، خروجی سد زاینده رود از تاریخ یکشنبه 29 بهمن افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۵۵   + ۴۷ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع آب کشاورزی خبرداد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۷   + ۸۲ سایت دیگر  
قاسم زاده درصد پرشدگی سد ها در استان های مختلف را متفاوت خواند و توضیح داد: اکنون سد های زنجیره کارون دارای 62 پرشدگی، سد های دریاچه ارومیه دارای 29 درصد، سد زاینده رود 22 درصد و سد های پنجگانه تهران دارای 14 درصد پرشدگی هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، حجم آب پشت سد زاینده رود به 272 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 22 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 85 درصد افزایش را ثبت کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا پانزدهم دی، میزان بارش ها در استان تهران 39.5 میلی متر بوده است که نسبت به میانگین بلندمدت 56 درصد کاهش یافته است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر رسول ایمانیان سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان چادگان گفت: با استمرار ورود پرندگان مهاجر در فصل زمستان به این شهرستان، کارشناس این شبکه به همراه نماینده ناحیه مقاومت سپاه، اقدام به پایش وبررسی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در رودخانه و دریاچه سد زاینده رود این شهرستان نمود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا دوم دی، حجم آب پشت سد زاینده رود به 280 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 23 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 86 درصد افزایش را ثبت کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا هجدهم آذر، حجم آب پشت سد زاینده رود به 286 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 23 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 87 درصد افزایش را ثبت کرده است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری خبرنگار ما - - ندا سپاهی: با اتمام توزیع آب کشاورزی برای کشاورزان شرق و غرب اصفهان و کاهش خروجی سد زاینده رود از شامگاه سه شنبه هفتم آذر ماه، شرکت آب منطقه ای اصفهان زهاب ذخیره شده در پشت بند رودشتین را به سمت تالاب گاوخونی رهاسازی کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
ظرفیت خروجی سد زاینده رود که از 22 آبان ماه افزایش یافته بود و موجب جاری شدن آب در رود و زنده شدن شهر اصفهان شده بود، عصر جمعه ( 10 آذر 1402) پس از حدود بیست روز قطع شد ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از خبرنگار مهر، با اتمام توزیع آب کشاورزی برای کشاورزان شرق و غرب اصفهان و کاهش خروجی سد زاینده رود از شامگاه سه شنبه هفتم آذر ماه ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیست وهفتم آبان ماه، حجم آب پشت سد زاینده رود به 354 میلیون متر مکعب رسیده که برابر 29 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 141 درصد افزایش را ثبت کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: در سد زاینده رود رهاسازی مطابق برنامه صورت گرفته و اقدام درست وزارت نیرو باعث شده است که در سال اخیر این سد وضعیت بهتری داشته باشد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۴۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: در سد زاینده رود رهاسازی مطابق برنامه صورت گرفته و اقدام درست وزارت نیرو باعث شده است که در سال اخیر این سد وضعیت بهتری داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۲:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
اصفهان- وزیر نیرو گفت: حقابه محیط زیست اصفهان و تالاب گاوخونی متناسب با بارش و منابع مخزن سد زاینده رود رهاسازی می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: معاون تلفیق شرکت مدیریت منابع آب و سرپرست حوضه آبریز زاینده رود گفت: ذخیره مناسب آب در مخزن سد زاینده رود بعد از سال ها امکان رهاسازی آب برای کشت اول پاییزه را فراهم کرد تا کشاورزان با اطمینان خاطر از آب زاینده رود استفاده کنند و از نظر معیشتی و تولید مشکل خاصی نداشته باشند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دریچه سد زاینده رود به روی کشاورزان باز شد.