یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۵:۳۶Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سد زاینده رود»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سد قوسی زاینده رود با ارتفاع 203/20 در 110 کیلومتری غرب اصفهان بر روی رودخانه زاینده رود احداث شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سد قوسی زاینده رود در 110 کیلومتری غرب اصفهان در حدود نیم قرن پیش بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شد. با توجه به کاهش 33 درصدی میزان بارندگی در سرشاخه زاینده رود، نسبت به متوسط بلندمدت، میزان ورودی و خروجی این سد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ...
تابناک اصفهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه تاکنون 24 درصد از ظرفیت سد زاینده رود آبگیری شده است، گفت: ذخیره مخزن این سد امروز به 356 میلیون مترمکعب رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - ذخیره ی آب سد زاینده رود به 24 درصد کاهش یافته است. ذخیره زاینده رود با توجه به کاهش بارش های سال گذشته به حدود 300 میلیون متر مکعب رسیده است و با توجه به میزان ورودی آب به سد، تابستان سختی در انتظار بخش های شرب و صنعت در اصفهان خواهد بود.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به ذخیره ناچیز سد زاینده رود اگر بر مصرف بهینه در بخش های شرب، بهداشت و صنعت تاکید نشود، تابستان سختی در انتظار استان اصفهان خواهد بود.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۶    
عکاس: محمدرضا شریف/ میزان
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بارندگی های امسال در سرشاخه زاینده رود نسبت به سال گذشته با 21 درصد کاهش همراه بوده و نسبت به متوسط بلندمدت هم 33 درصد کاهش بارش داشته است. از ابتدای سال آبی (مهرماه) تاکنون در کوهرنگ 778 میلی متر بارش ثبت شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 997 میلی متر و در متوسط بلندمدت هزار و 180 میلی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
سد زاینده رود، در سال 1349 بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده است و در فاصلهٔ 50 کیلومتری شمال شهرکرد و 110 کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد. بیشینه حجم مخزن، یک میلیارد و 470 میلیون متر مکعب و حجم مفید آن یک میلیارد و 90 میلیون مترمکعب است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: آبی که در حال حاضر از سد زاینده رود خارج می شود به مصارف شرب اصفهان و شربی که برای یزد بر اساس منابع و مصارف تعریف شده است و اصفهان تعهدی برای تأمین آب صنعت یزد ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- شرایط شکننده حجم ذخیره سد زاینده رود زنگ خطر کم آبی در ماه های گرم پیش رو را در اصفهان به صدا درآورد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان اصفهان در خصوص خبرهای منتشره مبنی بر احتمال جیره بندی آب در اصفهان اظهار کرد: متاسفانه بارش ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش ها 33 درصد کمتر از حد معمول بوده، اکنون ذخیره سد زاینده رود به کمترین حد خود رسیده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سد زاینده رود اکنون فقط یک چهارم ظرفیت خود آب دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: تنها یک چهارم سد زاینده رود آب دارد و ذخیره آن 321 میلیون متر مکعب است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس مشترکین و درآمد شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه 75 درصد سد زاینده رود خالی است، گفت: با توجه به ذخیره مخزن سد زاینده رود به نظر می رسد برای تامین آب شرب دچار مشکل شویم.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۸    
سرپرست شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: با توجه به ذخیره ناچیز سد زاینده رود اگر بر مصرف بهینه در بخش های شرب و بهداشت و صنعت تاکید نشود تابستان سختی در انتظار است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۷:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در خصوص برخی اخبار مبنی بر احتمال جیره بندی آب در اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه بارش ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش ها 33 درصد زیر حد نرمال است ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: هم اکنون 23 درصد از حجم ذخیره آب زاینده رود پر بوده و مابقی خالی است و نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: 24 درصد سد زاینده رود آب دارد و ذخیره سد زاینده رود 311 میلیون مترمکعب است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: امروز مسئله آب شرب استان اصفهان مورد تهدید قرار گرفته است، به طوری که در حال حاضر کمتر از 300 میلیون متر مکعب آب پشت سد زاینده رود است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار اصفهان گفت: تالاب گاوخونی نیازمند رسیدگی جدی است و اگر برای این تالاب بین المللی، برنامه ریزی مدون صورت نگیرد زندگی مردم اصفهان، تهران، سمنان و یزد در معرض خطر قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: حجم مخزن سد زاینده رود 273 میلیون متر مکعب است که سال گذشته در چنین روزی حجم سد زاینده رود 390 میلیون متر مکعب بود و در متوسط بلند مدت 710 میلیون متر مکعب حجم کلی سد بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۹    
گروه استان ها-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حجم سد زاینده رود نسبت به بلندمدت حدود 70 درصد کاهش داشته و تنها 22 درصد حجم سد آب دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: میزان ذخیره سد زاینده رود به 279 میلیون متر مکعب رسیده است به این معنا که تنها حدود 20 درصد سد آب دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۱:۱۱    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر 20 درصد از سد زاینده رود آب دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۲۱:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بروجن در مجلس از عملکرد وزرای نیرو و کشور در زمینه آبرسانی به استان چهارمحال و بختیاری انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۴    
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر ذخیره مخزن سد زاینده رود 240 میلیون مترمکعب است، گفت: با توجه به ذخیره سد زاینده رود و شرایط آبی اصفهان، به طور قطع هیچ برنامه ای برای توزیع آب در اصفهان در ایام نوروز نداریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
در روز های پایانی زمستان، تنها 16 درصد از حجم سد زاینده رود آبگیری شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۸    
ایسنا/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان حجم کنونی سد زاینده رود را 218 میلیون متر معکب اعلام کرد و گفت: حجم کنونی سد زاینده رود حدود 70 درصد نسبت به بلندمدت کاهش داشته و در حال حاضر حدود 14 درصد سد آب دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۲:۳۱    
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر چه اساسی در این وضعیت بحران زده آبی که حجم آب پشت سد زاینده رود در شرایط مناسبی نیست، اجازه داده شده که به حوضه پر آب کارون آب منتقل شود. این طرح فاقد کارشناسی لازم است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جلسه گذر از بحران کم آبی در سال 1400 گفت: پیش بینی می شود فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ در اواسط تابستان 1400 در مدار بهره برداری قرار گیرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: توسعه گردشگری مبتنی بر ظرفیت و جاذبه های آبی در این استان نباید به بارگذاری های جدید بر روی منابع آبی استان به ویژه رودخانه و سد زاینده رود منجر شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۵    
اصفهان- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: حجم آب موجود در سد زاینده رود به 205 میلیون متر مکعب رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری چادگان گفت: بهره برداری هرچه زودتر شبکه فاضلاب این شهرستان از آلودگی آب سد زاینده رود جلوگیری خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: هم اکنون 200 میلیون مترمکعب آب پشت سد زاینده رود این مخزن تامین کننده آب آشامیدنی بیش از پنج میلیون نفر وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۵۰    
گروه استان ها مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش ها در استان از ابتدای مهرماه سال جاری نسبت به میانگین بلندمدت 20 درصد کاهش داشته است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: 74 درصد از مساحت استان با توجه به کاهش بارش ها در سالجاری تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد. منصور شیشه فروش حجم فعلی ذخیره سد زاینده رود را 199 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
با گذشت حدود 6 ماه از سال آبی 99-1400، ذخیره سد زاینده رود تاکنون به 199 میلیون مترمکعب رسیده است. کل سد ظرفیت یک میلیارد و450 میلیون متر مکعب دارد که اکنون کمتر از 14 درصد آن آبگیری شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کاهش نزولات آسمانی سبب کمبود ذخیره آب پشت سد زاینده رود شده است. در حال حاضر ذخیره سد زاینده رود به 199میلیون مترمکعب رسیده است و کمتر از 14 درصد آن آب دارد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۰    
اصفهان- شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: فقط 14 درصد از سد زاینده رود آب دارد و شرایط بحرانی را طی می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با توجه به مقدار بارش ها و ذخیره سد زاینده رود به میزان حدود 200 میلیون مترمکعب باید برای رهاسازی آب بخش های کشاورزان و آشامیدنی موردنیاز منطقه برنامه ریزی شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم بروجن در مجلس از عملکرد وزرای نیرو و کشور در زمینه آبرسانی به استان چهارمحال و بختیاری انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان حجم کنونی سد زاینده رود را 190 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: حجم آب پشت سد زاینده رود نسبت به بلندمدت 74 درصد کاهش دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۲    
رئیس شورای شهر اصفهان نسبت به کمبود ذخیره اب پشت سد زاینده رود ابراز نگرانی کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۹:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
حجم آب خروجی سدهای کشور نیز از ابتدای سال تا 18 بهمن ماه نیز گویای این است که 12.43 میلیارد متر مکعتب آب از سدهای کشور خارج شده که این عدد در سال گذشته 14.71 میلیارد متر مکعب بووده است و 15 درصد کاهش را نشان می دهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره سد زاینده رود به 188 میلیون مترمکعب رسیده است و 14 درصد آن آب دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - استاندار اصفهان رضایی با اشاره به کاهش حجم آب در پشت سد زاینده رود و بارندگی ناچیز امسال گفت: در راستای کاهش مصرف، بخشنامه کرده ایم که دیگر به هیچ وجه، صنایع آب بِر در استان ایجاد نشود.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۳۱    
چرا وضعیت زاینده رود روز به روز بدتر میشود و سد زاینده رود بیش از 85 درصد ظرفیت اش خالی است؟ ویدیوی مربوط را در ادامه مشاهده کنید.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: استاندار اصفهان گفت: ذخیره سد زاینده رود به کمتر از 77درصد ظرفیتش رسیده است، مردم صرفه جویی کنند، کمبود آب جدی ست. عباس رضایی در شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار کرد: ذخیره سد زاینده رود به کمتر از 23 درصد ظرفیتش رسیده است، مردم صرفه جویی کنند، کمبود آب جدی ست. ...