یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۰:۰۶Oct 2020 25

جدیدترین‌های «سد زاینده رود»

موج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۲    
در منطقه حفاظت شده دالانکوه بیش از2 هزارمتر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۴    
24 کیلومتر جاده غیراستاندارد و حادثه آفرین چادگان با وجود داشتن بار ترافیکی سنگین هنوز در دایره تدبیر مسئولان راه و شهرسازی قرار نگرفته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی سمن های محیط زیست استان اصفهان گفت: اول مهر 98 تا پایان شهریور 99 بیش از هزار و 700 میلیون مترمکعب آب از سد زاینده رود رهاسازی شد که اگر فقط حدود 10 درصد از این میزان صرفه جویی می شد و به صورت مستمر و پایدار در رودخانه جریان پیدا می کرد ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۳:۰۶    
دریاچه سد زاینده رود اصفهان گذراندن یک آخر هفته لذت بخش در کنار خانواده به گزارش گلونی این دریاچه با مساحت 45 کیلومتر مربع، در مجاورت شهر چادگان در 110 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
با بسته شدن دریچه های سد زاینده رود به دلیل کمبود آب، بار دیگر رودخانه زاینده رود خشک شد و ماهیان و آبزیان زیادی در حال تلف شدن هستند. شهروندان اصفهانی نیز از این فرصت استفاده کرده و با هر وسیله ای اقدام به صید ماهی می کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - زاینده رود اصفهان در روزهای اخیر به دلیل برداشت های بی رویه بالادستی و اجبار برای بسته شدن سد زاینده رود کاملا خشک شده و وضعیت مناسبی ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۲:۰۱    
بیش از 10 هزار مترمربع تور ماهیگیری در گشت زنی محیط بانان اصفهانی از سد زاینده رود جمع آوری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست چادگان گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود در شش ماه نخست سال جاری بیش از 10 هزار متر مربع تور ماهیگیری غیرمجاز از این مناطق جمع آوری کردند.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان از جمع آوری بیش از 2 هزار متر دام از سد زاینده رود خبر داد.
فرمانداری شاهین شهر و میمه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،جلسه شورای حفاطت از منابع آب و شورای هماهنگی دشت های پایلوت شهرستان با حضور معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار و اعضای جلسه برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: وضعیت حجم مخزن سد زاینده رود نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- با پایان سال زراعی جاری و رسیدن ذخیره سد زاینده رود به 200 میلیون متر مکعب دریچه های سد زاینده رود بسته می شود که موجب نگرانی کشاورزان از به ثمر نرسیدن محصولاتشان شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به رسیدن ذخیره سد زاینده رود به خط قرمز، گفت: هر تصمیم برای سال آبی جدید منوط به ابلاغ برنامه منابع و مصارف سال آبی آتی خواهد بود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: با توجه به رسیدن ذخیره سد زاینده رود به خط قرمز شرب، دریچه های سد زاینده رود از بامداد جمعه 28 شهریورماه بسته شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه در مهر ماه هیچ چاهی در مدار نخواهد بود، گفت: با توجه به شرایط کنونی سد زاینده رود پیش بینی می شود برای تامین آب شرب اصفهان در پاییز و زمستان پیش رو مشکلی نداشته باشیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۵۰    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: با برنامه ریزی هایی که در حال انجام است انشالله در پاییز و زمستان مشکل کمبود آب نخواهیم داشت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۳    
در حالی که ذخیره سد زاینده رود به 220 میلیون مترمکعب و به خط قرمز تامین آب شرب مردم اصفهان رسیده است کشاورزان شرق استان تداوم جریان آب زاینده رود را برای تکمیل آبیاری کشت تابستانه تا نیمه مهرماه خواستار شدند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه رسوب در سطح و طول دریاچه سد زاینده رود وجود دارد، گفت: اگر حجم رسوب به بدنه برسد با درنظر گرفتن نقاط پایدار سد و خط قرمز شرب، دریچه تحتانی سد را برای خروج رسوب باز می کنیم؛ نمی توان عملیات خاصی در اینگونه سدها انجام داد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: تا روز پانزدهم شهریور ماه حجم ذخیره سد زاینده رود 259 میلیون متر مکعب که نسبت به بلند مدت با کاهش 65 درصدی روبرو است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۷    
اصفهان- ایرنا- 90 درصد هیات های مذهبی اصفهان دستورالعمل بهداشتی را رعایت کردند، همه شرایط برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در سمیرم و لنجان فراهم شد و ذخیره سد زاینده رود به 20 درصد گنجایش آن رسید از مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۲:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره کنونی سد زاینده رود به حدود 275 میلیون متر مکعب معادل 20 درصد ظرفیت کلی این سد رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان: میزان خروجی آب از سد زاینده رود کاهش یافت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود خبر داد و ابراز امیدواری کرد با صرفه جویی در مصارف به ویژه در بخش کشاورزی تا پایان شهریور آب برای کشت تابستانه توزیع شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان گفت: محیط بانان این اداره در منطقه حفاظت شده دالانکوه بیش از 2 هزار متر مربع تور ماهیگیری غیر مجاز از آب های سد زاینده رود جمع آوری کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: 1884 پروژه عمرانی همزمان با گرامیداشت هفته دولت با سه هزار و 420 میلیارد تومان اعتبار در این استان افتتاح می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان-استاندار اصفهان گفت: تامین آب شرب و بهداشت مردم خط قرمز ماست واگر میزان حجم سد زاینده رود به 200 میلیون مترمکعب برسد رهاسازی آب تابستانه در هر مقطعی قطع خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار اصفهان گفت: متأسفانه هم اکنون حجم آب پشت سد زاینده رود 355 میلیون مترمکعب است در حالی که سال گذشته در چنین روزی 705 میلیون مترمکعب بود، بنابراین صرفه جویی در تمام بخش ها باید در دستور کار قرار گیرد.
موج   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۴۰    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان ازکاهش 48 درصدی ذخیره سد زاینده رود نسبت به سال گذشته در اصفهان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره 367 میلیون متر مکعبی سد زاینده رود، گفت: برای سال آبی جدید همه تصمیمات متناسب با حجم مخزن سد زاینده رود و برنامه منابع و مصارف آب است و با توجه به پیش بینی هواشناسی که بارش پاییزی کمتر از نرمال خواهیم داشت و بعد از ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۵:۱۹    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره 364 میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: در آخرین جلسه سازگاری با کم آبی مقرر شد خروجی سد زاینده رود برای صنعت و کشاورزی از ابتدای شهریور به مدت پنج روز کاهش یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره سد زاینده رود به 315 میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کمتر است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۴    
هفته ای که گذشت با اخبار و رویدادهای مهم اقتصادی همراه بود؛ از جمله مهمترین آنها می توان به صفر شدن ابتلا به تب کریمه کنگو در اصفهان، تصویب افزایش حق مسکن کارگری، کاهش 90 درصدی تقاضا برای خری مبلمان در اصفهان، افزایش ظرفیت تولید آرامکو و کاهش ذخیره سد زاینده رود اشاره کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۵:۲۲    
اصفهان - ایرنا - فرماندار اصفهان گفت: ذخیره سد زاینده رود تا پایان شهریور برای تامین آب آشامیدنی و پایداری این سد نباید از 200 میلیون متر مکعب کمتر شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر لزوم صرفه جویی آب در بخش شرب، صنعت و کشاورزی، گفت: هم اکنون ذخیره سد زاینده رود 410 میلیون مترمکعب است و اگر مصرف آب بهینه نشود تا قبل از پایان شهریور از خط قرمز آب آشامیدنی عبور خواهیم کرد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری از تعویض کابل زمینی فیدر شماره 4 ایستگاه فوق توزیع تلمبه خانه سد زاینده رود خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
حجم آب مخزن سد زاینده رود اصفهان به 450 میلیون مترمکعب رسیده است.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
برترین ها: در حال حاضر ذخیره سد زاینده رود تا تاریخ 12 مرداد ماه، 456 میلیون مترمکعب بوده که ورودی سد 20 و خروجی آن 88.7 مترمکعب برثانیه گزارش شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به اینکه امروز ذخیره مخزن سد زاینده رود 456 میلیون مترمکعب است، گفت: با تمام این مشکلات به دنبال انضباط برداشت آب در حوضه زاینده رود هستیم و اگر این انضباط ایجاد نشود همواره شاهد شرایط فعلی زاینده رود خواهیم بود.
پاون   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر چادگان گفت: شهر چادگان در مجاورت سد زاینده رود قرار دارد و به منظور دفع سالم و بهداشتی فاضلاب این منطقه، تکمیل هر چه سریع تر این تصفیه خانه ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره سد زاینده رود هم اینک به 523 میلیون متر مکعب رسیده به این معنا که 73 درصد از این سد خالیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حجم آب مخزن سد زاینده رود اصفهان به 529 میلیون مترمکعب رسیده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۲:۴۶    
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان از مسئولان درخواست کرد تا حقابه پاییز کشاورزان شرق اصفهان را فراموش نکنند. خسروی در تذکری گفت: در حال حاضر خروجی سد زاینده رود از ورودی آن بیشتر است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ذخیره 566 میلیون مترمکعبی سد زاینده رود، گفت: با توجه به تحویل حقابه کشت تابستانه کشاورزان شرق و غرب اصفهان، طی مصوبه ای مقرر شد در هر مقطع زمانی که حجم ذخیره سد زاینده رود به 200 میلیون برسد، آب کشاورزان قطع شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به ورود یک میلیارد و 280 میلیون مترمکعب آب به مخزن سد زاینده رود از ابتدای سال آبی 98-99، درباره چگونگی تخصیص ها و وضعیت این حوضه آبریز در سال جاری جزئیاتی ارائه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با اینکه در مجاورت سد زاینده رود هستیم و شهرستان های حوزه انتخابیه بنده سرچشمه زاینده رود، دز و کارون هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۰:۵۶    
طرحی که 3 رئیس جمهور را دید، اما ایستگاه آخر را نه!، اصفهان در مرز هشدار قرار گرفت، اصفهان در محاصره خانه ارواح، سد زاینده رود فردا به صورت مشروط بازگشایی می شود، زنگ خطر برای تولید و توزیع پوشاک نامتعارف به صدا درآمد؛ تیتر پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در روز گذشته بودند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: به درخواست کشاورزان استان، زاینده رود و با تصمیم کارگروه ملی و استانی سازگاری با کم آبی از فردا (چهارشنبه) بصورت مشروط باز می شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سد زاینده رود در آستانه 50 سالگی قرار داد، رودخانه زاینده اوضاع مساعدی را دارا نیست چراکه چند سالی است جریان این رودخانه در ماه های مختلف سال قطع و یا وصل می شود که این امر ضررهای جبران ناپذیری را به اکوسیستم این رودخانه و باتلاق گاوخونی وارد کرده است که از مسئولان انتظار می رود به پیاده کرده طرح ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت بحران اصفهان درباره افزایش خروجی سد زاینده رود و بروز حوادث احتمالی برای گردشگران و ساکنان شهر های مجاور رودخانه زاینده رود هشدار داد.