شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۴:۴۸Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دریاچه»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
ارومیه- ایرنا- رسیدن نرخ بیکاری آذربایجان غربی به 6.7 درصد، آغاز رهاسازی آب از بند بادین آباد پیرانشهر به سمت دریاچه ارومیه، افتتاح سومین پایگاه اورژانس بانوان آذربایجان غربی ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
سنندج – حمیدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان از ورود فاضلاب 169 روستای این استان به دریاچه پشت سدها خبر داد و گفت: این وضعیت یکی از چالش های زیست محیطی کردستان است.
چند ثانیه   ۵ ساعت پیش    
مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله: در بررسی هایی که ما انجام دادیم رد پای مداخلات انسانی در بروز این زلزله ها دیده می شود. دخالت انسان در حذف آب های زیرزمینی و خشک کردن دریاچه ارومیه دو عاملی هستند که در تحریک این منطقه برای زلزله موثر هستند. ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان بر ممنوع بودن شنا در دریاچه پشت سدها، رودخانه ها و کانال های آبی زیر پوشش این شرکت، تأکید کرد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بعضی ها علاقه زیادی به گرفتن عکس سلفی دارند و برای ماندگار کردن لحظات خوش و هیجان انگیز زندگی شان مدام سلفی می گیرند؛ غافل از اینکه گاهی ممکن است گرفتن چنین عکس هایی خطرناک باشد و حتی به قیمت جان شان تمام شود. درست مثل زن و شوهر جوانی که چند روز قبل سلفی گرفتن مرگ هولناکی را برای شان رقم زد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در پی بارش های اخیر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین آن در 6 ماه گذشته افزایش یافته است.
سراج24   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۷    
در پی بارش های اخیر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین آن در 6 ماه گذشته افزایش یافته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: سهمیه آبی خوبی برای درختان پارک چیتگر در نظر گرفته شده بود، اما متأسفانه در بازدید مجدد از پارک متوجه شدم حق آبه ای که در نظر گرفته بودند، به یک پنجم کاهش پیدا کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- در میانه خشکسالی شدیدی که مکزیک را فرا گرفته، هزاران ماهی براثر خشک شدن بخشی از دریاچه ای در شمال این کشور تلف شدند. به گزارش شفقنا، آرتی نوشت: مقامات مکزیک گفتند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 2 هزار متر دام از صیادان متخلف در دریاچه زاینده رود چادگان جمع آوری شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در پی بارش های اخیر در حوزه آبریز دریاچه ارومیه تراز سطح آب دریاچه نسبت به میانگین آن در 6 ماه گذشته افزایش یافته است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان محیط زیست از افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه در سال جاری نسبت به خردادماه سال 1400 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از محققان دانشگاه ایالتی آریزونا گرنتی از ناسا دریافت کرده تا روی امکان استفاده از فناوری نانو در ماموریت های فضایی تحقیق کند. سرگی گارسیا-سگورا در حال حاضر روی استفاده از نانوحباب در بخش احیاء دریاچه ها کار می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
آخرین وضعیت تالاب بین المللی زریبار به عنوان مهم ترین ذخایر زیست محیطی کردستان حاکی از آن است که میزان آتش سوزی نیزارهای این دریاچه از 250 هکتار به کمتر از 20 هکتار کاهش یافته است.
رئیس سازمان محیط زیست از افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه در سال جاری نسبت به خردادماه سال 1400 خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۰:۰۲    
پارک جنگلی سراوان رشت، یکی از قدیمی ترین و زیباترین مناطق جنگلی گیلان است که چشم انداز های طبیعی بسیار زیبا و سحرانگیزی دارد، اما چیزی که جنگل سراوان را از دیگر جاذبه های طبیعی استان گیلان متمایز می کند، مرداب سبزرنگ سراوان است که در دل این جنگل، خودنمایی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان ایلام گفت: این سایت که با گستره 3 هکتار ایجاد شده است؛ سال 1386 با انتقال 6 رأس گوزن بالغ از جزیره اشک دریاچه ارومیه کار خود را شروع کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در استان 17 سد وجود دارد که از این تعداد، 14 سد در حوزه ارس و دریاچه ارومیه و 3 سد در حوزه زاب قرار دارد و در مجموع امسال 71 درصد مخازن سد های آذربایجان غربی پُر شده است.
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۵:۱۵    
خانه دریاچه تداوم فرورفتن آب دریاچه مهارلو در زمین با گسترش دهانه فروچاله ها ماجرای فروچاله های دریاچه صورتی رنگ مهارلو سالهاست زنگ خطر یک اتفاق ناگوار را در گوشمان به صدا درآورده است، اتفاقی تلخ که برای توقف و برطرف شدنش یک درک همگانی باید چاشنی یک زمان طولانی شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه پروژه های 27 گانه ای در آذربایجان غربی برای احیای این دریاچه تعریف کرده بود و اینک با بهره برداری آزمایشی کانال و بند بادین آباد پیرانشهر، این پازل تکمیل و آخرین پروژه سخت افزاری در استان به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۰    
سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: شنا کردن در دریاچه سدها، رودخانه ها و تاسیسات آبی استان خطرناک و ممنوع است و مردم از این کار در مناطق ذکر شده خودداری کنند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
استان گیلان، یکی از زیباترین و سرسبزترین استان های ایران است. پارک جنگلی سراوان رشت، یکی از قدیمی ترین و زیباترین مناطق جنگلی گیلان است که چشم انداز های طبیعی بسیار زیبا و سحرانگیزی دارد، اما چیزی که جنگل سراوان را از دیگر جاذبه های طبیعی استان گیلان متمایز می کند ...
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش دولت بهار، معبد روتوک با قدمتی بیش از 600 سال روی جزیره ای در دریاچه مقدس یامدروک در شاننان، منطقه خودمختار شیزانک در جنوب غربی چین قرار دارد. روتوک به عنوان تنهاترین معبد در جهان مشهور است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تبریز-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از رهسازی 85 میلیون مترمکعب پساب از تصفیه خانه تبریز به دریاچه ارومیه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی اظهار کرد: پساب حاصل از تصفیه خانه جدید تبریز به سمت دریاچه ارومیه رها سازی خواهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دریاچه بزنگان محل تجمع پرندگان مهاجر و همچنین محل پرورش ماهی قزل آلا می باشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۶:۲۹    
دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس، بزرگ ترین دریاچه مصنوعی ایران است که محلی ایدئال برای دوچرخه سواری، پیاده روی، قایق سواری، کارتینگ، پیک نیک، شب گردی های خاطره انگیز و همین طور قرارهای عاشقانه محسوب می شود. ضمن اینکه تفریح و گردش در دریاچه چیتگر در هر چهار فصل سال امکان پذیر است ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
فیلم کوتاه جاده موج می زند به نویسندگی و کارگردانی عاطفه صالحی دیپلم افتخار دهمین دوره جشنواره آمریکایی دریاچه های ماموت (Mammoth Lakes) در بخش فیلم کوتاه را دریافت کرد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رهاسازی آزمایشی فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد با حضور استاندار آذربایجان غربی 22 خردادماه انجام شد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست کردستان گفت: محیط زیست در استان دارای چالش هایی است که مهمترین آنها ورود فاضلاب روستاهای بالا دستی دریاچه سدها، اطفای حریق مناطق حفاظت شده و مدیریت پسماند در شهرها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
با حضور استاندار آذربایجان غربی رها سازی آزمایشی مرحله دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد آغاز شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه، فاز دوم طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه از طریق کانال بادین آباد به صورت آزمایشی آغاز شد گفت: این طرح در راستای احیای دریاچه ارومیه و بهبود وضعیت زیست محیطی این منطقه اجرا می شود.
فدراسیون قایقرانی   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۶    
کاپ آزاد کشوری آبهای آرام و اولین مرحله انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان غیر المپیکی ازبکستان 17 و 18 تیرماه برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، این کاپ 17 تیر در بخش بانوان و 18 تیر در بخش آقایان انجام می شود. ...
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وضعیت دریاچه ارومیه گفت: در رابطه با دریاچه ارومیه، جدول حق آبه ها را تهیه کرده بودیم، اما دولت ها تا پیش از دولت سیزدهم آن را اجرا نمی کردند.خوشبختانه به دلیل بارش رحمت الهی تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال پیش در شرایط بسیار بهتری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان با انتقاد از جولان سگ های ولگرد در سطح شهر، این وضعیت را ناشی از مدیریت نامناسب پسماند و بی تفاوتی متولیان شهرداری دانست و گفت: علیه شهرداری اعلام جرم شد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: شنا یا ماهی گیری در دریاچه سدهای استان و تاسیسات منابع آبی با توجه به خطر آفرین بودن ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
با حضور دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه بهره برداری از بخش دوم سامانه انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه آغاز می شود.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
دریاچه ارومیه در گستره ای به مساحت 5700 کیلومتر مربع درشمال غرب کشور از مهمترین زیست بوم های ایران است . پرندگان آبزی و کنار آبزی مهمترین عناصر تنوع جانوری دریاچه ارومیه هستند و وجود 212 گونه پرنده در تالاب ها و جزایر پارک ملی دریاچه ارومیه ثبت شده است ...
سبلان ما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۵۲    
مدیریت منابع آب مغان اعلام کرد: به جهت خطرات جبران ناپذیر جانی و مالی شناکردن در دریاچه سدها و تأسیسات آبی ممنوع است. به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی سبلان ما به نقل از مدیریت منابع آب مغان، شناکردن در دریاچه سدها و تأسیسات آبی ممنوع است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۱۷    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طی سه ساله گذشته و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در راستای احیای دریاچه ارومیه 2 میلیارد و 92 میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه رهاسازی شد.
موج رسا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دریاچه پری که با نام های دریاچه خندقلو و شورگلی نیز شناخته می شود، تنها دریاچه طبیعی زنجان به شمار می رود و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان است که در شهرستان ماهنشان واقع شده است.
رئیس هیات مدیره انجمن هیدرولوژی ایران در خصوص ایجاد دریاچه های مصنوعی، گفت: این روش قطعاً یکی از موارد موثر در شرایط اضطرار است، چهارمحال وبختیاری و بسیاری از بخش های کشور در اقلیم مدیترانه ای واقع شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۳:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ارومیه-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طی سه ساله گذشته و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در راستای احیای دریاچه ارومیه 2 میلیارد و 92 میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه رهاسازی شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۱:۴۲    
به گزارش مشرق، کانال محلل در ایتا نوشت: پس از شهادت حاج سعید آبیار، تثبیت معادله وعده صادق الزامی بود. 1. کمتر از 24 ساعت پس از حمله به حلب، دلاورمردان انقلاب اسلامی، با هجومی ترکیبی، مواضع رژیم صهیونیستی در شرق دریاچه طبریا را در هم کوبیدند که با سانسور شدید ارتش کودک کش مواجه شد. ...
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: مجوز عبور آزادراه شهید شوشتری از پارک سرخه حصار را به شرط حفظ زیستگاه می دهیم و بر آن نظارت دقیق می کنیم. به گزارش ایسنا ...