جمعه ۰۹ آبانساعت ۰۵:۵۶Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زریوار»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون سازمان محیط زیست گفت: اگر طرح جامع در آبان ماه سال جاری به تصویب برسد، ردیف اعتباری خاص تالاب زریوار ایجاد، که در قالب آن سالیانه به طور مشخص اعتبار برای ایجاد زیرساخت ها در این تالاب تأمین می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره محیط زیست شهرستان مریوان گفت: هدف از حذف درختان خشک و بیمار محدوده گردشگری تالاب بین المللی زریوار و جایگزینی با گونه های بومی جلوگیری از ایجاد خسارت های جانی در سقوط درختان، رعایت بهداشت جنگل و ایجاد بستر برای کاشت درختان بومی می باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۰۰    
ایسنا/کردستان معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: بعد از تصویب طرح جامع مدیریت و احیای تالاب در آبان امسال پیشنهاد تخصیص ردیف اعتباری برای تالاب زریبار هم از سوی دولت به مجلس داده می شود.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۵۳    
به گزارش کُرد پرس، هر چند آقای معاون در این مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایرنا، خواسته است مثلا یک خبر خوش بدهد، اما نگاهی به وضعیت و ویژگی های دریاچه زریوار مریوان نشان می دهد این خبر خوش آقای معاون نشانگر یک بی توجهی جدی و مزمن به این مجموعه است که البته در سایه ناکارآمدی جدی محیط زیست کردستان در ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۱    
سنندج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مریوان ضمن اشاره به استفاده از کود شیمیایی در اراضی زراعی اطراف دریاچه زریوار و تاثیر آن در آلودگی آب این تالاب، گفت: مصرف کود شیمیایی در بخش کشاورزی این شهرستان پایین بوده و بیش از حد مجاز نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۱۸    
از خروجی شهر مریوان تا دریاچه زریوار (سه کیلومتر) جاده از لحاظ کیفیت نسبتا مناسب است، اما تالاب را که رد کنید، بلافاصله جاده روستایی کم عرض با آسفالت نامناسب خودنمایی می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دریاچه زریبار یا زریوار مریوان از جمله نقاط گردشگری استان کردستان است که چون نگینی در غرب کشور می درخشد. شهرستان مریوان در فاصله 125 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
شهرستان مریوان از عمده ترین مزارع توتون در روستاهای اطراف دریاچه زریوار در استان کردستان برخوردار است، این محصول سال هاست که منبع درآمد بسیاری از خانواده های کشاورزان این منطقه شده است. خانواده هایی که نسل در نسل، زن و مرد، پیر و جوان مشغول کشت و برداشت این محصول هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اخبار هفت عصر 15 مهر 1399 خرمای ایرانشهری کام اروپایی را شیرین می کند، پادگان یکصد سال اردبیل ثبت ملی شد، حیات تالاب زریوار درآستانه خطر ،موتورسواران بالاترین آمارتصادفات منجر به مرگ در تهران، ثبت 203 مورد دو قلوزایی درلرستان ،آتش در656 هکتار از اراضی لرستان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۶:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استان کردستان بدلیل دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب و سابقه کشت محصولات دخانی یکی از مناطق پنج گانه کشت توتون سیگارت در کشور است که در حال حاضر مهمترین واریته کشت شده در منطقه توتون بارلی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: اجرای برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار توسط تمامی دستگاه های اجرایی ضروری است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۶    
دریاچه زریوار مریوان کردستان دریاچه ای با چشمه های جوشان به گزارش گلونی دریاچه زریوار در 125 کیلومتری سنندج و 3 کیلومتری شهرستان مریوان در استان کردستان واقع شده است. این دریاچه زیبا یکی از جاذبه های گردشگری استان کردستان به شمار می رود. ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۰    
دریاچه زریوار یکی از دیدنی های شهر مریوان در استان کردستان است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کردستان در آخرین جلسه ستاد نجات بخشی دریاچه زریوار مریوان، از بی تفاوتی ها در خصوص این ظرفیت مهم زیست محیطی در استان به شدت انتقاد کرد. به گزارش مهر، تالاب زریوار مریوان با اینکه یکی از منحصر به فردترین تالاب های آب شیرین جهان به شمار می رود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان استاندار کردستان گفت: پناهگاه حیات وحش زریوار با رویکرد زیست محیطی می تواند به عنوان یک پتانسیل قوی در توسعه استان مورد بهره برداری پایدار قرار گیرد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۶:۵۱    
استاندار کردستان به صراحت گفت که نجات تالاب زریوار تنها با حضور بخش خصوصی توانمند و دارای برنامه امکان پذیر است. بهمن مرادنیا در جلسه کمیته استانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار با بیان اینکه همواره در مورد زریوار و سامان دهی آن صحبت می شود اما توجه جدی به آن وجود ندارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: زریوار یک ظرفیت بزرگ زیست محیطی و گردشگری برای استان است ولی متاسفانه برای زریوار کار چندانی انجام نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
وعده مقابله با ورود فاضلاب به دریاچه زریوار سال هاست داده می شود ولی همچنان بازار وعده ها داغ است و خبری از عملی کردن این مهم در میان نیست و زیباترین تالاب کشور در معرض نابودی قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
فاضلاب 6 روستای حاشیه زریوار که پیش از این وارد تالاب می شد به تصفیه خانه فاضلاب مریوان انتقال یافت.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۲۰:۱۶    
رئیس اداره محیط زیست شهرستان مریوان دلیل اصلی مرگ ماهیان دریاچه زریوار را کاهش اکسیژن محلول در آب و افزایش میزان جلبک های این دریاچه عنوان کرد. ابراهیم همت بلند در واکنش به مرگ ماهیان دریاچه زریوار مریوان طی چند روز گذشته ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۱۹:۰۵    
جذاب ترین اخبار منتشر شده در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مورخ یکشنبه نهم شهریورماه 99 را مشاهده می کنید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست مریوان از تلف شدن ماهیان دریاچه زریوار در روزهای اخیر خبر داد و گفت: تغذیه گرایی دریاچه علت اصلی مرگ ماهیان و این میزان تلفات است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رییس هیات قایقرانی استان کردستان گفت: شهرستان مریوان یکی از قطب های قایقرانی است و آب های زریوار بهترین مکان برای رشد و توسعه قایقرانی است.
یاریزان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ایران گفت: برای کسب سهمیه حضور در المپیک و مسابقات آسیایی در صورت برگزاری آنها تلاش می کنیم. به گزارش یاریزان ؛ سیدمحسن رضوانی روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیات شنا ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: دریاچه زریوار ظرفیت مناسبی برای میزبانی رقابت های آسیایی است و در همین راستا در حال رایرنی هستیم.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۹:۵۳    
به گزارش کرد پرس؛ هر چند که پس از ارتقای سطح حفاظتی و مدیریتی زریوار به عنوان پناهگاه حیات وحش، سه مدیرکل به مدت 11 سال در این اداره کل مدیریت نموده اند، اما هیچکدام از آنها، چنین غیر کارشناسی چوب حراج به دارایی های سازمان محیط زیست نزدند این اقدام غیر کارشناسانه مدیرکل ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۵:۰۸    
جمال الدین رستمی رئیس مجمع فعالان زیست محیطی کردستان در مصاحبه با خبرگزاری کردپرس ضمن اعلام فراخوان همایش پاکسازی مسیر دریاچه زریوار گفت: همایش مذکور راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح روز جمعه از میدان بیسارانی تا دریاچه زریوار به منظور جمع آوری زباله های مسیر انجام خواهد شد . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: پنج مورد ساخت و ساز که بطور غیر قانونی و غیر مجاز در اطراف تالاب بین الملی زریوار ایجاد شده بود با شکایت محیط زیست و دستور مراجع قضایی تخریب شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره محیط زیست شهرستان سنندج، گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان در گشت و کنترل تالاب زریوار، زادآوری پرنده زیبا و کمیاب کوکوی خالدار را مشاهد کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۴۱    
تارنمای زریوار خبر از درگذشت 'شیخ عبدالقادر کسنزانی' رهبر طریقت قادری در سلیمانیه عراق خبر داده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
زریوار یا زریبار دریاچه ای دیدنی در نزدیکی شهر مریوان در استان کردستان است. زریوار یکی از دریاچه های منحصربه فرد ایران است که در سال 1389 در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسید. سطح این دریاچه در زمستان اغلب به طور کامل یخ می زند و در بهار و تابستان طبیعتی دلچسب را برای این منطقه رقم می زند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۵:۱۶    
دریاچه زریبار مریوان به دلیل ویژگی های طبیعی علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی به مکانی برای پرداختن به ورزش های مختلف تبدیل شده، ناصری از ورزشی گفته که هیجان و زیبایی های آن در کنار دریاچه زیبای زریوار دوچندان است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۱:۴۵    
دریاچه آب شیرین زریبار یا زریوار در 3 کیلومتری غرب شهر مریوان، از جمله جاذبه های طبیعت گردی منحصر به فرد کردستان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست کردستان گفت: رویکرد حفاظت محیط زیست کردستان، همسو با سیاستهای توسعه پایدار برای جهش تولید ملی خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - دامنه کوه های مشرف به شهر مریوان میزبان اتفاقی است که ضجه کنان در حالی ناله حاشیه را تا قلب این شهر سر می دهد که در شرق آن این مویه نه تنها به گوش همسایگان زریوار نمی رسد بلکه آنان را مشتاق به ادامه ساخت و سازهای غیرمجاز با ظاهری مدرن تر از قبل می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: ماموران اجرایی شهرستان مریوان در جریان گشت و کنترل خود بر روی تالاب بین المللی زریوار، برای اولین بار پرنده ای با نام "دیدومک" را مشاهده کردند.
راهیان نور   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۰۷:۱۲    
مریوان- راهیان نور- در 26 اردیبهشت 88 مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله) با قدوم مبارکشان در بازدید از یادمان آنها را زیارت کردند.
راهیان نور   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۰۷:۱۲    
تهران- راهیان نور- پاسداشت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در یادمان شهدای گمنام زریوار
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: هرگونه بهره برداری از تالاب بین المللی زریوار باید تحت نظارت مستقیم اداره حفاظت محیط زیست کردستان انجام شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
حمید اسکندری روز شنبه اظهار داشت: هتل جهانگردی و هتل فرهنگیان شهر سنندج و هتل زریوار و هتل جهانگردی شهرستان مریوان آمادگی خود را برای ارایه تخفیفات و خدمات ویژه به کادر درمانی در دوران پس از کرونا اعلام کردند. وی اضافه کرد: تخفیف در نظر گرفته شده برای کادر درمانی تا پایان امسال پابرجا [...]
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۶    
هر ساله با آغاز فصل بهار، روستاهای اطراف دریاچه زریبار در شهرستان مریوان میزبان لک لک های سفید مهاجر است. لک لک سفید که در زبان کُردی به آن حاجی له ق له ق می گویند ...
اقتصاد آنلاین / همگردی   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مریوان یکی از شهرهای گردشگرپذیر استان کردستان است و دریاچه زریبار و روستاهای اطراف آن در فصول مختلف بخاطر آب و هوای خاص و جنگل های بلوط، سر سبز و دارای طبیعت بکر و زیبایی است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کامران خرم روز دوشنبه اظهار داشت: سد قشلاق با 215 میلیون مترمکعب حجم، حدود 13 متر در ثانیه سرریز دارد که این روند با توجه به تغییر فصول، کاهش پیدا خواهد کرد و علاوه بر سد قشلاق، سدهای گاران، بانه، سورال و تالاب زریوار در مرحله سرریز قرار دارند. وی به حجم سایر سدهای سرریز استان [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۰:۰۳    
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان در جریان گشت و کنترل های مداوم خود، 3 شکارچی و صیاد غیرمجاز را در پناهگاه حیات وحش تالاب زریوار شناسایی و دستگیر کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه کردستان گفت: دومین مرکز هماهنگی پایش و آینده پژوهی تالابی کشور در کردستان و در جوار دریاچه زریوار راه اندازی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۰    
ایسنا/کردستان مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: تالاب زریوار(زریبار) یکی از مهمترین دریاچه های آب شیرین در ایران و منطقه است و از غنی ترین و متنوع ترین اکوسیستم و پدیده زیست محیطی استان کردستان و غرب کشور می باشد که به عنوان بیست و پنجمین تالاب ایران در فهرست تالاب های بین المللی حائز اهمیت ...
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : سندج – معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سدهای بانه، سورال و زریوار در حال سرریز هستند و پیش بینی می شود در چند روز آینده دیگر سدهای استان نیز سرریز کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۷:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
سه سد بانه ، سورال و زریوار در استان کردستان در حال سر ریز هستند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۰    
وجود دریاچه زریوار در میان جنگل های انبوه و زیبای بلوط و گونه های مختلف درختان جنگلی، سرزمین با شکوهی رو در غرب ایران پدید آورده که بسته ای کامل برای لذت وصف ناپذیر گردشگران به استان کردستان را فراهم می کند.
دولت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت ثبت تالاب زریوار در کنوانسیون رامسر روز جهانی تالابها در استان کردستان با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، در این مراسم عیسی کلانتری ...