چهارشنبه ۱۲ بهمنساعت ۱۶:۰۶Feb 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره حفاظت محیط زیست»

خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
چهارباغ- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چهارباغ از گشت و پایش شبانه خودروهای حمل پسماند و متوقف کردن خودروهای متخلف خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گمیشان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گمیشان گفت: دو شکارچی غیرمجاز مسلح به همراه 50 فشنگ ساچمه ای و ادوات شکار در تالاب بین المللی گمیشان دستگیر شدند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر از دستگیری سه نفر صیاد غیر مجاز پرنده و کشف و ضبط پنج قطعه سهره طلایی در این شهرستان خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: زندگی مردم بوکان در آذربایجان غربی در طی سال های اخیر با زندگی لک لک های مهاجر که این روستا را برای سکونت انتخاب می کنند، عجین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گنبدکاووس گفت: 2 تالاب بین المللی آجی گل و آلاگل این شهرستان به سبب کم بارشی سال آبی قبل و جدید و تخصیص نیافتن حق آبه آنها از محل رودخانه اترک و سد شیرین دره به طور کامل خشک شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۵۰    
دهدشت_ معاون فنی اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه ظرفیت های مردم محور در صیانت و حفظ محیط زیست ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نظرآباد- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نظرآباد گفت: با توجه به بارش های کم سال گذشته و قابل قبول نبودن حجم آب ورودی به تالاب صالحیه شاهد وضعیت خوبی از اوضاع پرندگان مهاجر و بومی نیستیم.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۵۶    
رییس محیط زیست سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به ضرورت ساماندهی نخاله های ساختمانی شرکت ها و صنایع در منطقه افزود: در حوزه فضای سبز منطقه 10 درصد فضای هر صنعت باید به توسعه فضای سبز اختصاص یابد که اکنون از این میزان و استاندارد فاصله داریم و تأکید داشتند که شرکتها و صنایع بایستی این ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
ارومیه - رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از وقوع آتش سوزی در نیزارهای تالاب یوسف کند این شهرستان در چهار نقطه خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 2 هکتار از این تالاب طعمه حریق شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۵۶    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان از کشف 22 قبضه سلاح و 16 دام و تله زنده گیری پرندگان و پستانداران از ابتدای امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه از گزارش حضور یک قلاده پلنگ در ارتفاعات منطقه حفاظت شده ژرف شهرستان تربت حیدریه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۳    
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: شکارچیان متخلف که قصد شکار فاخته های اطراف جاده در محور اسدآباد- کنگاور را داشتند، قبل از شکار دستگیر شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۴۴    
ایسنا/همدان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هشت پرونده تخلف برای متعرضان به محیط زیست به ویژه شکار غیرمجاز در شهرستان نهاوند تشکیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهبندان با بیان اینکه بارندگی های اخیر تأثیر چندانی بر آبگیری تالاب نداشته است، گفت: تالاب کجی نمکزار نهبندان از آغاز زمستان امسال میزبان 2 هزار پرنده مهاجر بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرخس گفت: ازدیاد سگ های بلاصاحب و ولگرد در محیط زیست نیز به تهدیدی بسیار جدی برای حیات وحش این منطقه تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند با اشاره به افزایش 30 درصدی جمعیت میش و قوچ در شهرستان گفت: فعالیت شکارچیان در مناطق حفاظت شده و دیگر عرصه های طبیعی نهاوند نیز کاهش یافته که بخشی از آن به رصد محیط زیست و بخشی دیگر به حساسیت مردم برای جلوگیری از شکار غیرمجاز برمی گردد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد این شهرستان دارای واحدهای آلاینده نگران کننده ای نیست اما وجود باطله واحدهای کنسانتره و عدم مدیریت آن موجب آلودگی زیست محیطی است که باید نسبت به مرتفع شدن این معضل اقدامات لازم انجام گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۵:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت:شکارچیان متخلف در منطقه آزاد گچساران به همراه 6 قبضه اسلحه دستگیر و اعمال قانون شدند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۵    
رکنا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه از دستگیری و اعمال قانون 3 شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده خائیز خبرداد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران گفت: با رصد مناطق آزاد در یک روز تعطیل 6 نفر متخلف به همراه 6 قبضه اسلحه ولاشه 31 قطعه تهیو دستگیر و اعمال قانون شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل از پلمپ یک کشتارگاه دام در بخش دیلمان به دلیل آلوده کردن محیط زیست و رعایت نکردن اصول بهداشتی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: ماموران اجرایی پاسگاه محیط بانی شهرستان خلخال موفق شدند 7 شکارچی را حین شکار دستگیر کنند.
گیلانستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار از تصویربرداری از یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات این شهرستان خبر داد و گفت: پلنگ ایرانی بزرگترین گربه سان ایران است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نیکشهر- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیکشهر گفت: یگان حفاظت این اداره، در شهرستان قصرقند سه نفر شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی یک قلاده پلنگ ایرانی در ارتفاعات رودبار واقع در استان گیلان مشاهده شده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار در این باره گفت: در ارتفاعات یکی از زیستگاه های شهرستان رودبار استان گیلان، از پلنگ ایرانی که بزرگترین گربه سان ایران است، تصویربرداری شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند(پانا) - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان گفت از ابتدای زمستان تاکنون 2 هزار گونه پرنده مهاجر میهمان تالاب کجی نمکزار شده اند. امیر کوهستانی اظهار کرد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۳    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار از تصویربرداری از یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات این شهرستان خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: آئین تودیع و معارفه رئیس اداره حفاظت محیط زیست پاوه برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۴۲   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار از تصویربرداری از یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات این شهرستان خبر داد.
کازرون نما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون با هشدار به دامداران و بهره بردران دامی و با اشاره به اینکه بستر تالاب پریشان جای چرای دام نیست و هیچ کس مجوز چرای دام در بستر این تالاب را ندارد، گفت: جریمه هر رأس دام در بستر تالاب پریشان هفت میلیون تومان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۵۸    
کارشناس آموزش و پایش اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت:روزانه 15 تن زباله در شهر 100 هزار نفری دوگنبدان تولید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: سرشماری پرندگان زمستان گذران شهرستان بوشهر در سایت های اعلام شده شهرستان انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۲    
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: کارشناسان این اداره در پایش های خود دسته های بزرگ از فلامینگو های مهاجر که تعدادشان به 3 هزار قطعه می رسد، در تالاب دورگه سنگی این شهرستان مشاهده کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شفت: خرید و فروش پرندگان وحشی در بازار های محلی شفت ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودسر: یک قلاده گربه جنگلی که در تله سیمی گرفتار شده بود پس از تیمار رها سازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
از ابتدای آذرماه تاکنون در قالب گشت وپایش مشترک اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدارشهرداری تهران و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران 29 مورد بازدید از منابع آلاینده انجام شده و برای 18 مورد از این واحدهای آلاینده اخطار زیست محیطی صادر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: آبگیری 2 تالاب دورگه سنگی و آق قلعه این شهرستان از طریق رودخانه گادر آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۵    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت گفت: 3 پرونده تخلف شکار غیرمجاز پرندگان وحشی در جیرفت کشف شد.
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: هفت قطعه پرنده وحشی "سهره طلایی" در منزل یکی از اهالی این شهرستان شناسایی و کشف شد. به گزارش دیارجنوب ، کامبیز عبدالهی روز سه شنبه در این ارتباط اظهار کرد: درپی گزارش های واصله از دوستداران محیط زیست، با همکاری پلیس اطلاعات ...
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: با توجه به بارش برف و برودت هوا توسط محیط بانان این اداره بسته های علوفه برای استفاده وحوش در منطقه حفاظت شده ملوسان توزیع شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد گفت: متخلف با قطع و آتش زدن درختان بلوط قصد تصرف اراضی ملی را داشت که شناسایی و اعمال قانون شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نظرآباد گفت: هم زمان با هفته هوای پاک، بزرگ ترین تصفیه خانه بخش خصوصی این شهرستان در شهرک صنعتی سپهر به بهره برداری رسید.
گیلانستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۱:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش اعلام کرد: فرد حیوان آزار در این شهرستان به یک سال خدمات عمومی رایگان در مرکز نگهداری و تیمار حیوانات محکوم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۰:۱۶    
به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست دنا ، محیط بانان ، علوفه ها را ساعت ها بر دوش خود حمل می کنند تا به وحوش گرسنه برسانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بگفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست دنا ، محیط بانان ، علوفه ها را ساعت ها بر دوش خود حمل می کنند تا به وحوش گرسنه برسانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۳۶    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دنا از توزیع علوفه با بارش برف در منطقه حفاظت شده این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از کشف لاشه 18 قطعه پرنده مهاجر از گونه های مختلف در بازار محلی این شهرستان خبر داد و گفت: مقرر شد تا شهرداری این شهر در قالب مقابله با سد معبر نسبت به جمع آوری بساط این فروشندگان غیر رسمی اقدام کند.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شمیرانات اعلام کرد: حکم محکومیت یک گروه شکارچی که در شهریور ماه سال جاری مرتکب جرم شدند، به تحمل مجازات حبس به مدت سه سال و مجازات های تکمیلی دیگر صادر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد_ مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از تحویل یک بهله شاه بوف مصدوم به این اداره خبر داد و گفت: این شاه بوف به مرکز نگهداری پرندگان پارک پردیسان باباامان تحویل داده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۸    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: 3 صیاد متخلف که با دستگاه موتور برق در رودخانه زاب سردشت مشغول صید غیرقانونی ماهی بودند، شناسایی شدند.