شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۶:۰۹Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره حفاظت محیط زیست»

هاژه   ۱۰ ساعت پیش    
صبح روز جمعە، اولین روز مراد 1400 تالاب گروس مهاباد دچار حریق شد . شاهدان عینی سهل انگاری را علت این آتش سوزی می دانند . بە گفتە اهالی محلی، صبح امروز حوالی ساعت 11، شعلەهای آتش از تالاب گروس بلند شد و دود حاصل از آن آسمان منطقە را فرا گرفت . ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شیراز خبر از دستگیری متخلفان قطع سرشاخه درختان جنگلی در منطقه حفاظت شده مله گاله داد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، جعفرصادق تقی زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماکو گفت: با توجه به گزارشات مردمی واصله یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به محل اعزام و موفق شدند از یک دستگاه اتوبوس، دو هزار قطعه لاک پشت گوش قرمز را کشف کنند. لاک پشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۴    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور، ارتقای پناهگاه حیات وحش حیدری به پارک ملی را در گرو خروج دام از منطقه و موافقت اصولی ارگان های مختلف دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- رئیس اداره حفاظت محیط زیست گرمه از زنده گیری یک بهله بالابان از دست شکارچی متخلف خبر داد و گفت: فرد متخلف دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۷    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلماس گفت: دومین جلسه کارگروه مدیریت پسمانداین شهرستان در سال جاری با محوریت تعیین محل جدید دفن زباله برگزار و از این طریق مشکلات پسماند این شهرستان نیز رفع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۳۱    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان از دستگیری یک نفر متخلف شکار وصید و کشف لاشه قوچ وحشی در این شهرستان خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نهاوند-رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند با هشدار به واحدهای آلاینده گفت: در پایش های شبانه روزی اخطاریه برای واحدهای آلاینده و متخلف صادر و به آنها ابلاغ می شود و در شرایط اضطرار به مراجع قضایی معرفی می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره حفاظت محیط زیست بیرجند گفت: 2 بهله دلیجه و 1 بهله سارگپه در منطقه حفاظت شده باقران شهرستان بیرجند رهاسازی شدند.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مهرداد سلگی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان ؛ در واکنش به مرگ مشکوک ماهی ها در رودخانه روستای علمدار نهاوند از بررسی این موضوع خبر داد. وی اعلام کرد: این موضوع از طریق ضابطین قضایی این اداره و مراجع ذیصلاح در دست بررسی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۲    
همدان-رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: علت مرگ مشکوک ماهی ها در رودخانه روستای علمدار نهاوند، در دست بررسی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۷    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت:دو نفر از متخلفین سابقه دار شکار و صید قبل از شکار غیرمجاز توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده قرخود دستگیر شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۲    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی گفت: سه بهله دلیجه و شش بهله پرنده شکاری سارگپه پس از مداوا در شهرستان های گرمی و مشگین شهر رهاسازی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۴۸    
بیرجند - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درمیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت پرونده تخلف شکار و صید در این شهرستان تشکیل شده است و 12 نفر متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه محیط زیست اول فارس ، محمد اسکندری سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کازرون اظهار کرد: در نتیجه پایش ها و مطالعات مستمر نیرو های ایستگاه مطالعاتی میان کتل در منطقه حفاظت شده ارژن – پریشان برای نخستین بار فیلم حضور گونه ارزشمند گربه وحشی در محدوده امن میانکتل به ثبت رسید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشتستان گفت: بارش نابهنگام تابستانی باعث شد دست کم هزار بچه ماهی در رودخانه حله تلف شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
ماه گذشته یک محموله شامل 200 خزنده در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) کشف شد و بنا بود پس از بررسی های اداره حفاظت محیط زیست استان تهران درصورتی که این محموله بدون مجوز وارد کشور شده باشد به کشور مبدا بازگردانده شود اما رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران می گوید این خزندگان به محیط زیست ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۳۱    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد – ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت: 2 شکارچی متخلف سابقه دار به اتهام حمل سلاح قاچاق از سوی محیطبانان دستگیر و با حکم مدعی العموم بازداشت شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از تایید نهایی محکومیت ضاربان محیط بانان دزفول پس از فرجام خواهی، خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت: 2 شکارچی متخلف سابقه دار به اتهام حمل سلاح قاچاق از سوی محیطبانان دستگیر و با حکم مدعی العموم بازداشت شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رییس اداره حفاظت محیط زیست بیجار گفت: کاهش شدید نزولات جوی و عدم رها سازی حقابه زیست محیطی و برداشت بی رویه آب از ناحیه کشاورزان حریم رودخانه ها، باعث تلفات ماهی در رودخانه ها می شود.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۳۷    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهر بابیان این که رسیدگی به شکایات شهروندان از بابت زباله گاه در اولویت شورای شهر و شهرداری قرار گیرد، گفت: متأسفانه حمل و دفن زباله در شهر اهر اصولی نیست.
رویش زاگرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رویش زاگرس: 2 بهله دلیجه که وضعیت جسمانی مناسبی نداشتند توسط یکی از شهروندان به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شدند که پس از نگهداری و تیمار در طبیعت این شهرستان رها سازی شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۵۶    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست باغملک از بازدید کارشناسان اداره محیط زیست از بیمارستان شهید طباطبایی این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان برخوار از پلمب یک کارخانه تولید آجر به علت فعالیت همراه با آلودگی مکرر هوا، خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: بیش از پنج هزار بال فلامینگو به منظور استراحت و تغذیه در تالاب های این شهرستان فرود آمدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۴۶    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیرجند از دستگیری شکار چی متخلف قبل از انجام شکار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن از کشف 5 بهله پرنده شکاری و 35 قطعه پرنده کوکر شکم سفید در مخفیگاه یک شکارچی حرفه ای خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت : امسال با پایش های صورت گرفته از آشیانه های لک لک در این شهرستان ، هشت آشیانه فعال شناسایی شد .
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خلیج فارس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان از نذر طبیعت با ساخت آبشخور و غذارسانی به پرندگان در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر گفت: متأسفانه 10 درصد مطب ها و کلینیک های خصوصی در سطح شهر ملایر هنوز با شرکت جمع آوری زباله های عفونی قرارداد نبستند و برخی از این مراکز، پس از پایان ساعت کاری خود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوئین زهرا گفت: مطب ها و درمانگاه های این شهرستان باید نقل و انتقال پسماند خود را از طریق سامانه جامع محیط زیست انجام دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد_ ایرنا _ رییس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: بخشی از شمال پارک ملی ساریگل این شهرستان دچار آتش سوزی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۸    
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت:با اقدام به موقع و سریع محیط بانان محیط بانی مشکول حریق در این منطقه مهار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: پمپاژ آب از دریاچه سد حسنلو به تالاب بین المللی شور گول در این شهرستان آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت این تالاب آبگیری ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت: شناسایی متخلف یا متخلفان شکار و کشتن یک قلاده کفتار در این شهرستان در دست پیگیری است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
تبریز (پانا) - 4 بهله عقاب در طبیعت شهرستان مراغه رهاسازی شد. به گزارش اداره حفاظت محیط زیست مراغه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: این عقاب ها را دوستداران طبیعت به این اداره تحویل داده بودند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۰۰    
ایسنا/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان از صدور رأی برای شخص نگهدارنده فلامینگو خبر داد و گفت: جریمه این شخص پرداخت 10 میلیون ریال است که متأسفانه بازدارنده نیست.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۵:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انفجارهای شدید و غیرمتعارف در یک معدن شن و ماسه در این شهرستان به دلیل خسارت هایی که به محیط زیست وارد کرد تعطیل شد. فاروق سخنور اضافه کرد: این معدن فعال با انفجارهای شدید و غیرکنترل شده در جوار رودخانه [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: ظرفیت تالاب این شهرستان هفت میلیون مترمکعب آب است که تاکنون چهار میلیون مترمکعب آبگیری شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
همدان_ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: 2 بهله دلیجه پس از نگهداری و تیمار در طبیعت این شهرستان رهاسازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست چالوس گفت که گل آلودگی رودخانه های سردآبرود و چالوس به خاطر بارندگی های رگباری چند روز اخیر بویژه در مناطق بالادست سبب تغییر رنگ آب های ساحلی این شهرستان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت گفت: نامدار مقبلی یکی از شکارچیان قدیمی ساکن جیرفت در اقدامی داوطلبانه اسلحه خود را به محیط بانان جیرفت تحویل داد و به جمع دوستداران طبیعت پیوست.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماکو روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: یگان حفاظت محیط زیست این اداره فردی متخلف زنده گیر را که در حال زنده گیری سهره طلایی بود، شناسایی و دستگیر کردند. جعفرتقی زاده افزود: این فرد با زنده گیری سهره، اقدام به فروش آن در سطح شهرستان [...]
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: نذرطبیعت اقدامی است خداپسندانه که طی آن افراد علاقمند به طبیعت ایران برای ساخت آبشخور ،تأمین علوفه برای حیات وحش در مناطق درگیر خشکسالی کمک می نمایند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
درپی استشمام بوی نامطبوع در اواخر فروردین ماه سال جاری در شهر جدید پرند و انجام کار کارشناسی از سوی دستگاه های مسوول، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان از تشکیل پرونده قضایی برای عشایری که به صورت غیرمجاز درمنطقه حفاظت شده دیزمار تعلیف احشام داشتند، خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رکنا_رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله از دستگیری شکارچیانی که در منطقه شکار و صید ممنوع گرین اقدام به شکار دو رأس بز کوهی نموده بودند خبر داد.
باز خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت:سرازیر شدن پساب صنعتی کارخانه سنگ آهن باعث آلودگی چشمه و منابع آب روستای گهر در بخش فین شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۵۸    
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: برای جلوگیری از خشک شدن تالاب بین المللی شور گول حسنلو روزانه بیش از 700 متر مکعب آب به این تالاب روانه می شود.