چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۲:۳۴Oct 2020 28

جدیدترین‌های «خواف»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار خواف در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای این شهرستان گفت: برای کنترل موج سوم کرونا باید تصمیمات جدی اتخاذ شود، از جمله با برگزارکنندگان مراسمات عروسی عمومی برخورد جدی قضایی صورت گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- فرماندار خواف گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا از حالت قرمز فراتر رفته و در شرایط بحرانی قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت راه آهن با یادآوری از اینکه بهره برداری از مسیر ریلی خواف – هرات باعث تحکیم روابط دو کشور دوست و فارسی زبان ایران و افغانستان می شود، تاکید کرد: بر اساس تفاهم و همکاری بسیار خوب دوجانبه، کارها را پیش خواهیم برد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس راه آهن خواف -هرات قرار است در نیمه آبان ماه امسال توسط مسئولان عالی رتبه دو کشور ایران و افغانستان به صورت رسمی به بهره برداری برسد. این خط آهن به طول 139 کیلومتر، به صورت یک خطه ساخته شده و خواف در خراسان رضوی را به هرات شهر پرجمعیت غرب افغانستان متصل خواهد کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد: افتتاح راه آهن خواف – هرات فرصت های ارزشمند اقتصادی برای کشورهای ایران و افغانستان فراهم می آورد.
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصت های ارزشمند اقتصادی برای کشورهای ایران و افغانستان فراهم می آورد؛ افزود: این طرح هوشمندانه و با توجه به صنعت حمل ونقل ریلی دو کشور به بهره وری می رسد.
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بهره برداری از راه آهن خواف - هرات با کاهش هزینه های حمل ونقل کالا، ترانزیت در مسیر ایران به افغانستان را تا 1.5 برابر افزایش می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بهره برداری از راه آهن خواف - هرات با کاهش هزینه های حمل ونقل کالا، ترانزیت در مسیر ایران به افغانستان را تا 1.5 برابر افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حمل ونقل گفت: تکمیل خط ریلی خواف -هرات سبب سرعت بخشیدن به صادرات کشور و افزایش قدرت رقابتی ایران می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
هزینه اولین سالگرد درگذشت پدر شهید محمد زنگویی در بخش جلگه زوزن شهرستان خواف به امور خیریه اختصاص یافت.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۷    
مهم ترین اخبار صنعت حمل ونقل ریلی کشور طی هفته گذشته؛ اتصال چهارمحال و بختیاری به شبکه ریلی گامی مهم در توسعه استان است، تخصیص کامل اعتبار سال جاری پروژه و تقویت همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان با افتتاح راه آهن خواف – هرات بودند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۱    
حجت الاسلام عبدالهی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه خواف و استادیار شبکه صالحین در نشستی صمیمی با اعضای حلقات صالین دیدار و گفتگو کردند.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ذی نفعان و طرف های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ آهن مجتمع فولاد خراسان ، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن بررسی وضعیت موجود پروژه برای تسریع در پیشبرد کار، رایزنی و تصمیم گیری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۵    
روستای خلط آباد از توابع بخش جلگه زوزن شهرستان خواف با 230 خانوار ساکن از نعمت آب آشامیدنی محروم است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ستاد دارالقرآن در شهرستان خواف به همت سپاه، دفتر امام جمعه، سازمان تبلیغات و آموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده محور عملیاتی شهید کاوه و فرمانده گردان 16 امام حسین (ع) با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان صالح آباد دیدار و گفتگو کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
می متالز - عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به وجود معادن بسیار زیاد در خواف، سنگان و همچنین در خاک افغانستان گفت: خط آهن خواف-هرات می تواند در رابطه با انتقال مواد خام از کشور افغانستان جهت فراوری آن در ایران، نقش بسزایی ایفا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال حوزه حمل ونقل گفت: افتتاح راه آهن خواف-هرات موجب تحکیم روابط دو کشور ایران و افغانستان می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در جریان سفر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان به تهران، افتتاح و راه اندازی نخستین خط آهن مشترک دو کشور از خواف در ایران تا هرات در افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : یک راس بز وحشی مبتلا به عارضه آلبینیسم (زالی) در شهرستان خواف مشاهده شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۲    
نشست هم اندیشی سرمربیان صالحین با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه خواف برگزار شد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
می متالز - دو تن از معاونان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به اتفاق جمعی از کارشناسان طرح های معدنی این وزارت خانه از طرح معدنی احداث کارخانه کنسانتره فولاد خراسان در سنگان خواف بازدید کردند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۳۲    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه خواف گفت: اگر می بینیم که رئیس جمهور کشور جریان تاریخی صلح امام حسن (ع) را به میان می کشد بخاطر توجیه ناکام ماندن آن ها در بحث مذاکرات است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دولت تازه ترین ها، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه افغانستان ظهر امروز با حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفت وگو کرد. ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس جمهوری با ابراز امیدواری به موفقیت تلاش های شورای عالی مصالحه برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان، گفت: مهم این است که مردم این کشور بعد از سال ها جنگ و درگیری به یک صلح واقعی برای حفظ دستاوردهای خود دست یابند و راه حل این مشکل نیز گفت وگوهای سیاسی و مذاکره بین الافغانی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از مهمترین اولویت های دولتمردان ذکرکرد و گفت: در سال جهش تولید و برای بهبود فضای و کسب و کار باید از تمام ظرفیت ها و امکانات به شکل مطلوب استفاده کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت: توافق برای احداث راه آهن خواف-هرات صورت گرفته و کار به مرحله نهایی رسیده است. تمرکز این پروژه روی صلح است و کار با علاقه مندی پیش رفته است و تا هفته آینده نیز پروژه افتتاح خواهد شد.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۸۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار "عبدالله عبدالله" رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، با بیان اینکه در طول دوره ای که افغانستان در برابر تجاوزات بیگانه قرار داشته، ملت و دولت ایران در کنار دولت و مردم این کشور بوده اند ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۹    
مراسم تجدید عهد و پیمان سربازان ناحیه خواف با شهدای گمنام شهرستان به همت معاونت عقیدتی دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه خواف برگزار شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۲۹    
دوره تربیت و تعالی سربازان سپاه ناحیه شهرستان مرزی خواف برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۲۰   + ۵۸ سایت دیگر  
هیئت دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست رئیس جمهور، چندین لایحه را تصویب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف، از ثبت تصاویری تازه از پلنگ ایرانی در ارتفاعات روستای دردوی توسط محیط بانان این شهرستان خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۲    
چهارمین مرحله تهیه و توزیع بسته های معیشتی میان نیازمندان در قالب طرح احسان ماندگار همزمان با دهه وقف در شهرستان خواف اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۴    
مشهد مدیر حوزه علمیه احناف خواف گفت: وحدت و احترام به مقدسات مهمترین موضوع برای جامعه اسلامی است زیرا باعث پیشرفت آن ها می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۱    
رییس حوزه علمیه احناف خواف گفت: آنچه که وحدت را مستحکم می کند توسل به قرآن و ریسمان الهی است.
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۰    
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خواف از اجرای عملیات زیرسازی مسیر راه روستایی لاخی – برکا به جاده قائن به طول 5 کیلومتر خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی ...
با حضور وزیر راه و شهرسازی جلسه بررسی آخرین وضعیت بهره برداری از طرح احداث راه آهن خواف – هرات برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان خراسان رضوی گفت: در رابطه با پلنگ منطقه سنگان خواف در فاز همزیستی سازگار هستیم و این پدیده کمیاب تا الان تجربه موفقی بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۳۱    
گناباد- ایرنا- فرماندار خواف گفت: تکمیل 40 طرح نیمه تمام عمرانی و زیربنایی در این شهرستان نیازمند 250 میلیارد ریال اعتبار است.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با تکمیل زیرساخت هایی نظیر خط ریلی خواف هرات، ایران به بازار 35میلیون تنی در حوزه ترانزیت دست می یابد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
در جنوب شرقی شهر خواف جایی در استان خراسان رضوی، شهری به نام نشتیفان قرار دارد که قدمت آن به هزاران سال قبل و دوران پیش از اسلام باز می گردد. از صدها سال پیش این شهر را نشتیفان می خوانند. این واژه از دو بخش نش یا همان نیش و تیفان یا همان توفان تشکیل شده است است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۶    
محمد یزدان پرست متولد 53 در شهرستان خواف است. نتیجه ازدواجش با ماه گنج، 5 فرزند است که 3 فرزندشان نابینا به دنیا آمده اند و یک فرزندشان نارسایی قلبی دارد و ضربانش از 40 بالاتر نمی رود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
کابل- ایرنا- مقامات افغانستان اعلام کردند که دو کشور ایران و افغانستان بزودی راه آهن هرات- خواف را افتتاح خواهند کرد و با آغاز بکار این خط آهن تحول بزرگ تجارتی بین دو کشور رخ خواهد داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۵۷    
سال 1386 بود که عملیات اجرایی شبکه ریلی خط آهن خواف به هرات آغاز شد. پروژه ای که هرات افغانستان را به شبکه ریلی ایران متصل می کند و می تواند کمک شایانی در جابجایی بار و مسافر میان دو کشور باشد...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور از افتتاح خط ریلی 139 کیلومتری خواف-هرات تا پایان قطعه سوم در آبان ماه امسال خبر داد و گفت ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۶:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: امیدواریم بتوانیم پروژه راه آهن خواف – هرات را حداکثر برای پاییز امسال آماده سازی کنیم. خیرالله خادمی درباره پروژه های زیرساختی ریلی کشور اظهار داشت ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۷    
مهم ترین اخبار صنعت حمل ونقل ریلی کشور طی هفته گذشته؛ تکمیل مسیر ریلی خواف – هرات تا پائیز امسال، برگزاری نشست مشترک مدیرعامل شرکت راه آهن با اعضای انجمن بنادر خصوصی ایران و آمادگی راه آهن در مشارکت با بخش غیردولتی در 18 مرکز لجستیک بودند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مراسم بزرگداشت یاد و خاطرۀ 116 شهید ازجمله 6 شهید گمنام شهرستان خواف از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان خواف و خانواده های این عزیزان تجلیل شد.