شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۴:۲۷Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیرکل منابع طبیعی»

ایسنا   ۱ ساعت پیش    
ایسنا/ایلام مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: وسعت بیابان در استان ایلام 424 هزار و 518 هکتار در برگیرنده 5 شهرستان دهلران، مهران، آبدانان، ایلام و چوار است که بالغ بر 21 درصد سطح استان را شامل می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از اجرای پنج پروژه کلان بیابان زدایی در سطح شهرستان های استان در صورت تأمین اعتبار در سال جاری خبر داد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: برای سال 1403 در صورت تأمین اعتبار، اجرای 5 پروژه کلان بیابان زدایی در سطح شهرستان های استان پیش بینی شده است و از همه مسئولان خواستاریم دغدغه متولیان در امر بیابان زدایی را جدی بگیرند.
خبرگزاری دانشجو   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: عملیات احیا و بازسازی 300 هکتار از مراتع شمالی استان که 4 سال قبل با پساب ید غرقاب و تخریب شده بود؛ ادامه داشته و هنوز 30 درصد آن احیا نشده است.
ایمنا   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: 472 هزار هکتار از مساحت گلستان در معرض خطر بیابانی شدن قرار دارد که از این مقدار 101 هزار هکتار آن مناطق بحرانی و تولیدکننده ریزگرد است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به وجود 960 هزار هکتار اکوسیستم بیابانی در استان گفت: در راستای طرح های بیابان زدایی 35 هزار هکتار نهال کاری و 4 هزار و 400 هکتار پروژه مدیریت روان آب و ذخیره نزولات انجام شده است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم گفت: در طول سه سال گذشته و در دولت سیزدهم با اقدام های صورت گرفته برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، 131 هکتار از اراضی ملی در قم خلع ید شد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: از مجموع جنگل های زاگرس در لرستان، 563 هزار و 798 هکتار یعنی 46 درصد دچار خشکیدگی یا زوال شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: امسال یک هزار کیلومتر آتش بُر در مراتع، جنگل ها و حدفاصل بین مزارع و باغات با اراضی طبیعی استان به منظور جلوگیری از گسترش آتش سوزی ایجاد شده است.
اقتصاد آنلاین / تمدن لر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از مهار آتش سوزی در تمامی عرصه های ملی طعمه حریق شده در این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: 38 میلیون نهال در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، در این استان کاشت شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر با اشاره به طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: در این راستا در استان بوشهر تاکنون 38 میلیون نهال تولید و کاشته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: 130 هکتار از مناطق استان بستر مناسبی برای ایجاد ریزگرد دارد و در شرایط فعلی 70 هزار هکتار آن بحرانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۱:۲۰    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: حدود 310 هزار هکتار از مراتع استان گلستان در خطر بیابان زایی قرار دارد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، با حضور و همکاری نیروهای داوطلب مردمی با ماموران پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان بم، حریق مراتع منطقه گل انداز بخش دهبکری اطفا شد ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: طرح احیای پوشش گیاهی مناطق بیابانی شمال استان برای یک دوره 10 ساله با برآورد اعتبار 51 هزار میلیارد ریال تهیه شده و برای اجرا در انتظار تخصیص بودجه است.
سفیر لرستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: روز (سه شنبه) 9 نقطه شهرستان های کوهدشت و چگنی دچار آتش سوزی شد. به گزارش پایگاه خبری سفیرلرستان، پیام عالیخانی چگنی اظهارکرد: متاسفانه بر اثر صاعقه و بعضا تعمد برخی از افراد ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف 22 اصله گرده بینه و 89 اصله قنداق قاچاق جنگلی توسط ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی شهرستان های نمین و کوثر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: 24 تفاهم نامه میان دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف با این اداره کل به منظور پیشبرد برنامه ملی کاشت درخت در استان منعقد شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از وقوع 17 فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این استان خبر داد و گفت: عامل انسانی بوده است.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: جاده چالوس، طالقان و بخشی از ساوجبلاغ به دلیل گردشگر پذیر بودن به عنوان نقطه بحرانی حریق شناسائی شده اند.
گلستان ما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اجرای طرح های مقابله با بیابان زایی در سطح 4 هزار هکتار از اراضی و مراتع استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام از مهار آتش در عرصه های طبیعی چهل زرعی منطقه کوشک ایوان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از وقوع 14 فقره آتش سوزی در منابع ملی و عرصه های طبیعی استان خبر داد و گفت: با این تعداد آتش سوزی، 73.5 هکتار از اراضی مذکور طعمه حریق شدند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از شعله ور شدن مجدد مراتع و جنگل های منطقه "کوشک" از توابع شهرستان ایوان در این استان خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۱۵    
مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: در جنگل های منطقه گردل و باباگیر بخش زرنه در شهرستان ایوان، به دلیل اصابت صاعقه آتش سوزی رخ داد.
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از کاهش 50 درصدی آتش سوزی در جنگل های استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی نسبت به احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی این استان هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۱۳    
ایسنا/مرکزی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی درخصوص میزان خسارت های آتش سوزی در هر هکتار در استان مرکزی افزود: در سال جاری میزان خسارت وارده به ازای هر هکتار در جنگل طبیعی 186 میلیون تومان، جنگل های دست کاشت 150 میلیون تومان، مرتع مشجر 70 میلیون تومان و مرتع 15 میلیون تومان برآورد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: 73.5 هکتار جنگل و مرتع استان از ابتدای امسال تاکنون طعمه حریق شده که عامل تمام این آتش سوزی ها انسانی بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، تمهیدات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی مراتع در سطح وسیع اعمال و حاصل آن کاهش سطح آتش سوزی در استان مرکزی است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: آتش سوزی که همزمان در چندین منطقه طبیعی شهرستان ایوان رخ داده بود مهار شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اهواز- مدیرکل منابع طبیعی خوزستان گفت: در دو ماه اخیر بیش از 30 حادثه حریق در مراتع خوزستان به وقوع پیوست.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۰    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه منابع طبیعی در سامانه پنجره واحد مدیریت زمین به عنوان برترین دستگاه در زمینه پاسخگویی استعلامات به شمار می رود، گفت: از 25493 فقره استعلام در سامانه پنجره واحد زمین ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۸:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به امکانات لازم مانع از قاچاق چوب آلات در این استان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: سه میلیون و 500 هزار واحد دامی استان به مراتع استان وابسته هستند و این در حالیست که ظرفیت مراتع استان حدود دو میلیون واحد دامی اعلام شده و 1.5 میلیون واحد دامی مازاد بر مراتع استان داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۶:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
نوشهر- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر خواستار آمادگی دستگاه های عضو کمیته مدیریت بحران برای مقابله با آتش سوزی های احتماعی در عرصه های طبیعی و جنگلی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از وجود 6800 کیلومتر مرز مشترک زمین های کشاورزی و جنگلی در استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: 612 هزار و 262 اصله نهال در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مساحت 2 هزار و 485 هکتار عرصه مستعد این استان کاشته شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: بردسکن با کاشت بیش از 40 هزار اصله نهال اکالیپتوس از شهرستان های پیشگام در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایلام-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: آتش سوزی در اراضی ملی منطقه آب انار آبدانان بعد از 48 ساعت تلاش ماموران آتش نشانی بطور کامل مهار شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۱:۰۳    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به مشکلات پارک جنگلی چیتگر از جمله کمبود آب که باعث آفت زدگی درختان شده است، گفت: آبرسانی به پارک دردستور کاراست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۰    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: مراقبت و پایش از منطقه جنگلی و مرتعی آب انار آبدانان که دچار آنتش سوزی شده بود، همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی از تولید بیش از سه میلیون اصله نهال در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: مراقبت و پایش از منطقه جنگلی و مرتعی آب انار آبدانان که دچار آنتش سوزی شده بود، همچنان ادامه دارد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی ایلام: بعد از خاموش کردن آتش صبح امروز بار دیگر آتش گُر گرفت که با تلاش و ورود به موقع ماموران و مردم مهار شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان پیام- محمود رمضانی: سال گذشته 132 کیلومتر آتش بر در مناطق بحرانی آتش ایجاد شد که این آمار در سال جاری 150 کیلومتر آتش بر بوده است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان با بیان اینکه بارش ها 39 میلی متر در همدان افزایش داشته است افزود ...
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: همه امکانات برای مهار آتش سوزی کبیرکوه آبدانان به کار گرفته شده است.
اقتصاد آنلاین / کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۲۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
آتش سوزی در بخشی از عرصه های جنگلی کبیرکوه مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۲۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی ایلام گفت: حریق منطقه کبیر کوه آبدانان مهار شده است.