پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۴:۲۶Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اهل سنت»

ایرنا   ۴۲ دقیقه پیش    
کرمان - ایرنا - فعال فرهنگی و مذهبی اهل سنت در شهرستان قلعه گنج کرمان با اشاره به ویژگی های خوب یازدهمین نشست گفتمان برادری این استان گفت: فواید وحدت مذاهب اسلامی باید برای نسل جوان تشریح شود.
شفقنا   ۱ ساعت پیش    
شفقنا- معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ما همانگونه که در پی وحدت با اهل سنت هستیم، باید با فرقه هایی مانند زیدیه و اسماعیلیه نیز وحدت برقرار کنیم. ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
کرمان - ایرنا - امام جمعه اهل سنت شهر رَمِشک در شهرستان قلعه گنج کرمان تاکید کرد: مشکلات بین شیعه و سنی را باید خودمان حل کنیم و اجازه ندهیم شبکه های رسانه ای معاند ورود یا آنها را تجزیه و تحلیل کنند.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
حیدری رستمی گفت: به همت بسیج دانشجویی و با حضور ریاست و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر، گلزار شهدای اهل سنت بهشهر عطرافشانی و غبارروبی شد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: جمهوری اسلامی بیشترین هزینه مادی و معنوی را بین امت ها و سرزمین هایی داده است که بیشترین ساکنان آنها با افتخار، برادران و خواهران اهل سنت ما هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۴ ساعت پیش    
گروه استان ها – آیین اختتامیه یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری با حضور مسئولان و علمای اهل سنت و تشیع و سران طوایف استان کرمان در قلعه گنج برگزار شد.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
حجت الاسلام حکیمی فر گفت: ایستادگی در برابر دشمن مشترک تشیع و اهل سنت یکی از مبانی وحدت در جامعه اسلامی است، عوامل و بسترهای ایجاد تفرقه در مذاهب اسلامی باید شناسایی و در ادامه با آن ها مقابله شود تا وحدت به شکل مطلوب در جامعه شکل بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان گفت: در راستای توجه به مناطق محروم مرزی بسته های غذایی 72 ساعته و بسته های بهداشتی در مناطق مرزی اینچه برون توزیع شد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
کرمان - ایرنا - امام جمعه شهرستان کهنوج که برگزاری یازدهمین دوره گفتمان برادری شیعه و سنی در کرمان را موفقیت آمیز و خوب توصیف می کند از تبدیل آیین برادری به مراسم گفتمان برادری شیعه و اهل سنت طی 2 سال گذشته و فواید آن می گوید.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
کرمان - ایرنا - روحانی اهل سنت فعال در شهرستان ریگان گفت: در کارگاه های تخصصی که ذیل همایش گفتمان برادری در جریان است تفاهم خوبی بر سر مسائل با علمای شیعه داشتیم و مسائل مهمی مطرح شد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، نشست وحدت اسلامی با حضور دو کارشناس از دو مذهب مختلف اسلامی برگزار شد. عثمان سالاری، مدرس دانشگاه و کارشناس سیاسی اهل سنت و حامد رستمی، عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی، درباره موضوع وحدت و تقریب مذاهب و مشکلات و موانع این امر گفت وگو کردند؛ ...
امام جمعه اهل سنت آق قلا: وحدت و یکپارچگی گلستان الگویی موفق برای همه استان های کشور است آخوند میرزاعلی با بیان اینکه وحدت و یکپارچگی گلستان الگویی موفق برای همه استان های کشور است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: وحدت نقطه هراس دشمنان از جامعه اسلامی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استا ها- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: وجود دشمن مشترک یکی از محورهای وحدت بین مسلمانان است چرا که دشمنان اسلام، شیعه و اهل سنت را مورد هجمه قرار می دهند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: سالیانه میلیاردها دلار در بخش رسانه و فضای مجازی از سوی دشمن و ابرقدرتها برای ایجاد دودستگی در بین مسلمین هزینه می شود.
امام جمعه اهل سنت ارومیه شایسته سالاری در پست های مدیریتی به تقریب مذاهب کمک می کند ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: اگر به مسائلی مانند استفاده از ظرفیت ها، شایسته سالاری در پست های مدیریتی و در مجموع به تمامی مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پرداخته و آسیب شناسی شود ...
امام جمعه اهل سنت ارومیه وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده دین اسلام را منزوی می کند ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی دشمنان قسم خورده امت اسلام را منزوی کرده و عزت و اعتلای مسلمانان را رقم می زند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- جنایت تروریست های داعش در روستایی در استان دیالی عراق با 13 کشته و 25 زخمی واکنش گسترده ای را در داخل و خارج عراق به دنبال داشت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ائتلاف آمریکایی ضد داعش در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، اعلام کرد که آماده کمک به قربانیان و خانواده هایشان است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۲    
حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه امام (ره) برای انس و الفت میان اهل سنت و تشیع هفته وحدت را نامگذاری کردند گفت: نامگذاری هفته وحدت از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی نشانه دوراندیشی برای وحدت در جامعه بود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۲    
حجت الاسلام سبحانی نیا بیا بیان اینکه تمام ادیان الهی از منابع و امکانات کشور بدون هیچ امتیازی برخوردارند گفت: استفاده از حضور برادران اهل سنت و اقوام آنها در کرسی های مختلف موجب همدلی ها بیشتر و جلوگیری از نفوذ بیگانگان در جامعه است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه خواستار تشکیل اتحادیه کشورهای اسلامی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- امام جمعه اهل سنت شهرستان ریگان در شرق کرمان گفت: برگزاری همایش های وحدت شیعه و سنی از مظاهر انسجام آنان است و آثار بسیار مثبتی دارد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۱۶    
ماموستا مختار فرجی امام جمعه شهرک گریزه شهرستان سنندج شعری را به مناسب میلاد رسول اکرم و هفته وحدت سروده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه از اصحاب رسانه، دانشگاه ها، علما و بزرگان اهل فرهنگ خواست گفتمان وحدت را در جامعه رشد و توسعه دهند و آن را به یک مطالبه عمومی در جوامع اسلامی تبدیل کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- امام جمعه اهل سنت شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان گفت: خداوند را شاکریم که در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و ایرانِ ما الگویی برای همه کشورهای اسلامی و حتی غیرمسلمان دنیاست.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۲    
حجت الاسلام پارسا با بیان اینکه نیازمند حمایت سخت افزاری و نرم افزاری برای افزایش آگاهی و بصیرت در استان سیستان و بلوچستان هستیم گفت: افزایش بصیرت و آگاهی مردم از نفوذ دشمن در میان اهل سنت و تشیع جلوگیری می کند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمان-ایرنا- یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری با حضور علمای اهل سنت و تشیع و سران طوایف استان کرمان صبح روز چهارشنبه در شهرستان قلعه گنج واقع در جنوبی ترین نقطه این استان آغاز شد. عکاس: ادیب جرگه حیدری
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - امام جماعت اهل سنت در بخش چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج با اشاره به ضرورت تحکیم هرچه بیشتر وحدت مسلمانان در زمان کنونی گفت: رجوع به علمای معتدل اهل تسنن و تشیع وحدت بین مسلمانان را حاکم می کند.
موج   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
طی مراسمی در هفته وحدت با حضور رئیس کمیته امداد بندزرک و جمعی از علمای اهل سنت به 13 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد این نهاد جهیزیه اهدا شد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شماری از علمای شیعه افغانستان با ابراز نگرانی از امنیت جانی شیعیان در این کشور تاکید کردند هدف اصلی حملات تروریستی راه اندازی جنگ مذهبی بین اهل سنت و شیعیان است.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ماموستا عبدالکریم فتاحی سال ها در جبهه های دفاع مقدس حضور داشت و پس از پایان جنگ هم سال ها برای تفحص پیکر شهدا عازم مناطق عملیاتی شد و در همین مسیر بر اثر انفجار مین یکی از پاهای او قطع و جانباز شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جناسمی از تهیه و توزیع بسته های کمک معیشتی در مسجد اهل سنت قره تپه بهشهر خبر داد و گفت: 300 بسته معیشتی در بین اهالی اهل سنت روستای قره تپه توزیع شد.
دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می کند: فراخوان انتخاب پژوهش برتر در حوزه علوم اسلامی معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت فراخوان انتخاب پژوهش برتر در حوزه علوم اسلامی را منتشر کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
کتاب اصول بیمه اسلامی تألیف مجید رضایی دوانی و مرتضی رضایی علاوه بر بررسی بیمه از نظر فقهای شیعه، دیدگاه اهل سنت و تلاش های آنان را در تأسیس بیمه تکافل بررسی کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
کرمان-ایرنا- یازدهمین همایش گفتمان آیین برادری با حضور علمای اهل سنت و تشیع و سران طوایف استان کرمان صبح روز چهارشنبه در شهرستان قلعه گنج واقع در جنوبی ترین نقطه این استان آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱    
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: شیعه حقیقی محب اهل بیت (ع) است نه دشمن اهل سنت و سنی حقیقی هم پیرو قرآن و سنت رسول خدا (ص) بوده و با شیعه دشمنی ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - جانشین نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه گفت: یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، وحدت و برادری است که پیامبراکرم (ص) پرچمدار آن است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۱:۰۱    
امام جمعه اهل سنت شیراز با یادآوری احادیث و آیات قرآن درباره سلامت انسان گفت: طب جایگاه بسیار مهم و ارزشمندی دارد و یکی از وظایف مبلغان دینی آن است که سیره نبوی و اهل بیت(ع) را درباره طب بیان کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
قم-ایرنا-آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: لبنان به عنوان کشوری که پیروان ادیان مختلف در آن زندگی می کنند، از انسجام و وحدت خوبی برخوردار است بویژه وحدت میان پیروان دو مذهب بزرگ شیعه و اهل سنت به خوبی وجود دارد و این باید الگویی برای دیگر کشورها باشد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۳۴    
امروز سالگرد شهادت شهید مدافع حرم عمر ملازهی است. وی از شهدای مدافع حرم اهل سنت است که داوطلبانه به نبرد با تکفیری ها رفت.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، در نشست روند تقریب مذاهب اسلامی در ایران مصطفی ذوالفقار طلب استاد دانشگاه تهران، مولوی عبدالغنی موحد استاد حوزه علمیه سیستان و بلوچستان، ایوب شافعی پور نویسنده و استاد فقه شافعی در دانشگاه هرمزگان، دکتر ناصرقلی سارلی استاد دانشگاه و اهل سنت ترکمن صحرا ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
با حضور خادم یاران و پرچم متبرک رضوی، 4 آبان از خانواده اولین شهید مدافع حرم اهل سنت آذربایجان غربی در بوکان تجلیل شد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، اهل سنت نیز دوازدهم ربیع الاول را سالروز میلاد رسول خدا (ص) می دانند و امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام این روزها به عنوان هفته وحدت، فصل جدیدی برای برادری میان مسلمانان جهان گشودند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۳۲    
به مناسبت هفته وحدت جمعی از خادم یاران خدمت رضوی استان آذربایجان غربی به همراه مسئولین سپاه بوکان با خانواده شهید مدافع حرم اسماعیل شجاعی دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، به مناسبت هفته وحدت، نشست های بصیرتی “پیامبر اعظم (ص)، رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی” در مدارس علوم اهل سنت حنفی انبارالوم و اسلامیه میرزاعلی شهرستان آق قلا ...
همایش ویژه بانوان اهل سنت در مدرسه علوم دینی بانوان ام الابرار آق قلا برگزار شد به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت همایش ویژه بانوان با موضوع "پیامبر اعظم (ص)، زن و خانواده، مواسات و همدلی" با حضور طلاب، مدرسین و اقشار خواهر شهرستان آق قلا در مدرسه علوم دینی ام الابرار این شهرستان برگزار گردید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۸    
گرگان - ایرنا - امام جمعه اهل سنت آق قلا با تقدیر از خدمات جمهوری اسلامی برای اهل سنت گفت که این خدمات قابل شمارش نیست و علاوه بر آن، انتظار داریم که در همه زمینه ها از ظرفیت نخبگان و شایستگان اقوام مختلف استفاده شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نخستین مهرواره قرآنی طاها با شعار قرآن، کتاب زندگی ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت در البرز برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۵    
گروه استان ها- امام جمعه اهل سنت آق قلا خطاب به وزیر کشور و دولت گفت: انتظار داریم در همه زمینه ها از شایستگان و نخبگان اقوام استفاده شود. وحدت کلمه و اتحاد و انسجام در همه زمینه ها برای پیشرفت لازم است.