دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۰:۵۱Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اهل سنت»

دنیای اقتصاد   ۳۸ دقیقه پیش    
هشدار دفتر مولوی عبدالحمید به نفوذی ها دفتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان پیرامون برخی حواشی پیش آمده در روز جمعه بیانیه ای صادر کرد. دراین بیانیه با محکوم کردن اقدامات ساختارشکنانه افرادی که نفوذی خوانده شده تاکید شده که مردم استان سیستان وبلوچستان نسبت به تمامیت ارضی کشور حساس ...
جهت پرس   ۹ ساعت پیش    
گفتار و رفتار این روزهای مولوی عبدالحمید (از جمله تقاضای رفراندوم) که نوعی شورش علیه حکومت است، از نظر اهل سنت کفر محسوب می شود.
خبر فوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دفتر مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان پیرامون برخی حواشی پیش آمده در روز جمعه بیانیه ای صادر کرد.
تقریب   ۱۰ ساعت پیش    
خطیب جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی، بیان کرد: قطعا تمسک و پیروی از سیره رسول الله(ص) و تبعیت از قرآن کریم می تواند بسیاری از انحرافات را خنثی سازد؛ امت اسلامی باید با تکیه بر وحدت و همدلی در بهبود شرایط خود کوشا باشد و موانع پیش رو را از بین ببرد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۳    
یک کاربر توئیتری در این باره نوشت:" اواخر آبان یک نیروی اهل سنت فراجا با ضربات چاقو و قمه ی براندازان در سنندج شهید شد؛ سرهنگ حسن یوسفی. از عبدالحمید صدایی آمد؟ همین، دو دروغش را عیان می کند: اول مدعی بودنش برای حقوق اهل سنت؛ دوم عدم استخدام اهل سنت در فراجا ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- در اقدامی تعجب برانگیز و تفرقه افکنانه در بین خطبه های نماز جمعه هفته گذشته اهل سنت زاهدان، پرچم جعلی بلوچستان آزاد برافراشته شد!
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ساخت مسجد چهارده معصوم(ع) با کمک جهادی اصفهانی ها، ایجاد 400 فرصت شغلی با کشت زعفران، حمایت معیشتی از محرومان، ایجاد فصل وحدت و همدلی میان شیعه و اهل سنت از اقداماتی است که حجت الاسلام رحمتی، امام محله بخش مشهدریزه موفق به انجام آنها شده است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۴    
امام جمعه اهل سنت سیریک هرمزگان، بیان کرد: مشکلاتی که جوامع اسلامی را درگیر کرده است می تواند با چنگ زدن به ریسمان نبی مکرم اسلام(ص) فرصتی برای تقویت وحدت و اخوت فی مابین برادران اهل سنت و تشیع باشد.
برترین ها / نواندیش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۴۸ سایت دیگر  
دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان اعلام کرد: ضمن تأکید بر اینکه مردم استان سیستان وبلوچستان نسبت به تمامیت ارضی کشور حساس هستند، به عوامل نفوذی هشدار داده می شود اگر در آینده بخواهند از این محیط سوء استفاده کنند، با آنها برخورد خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
اگر بخواهیم مدل هایی را به کشورهای دیگر بدهیم نیازمند طراحی خاص هستیم و باید به گونه ای از فقه استفاده کنیم برای یک مدل هایی که نه تنها شیعه بلکه اهل سنت و مسیحیان هم بتواند استفاده کند.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
اعتراضات در دو منطقه کردستان و سیستان و بلوچستان بیش از سایر استان های کشور است. در زاهدان هر هفته پس از نماز جمعه مولوی عبدالحمید، تجمعاتی برگزار می شود و این هفته که نام مولوی عبالحمید در یک بولتن آمده بود، زنان هم به خیابان آمدند و شعار دادند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۵    
در حاشیه دیدار رئیس جمهور با علما اهل سنت کردستان
وارش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۸    
وارش نیوز - انتقال لایروب از رود ولگای روسیه برای لایروبی گرگانرود، توسعه 6 هزار هکتاری سایت میگو، اجرای طرح پرورش ماهی در قفس و راه اندازی مراکز پرورش ماهیان خاویاری، بخشی از تلاش مستمر دولت سیزدهم برای محرومیت زدایی از شهرستان مرزی و اهل سنت نشین گمیشان است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۱    
رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: نیازمند عمل نمودن به وظایف شرعی و قانونی در برابر امت اسلامی هستیم، به معنای آنکه هر نوع برنامه ریزی و الگوسازی باید در مسیر رشد وبالندگی تفکرات و عقاید دینی ملت های مسلمان باشد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۱    
مهم ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته ای که گذشت با محوریت سخنرانی دبیرکل مجمع جهانی تقریب در وبینار "مع فلسطین"، مصاحبه و گفت و گو با علمای شیعه و اهل سنت و... منتشر شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
فیلمی از ورود مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به مسجد مکی منتشر شده که حضور اسکورت و محافظان مسلح وی بسیار بازتاب داشته است. فیلم ورود مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به مسجد مکی را ببینید ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیسی در نماز جماعت علمای اهل سنت و شیعه استان کردستان حضور یافت.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: کسی که با جرئت حکم اعدام صادر می کند، به آتش جهنم جرئت پیدا کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان پدر شهید آرمان علی وردی خاطره ای از دفاع پسرش از مقدسات اهل سنت روایت کرد و گفت: خصلت ها و اقدامات آرمان فراتر از سن او بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۱    
جمعی از مدیران مؤسسات قرآنی و چهره های فعال عرصه فرهنگ و رسانه استان بوشهر از کلاس های آموزشی حافظان قرآن مکتب خانه ذوالنورین اهل سنت روستای قرآنی پَرَک در بندر سیراف بازدید کردند.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: از عالی ترین برنامه های اسلام، از بین بردن بی عدالتی ها نسبت به دختران بوده و اسلام زشت و زیبا و سیاه و سفید را در یک صف قرار داد.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
فیلمی از ورود مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان به مسجد مکی منتشر شده که حضور اسکورت و محافظان مسلح وی بسیار بازتاب داشته است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر مدرسه علوم دینی امام شافعی شهر اوز در دیدار آیت الله اعرافی، گفت: بزرگترین مشکلی که همیشه وجود داشته اختلاف درونی شیعه و سنی است که باید در مسیر بیان مشترکات و کاهش این اختلافات قدم برداریم.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با تاکید بر اینکه جامعه اهل سنت در ایران عزیز و بزرگوار است، تصریح کرد: برای مسائل امت اسلام و ایران باید هم افزایی و همدلی داشته باشیم.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۹    
رئیس جمهوری امروز در جریان سفرش به کردستان به دیدار علمای شیعه و سنی این استان رفت،با آنها نماز خواند و پای صحبت هایشان نشست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۲۰:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
سنندج- رئیس جمهور در جریان سفر به سنندج با علمای شیعه و اهل سنت استان کردستان دیدار کرد و گفت: دولت همه تمرکز خود را بر حل مشکلات قرار داده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور اسلامی ایران با جمعی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت استان کردستان دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در این فیلم اقامه نماز جماعت رئیس جمهور، با جمعی از علمای اهل سنت و شیعه کردستان را مشاهده می کنید.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۳    
امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن، گفت: حضرت زینب سلام الله علیها الگوی بی نظیری برای جامعه پرستاری است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۳۱    
رئیس جمهور در جریان سفر به سنندج با علمای شیعه و اهل سنت استان کردستان دیدار کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور اسلامی ایران روز پنجشنبه در جریان سفر به سنندج با جمعی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت استان کردستان دیدار و گفتگو کرد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۳۵    
رئیس جمهور در جریان سفر به سنندج با علمای اهل سنت و شیعه در کردستان دیدار و گفتگو کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس جمهور در نماز جماعت اهل سنت کردستان شرکت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۵:۳۱    
ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس جمهور در نماز جماعت اهل سنت کردستان شرکت کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
در برخی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان پس از نماز جمعه، تجمعاتی شکل گرفت و با تنش هایی همراه بود. ناآرامی در زاهدان امروز بعد از نماز جمعه اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان، در برخی شهرهای این استان جمعی از مردم به خیابان آمده و شعارهایی سر داده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند از علما میثاق گرفته است که با جهل و ظلم مبارزه کنند، اظهار کرد: دولت همه تلاش خود را برای حل مشکلات به کار گرفته تا زمینه های سواستفاده دشمن هر چه بیشتر برطرف شوند و علما نیز وظیفه دارند با روشنگری در برابر ظلم و جهل بزرگترین مصداق و منشا اعمال ظلم و اشاعه جهل را که ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۱    
اندیشمندان اهل سنت و اندیشمندان غیر مسلمان دارای کتاب عموما در برابر عظمت و عمق شخصیت حضرت زینب(س) با خضوع برخورد کرده اند و ایشان را ستوده اند.
آنا / رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۰:۲۵   + ۱۲۵ سایت دیگر  
هیأت اعزامی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای بررسی وقایع اخیر به استان سیستان و بلوچستان بیانیه ای خطاب به مردم شریف این استان منتشر و نتایج بررسی های خود را اعلام کرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۵    
به گزارش خبرنگار ردنا ( ادیان نیوز )، نشست علمی انقلاب اسلامی، مدیران و اهل سنت جنوب شرق ایران امروز نهم آذرماه 1401 با سخنرانی دکتر حسین جهان تیغ در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد. ...
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت گفت: بهترین راه برای مقابله با دشمن تبیین سخنان رهبر انقلاب است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدرس حوزه و دانشگاه قم با بیان احادیثی از امام سجاد(ع) به برخی از ویژگی های منحصر به فرد حضرت زینب(س) که اهل تشیع و سنت نسبت به آن اذعان دارند اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حاجی اسماعیلی گفت: از رویکردهای مهم اداره کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی، تربیت نیرویی برای محقق سازی تمدن اسلامی است که با مشارکت مؤسسه ملت ابراهیم تاکنون 100 جوان و نوجوان اهل تسنن منطقه سیستان و بلوچستان را آموزش داده و به میدان آورده تا با تشکیل گروه هایی در حوزه های رفع ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، یک مبلغ مسلمان هندی به نام ذاکر نائیک که شخصیتی برجسته در کشور هند محسوب می شود از مسلمان شدن حدود 900 نفر در حاشیه رقابت های جام جهانی فوتبال 2022 در قطر خبر داد. مطالب مرتبط آمار ملی انگلیس: جمعیت مسیحیان در انگلستان و ولز برای... ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی با نمایش تصاویری از حمله شیمیایی به سردشت گفت: با نمایش این تصویر یادآوری می کنم زنان و کودکان شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت و سایر شهرهای کشور ما یک گواه زنده ای بر وضعیت ضدبشری و اقدامات ضد کودکان و زنان رژیم نژاد پرست آلمان علیه ایران است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: با نمایش این تصویر یادآوری می کنم زنان و کودکان شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت و سایر شهرهای کشور ما یک گواه زنده ای بر وضعیت ضدبشری و اقدامات ضد کودکان و زنان رژیم نژاد پرست آلمان علیه ایران است.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت عسلویه، بیان کرد: در شرایطی قرار داریم که استکبار جهانی با تمام قوا وارد میدان شده است؛ امیداوریم با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حرکت در این مسیر با صبر و شکیبایی و تمسک به قرآن وسنت پیامبراکرم (ص)سربلند خارج شویم.