دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۰۵:۲۸Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وحدت مسلمانان»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: پس از شکست داعش زمان ورود نیروهای فرهنگی است که با کار فکری با افراط گرایی و تکفیر برای تحقق وحدت در میان مسلمانان مقابله کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در سفر به عراق با رئیس دیوان وقف سنی عراق و رئیس مجلس اعلای این کشور دیدار و به لزوم وحدت مسلمانان برای نابودی تروریسم در منطقه تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
10 فروردین برابر است با شصتمین سالگرد رحلت آیت الله العظمی سیدحسین طباطبایی بروجردی؛ عالمی که در اعتلای اسلام و تشیع گام های بلندی برداشت و هنوز آثار و برکات اقداماتش در جامعه جاری است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: مرحوم خسروشاهی به تبعیت از سیدجمال الدین اسدآبادی، زندگی خود را در همان مسیر یعنی مبارزه با تفکرات منحرف، خرافات، دعوت به نهضت و بیداری و دعوت به وحدت مسلمانان قرار داده بود و در همان مسیر نیز حرکت کرد.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۱:۴۸    
امام جمعه بیجار گفت: امروز وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در کنار سایر معروفات متجلّی تر است و هرکس که بخواهد با سوء استفاده از اقوام، گویش و یا مذاهب اسلامی، وحدت مسلمانان را بر هم بزند عملش بزرگترین منکر و ضد اسلام است و نمی تواند ادعای پیروری از نبی مکرم اسلام را داشته باشد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام یعقوب یحیایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در تیپ عملیاتی 39 امام صادق(ع) استان بوشهر در مراسم عید مبعث گفت: عید مبعث، عید عزت و وحدت مسلمانان است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خطر وهابیون نسبت به تحریف واقعیت های تاریخ اسلام و توهین و خدشه دار کردن شخصیت های بزرگان اسلام بسیار جدی است، چرا که اینها در همان خطی در حال حرکت اند که امویان در گذشته حرکت کرده بودند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۶:۳۳    
سید جمال الدین اسدآبادی، عالمی نواندیش که به وحدت مسلمانان اعتقاد داشت و تا پایان عمر به مبارزه با استعمار پرداخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حج را عامل وحدت مسلمانان وآینه معرفی اسلام عنوان کرد و گفت: همایش بین المللی مغرب اسلامی، حج و حرمین شریفین، ظرفیتی برای معرفی علمی حج به جهان بین الملل است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول شعبه قم مجلس علمای هند، مولانا سیدکلب صادق نقوی را از رهبران برجسته مسلمانان توصیف کرد که دغدغه اصلی او ارتقای جامعه شیعیان، تقویت وحدت مسلمانان و تلاش برای ترویج هم زیستی پیروان ادیان در این کشور بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۳    
ایسنا/کرمانشاه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروزه دشمنان یک جنگ نرم سنگین علیه وحدت مسلمانان به راه انداخته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی لازمه پیروزی بر دشمنان را داشتن وحدت و ایجاد همدلی بین مسلمانان عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان باتاکیدبر جایگاه قوی دوکشور در جهان اسلام برای تحکیم وحدت مسلمانان و مقابله با تهدیدهای مشترک از جمله اسلام هراسی،گفت:با وجودی که رژیم صهیونیستی مهم ترین عامل ناامنی منطقه است، برخی کشورها مسیر توسعه طلبی این رژیم اشغالگر را هموار کرده اند.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۲۷    
امام جمعه شهرستان دیواندره، با بیان اینکه سلمان رشدی در کتاب آیات شیطانی به مقدسات اسلامی اهانت کرده بود، گفت: مهمترین دلیل نوشتن کتاب آیات شیطانی توسط سلمان رشدی با حمایت اسلام ستیزان، ترس از وحدت مسلمین و اجرای سیاست غلط تفرقه بینداز و حکومت کن بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین امام جمعه قزوین گفت: همه ما بارها از روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب تا به امروز شنیده ایم که انقلاب ما در کنار امدادهای غیبی خداوند با سه عامل ایمان مردم اهل استقامت، رهبری امام راحل و با وحدت و یکپارچگی و همدلی به پیروزی رسید، ما امروز نیز به شدت باید براساس ایمان و با محوریت رهبری ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۹    
به رغم تلاش ها و اقدامات فراوانی که انقلاب اسلامی برای تقویت وحدت مسلمانان داشته شاهد برخی اقدامات نسنجیده و تحرکات جاهلانه هستیم که صرف نظر از انگیزه های آن نتیجه ای جز افزایش اختلاف و تحریک عواطف و رو در رو قرار دادن مسلمانان نخواهد داشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی امام جمعه شاهین دژ گفت: حضرت فاطمه(س) محور وحدت مسلمانان است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: عالمان و صاحب نظران عرصه وحدت و تقریب نقشه راهی نوین و متناسب با جهان کنونی در راستای وحدت و تقویت روحیه مقاومت مسلمانان تدوین کنند تا امت اسلامی به فضل الهی از مسیر خود گمراه نشود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- امام جمعه رویان با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست و این ارتباطی به ریاست جمهوری های آن ندارد، گفت: بایدن رئیس جمهور جدید امریکا نظریه پرداز تجزیه عراق محسوب می شود.
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام خان بابایی گفت: فیلم تفرقه افکن و با عنوان جذاب و زیبای بانوی بهشت با دست های پلید یاسر الحبیب و دسیسه استعمار در ایام فاطمیه به معرض نمایش درآمد که وحدت امت اسلامی را نشانه رفته است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۸:۰۵    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سید ساجد علی نقوی گفت: شهید ضیا ءالدین رضوی برای حقوق سیاسی، اجتماعی و آموزشی گیلگیت-بلتستان، سخت جنگید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۲    
همان گونه که شخصیت پیامبر اکرم(ص) محور وحدت تمامی مسلمانان جهان هستند، شخصیت حضرت زهرای مرضیه(س) هم می تواند موجب وحدت مسلمانان شود اما متأسفانه به خاطر عملکرد بد برخی افراد، این محوریت از بین رفته است ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۵    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین قریشی با اشاره ساخت فیلم بانوی بهشت توسط عوامل انگلیس، گفت: دشمنان اسلام، وحدت مسلمانان را هدف قرار داده اند و می خواهند با این روش ها بین مسلمانان اختلاف و تفرقه بیاندازند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رهبر نهضت اسلامی بحرین کشته شدن 11 معدنچی شیعه پاکستان به دست گروه تروریستی تکفیری داعش را محکوم کرد و گفت: این گروه تروریستی همچنان عاشق خون ریزی و ویرانگری صفوف وحدت مسلمانان مانده و خواهد ماند.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۲۴    
کشورهای بزرگ جهان از راه استفاده از شبکه های ارتباطی و رسانه های بزرگ، تلاش می کنند که اعتقادات و اصول خود را در دیگر کشورها منعکس کنند و با نشان دادن رنگ و لعاب اعتقادات خود، زمینه را برای تضعیف و کم رنگ کردن اعتقادات مسلمانان فراهم کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شهید حاج قاسم سلیمانی طرح تقریب بین مذاهب اسلامی و وحدت مسلمانان را پیگیری می کرد؛ طرحی که بنیان آن را امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی پایه گذاری کرد و آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از این طرح حمایت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایرانشهر - علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان معتقدند شهادت حاج قاسم سلیمانی نه تنها وحدت و همدلی مسلمانان را کم رنگ نکرده بلکه با تقویت و گسترش آن باعث ضعیف تر شدن دشمنان دنیای اسلام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۲۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان گفت: سردار قاسم سلیمانی با شهادتش موجب اتحاد و وحدت جامعه مسلمانان شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۲۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام متین گفت: وحدت و انسجام مسلمانان باعث مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان شده و این وحدت که بر پایه رهنمودهای بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب شکل گرفته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۲۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین نگارش با ارائه آماری از مقالات برتر همایش کنگره سرداران شهید مقاومت و اربعین، گفت: در مکتب سلیمانی وحدت مسلمانان مساوی با فروپاشی نظام سلطه است.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد: محبت حضرت زهرا(س) محور مشترک بین مسلمانان است و همه فرق اسلامی به حب حضرت فاطمه(س) معتقد هستند. حضرت زهرا(س) باید محور وحدت مسلمانان در جامعه کنونی باشد و نباید امروز به دنبال تفرقه رفت ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: دی ماه سال گذشته بود که خبری شوکه کننده ایران را تکان داد، ترور سردار اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی ایران را غمزده کرد و ماهیت تروریستی آمریکایی ها را بار دیگر نشان داد و جبهه جدیدی برای مبارزه با تروریسم واقعی و وحدت مسلمانان در مقابل آمریکا گشود اما شهادت حاج قاسم ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۱:۲۳    
در این نوشتار ضمن بررسی زندگانی و تفکرات شهید فتحی شقاقی، به بررسی دیدگاه های وی در زمینه وحدت مسلمانان و تقریب بین مذاهب اسلامی پرداخته شده است.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با برشمردن شاخص های هم گرایی و وحدت مسلمانان، بر اهمیت وحدت جهان اسلام در مواجهه با استکبار جهانی و ایجاد صنایع دفاعی مشترک میان کشورهای اسلامی تأکید کرد. ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۲۳:۰۰    
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شاخص های همگرایی و وحدت مسلمانان را برشمرد و اظهار داشت: در میان شاخص ها مواردی مانند کم اثر کردن اختلافات جزیی و حرکت به سمت اتحادها و ائتلاف های سیاسی و مطالبه جایگاه دایمی برای جهان اسلام در شورای امنیت سازمان ملل متحد ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۴:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس ، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ششمین کنگره جغرافیدانان جهان اسلام که در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه وَاعتَصِموُا بِحَبلِ الله جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقوُا و درود بر پیامبر وحدت و مودت حضرت محمد (ص) اظهار داشت ...
سرلشکر باقری: رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با برشمردن شاخص های هم گرایی و وحدت مسلمانان، بر اهمیت وحدت جهان اسلام در مواجهه با استکبار جهانی و ایجاد صنایع دفاعی مشترک میان کشور های اسلامی تأکید کرد . ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با برشمردن شاخص های هم گرایی و وحدت مسلمانان، بر اهمیت وحدت جهان اسلام در مواجهه با استکبار جهانی و ایجاد صنایع دفاعی مشترک میان کشور های اسلامی تأکید کرد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۱:۰۰    
شیخ محمود شلتوت عالم، فقیه، مفسر، مفتی الازهر و از داعیان بزرگ وحدت مسلمانان به شمار می رود، شلتوت بیش از آن که به عنوان یک متفکر و متکلم برجسته شناخته شود، به عنوان یک فقیه و مصلح در راستای تقریب بین مذاهب اسلامی شناخته می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۵:۱۶    
حوزه/ علامه کلب صادق که از خانواده علم و اجتهاد بوده، خود عالمی وارسته و خدوم بود و در جهت وحدت و یکپارچگی مسلمانان عزیز و مردم شریف هند زحمت زیادی متحمل شد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۵۹    
خانم عطااللهی استاد حوزه گفت: وجود پربرکت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) محور روشن و جامع برای وحدت مسلمانان است و علت اهانت ها به ایشان ایجاد تفرقه می باشد.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه(سلام الله علیها) جم، وحدت مسلمانان برای مقابله با زورگویی نظام سلطه را ضروری عنوان کرد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
نشست گفتگوی ادیان و مذاهب در شهر پاتالونگ تایلند برگزار و توهین نشریه فرانسوی به والاترین مقدسات مسلمانان و ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص) محکوم شد.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۸:۴۱    
شرکت کنندگان در سی وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا در منطقه جنوب آفریقا، بر لزوم وحدت مسلمانان جهان برای مقابله با استکبار جهانی تأکید کردند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدجواد ظریف در روز اقبال لاهوری و در آستانه سفر به پاکستان در توییتی نوشت: علامه اقبال افتخار جهان اسلام و شاعر و اندیشمندی بین المللی است. دغدغه ای که او در خصوص اتحاد بین المسلمین داشت در حاضر یکی از معضلاتی است که جهان اسلام با آن روبروست. دل به محبوب حجازی بسته ایم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان گفت: دغدغه ای که علامه اقبال برای وحدت مسلمانان داشت، نگرانی و یکی از معضلات امروز جهان اسلام است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: ایام ولادت پیامبر اعظم (ص) به نیکویی و از سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان هفته وحدت نامیده شد؛ چنانکه همگرایی شیعیان و اهل سنت از ابتدا راهبرد بنیادین معمار فقید نظام اسلامی بود و آثار و برکات بی انتهای آن را نیز همگان شاهد بوده ایم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۷:۴۱    
رمز پیروزی در مقابل مستکبران و ابرقدرتها، وحدت مسلمانان جهان است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
در این پیام که روز پنجشنبه از سوی محمدمهدی شهریاری صادر شده، آمده است: درگذشت عالم وارسته و پرهیزگار، ماموستا ملاعبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه موجب تأسف شد؛ ایشان در طول عمر خود برای ترویج دین و وحدت مسلمانان و مؤمنان تلاش فراوان داشت و در خدمت به مردم عزیز ارومیه از هیچ [...]