دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۲۳:۴۴Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پیاده روی اربعین»

ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد مرکزی اربعین از تکمیل زیرساخت های مورد نیاز پیاده روی اربعین در ایران خبر داد و گفت: نگاه دو کشور مثبت است اما تصمیم نهایی بستگی به نظر ستاد ملی کرونا و دولت عراق دارد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۱:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران- رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سناریوهای مختلف برای برپایی راهپیمایی ارب.عین در حال بررسی است گفت: از الان نمیتوان درباره حضور زائران ایرانی در اربعین پیش بینی کرد و قول داد.
عقیق   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۱۵    
رویس سازمان حج و زیارت با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه اول سیما درباره پیاده روی اربعین گفت: سناریوهای مختلف برای برپایی راهپیمایی اربعین در حال بررسی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۵۰    
برنامه های فرهنگی و آموزشی اربعین 1400 امروز دوشنبه 28 تیر طی مراسمی به صورت رسمی آغاز و از تمبر پیاده روی اربعین رونمایی شد.
تبریز بیدار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۱:۳۶    
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی اظهار داشت: سازمان حج درصورت مهیا بودن شرایط سفر، در اولین فرصت ممکن نسبت به اعزام زائران عتبات عالیات با در نظر گرفتن دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا اقدام می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد اربعین استان یزد گفت: در سطح استان یزد تمام آمادگی های لازم برای برگزاری مراسم بزرگ پیاده روی اربعین انجام شده اما برگزاری یا عدم برگزاری این مراسم به هیچ عنوان مشخص نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: ساخت و ساز مواکب اربعین در مرز چذابه با وجود قطعی نشدن برگزاری کنگره اربعین شتاب گرفته است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
صدیقی با با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت برگزاری راهپیمایی اربعین امسال با کمترین مشکل گفت: با توجه به همزمانی مراسم پیاده روی اربعین حسینی و پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان باید از جمعیت اربعین در راستای انتقال فرهنگ دفاع مقدس بهره برداری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
همایش ملی نکوداشت آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی در حالی برگزار شد که گفته می شود 55 جلد کتاب ویژه احیاگر پیاده روی اربعین حسینی به زودی منتشر می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: هنوز تصمیم نهایی درخصوص مراسم پیاده روی اربعین حسینی اتخاذ نشده و کمیته های ستاد اربعین باید آمادگی لازم برای هرگونه تصمیمی را داشته باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان کرمانشاه گفت: برگزاری یا عدم برگزاری پیاده روی اربعین در سال جاری با وجود ویروس کرونا در هاله ای از ابهام است و هنوزهیچ برنامه مشخصی جهت برگزاری آن اعلام نشده است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نامجو با بیان اینکه هنوز تکلیف سفر اربعین مشخص نشده، گفت: باید هماهنگی های میان دو کشور صورت بگیرد تا تکلیف این سفر زیارتی مشخص شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
نخستین نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی و رسانه ای ای مراسم پیاده روی اربعین حسینی با عنوان "به وقت اربعین" با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و جمعی از فعالان رسانه ای و فرهنگی کشور در قم برگزار شد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۰    
پناهیان با انتشار فیلمی از حضور سیدابراهیم رئیسی در پیاده روی اربعین در این توئیت نوشت:
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۰:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: علیرضا پناهیان سخنران مذهبی با انتشار توئیتی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت. او با انتشار فیلمی از حضور سیدابراهیم رئیسی در پیاده روی اربعین در این توئیت نوشت: ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری فرزندان شهدا در قالب طرح نائب الشهید در راستای دعوت همگانی مردم برای شرکت در حماسه انتخابات فعالیت های مختلفی دارند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رمان بی بهانه دوستت دارم نوشتۀ زینب بخشایش، که عاشقانه های زیبای لذت های پنهان پیاده روی اربعین است در انتشارات سروش منتشر شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رمان بی بهانه دوستت دارم مجموعه قصه ای از عاشقانه های زیبای لذت های پنهان پیاده روی های اربعین است ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۲۰:۲۰    
رئیس سازمان عتبات عالیات خوزستان گفت: اگر تزریق واکسن در کشور ما و عراق به حد قابل قبولی برسد با مجوز وزارت بهداشت احتمال برگزاری پیاده روی اربعین وجود دارد در غیر این صورت احتمالش ضعیف است.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان عتبات عالیات خوزستان گفت: برگزاری اجتماع اربعین در سال 1400 بستگی به کرونا دارد، اگر تزریق واکسن در کشور ما و عراق به حد قابل قبولی برسد با مجوز وزارت بهداشت احتمال برگزاری پیاده روی اربعین وجود دارد در غیر این صورت احتمالش ضعیف است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۶    
برای اربعین امسال آمادگی بیش تری برای پذیرش زائران خارجی خواهند داشت. بر همین اساس، به نظر می رسد که امسال طرف عراقی، اربعین را با حضور زائران خارجی برگزار می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۳    
فدایی با بیان اینکه سال گذشته به جهت شیوع کرونا و عدم برگزاری پیاده روی اربعین یک میلیارد تومان در قالب رزمایش مومنانه به نیازمندان کمک شد، گفت: به لطف خدا اکنون در حال پیگیری و برنامه ریزی برای برپایی موکب اربعین حسینی در عراق هستیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۴:۳۸    
کمیلی با تاکید بر اینکه کرمان دیگر مثل سابق نیست و باید تولیدکننده فکر مقاومت باشد؛ بر لزوم اهتمام کرمانی ها به یادگیری زبان عربی برای انتقال فکر مقاومت در جریان پیاده روی اربعین تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
امسال با توجه به آغاز واکسیناسیون کرونا در کشورهای مختلف، به نظر می رسد وضعیت پیاده روی اربعین نیز نسبت به سال گذشته تغییر کند. البته هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده و عاشقان حسینی نگران دو ساله شدن حسرت زیارت اربعین هستند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
گفت تصمیم نداری به پیاده روی اربعین بروی؟ گفتم: قرار بود با هم برویم اما حالا که نیامده ای من هم تصمیمی ندارم برای رفتن. من اگر بخواهم تنهایی بروم، برایم سخت است ضمن این که مرخصی و ویزا هم نگرفته ام.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ تسنیم نوشت: محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام خبر آغاز ثبت نام از متقاضیان پروانه موکب داری برای اربعین 1400 اظهار کرد: تدابیر لازم در خصوص دو احتمال برگزاری عمومی (بدون محدودیت) یا محدود شده و با تعداد کمتر زائران در اربعین اندیشیده شده است. ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ قاسم سلیمانی دشتکی سه شنبه در نشست بررسی مشکلات شهرستان آبادان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: باید آمادگی کامل برای برگزاری این مراسم در استان فراهم باشد چرا که امسال این مراسم با شکوه در اوج گرما و تنش آبی برگزار می شود و احتمال تردد جمعیت بالایی در این مراسم وجود دارد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، محمد جلال مآب با بیان اینکه هنوز مسئولان دو کشور ایران و عراق در خصوص چگونگی برگزاری کنگره عظیم اربعین امسال، تصمیم نهایی را نگرفته اند افزود: برپایی پیاده روی اربعین به شکل سال های قبل از پاندمی کرونا (بدون محدودیت) و برگزاری محدود و بر اساس سهمیه اعلامی از سوی مسئولان عراقی ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ایلنا نوشت: طاهر درودی درباره برگزاری اربعین گفت: ما چند سناریو برای برگزاری پیاده روی اربعین در نظر گرفته ایم. اولین سناریو این است که اصلا مراسم اربعین از سوی ایران مانند سال گذشته برگزار نشود ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به تامین واکسن برای حجاج در صورت برگزاری مراسم حج گفت: تاکنون وزارت صحه عربستان هیچ دستورالعمل یا پروتکلی را در خصوص برگزاری حج اعلام نکرده است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو: این نوید را به مردم می دهیم که انشالله با واکسیناسیون جمعی، امسال مردم ایران را در پیاده روی اربعین پر شور تر از سال های گذشته خواهیم دید.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت نسبت به واکسیناسیون عمومی و حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی ابراز امیدواری کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: در ایام اربعین و تردد میلیونی زوار در مرز مهران بخش عظیمی از کار در اختیار هلال احمر بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کانون بسیج رسانه شهرستان بابل و ستاد پیاده روی اربعین حسینی راهیان کربلا از برگزاری مسابقه راهپیمایی مجازی روز قدس در فضای مجازی خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: بسیاری از تحولات بین المللی برگرفته از پیاده روی اربعین حسینی است و اربعین صرفا یک نمایش مذهبی نیست، بلکه باعث تولید قدرت جبهه اسلام در دنیا شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۰:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: برای برگزاری همایش پیاده روی اربعین تصمیم گیری نشده ولی ⁦ظرفیت حمل و نقل ریلی، دریایی و هوایی در خرمشهر و شلمچه برای زایران فراهم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سال گذشته به دلیل شیوع کرونا سفر به عتبات متوقف شد و حتی مشتاقان زیارت اربعین هم نتوانستند به کربلا مشرف شوند و با این روند، یک سال بدون زیارت سیدالشهدا (ع) و حضور در حماسه اربعین گذشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۰۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق مجلس پیگیر صدور مجوز برای پیاده روی اربعین در سال جاری و همچنین شناسنامه دار کردن گروه های جهادی خواهم شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۱    
استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم، بیان کرد: مکتب نورانی بخش سیدالشهدا توسط مذاهب اسلامی و ادیان مختلف مورد تجلیل و تمجید قرار می گیرد؛ در پیاده روی اربعین مشاهده می کنیم از بسیاری از کشورهای مختلف دراین مسیر به عشق سیدالشهدا حضور بهم می رسانند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مرحوم مهدی بصیر جزو نخستین افراد و گروه های منطقه بود که در پیاده روی اربعین حضور یافت و تلاش بسیاری هم برای گسترده شدن حضور مردم منطقه در این راهپیمایی عظیم جهانی داشت.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
اگرچه تا آخرین روزهای منتهی به اربعین 99 هنوز اندک امیدی به حضور در این مراسم در کورسوی نگاه مشتاقان پیاده روی اربعین وجود داشت؛ اما با بسته شدن مرزهای چهارگانه ایران و عراق، عملاً برگزاری این مراسم با حضور زائران ایرانی منتفی شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: ساخت سازه اسکانی آن هم صرفاً برای پیاده روی اربعین پسندیده نیست و باید بیشتر به برپایی موکب ها توجه کرد، اما ساخت سازه های زیربنایی و خدماتی چون سرویس بهداشتی و حمام در مسیر پیاده روی پسندیده و ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
روایت مردی که پیاده روی اربعین را احیا کرد، آیت الله سیستانی سال ها شاگرد او بود و پذیرایی گرمش از امام راحل زبانزد شده، خواندنی و البته قابل تأمل است؛ مرجع تقلیدی که کمتر شناخته شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۲    
شفقنا- وزیر امور مذهبی پاکستان نخستین وظیفه علمای امت اسلام را ایجاد وحدت دانست و مجمع جهانی حج را که هر ساله در شهر مکه برگزار می شود و پیاده روی اربعین را دو سمبل اتحاد امت اسلامی عنوان کرد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۲۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ پیمان کولیوند نخبه بسیجی ایلامی است که کوله پشتی را اختراع کرده که جنس بدنه آن از برزنت می باشد و نانو مواد دیوکسید تیتانیوم که روی آن پاشیده شده است دارای خاصیت ضد بو ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام رسانه ملی گفت: هنر اگر در خدمت پدیده های بزرگ تاریخی مانند حماسه بزرگ پیاده روی اربعین قرار نگیرد، به وظایف خود عمل نکرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: سردار سلیمانی در حالی بنیانگذار پیاده روی اربعین بود که کمتر کسی از این موضوع اطلاع داشت و این همه برکتی که از جریان پیاده روی اربعین برخاسته است به برکت همین اخلاص، ایمان و دوری از ریای سردار بود و نشان داد هر کجا با اخلاص پای کار باشیم معجزه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
سردار شرفی گفت: موضوع پیاده روی اربعین حسینی با تفکر ناب مراجع تقلید و تلاش های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف وحدت اسلامی در سرتاسر جهان اتفاق افتاد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: یکی از چالش های بزرگ پیش روی پیاده روی اربعین حسینی(ع) در استان تامین آب پایدار پایانه است که با ساخت مخزن 2هزار متر مکعبی و احداث 11کیلومتر خط انتقال آب تا پایانه برکت ، این مشکل در حال رفع شدن است.