سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۰:۱۷Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوخت مایع»

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی موجودی سوخت مایع در نیروگاه ها و ذخیره سازی در این منطقه را مطلوب دانست و از آمادگی کامل و سوخت رسانی مستمر و بی وقفه به نیروگاه های منطقه خراسان رضوی خبر داد.
با راه اندازی جایگاه عرضه بنزین و نفتگاز علیرضا اشرفی در جاده اصفهان به اردستان، شمار جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی در استان اصفهان به 305 باب رسید.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر منطقه خراسان رضوی موجودی سوخت مایع در نیروگاه ها و ذخیره سازی در این منطقه را مطلوب دانست و از آمادگی کامل و سوخت رسانی مستمر و بی وقفه به نیروگاه های منطقه خراسان رضوی خبر داد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان در دیدار با استاندار کرمان گفت: با اتصال انبار نفت شهید احمدی روشن کرمان به شبکه ریلی کشور، ضریب انتقال سوخت مایع افزایش می یابد.
با راه اندازی جایگاه عرضه بنزین و نفتگاز علیرضا اشرفی در جاده اصفهان به اردستان، شمار جایگاههای عرضه فرآورده های نفتی در استان اصفهان به 305 باب رسید.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان در دیدار با استاندار کرمان گفت: با اتصال این انبار به شبکه ریلی، ضریب انتقال سوخت مایع افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و 393 نازل عرضه سوخت مایع در سطح استان مورد بررسی و آزمون قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اجرای طرح راستی آزمایی خانوارهای نفت سفید سوز توسط کارشناسان این منطقه در سطح استان گفت: بیش از 12 هز ار خانوار از چرخه دریافت نفت سفید حذف شدند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به اجرای طرح راستی آزمایی خانوارهای نفت سفید سوز توسط کارشناسان این منطقه در سطح استان گفت: بیش از 12 هز ار خانوار از چرخه دریافت نفت سفید حذف شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فارس: وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره تدابیر وزارت نفت برای تامین گاز زمستانی و رفع کمبودهای موجود در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد، گفت: ما همه ساله در فصل زمستان جدا از مصرف گاز در نیروگاه ها، سوخت مایع شامل نفت گاز و نفت کوره مصرف می کنیم ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران اعلام کرد: تلاش مجدانه ای برای تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان توسط وزارت نیرو، وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش آغاز شده است. تهران – اقتصادبرتر – 25 شهریور 1400 ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
پیش بینی کم بارشی و هشدار نسبت به مشکل تامین سوخت گاز طبیعی برای صنایع و نیروگاه ها در فصل سرد سال، باعث به وجود آمدن پرسش هایی درباره استفاده از سوخت های مایع پرگوگرد از جمله مازوت و تشدید آلودگی هوا طی ماه های آتی شده است ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از افزایش 3 درصدی عرضه سوخت گاز طبیعی در پنج ماهه سال جاری در جایگاههای سی ان جی استان خبر داد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اعلام رسمی کمبود گاز و سوخت مایع از سوی وزیر نفت، به سادگی مشخص کرد امسال سال سختی در حوزه تأمین گاز و برق مردم و صنایع کشور وجود دارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۱    
روزنامه همدلی در گزارشی از احتمال ادامه خاموشی در زمستان خبر داده . در این گزارش آمده : * زمزمه های خاموشی همچنان ادامه دارد. اگرچه از همان روزهای گرم تابستان که مدام برق مناطق مختلف کشور قطع می شد، هرازگاهی صحبت از احتمال قطعی برق در زمستان نیز مطرح بود ...
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه محدودیت های صنایع کاهش یافته گفت: در روزهای اخیر به جای اعمال محدودیت ، همکاری هایی با بعضی از صنایع داشتیم و این همکاری ها در آینده هم باید ادامه پیدا کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه همدلی در گزارشی از احتمال ادامه خاموشی در زمستان خبر داده. در این گزارش آمده: * زمزمه های خاموشی همچنان ادامه دارد. اگرچه از همان روزهای گرم تابستان که مدام برق مناطق مختلف کشور قطع می شد، هرازگاهی صحبت از احتمال قطعی برق در زمستان نیز مطرح بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: تامین سوخت مایع برای نیروگاه های نیمه شمالی کشور تا پیش از شروع فصل سرما ضرورت بیشتری نسبت به مابقی استان ها دارد.
بی توجهی وزارت نفت دولت دوازدهم در پر کردن مخازن سوخت مایع نیروگاه ها تا حد موردانتظار و تضعیف ناوگان حمل فرآورده های نفتی، دولت سیزدهم را حتی در تامین سوخت مایع به جای گاز برای نیروگاه ها دچار مشکل کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
روز گذشته وزیر نفت از کاهش 30 درصدی ذخیره سوخت نیروگاه ها و تلاش برای افزایش ذخیره سوخت مایع آن ها خبر داد که همین موضوع نگرانی هایی را برای تامین برق زمستان به وجود آورده است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل استاندارد ایلام گفت:10 هزار و 288 فقره نازل عرضه سوخت مایع بنزین و نفت گاز مورد آزمون قرار گرفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
همتی از نظارت و بازرسی نازل های عرضه سوخت مایع در سطح استان ایلام خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد ایلام از صدور 103 فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی ، صدور 6 فقره پروانه کاربرد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی و بیش از 10 هزار فقره بازرسی از نازل های عرضه سوخت مایع در طول 4 سال گذشته خبر داد.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۵۸    
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، از زمانی که اعلام شد تمامی مشترکانی که از بابت قطعی های برق، متحمل خسارت شده اند، می توانند خسارات خود را دریافت کنند تا به امروز، هیچ اتفاقی نیفتاده است ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
انتخاب: وزیر نفت گفت: حجم ذخایر سوخت نیروگاهی 30 درصد کمتر از پارسال است بنابراین تمام تلاشمان این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم. جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه بازدید از پالایشگاه تهران در جمع خبرنگاران ...
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۵:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان این که پیش بینی می شود در دی و بهمن ماه با کسری 200میلیون مترمکعب گاز در روز مواجه شویم گفت: تلاشمان این است با تامین سوخت مایع، هموطنانمان کمترین مشکل را داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۳۳ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان اینکه مقدار کنونی ذخیره سازی های سوخت نیروگاهی نسبت به دوره مشابه پارسال 30 درصد کمتر است، گفت: همه تلاشمان این است ظرفیت سوخت مایع نیروگاه ها را بالا ببریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۴۰ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: طبق زمانبندی تعریف شده برای پالایشگاه های موجود و پالایشگاه های جدید در چهار تا پنج سال آینده ظرفیت پالایشگاه های کشور یک و نیم برابر می شود.
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق گفت: زمستان امسال در صورتی که محدودیت سوخت نداشته باشیم، مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۹:۰۱    
با راه اندازی واحد پیرولیز مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ، روزانه 10 تن پسماند پلاستیکی به سوخت مایع در رده گازوئیل تبدیل می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از پیشرفت 50 درصدی ساخت واحد پیرولیز شهرداری اصفهان و تحویل سوله مورد نیاز پیمانکار خبر داد و گفت: واحد پیرولیز که هدف تبدیل پسماند به سوخت مایع را محقق می کند، پیش بینی می شود تا سه ماه آینده بهره برداری و راه اندازی شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۱:۲۲    
مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه های حرارتی ضمن ابراز نگرانی از کسری منابع سوخت در زمستان آینده گفته امیدواریم مصرف کنندگان بخش خانگی و تجاری مراعات کنند تا با کسری گاز مواجه نشویم و مجبور نباشیم سوخت مایع بسوزانیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش تولید گاز در کشور از چند روش امکان پذیر است، گفت: "بهینه سازی مصرف سوخت"، "واردات"، "افزایش تولید گاز" و "رساندن سوخت مایع به نیروگاه ها" ازجمله راهکارهای کوتاه و بلند مدت برای عبور از مسئله کمبود گاز در کشور به شمار می آیند.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه های حرارتی با بیان اینکه به جهت کسری منابع سوخت مایع و گاز نگرانی هایی وجود دارد، گفت: خاموشی در فصل زمستان بستگی به برودت هوا و میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری دارد، اگر میزان مصرف از رقم پیش بینی شده بیشتر شود، مجبور می شوند گاز ارسالی به نیروگاه ها را کم کنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۱:۴۰   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو در جمع خبرنگاران تاکید کرد: اقدامات لازم برای تامین سوخت نیروگاه ها در زمان اوج مصرف گاز در فصل سرما با جایگزینی سوخت مایع در حال انجام است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
با وجود این که ایران منابع گازی غنی دارد و سومین تولیدکننده بزرگِ گاز در جهان است اما وزیر جدید نفت می گوید، امسال سوخت مایع در مقایسه با سال گذشته، نزدیک 25 درصد کاهش پیدا کرده است.
وزیر نفت از احتمال کسری 200 میلیون متر مکعب گاز در فصل سرما و در زمان اوج مصرف خبر داد و گفت: تمام توان را به کار خواهیم گرفت که مردم در بخش خانگی دچار مشکل نشوند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد از افتتاح یک باب مرکز عرضه جدید در روستای بهادران شهرستان مهریز خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
وی با اشاره به وضعیت فعلی نیروگاه ها، اظهار کرد: درحال پر کردن ذخایر سوخت مایع نیروگاه ها هستیم تا اگر در زمستان با افت فشار گاز مواجه شدیم بتوانیم از سوخت مایع استفاده کنیم.
آوای رشت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۲۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
جواد اوجی، وزیر نفت گفت: حجم ذخایر و مخازن سوخت مایع نیروگاه ها نسبت به سال گذشته نزدیک به 25 درصد کاهش دارد و در حال حاضر به یک و هفت دهم میلیارد لیتر رسیده است؛ با توجه به تامین سوخت زمستانی بخصوص برای نیروگاه ها در فصل زمستان امسال ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۳:۱۰   + ۶۰ سایت دیگر  
جواد اوجی، وزیر نفت گفت: حجم ذخایر و مخازن سوخت مایع نیروگاه ها نسبت به سال گذشته نزدیک به 25 درصد کاهش دارد و در حال حاضر به یک و هفت دهم میلیارد لیتر رسیده است؛ با توجه به تامین سوخت زمستانی بخصوص برای نیروگاه ها در فصل زمستان امسال ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: توسعه گازرسانی با سرمایه گذاری 40 هزار میلیارد تومانی، اتصال بیش از 96 درصد جمعیت کشور به شبکه گاز را به دنبال داشت که این توسعه با استفاده از منابع ایجادشده از محل صرفه جویی در سوخت مایع و افزایش ظرفیت تولید گاز کشور، شتاب بیشتری به خود گرفت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۶   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به نگرانی جدی صنعت برق برای تامین سوخت زمستانه نیروگاه ها، گفت: عدم تامین گاز و سوخت مایع کافی برای نیروگاه ها و مسئله مصرف مازوت و آلایندگی های مرتبط با آن به دغدغه ویژه بخش تولید برق برای زمستان پیش رو تبدیل شده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از بهره برداری 169 طرح با اعتبار 30 میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد و گفت: این شرکت رتبه دوم میزان صرفه جویی مصرف سوخت مایع و رتبه سوم تعداد صنایع گازرسانی دریافت کرده است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره اندازه شناسی اداره کل استاندارد لرستان از آغاز دومین مرحله آزمون دوره ای نازل های سوخت مایع در استان خبر داد . به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، علیرضا شفایی گفت: نوبت دوم آزمون دوره ای نازل های عرضه فرآورده های نفتی در سطح استان، از هفتم شهریور ماه سال جاری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۱:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: هم اکنون ذخایر سوخت مایع نیروگاه های کشور، در مقایسه با سال قبل, 25 درصد کمتر است که روند تامین سوخت باید تسریع شود.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم از افتتاح یک جایگاه جدید در این استان خبر داد و گفت: با راه اندازی این جایگاه، شماره جایگاه های عرضه سوخت در سطح منطقه به 63 باب افزایش یافت.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با توجه به تجربه زمستان سال گذشته، در صورت تأمین نشدن سوخت برای نیروگاه ها در اواخر پاییز و زمستان امسال، در تولید برق دشواری زیادی خواهیم داشت و باید از هم اکنون به فکر تمهیدهای لازم برای زمستان 1400 باشیم.
ایندیپندنت فارسی: فندق دانه بسیار لذیذی است اما آیا می توان از پوست آن برای تولید انرژی استفاده کرد؟ به گفته پژوهشگران چینی، پوست فندق می تواند منبع زیست توده (Biomass- زباله های زیستی قابل سوزاندن) مناسبی برای تولید سوخت ارگانیک باشد. ...