یکشنبه ۰۹ آذرساعت ۰۶:۱۶Nov 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوپک»

دنیای اقتصاد   ۵ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : با رشد چشمگیر قیمت ها طی هفته های اخیر طلای سیاه در حال عبور از سدهای مهمی است و حالا 4 هفته سوددهی پیاپی را به ثبت رسانده است و از سوی دیگر نیز عملکردی خیره کننده در زمینه رشد ماهانه و طولانی مدت را به دلیل امیدواری های قوی به واکسن بیماری کووید-19 و به تعویق افتادن افزایش تولید ...
همشهری   ۶ ساعت پیش    
رضا زندی -روزنامه نگار و تحلیلگر حوزه انرژی کسانی که می خواهند خاورمیانه را به آشوب بکشند، می کوشند تا تحریم های نفتی و بانکی ایران ادامه یابد. این دام، دیده شده است. حالا اگر رفع تحریم های نفتی ایران قوت بگیرد، در اوپک مانع تراشی خواهند کرد ...
رکنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: دبیرکل اوپک با تاکید بر نیاز صنعت نفت به 12 تریلیون و 600 میلیارد دلار سرمایه گذاری، گفت: با وجود همه چالش ها، آینده روشنی برای صنعت انرژی پس از همه گیری کرونا ترسیم می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
احتمال دارد اوپک پلاس به رغم افزایش قیمت ها، کاهش تولید نفت را تمدید کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یک منبع آگاه گفت هیئت اوپک پلاس، مذاکرات آنلاین غیررسمی خود را روز یک شنبه برگزار خواهد کرد که یک روز دیرتر از زمان برنامه ریزی شده از قبل است.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در آستانه نشست گروه اوپک پلاس در اوایل هفته آینده، قیمت نفت روز جمعه پرنوسان بود و چهارمین رشد هفتگی متوالی خود را به ثبت رساند. ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیرکل اوپک در پایان هفته شلوغی که پشت سر گذاشت با تاکید بر نیاز صنعت نفت به 12 تریلیون و 600 میلیارد دلار سرمایه گذاری گفت: با وجود همه چالش ها، آینده روشنی برای صنعت انرژی پس از همه گیری کرونا وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
قیمت نفت هفته گذشته چهارمین هفته متوالی افزایشی را در آستانه نشست اوپک پلاس در این هفته ثبت کرد و نفت برنت 7.2 درصد و نفت خام آمریکا 8 درصد افزایش را ثبت کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – قیمت نفت هفته گذشته تحت تاثیر موفقیت شرکت های دارویی در ساخت واکسن کرونا و همچنین احتمال تمدید توافق کاهش تولید 7.7 میلیون بشکه ای نفت توسط اوپک پلاس، بیش از هفت درصد افزایش یافت و در آستانه ورود به کانال 50 دلاری قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
آنچه که به نظر می رسید یک دیدار آرام وزیران نفت اوپک پلاس برای تمدید محدودیت عرضه در سال میلادی آینده باشد، با اعلام گلایه های برخی از تولیدکنندگان عضو این گروه با مشکل برخورد کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز جمعه روند یکسانی نداشتند اما در آستانه نشست وزیران اوپک پلاس برای چهارمین هفته متوالی افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۳    
کمیته وزارتی نظارت بر بازار اوپک کمتر از 3 دهه پیش شکل گرفت و هدف آن، رصد و نظارت بر میزان تولید اعضای اوپک بود. کمیته موظف بود تا تخطی احتمالی اعضا را به اجلاس وزرا، گزارش کند و راهکارهای لازم برای ترغیب اعضا به خویشتن داری را پیشنهاد دهد.
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۵    
بهای نفت برای چهارمین هفته متوالی پیش از برگزاری نشست اوپک پلاس در اوایل هفته آینده افزایش پیدا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
مذاکرات غیررسمی اوپک پلاس درمورد افزایش تولید از اول ژانویه سال آینده میلادی یا ادامه کاهش تولید، یک روز به تعویق افتاد.
از یکی دو ماه قبل زمزمه های تعویق فاز بعدی افزایش تولید نفت اوپک و متحدانش به گوش می رسید چراکه وضعیت تقاضا به واسطه جهش موارد ابتلا به کرونا و پیش بینی بدتر شدن شرایط با ورود به فصل سرد رو به وخامت گذاشته بود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۵    
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز بالاتر از 46 دلار ایستاد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه اوپک پلاس روز شنبه پیش از برگزاری نشست رسمی وزیران اوپک و اوپک پلاس در روزهای دوشنبه و سه شنبه، مذاکرات غیررسمی به صورت آنلاین خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مواضع مقامات برخی اعضای اوپک حال ابهاماتی را نسبت به تداوم اتحاد بین کشورهای عضو این سازمان و آینده اجماع و اتحاد داخلی بوجود آوره و باعث شده تا اجماع اعضای اوپک بیش از پیش در معرض تهدید قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
در فاصله چند روز تا زمان برگزاری نشست وزیران اوپک و اوپک پلاس، افزایش اخیر قیمتهای نفت دلیل خوبی برای تولیدکنندگانی که موافق افزایش تولید این گروه در سال آینده هستند، فراهم کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی تاکید کرد: با حضور بایدن که زمزمه های توافقات احتمالی او با ایران به گوش می رسد، از طرفی سیاست های بایدن در قبال عربستان و روسیه موجب شده تا اعضای اوپک پلاس از بابت تحت فشار قرار گرفتن این ائتلاف به دلیل بازگشت نفت ایران و ونزوئلا و یا خروج احتمالی روسیه اظهار نگرانی کنند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
فارس: احمد سبحانی سفیر پیشین ایران در ونزوئلا روز چهارشنبه پنجم آذر ماه در گفت وگو با برنامه سعادت آباد رادیو تهران در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه آیا انگیزه ایران در ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین فقط به واسطه دشمنی با آمریکا است؟ اظهار داشت: آمریکای لاتین فرصتی برای تمام جهان است ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: قیمت سبد نفتی این سازمان دیروز 46 دلار و 91 سنت ثبت شد، در حالی که روز سه شنبه (چهارم آذرماه) 45 دلار و 51 سنت بود. سبد نفتی اوپک شامل 13 نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (چهارشنبه، پنجم آذرماه) با افزایش بیش از یک دلار به مرز 47 دلار رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: یکصد و هشتادمین اجلاس سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام (اوپک) و دوازدهمین نشست اوپک پلاس (اوپک و متحدان غیراوپکی نظیر روسیه) هفته آتی در حالی برگزار می شود که بازار در شرایطی خاص نسبت به نشست های دو دور قبل قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- منابع نزدیک به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به رویترز گفته اند که با افزایش قیمت نفت و در سایه موج دوم کووید-19، اوپک پلاس از جمله روسیه به دنبال لغو افزایش تولید خود در سال آینده هستند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز از مرز 45 دلار فراتر رفت.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۰۵    
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز از مرز 45 دلار فراتر رفت.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
بازار اخبار نفت در آستانه برگزاری یکصدوهشتادمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که قرار است پنج روز دیگر یعنی 30 نوامبر (دوشنبه، دهم آذرماه) از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شود، داغ است ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در بیانیه ای حمله به تأسیسات نفتی عربستان در جده را محکوم کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۵    
دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، سقوط قیمت دلار، پذیرش پیروزی بایدن در انتخابات، احتمال تمدید کاهش تولید نفت اوپک و جو روانی ناشی از اخبار مثبت کشف واکسن ویروس کرونا را 4 عامل اصلی رشد حدود 10 درصدی بهای نفت در 4 روز گذشته دانست و گفت ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
آندری وی بلی معتقد است بایدن با حذف تولید فزاینده نفت در ایالات متحده به طور غیرمستقیم به اوپک پلاس در حفظ قیمت نفت کمک می کند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا شریفی در گفت وگو با میزان، با اشاره به روند صعودی قیمت نفت اظهار کرد: قیمت نفت تحت تأثیر واکسن کرونا روند رو به رشدی داشته است و قیمت نفت برنت با عبور از 45 دلار بیشترین افزایش قیمت در 6 ماهه گذشته را تجربه کرده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به زمان نشست وزیران اوپک پلاس، ابهامات پیرامون تصمیم این گروه درباره سیاست تولید و همچنین آینده این تشکیلات افزایش پیدا کرده است.
گلدمن ساکس در یادداشتی عنوان کرد: انتظار می رود که اوپک پلاس، افزایش تولید برنامه ریزی شده 2 میلیون بشکه را تا سه ماه بعد به تأخیر بیندازد. طبق پیش بینی های صورت گرفته اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت نفت برنت در سه ماه آینده به طور متوسط 47 دلار در هر بشکه خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بانک های گلدمن ساکس و بارکلیز پیش بینی های قیمتی خود از وضعیت نفت در سال 2021 و آینده توافق اوپک پلاس را در یادداشت هایی جداگانه ارائه کردند، در حالی که قیمت نفت تحت تاثیر اخبار مثبت به اوج قیمتی خود از ماه مارس دست یافت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۰    
رئیس جمهوری روسیه با تقدیر از موضع پادشاه عربستان در چارچوب اوپک پلاس روابط دوجانبه را روز افزون و گسترده توصیف کرد.
خبرگزاری ایرنا: قیمت سبد نفتی این سازمان دیروز 42 دلار و 97 سنت ثبت شد، در حالی که روز چهارشنبه (21 آبان ماه) 43 دلار و 42 سنت بود. سبد نفتی اوپک شامل 13 نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت ...
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۱    
شواهد مستدلی برای اثبات اینکه کشور امارات از ماه ها قبل به فکر خروج از اوپک بوده وجود دارد. در طول تابستان ، امارات متحده عربی از رعایت محدودیت های OPEC پلاس و سهم خود از کاهش عرضه ها سر باز زد
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر عراق اعلام کرد که صبر این کشور برای پذیرش تصمیم های اوپک تحت هر شرایطی و بدون در نظر گرفتن شرایط اعضا لبریز شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که در حال حاضر برنامه ای برای مذاکره بین رئیس جمهوری این کشور با سران سعودی پیش از نشست اوپک پلاس در اول دسامبر وجود ندارد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
بانک آمریکایی گلدمن ساکس با نزدیک شدن به نشست وزارتی اوپک پلاس و تصمیم احتمالی آنها برای محدود کردن تولید نفت، نسبت به آینده این ائتلاف ابراز نگرانی کرد.
اوپک و هم پیمانانش به منظور فراهم سازی زمینه برای نشست هفته آینده گردهمایی وزارتی این گروه، برای یک هفته نشست های فنی آماده می شوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به رغم داشتن منابع عظیم نفتی، شرکت های نفتی طی هفته های گذشته بار دیگر آمادگی عملی عراق برای رسیدن به هدف تولید 7 میلیون بشکه نفت خام در روز تا سال 2025 را مورد تردید قرار دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر عراق اعلام کرد این کشور در پذیرش مدل سهمیه بندی کاهش تولید اوپک میان اعضای این گروه که بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و سیاسی آنها بوده، صبرش به آخر رسیده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پیش از برگزاری نشست مهم هفته آینده وزیران این سازمان نشست های فنی برگزار می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
کمیته اقتصادی اوپک در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه برگزار می شود و متخصصان فنی اوپک و غیر اوپک در روز جمعه دیدار خواهند داشت تا در مورد سناریوهای احتمالی برای وزرایی که در روزهای دوشنبه و سه شنبه آینده دیدار می کنند، مذاکره شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سیدمهدی حسینی در گفت وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: اوپک سازمان جهان سومی هاست که در طول عمر خود بسیار خوب عمل کرده است و هر گاه تلاطمی در بازار شکل گرفته به بهترین شکل از ثبات بازار حمایت کرده است؛ شاید برخی از اعضا بدشان نیاید که این سازمان کنار گذاشته شود.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۴:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به دنبال آزمایش های موفق واکسن های کووید 19 و احیای تقاضا روند افزایشی داشته و در این بین بسیاری از کارشناسان نیز بر این باورند که روزهای طلایی در انتظار بازار نفت است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۴    
دنیای اقتصاد : پس از رشد 5 درصدی هر دو شاخص مهم نفت در هفته گذشته، طلای سیاه هفته جاری را نیز با امیدواری به پیشرفت در ساخت واکسن و شروع قریب الوقوع واکسیناسیون در بزرگ ترین مصرف کننده جهان، آمریکا آغاز کرد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: قیمت های نفت خام در معاملات روز دوشنبه با امید به واکسن کرونا و تداوم کاهش تولید اوپک پلاس جهش کردند.