پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۷:۱۹Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تولید نفت»

برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خراسان: در سایه سهل انگاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خبر رسید که حدود 5 کیلومتر از خط لوله انتقال نفت از بی بی حکیمه به گوره توسط سارقان دزدیده شده است که بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مقامات عربستان سعودی از امارات به علت درخواستش برای پایبندی به کاهش عرضه نفت ناامید شده اند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تصمیم گیری اعضای اوپک درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست فردا (سه شنبه، 11 آذر) با اعضای غیراوپک موکول شد؛ فردا روز مهمی است و اجماع در تصمیم گیری نیازمند حوصله و مذاکره است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تصمیم گیری اعضای اوپک درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست امروز (سه شنبه، 11 آذر) با اعضای غیراوپک موکول شد؛ سه شنبه روز مهمی است و اجماع در تصمیم گیری نیازمند حوصله و مذاکره است.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: وزیر نفت ایران از اختلاف نظر اعضای اوپک بر سر کاهش تولید خبر داد. به گزارش اقتصادتهران به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه دیروز (دوشنبه، 10 آذرماه) در حاشیه یکصد و هشتادمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: موضوع تمدید کاهش تولید 7 میلیون و 700 هزار بشکه ای نفت مطرح است ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
شانا _ گروه فیلم: یکصدوهشتادمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) امروز (دوشنبه، دهم آذرماه) برگزار و تصمیم گیری درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست فردا (سه شنبه، 11 آذرماه) با کشورهای غیرعضو اوپک موکول شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۲:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تصمیم گیری اعضای اوپک درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست فردا (11 آذر) با اعضای غیراوپک موکول شد؛ فردا روز مهمی است و اجماع در تصمیم گیری نیازمند حوصله و مذاکره است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۲:۱۰    
وزیر نفت کشورمان با بیان اینکه اعضا برای کاهش تولید نفت به اجماع نرسید، گفت: برای تصمیم گیری نهایی عصر فردا(سه شنبه) با اعضای غیر اوپکی به شور می نشیند.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
ساعت 24 - وزیر نفت گفت: تصمیم گیری اعضای اوپک درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست فردا (11 آذر) با اعضای غیراوپک موکول شد؛ فردا روز مهمی است و اجماع در تصمیم گیری نیازمند حوصله و مذاکره است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: تصمیم گیری اعضای اوپک درباره نحوه تمدید توافق کاهش تولید نفت به نشست فردا (سه شنبه، 11 آذر) با اعضای غیراوپک موکول شد؛ فردا روز مهمی است و اجماع در تصمیم گیری نیازمند حوصله و مذاکره است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر نفت ایران از اختلاف نظر اعضای اوپک بر سر کاهش تولید خبر داد.
یکصدوهشتادمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دقایقی پیش با حضور وزیران نفت و انرژی این سازمان از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - وزرای نفت اوپک نتوانستند در اجلاس غیر رسمی روز یکشنبه در مورد ادامه کاهش تولید نفت در سطح فعلی به توافق برسند. امارات و قزاقستان مخالف این اقدام هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
دولت عراق هنوز می خواهد بخشی از توافق بین کشورهای ائتلاف اوپک برای کاهش تولید نفت باشد چرا که این توافق تاریخی نفتی ثابت کرده است که ابزاری موثر در تقویت بازار انرژی پس از رکود ناشی از شیوع کروناست.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 56 سنت معادل 1.16 درصد کاهش به 47 دلار و 62 سنت رسید. در حالی که در آستانه نشست گروه اوپک پلاس برای تصمیم گیری در خصوص تمدید توافق کاهش تولید نفت و برقراری توازن در بازار سرمایه گذاران نگران هستند، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بانک مرکزی عربستان سعودی اعلام کرد که دارایی های ارزی این کشور 977 میلیون دلار کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- روسیه و عربستان سعودی دو کشور عمده تولید کننده نفت و عضو اوپک پلاس در مورد تمدید توافق فریز نفتی (کاهش تولید نفت) تا سه ماهه نخست سال 2021 به تفاهم رسیدند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۰    
بازار جهانی نفت به اجلاس 180 اوپک و نشست دوازدهم اوپک پلاس چشم دوخته است. برخی از بزرگترین تولیدگنندگان بازار جهانی نفت بر تمدید دوباره کاهش تولید نفت تاکید دارند و برخی دیگر هم از لزوم افزایش 2.1 میلیون بشکه ای سطح توافق قبلی سخن می گویند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۵    
وزیر نفت عراق گفته است کشورش قصد ندارد از اوپک معافیت از توافق کاهش تولید نفت را درخواست کند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه - وزیر نفت عراق گفت: به دنبال معافیت از توافق اوپک پلاس نیستیم. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، روز یکشنبه روزنامه دولتی الصباح به نقل از وزیر نفت در گزارشی گفت: عراق به دنبال معافیت از پیمانی با هدف کاهش تولید نفت نیست و انتظار می رود قیمت نفت در آغاز سال 2021 به حدود 50 دلار برسد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده اسبق ایران در اوپک با بیان اینکه احتمالاً اوپک پلاس در اجلاس اخیر خود ادامه کاهش تولید نفت را تصویب خواهد کرد، گفت: متأسفانه تفکری در سال های اخیر در کشور حاکم شد که دولت نباید پالایشگاه بسازد اما این نگرش باعث شد کشور در این شرایط تحریمی، تحت فشار قرار بگیرد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق اعلام کرد که این کشور به دنبال معافیت از توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس نیست.
ائتلاف اوپک پلاس تصمیم داشت از ابتدای سال آینده میلادی 2 میلیون بشکه معادل 2 درصد از مصرف جهانی نفت به تولید خود اضافه کند ولی سقوط دوباره تقاضا احتمالا باعث تمدید کاهش تولید 7.7 میلیون بشکه در روز این ائتلاف می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
احتمال دارد اوپک پلاس به رغم افزایش قیمت ها، کاهش تولید نفت را تمدید کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۵    
دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی، سقوط قیمت دلار، پذیرش پیروزی بایدن در انتخابات، احتمال تمدید کاهش تولید نفت اوپک و جو روانی ناشی از اخبار مثبت کشف واکسن ویروس کرونا را 4 عامل اصلی رشد حدود 10 درصدی بهای نفت در 4 روز گذشته دانست و گفت ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
می متالز - نمایندگان اوپک پیش بینی می کنند نتیجه اجلاس وزارتی هفته آینده تمدید کاهش تولید فعلی در سه ماهه اول 2021 باشد. برخی نمایندگان عقیده دارند هنوز چالش هایی در مورد تقاضا وجود دارد ولی به تغییر شرایط توسط واکسن کرونا امیدوارند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
المرزوعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که کشورش عضو متعهد اوپک است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر یکی از پالایشگاه های نفت ژاپن پیش بینی کرد که اوپک پلاس برنامه تسهیل کاهش تولید نفت خود در ماه ژانویه را به تأخیر بیندازد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۶    
می متالز - کاهش تولید نفت ائتلاف اوپک پلاس و محدودیت فعالیت پالایشگاه ها تعادل را به بازارهای نفت بازگردانده و باعث شده ذخایر نفت آمریکا هم به تدریج به حد طبیعی بازگردند ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
یک منبع اعلام کرد که پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید این ائتلاف در ماه اکتبر 96 درصد بود.
ذخایر نفت خام و محصولات نفتی آمریکا خارج از ذخایر استراتژیک این کشور، 11 میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافت و در کل 96 میلیون بشکه طی 16 هفته گذشته پایین آمده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که سطح پایبندی ائتلاف اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در ماه اکتبر امسال 101 درصد بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
منابع اوپک پلاس گفتند اعضای این گروه در ماه اوپک 101 درصد به توافق کاهش تولید پایبند بوده اند که نشان از سطح بالایی از پایبندی به توافق دارد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که سطح پایبندی ائتلاف اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در ماه اکتبر امسال 101 درصد بوده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که زمان اظهارنظر برای تغییر توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس فرا نرسیده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۳:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کسور در سال 2020 به میزان 860 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به 11.39 میلیون بشکه در روز می رسد که بالاتر از پیش بینی قبلی کاهش 800 هزار بشکه در روز است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - رئیس شرکت تجاری گانوور گفت: بازار نفت تا یک سال آینده به سطح 2019 باز نخواهد گشت و اوپک و متحدانش احتمالاً قرارداد کاهش تولید را در سه ماهه اول 2021 ادامه می دهند.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد در ماه های مارس و آوریل گذشته با کاهش ناگهانی قیمت نفت و تعطیلی دکل های حفاری و ورشکستگی برخی شرکت های نفت شل ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عبدالعزیز بن سلمان وزیر نفت عربستان در کنفرانس مجازی نفت و انرژی ابوظبی (وبینار) که دیروز (دوشنبه) برگزار شد، تاکید کرد که اصلاح توافق اوپک پلاس " در مورد کاهش تولید نفت در صورت همراهی و توافق کشورهای تولیدکننده، امکان پذیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد گروه نفتی اوپک پلاس ممکن است کاهش تولید نفت را تعدیل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان امروز در کنفرانسی گفت در صورت اجماع در گروه، توافق اوپک پلاس می تواند تنظیم شود همانطور که در گذشته اینطور بوده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۷:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس می تواند تعدیل شود.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
اگر بایدن بتواند طی سال های آینده تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا را کاهش دهد، افزایش تولید ایجاد شده متعادل کردن عرضه و تقاضا را برای اوپک سخت خواهد کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۹:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
سه عضو اوپک و روسیه موافق تمدید محدودیت عرضه فعلی نفت در سال میلادی آینده هستند.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۶:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع اوپک می گویند تولیدکنندگان این ائتلاف در حال بررسی گزینه های متعدد قبل از افزایش تولید خود هستند ولی کاهش بیشتر تولید گزینه سختی خواهد بود چون سهم بازار را در اختیار تولیدکنندگان خارج از ائتلاف اوپک پلاس قرار می دهد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
دو منبع اعلام کردند که اوپک و روسیه در حال بررسی تشدید کاهش تولید نفت ائتلاف اوپک پلاس هستند.
شرکت های بزرگ نفتی، در حال حاضر در معرض خطر کاهش تقاضای سوخت جهان، نبودن واکسن کرونا و همچنین رهبران اوپک پلاس که هیچ نشانه ای از کاهش تولید ارائه نداده اند، گرفتارشده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم اینکه کارگران تاسیسات نفتی و گازی آمریکا در خلیج مکزیک دوباره در حال بازگشت به محل کار خود هستند، اما وقوع طوفان های پی در پی طی هفته های گذشته بر عملکرد شرکت های نفتی و گازی اثرگذار بوده است.
ایسنا: در حالی که بازار نفت درباره تسهیل یا عدم تسهیل محدودیت عرضه اوپک پلاس گمانه زنی می کند، به تازگی شایعاتی از عدم تمایل سه عضو اوپک برای تمدید کاهش تولید در سطح فعلی منتشر شده است. ...