شنبه ۰۳ مهرساعت ۰۳:۰۴Sep 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تولید نفت»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شانا : وزارت انرژی قزاقستان روز جمعه اعلام کرد که پایبندی قزاقستان به توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) 206 درصد است. عرضه نفت این کشور به دلیل توافق جهانی کاهش تولید نفت محدود شده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال خوش بینی نسبت به افزایش تقاضا همزمان با کاهش تولید نفت خام در خلیج مکزیک آمریکا، قیمت نفت در اولین روز معاملات هفته روند صعودی در پیش گرفت.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت خام در پایان معاملات دیشب آمریکا (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تاثیر کاهش شدید تولید نفت آمریکا به دنبال طوفان آیدا جهش کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۵:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
لوک اویل اعلام کرد: تولید میدان قرنه غربی-2 در سه ماه دوم امسال 50 هزار بشکه در روز کمتر از ظرفیت این پروژه بوده که دلیل آن توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) است ...
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۱۸:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
امسال با وجود تحریم ها، صادرات نفت ایران با کاهش همراه شد، اما به تدریج ایران توانست بخشی از کاهش تولید نفت را جبران کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا : اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین تحلیل خود در ژوئیه مدعی شد که ایران در سال 2020 کمتر از دو میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که پایین ترین میزان در 40 سال اخیر بوده است ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
جذب سرمایه گذاری برای توسعه میادین نفت و گاز و نوسازی تاسیسات سالخورده از نیازهای اصلی صنعت نفت است و به جرات می توان گفت هر کجا لوکوموتیو صنعت نفت به حرکت در آمده است باعث به حرکت اقتصاد هم شده است ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۸:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
این سازمان که زیرمجموعه وزارت انرژی آمریکاست، در این گزارش اعلام کرد چند عامل در کاهش تولید نفت ایران در سال 2020 نقش داشته که شامل افت اقتصاد جهانی در نتیجه شیوع همه گیری کووید 19 و تحریمهای آمریکا علیه صنعت نفت ایران بوده که صادراتش را متاثر کرده است. ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر بر ضرورت افزایش ظرفیت تولید نفت تاکید کرد و گفت: برخی پس از انقلاب از کاهش تولید نفت ابراز خرسندی کردند؛ حال آنکه صدام با اتکا به درآمدهای نفتی که به واسطه کاهش تولید از سوی ایران افزایش یافته بود، با ما جنگید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
کویت به طور متوسط 2.43 میلیون بشکه در روز نفت در 2020 تولید کرده که احتمالاً در 2021 تا 2.39 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۷   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی ، قیمت جهانی نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، در حالی سقوط کرد که اعضای اوپک پلاس در مورد آینده تولید خود به توافق رسیدند . اعضای اوپک پلاس تاریخ خاتمه کامل کاهش تولید نفت خود را مشخص کردند و قرار شد تولید خود را افزایش دهند. ...
23 کشور عضو اوپک و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) توافق کاهش تولید نفت را تمدید کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای عضو اوپک پلاس برای افزایش روند کاهش تولید نفت از ابتدای ماه آگوست و در عین حال افزایش سهم تولید امارات توافق کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای اوپک پلاس در جلسه نوزدهم خود توافق کاهش تولید را تا زمان بازگشت کامل 5.8 میلیون بشکه نفت تمدید کردند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
امارات متحده عربی اعلام کرد که هنوز بر سر توافق کاهش تولید نفت با اوپک پلاس به نتیجه نرسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۵:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اختلاف در هجدهمین نشست اوپک پلاس و بی نتیجه ماندن چند باره این نشست نگرانی ها را نسبت به توافق کاهش تولید نفت بیشتر کرده است. اما سوال مهم آن است که اگر 23 عضو اوپک پلاس نتوانند به اجماع برسند، سرنوشت این توافق در ماه های آینده چه خواهد شد.
آژانس بین المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد که کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس بر اساس توافق نامه کاهش تولید نفت خود در ژوئن 2021، تولید را به میزان 500 هزار بشکه در روز افزایش داده و به 40.9 میلیون بشکه رساندند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا در سال 2021 به میزان 210 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 11.10 میلیون بشکه در روز می رسد که کاهش کمتری در مقایسه با پیش بینی قبلی 230 هزار بشکه در روز است.
کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در ماه مه موفق شدند توافق کاهش تولید نفت را به میزان 114 درصد اجرا کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۰:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شانا : پنج منبع روز جمعه (21 خردادماه) اعلام کردند عربستان، بزرگ ترین صادرکننده نفت خام جهان، در ماه جولای حجم کامل نفت خام مورد نیاز مشتریان آسیایی را تامین می کند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۳:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا در سال2021 به میزان 230هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 11.08میلیون بشکه در روز می رسد که کاهش کوچکتری در مقایسه با پیش بینی ماه پیش این آژانس است.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی: بازارسرمایه در هفته های اخیر در مسیری قرارگرفته که برخی از کارشناسان این بازار معتقدند که این روند طبیعی است و می تواند تحت شرایطی بهبود هم داشته باشد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تولید نفت ایران باید به روزی 5/6میلیون بشکه برسد، دولت آینده باید این هدف را محقق کند، این بخشی از بایدهایی است که وزیر فعلی نفت برای دولت آینده فاکتور کرده است، بدون آنکه پاسخ دهد طی هشت سال اخیر برای افزایش ظرفیت تولید نفت ایران چه کرده است؟!
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
چگونه اقلیت 0.02 درصدی یک صندوق سرمایه گذاری پوشش ریسک باعث ایجاد انقلابی در میان سهامداران اکسون موبیل شد؛ اقلیت کوچکی که اصرار بر کاهش تولید نفت و گاز دارند؟
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۴    
الکساندر نوواک ، معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران اعلام کرد کشورهای شرکت کننده در توافق اوپک پلاس درباره کاهش تولید نفت احتمال بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی را در نظر دارند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد که کاهش تولید نفت این کشور در سال 2021 بیش از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از عرضه نفت این کشور را در سال جاری میلادی 20000 بشکه در روز پایین آورده و 11.02 میلیون بشکه در روز اعلام کرده است.
براساس سازمان اطلاعات انرژی آمریکا تولید حامل های انرژی آمریکا در سال2020 به میزان 5درصد کاهش داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا : بنابر اعلام وزارت دارایی عربستان سعودی، درآمدهای نفتی عربستان سعودی به دلیل کاهش تولید نفت خام بر اساس توافق اوپک پلاس، 9 درصد کاهش داشته و به رقم 31.1 میلیارد دلار رسیده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
تولید نفت خام آمریکا در ماه فوریه به کمترین مقدار از سال 2017 میلادی رسید.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه مارس 113 درصد بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
با افزایش تولید نفت خاورمیانه و کاهش تولید نفت دریای شمال به خاطر ورود به فصل تعمیرات، تولیدکنندگان نفت هایی که بر اساس برنت قیمت گذاری می شوند، مجبورند قیمت کالای خود را پایین بیاورند تا قابل رقابت با درجات نفتی خاورمیانه باشد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
حسین حسین زاده گفت: کشورها براساس منافع اقتصادی خود تصمیم گیری می کنند. اما در کل قطعا علاقه ندارند ایران که سهم آنها را بگیرد، بسته به برش سیاسی، شخصیت و اقتدار نفتی ایران ما توانیم در بازار بین الملل نقش آفرینی کرده و جایگاه خود را تعیین کنیم ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۲۰:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در ماه فوریه 113 درصد بوده است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
آمار نفت و گاز انگلیس نشان می دهد به خاطر کاهش سرمایه گذاری در حوزه نفتی ناشی از تبعات شیوع ویروس کرونا، تولید نفت این کشور به میزان قابل توجهی در حال پایین آمدن است.
تولیدکنندگان نفت ایالات متحده با بهبود دوباره قیمت ها، به آرامی در حال افزایش شمار دکل های حفاری هستند. احیای کُند تقاضا و فشار سرمایه گذاران برای کاهش بدهی ها شرکت ها را از عجله در حفر چاه های جدید باز داشته است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۲:۰۵    
قیمت جهانی نفت پس از شروع ویروس کرونا با کاهش تردد ها و فعالیت صنایع دوره رکود را تجربه کرد. اما در حال حاضر، پس از اقدامات کنترلی بیماری کرونا، دوباره صنایع رونق گرفته و همزمانی این اتفاق با کاهش تولید نفت اوپک پلاس باعث شده تقاضای چین برای خرید نفت خام افزایش پیدا کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
قیمت نفت خام برنت روز جمعه کاهش یافت اما با حمایت های امید به بهبود تقاضا و همچنین باقی ماندن کاهش تولید نفت اعضای اوپک، قیمت ها در محدوده 70دلار در هر بشکه حفظ شد.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نرسی قربان گفت: کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه تولید نفت توسط نفت عربستان، با هدف ایجاد فضا برای بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۸:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد تولید نفت آمریکا امسال کمتر از میزانی که پیش از این پیش بینی کرده بود، کاهش پیدا کند.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده اعلام کرد که روند کاهش تولید خام ایالات متحده در سال 2021 کندتر از برآورد پیشین این نهاد خواهد بود.
برترین ها / پرسش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
انتخاب: خبرگزاری رویترز امروز گزارش داد که ایران در ماه های اخیر به میزان بی سابقه ای نفت خام به مشتری اصلی اش چین صادر کرده و پالایشگاه های دولتی هند نیز با فرض کاهش تحریم های آمریکا، نفت ایران را به برنامه واردات سال 2021 اضافه کرده اند. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از تمدید یک ماهه کاهش تولید نفت توسط کشورهای عضو گروه اوپک پلاس، قیمت نفت با رشد چهار درصدی همراه بود و امروز قیمت نفت برنت به 69 دلار و 54 سنت رسید.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک از تمدید کاهش تولید نفت داوطلبانه عربستان خبر داد. *** تولید 130 هزار بشکه نفت برای روسیه به گزارش خبرگزاری صنایع ، امیرحسین زمانی نیا در 14 اسفندماه پس از چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس، درباره نتیجه این نشست اظهار کرد: ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۰:۲۳   + ۳۱ سایت دیگر  
چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای تولیدکننده عضو و غیرعضو اوپک شامگاه پنجشنبه (14اسفندماه) با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
احتمال دارد اوپک پلاس تولید نفت را به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد، در حالی که احتمالا روسیه تولید نفت را افزایش می دهد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس با اجماع بر سر تداوم روند کنونی کاهش تولید نفت اعضای این ائتلاف، با مجموع افزایش تولید روزانه 150 هزار بشکه ای روسیه و قزاقستان در ماه آوریل موافقت کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال احتمال پا بر جا ماندن کاهش تولید نفت توسط گروه اوپک پلاس و همچنین سقوط ذخایر سوخت آمریکا، قیمت نفت روز پنجشنبه افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
منابع آگاه اوپک اعلام کردند این سازمان فعلا قصد کاهش عرضه نفت را ندارد و همین عاملی برای افزایش قیمت به 65 دلار در هر بشکه شد.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد عرضه نفت اوپک در پی کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.