چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۱۰:۰۳Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعضای اوپک»

ایفنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - پس از اینکه اعضای اوپک اعلام کردند نشستی را که در ابتدا برای یکشنبه برنامه ریزی شده بود و انتظار می رفت در مورد کاهش بیشتر عرضه جهانی بحث شود، به تاخیر می اندازند، قیمت نفت بیش از 4 درصد سقوط کرد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۰:۴۰    
وزیر نفت گفت: گسترش و تداوم تنش ها در منطقه منجر به نااطمینانی و بی ثباتی در بازارهای انرژی به ویژه بازارهای جهانی نفت می شود، از این رو اعضای اوپک پلاس در نشست پیش رو همه گزینه های موجود را بررسی می کنند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اوجی، وزیر نفت در حاشیه هیات دولت گفت: با سیاست هایی که دولت در اپک و اوپک پلاس اتخاذ کرده است کاملا با تمامی اعضا هم سو هستیم.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۸:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که حتی اگر اعضای اوپک پلاس توافق کنونی کاهش عرضه و کاهش های داوطلبانه را تمدید کنند بازار در سال 2024 با مازاد عرضه روبه رو خواهد بود.
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۵   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: گسترش و تداوم تنش ها در منطقه منجر به نااطمینانی و بی ثباتی در بازارهای انرژی به ویژه بازارهای جهانی نفت می شود از این رو اعضای اوپک پلاس در نشست پیش رو همه گزینه های موجود را بررسی می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۳    
اعضای اوپک پلاس یکشنبه آینده برای بحث در مورد سیاست تولید جلسه خواهند داشت، این بحث پس از چهار هفته شکست نفت در حالی صورت می گیرد که هزینه جنگ بین اسرائیل و حماس از بین رفته است؛ ضمن اینکه بهای نفت با تصمیم جدید، افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه اعلام کرد که تولید نفت اعضای اوپک پلاس که در توافق کاهش تولید شرکت دارند در ماه اکتبر 70 هزار بشکه در روز افزایش یافته اما تولید نفت اوپک در همان سطح 28.21 میلیون بشکه در روز بدون تغییر مانده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
تولید نفت ایران بر اساس آخرین برآورد منابع ثانویه رصد کننده تولید طلای سیاه در بین کشورهای عضو اوپک با 15 هزار بشکه افزایش به 3 میلیون و 58 هزار بشکه در روز رسیده و ایران توانسته همچنان جایگاه سوم خود را حفظ کند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
رویترز در جدیدترین بررسی خود اعلام کرد تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در ماه اکتبر به 27.9میلیون بشکه در روز رسیده که 180هزار بشکه در روز از ماه سپتامبر بیشتر است. در همین حال، این خبرگزاری میزان تولید نفت ایران در ماه اکتبر (ماه جاری میلادی) را 3.17میلیون بشکه اعلام کرد. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۶:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد کل تولید نفت خام اعضای اوپک در ماه اکتبر برای سومین ماه پیاپی با افزایش روبه رو بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
واردات نفت آمریکا از اعضای اوپک پلاس از جمله عربستان سعودی، طی سال گذشته، به طور پیوسته کاهش پیدا کرده و عرضه نفت در آمریکا را محدود کرده است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۳    
موسسه سولوشن، در آخرین گزارش خود چشم انداز بازار نفت در ماه های پیش رو را ترسیم کرده است. همچنین این موسسه از تغییر استراتژی اوپک خبر داده و اشاره کرده است که اعضای اوپک به دلیل افزایش نرخ کرک اسپردهای فرآورده های نفتی، در صادرات، نفت جای خود را به گاز و بنزین می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۳    
با پیوستن عراق به دیگر اعضای اوپک در جایگزین سازی دلار با دیگر ارزهای محلی اعضای سازمان بریکس در مبادلات نفتی با آنها، می تواند شوک بزرگی به ارزش دلار و اقتصاد آمریکا وارد نماید.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۵:۳۶   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: با اتحاد کشورهای عضو اوپک و ائتلاف اوپک پلاس، هم اینک همدلی مطلوبی میان تولیدکنندگان برقرار است و خط مشی ها در زمینه حجم عرضه به گونه ای تعیین می شود که به ثبات بازار و قیمت جهانی نفت کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۱:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
اعضای اوپک به تازگی عزم آن را دارند که دلار را از مبادلات خود به طور کلی حذف کنند این موضوع با توجه به اینکه نرخ گذاری نفت با دلار است با چالش مواجه شده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۴ - ۲۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه اوپک پلاس در نشست خود سیاست کاهش تولید نفت را بدون تغییر حفظ کرد و عربستان و روسیه همچنان به کاهش تولید داوطلبانه خود ادامه می دهند. به گزارش فارس، نشست وزارتی گروه اوپک پلاس روز پنجشنبه بدون هیچ تغییری در سیاست کاهش تولید نفت این گروه برگزار شد ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- به گفته راسل هاردی، مدیر اجرایی بزرگترین خانه مستقل تجارت نفت جهان، ویتول، بازار نفت در تنگنا ممکن است در دو ماه آینده شاهد رونق باشد زیرا پالایشگاه ها برای تعمیرات پایان تابستان برنامه ریزی می کنند. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت خام به دنبال انتظارها درباره تمدید عرضه بعضی از تولیدکنندگان عمده اوپک پلاس تثبیت شد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه گفت که توافق تازه کاهش عرضه نفت اعضای اوپک پلاس هفته آینده رونمایی خواهد شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
صادرات نفت خام ایران در ماه جاری میلادی (آگوست) به بالای 2 میلیون بشکه در روز رسیده است. به گزارش عصرایران به نقل از وبگاه "اویل پرایس"، بر اساس گزارش "تانکر ترکرز" - شرکت رصد حرکت نفتکش ها در جهان - صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه آگوست امسال به بیش از 2 میلیون بشکه در روز افزایش ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
ایران با افزایش تولید توانسته در جایگاه چهارمین تولیدکننده نفت در میان اعضای اوپک قرار بگیرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تولید نفت کل اعضای اوپک 836 هزار بشکه در روز در ماه گذشته میلادی پایین آمده که بیشتر نتیجه کاهش تولید داوطلبانه عربستان بوده است.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- اوایل این هفته، رسانه ها گزارش دادند که تولید نفت اعضای اوپک به دلیل کاهش داوطلبانه تولید از سوی عربستان سعودی و کاهش غیرارادی در نیجریه، آنگولا و لیبی به پایین ترین میزان از سال 2021 یا سال 2020، رسیده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به تعطیلی بازار نفتی امروز قیمت ها تغییری نداشت اما می توان انتظار داشت که در روزهای اخیر قیمت های جهانی افزایش پیدا کند، زیرا اعضای اوپک پلاس، به ویژه عربستان قصد دارند عرضه خود را بازهم کاهش دهند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فارس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در بولتن آماری سالانه خود از واردات بیش از 1.106 میلیارد دلاری کالا و خدمات کشورهای عضو این سازمان در سال 2022 خبر داده است. واردات کالا و خدمات 13 عضو اوپک در سال 2021 حدود 870 میلیارد دلار بوده است. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۲۰:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش اوپک نشان داد صادرات کالا و خدمات ایران در سال 2022 با رشد 17 میلیارد و 278 میلیون دلاری به 77.413 میلیارد دلار رسیده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۱    
جدیدترین گزارش اوپک نشان داد صادرات کالا و خدمات ایران در سال 2022 با رشد 17 میلیارد و 278 میلیون دلاری به 77.413 میلیارد دلار رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۴:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش اوپک نشان داد صادرات کالا و خدمات ایران در سال 2022 با رشد 17 میلیارد و 278 میلیون دلاری به 77.413 میلیارد دلار رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۱    
در پی تصمیم عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک برای کاهش تولید نفت، زنجیره تامین نفتی جهان با اختلال مواجه شده که گمان می رود این موضوع طی ماه های آتی منجر به افزایش قیمت در بازارهای جهانی شود.
برترین ها / اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۷:۱۵   + ۳۵ سایت دیگر  
یک مدیر سرمایه گذاری آمریکایی به تازگی پیش بینی کرده در صورت فروپاشی اتحاد اوپک پلاس، قیمت هر بشکه نفت به 35 دلار سقوط خواهد کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۴۸   + ۳۱ سایت دیگر  
سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) در بخشی از گزارش سالیانه خود آمار مربوط به تولید نفت توسط اعضای این سازمان از ابتدا تا پایان سال 2022 را منتشر کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق آمار EIA هر چه تاثیر جمعیت بر شاخص های نفتی کاهش یابد، وضعیت ایران بین اعضای اوپک بهتر می شود و از جایگاه یازدهم در سرانه درآمد نفتی به جایگاه پنجم درآمد نفتی و سپس به جایگاه چهارم تولید نفت دست پیدا می کند.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
در ماه آوریل، صادرات نفت خام روسیه به بالاترین سطح خود از زمان حمله به اوکراین رسید. روسیه معمولا از پیشنهاد عربستان سعودی برای پیوستن اعضای اوپک پلاس به برنامه های کاهش تولید، شانه خالی کرده است ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۵:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی تصمیم اخیر اعضای اوپک پلاس برای حمایت از شرایط کنونی بازارهای جهانی نفت خام را کافی دانست.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۲۱:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش اوپک نشان می دهد هر بشکه نفت سنگین ایران در خرداد ماه 75 دلار و 33 سنت فروش رفته و گران تر از نفت برنت معامله شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، جدیدترین گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۱   + ۵۴ سایت دیگر  
بنا بر اعلام آژانس بین المللی انرژی تولید روزانه نفت ایران در پنجمین ماه سال جاری میلادی با بیشترین افزایش در میان اعضای اوپک به 2 میلیون و 870 هزار بشکه رسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۷   + ۲۶ سایت دیگر  
طبق آمار آژانس بین المللی انرژی (IEA)، تولید نفت ایران در ماه مه نسبت به ماه پیش از آن، 80 هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد که بزرگترین میزان افزایش تولید در میان اعضای اوپک بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
اعضای اوپک در وین برای مذاکره در مورد تولید آینده انرژی دیدار می کنند اما مخالف کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی هستند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۷:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات با اشاره به اینکه تقاضا برای سوخت های فسیلی در جهان همچنان رو به رشد است، گفت: با این حال، اعضای اوپک در انرژی های تجدیدپذیر هم سرمایه گذاری کرده اند اما دوره گذار انرژی طولانی مدت خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تحولات اخیر داخل روسیه اگرچه در مدت زمان کوتاهی به پایان رسید؛ اما عدم واکنش اعضای اوپک به ویژه عربستان و چین به این شورش نکاتی قابل تامل در بردارد که چرایی این رفتار آنها را توجیه می کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
فرزین سوادکوهی، کارشناس نفت و انرژی در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح، فائزه صدر: اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدید خود کل درآمد نفتی ایران در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی را 19 میلیارد دلار برآورد کرده است ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۵   + ۳۲ سایت دیگر  
طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، عربستان سعودی سال میلادی گذشته، 311 میلیارد دلار درآمد از صادرات نفت داشت که بالاترین درآمد در میان اعضای اوپک بود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
پیامی که قیمت نفت با ریزش چهار درصدی در هفته گذشته به سعودی ها و سایر اعضای اوپک پلاس می دهد، این است که باید صبوری بیشتری به خرج دهند.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: بعضی از کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند که در مقابل اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۴    
مدیرعامل شرکت ملی نفت روسیه (روس نفت) طی سخنانی مدعی شد که کشورش به دلیل کاهش سهم صادرات نفتی خود، در حال باختن بازار نفت خود به سایر اعضای اوپک پلاس است.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه تصمیم های اعضای اوپک پلاس برای کاهش تولید را غیرسیاسی دانست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۱۳    
خطیبی کارشناس انرژی گفت: بررسی تصمیمات نفتی اعضای اوپک پلاس نشان می دهد که قیمت های پایین تر از 70 دلار به هیچ وجه برای تولیدکنندگان مطلوبیت نداشته و به نوعی به خط قرمز آنها تبدیل شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۶:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر انرژی عربستان تأکید کرد که اعضای اوپک پلاس علیه موضوعی به نام نااطمینانی و احساسات در بازار نفت تلاش می کنند.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۶:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سایر تولیدکنندگان غرب آفریقا و اعضای اوپک مانند نیجریه و آنگولا به دلیل هزینه های بالا و عدم سرمایه گذاری از سوی غول های نفتی در سالهای اخیر با کاهش تولید نفت رو به رو شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
شانا : رئیس آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که توافق کاهش عرضه اوپک پلاس خطر بالا رفتن قیمت نفت را به شدت افزایش می دهد. فاتح بیرول روز دوشنبه در هفتادونهمین نشست جهانی حمل ونقل هوایی در استانبول گفت ...