پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۱۵:۲۲Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیجریه»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کمیسر پلیس محلی نیجریه گفت: تعداد 520 معترضی که مظنون به آتش زنی، دزدی، قتل و مالکیت غیرقانونی سلاح گرم در جریان تظاهرات جاری در این کشور هستند، در "لاگوس"، پایتخت دستگیر شدند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۱    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا شیعیان نیجریه در شهر ابوجا، با برپایی تظاهراتی به تداوم بازداشت شیخ ابراهیم زاکزاکی اعتراض کردند و از رئیس جمهور این کشور خواستند تا در هفته وحدت و در سالروز ولادت پیامبر(ص)، رهبر جنبش اسلامی نیجریه را آزاد کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۴:۱۵    
تظاهرکنندگان در پایتخت انگلیس، رئیس جمهور نیجریه را بی کفایتی خواندند و وحشیگری پلیس نیجریه را محکوم کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
بعد از یک هفته اعتراضات و درگیری های شدید معترضین با پلیس و کشته و زخمی شدن افراد بسیار در نیجریه، معترضین اقدام به غارت انبارها و فروشگاه ها کردند. منبع: خبرفوری
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس نیجریه دستور فوری بسیج تمامی نیروها را برای کنترل خشونت های خیابانی در این کشور به دنبال اعتراضات علیه رفتارهای خشن پلیس صادر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ام ای آمادو رئیس پلیس نیجریه به نیروهای تحت امرش دستور داد تا همه منابع و توان خود را برای مقابله با معترضان و پایان دادن به درگیری های خیابانی در این کشور بسیج کنند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۳۲    
گروه تروریستی "بوکوحرام" در نیجریه شکل گرفته است اما این گروه تروریستی مسئول بسیاری از عملیاتهای تروریستی در کامرون، نیجریه و چاد است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شروع غارت بی سابقه در نیجریه بعد از یک هفته اعتراضات و درگیری های شدید معترضین با پلیس.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی نوشت، نیروهای ویژه پلیس نیجریه که طی هفته های اخیر معترضان را به شدت مورد سرکوب قرار داده در دانشکده پلیس انگلیس تعلیم دیده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۴    
رئیس جمهور نیجریه اعلام کرد، دست کم 51 غیرنظامی در جریان ناآرامی ها در این کشور به دنبال اعتراضات به بدرفتاری های پلیس کشته شدند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا شیعیان نیجریه در شهرهای مختلف هر هفته علیه بازداشت غیر قانونی شیخ ابراهیم زاکزاکی و همسرش تظاهرات و تجمع برپا می کنند. دیروز نیز عده ای از شیعیان پس از نماز جمعه در ابوجا پایتخت این کشور با برپایی تظاهراتی خواستار آزادی بی قید و شرط رهبر جنبش اسلامی نیجریه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۳:۰۰    
دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد رعایت حقوق تظاهرات مسالمت آمیز در نیجریه و پرهیز از توسل به زور، یک ضرورت است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
صد ها تن از حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه پس از نماز جمعه در شهر ابوجا پایتخت نیجریه با برگزاری راهپیمایی...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشور نیجریه برای آرام کردن اعتراضات ادامه دار این کشور عنوان داشت که صدای معترضین را شنیده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۹    
گزارش ها از نیجریه حاکی از ادامه ناآرامی ها و تیراندازی نیروهای امنیتی در این کشور است. هم زمان زندانیان در زندان شهر لاگوس تلاش کرده اند با شکستن درب ها فرار کنند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا شیعیان نیجریه با برپایی تظاهراتی به ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ ابراهیم زاکزاکی، در ابوجا پایتخت این کشور تظاهرات کردند و خواهان آزادی بدون قید و شرط او شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۶    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ منابع خبری نیجریه از آتش سوزی در زندانی در لاگوس و تیراندازی در اطراف آن خبر دادند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مردم نیجریه در شهر گومبه با برپایی تظاهراتی به ادامه بازداشت غیر قانونی شیخ زاکزاکی اعتراض کردند و خواستار آزادی بی قید و شرط او شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه تظاهرات خیابانی علیه اقدامات یگان ویژه مبارزه با سرقت پلیس در مناطق مختلف نیجریه تاکنون 54 نفر کشته و صدها تن نیز زخمی شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۵    
اتحادیه آفریقا در بحبوحه اعتراض ها در نیجریه، خشونت را به شدت محکوم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیجریه در اعتراض به خشونت پلیس این کشور یک شبکه تلویزیونی را آتش زدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۵:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، در پی اعتراضات در شهر لاگوس واقع در کشور نیجریه، نیروهای نظامی 12 نفر را به ضرب گلوله کشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۴:۰۱    
فرانس 24 گزارش داد اوضاع در لاگوس در نیجریه یک روز پس از سرکوب خونین تظاهرات صلح آمیز ضد حکومتی همجنان ملتهب است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۳:۰۰    
از نظر کارشناس فرانسوی، نیجریه با مجموعه ای از بحران های سیاسی، اقتصادی و امنیتی روبروست. به همین دلیل می توان گفت که این کشور در حال عبور از دوران خطرناکی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در پی شلیک مرگبار پلیس نیجریه به معترضان، ناآرامی ها در این کشور گسترش یافت و چندین ساختمان روز چهارشنبه در شهر لاگوس به آتش کشیده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا کشتار شرکت کنندگان در تظاهرات علیه خشونت پلیس در نیجریه را محکوم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از معترضان به رفتار خشونت بار پلیس در شهر لاگوس واقع در نیجریه به ضرب گلوله نظامیان این کشور کشته و زخمی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۱    
مقر شبکه تی وی سی که یک ایستگاه تلویزیونی خصوصی شناخته شده برای ارتباطاتش با یکی از سیاستمداران برجسته نیجریه است در لاگوس به آتش کشیده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به دنبال چند روز ناآرامی در نیجریه، نیروهای امنیتی به سوی معترضانی که خواهان اصلاحات در این کشور هستند شلیک کرده و به گفته شاهدان چند تن غیر نظامی کشته و مجروح شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۰    
دلیل اعتراضات جوانان نیجریه در روز های اخیر خشونت های پلیسی بود که حالا به یک جنبش جامع علیه دولت تبدیل شده است.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مهاجم منچستریونایتد و ستاره تیم ملی فوتبال نیجریه گفت: دولت نیجریه با کشتن شهروندان خود، در دنیا مایه شرم شده است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
در ایالت جیگاوا در نیجریه دستکم 121 کودک بر اثر شیوع بیماری مالاریا جان خود را از دست داده اند. به گزارش فرارو، طبق اعلام رئیس یک بیمارستان در جیگاوا 15 هزار و 754 مورد ابتلا به مالاریا از ماه ژوئن تا سپتامبر در منطقه دوتسه در ایالت جیگاوا ثبت شده که 8 هزار و 102 از بیماران کودک هستند. ...
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا صدها تن از شیعیان نیجریه در "مافارا" با برپایی تظاهراتی از دولت این کشور، خواستار آزادی بی قید و شرط شیخ ابراهیم زاکزاکی شدند.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۵    
اعتراضات به رفتار خشونت آمیز گروه پلیس ضد سرقت موسوم به سارس کشور نیجریه را به درگیری کشاند.
ورزش 3   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اودیون ایگالو ستاره نیجریه ای منچستریونایتد بعد از پیروزی 2-1 تیمش مقابل PSG از این فرصت برای معطوف کردن توجه جامعه جهانی به بحران اخیر در کشورش نیجریه استفاده کرد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
خواهرم، قاتل زنجیره ای ، کتاب برگزیده چند جایزه معتبر ادبی است که ضمن آشنایی مخاطب با فرهنگ نیجریه، او را با طنزی سیاه و داستانی جنایی همراهی می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۳    
سربازان ارتش نیجریه به سوی معترضانی که علیه خشونت یگان ویژه ضد سرقت در این کشور دست به راهپیمایی اعتراضی زده بودند، تیراندازی کرد و در جریان این تیراندازی دو نفر هدف قرار گرفتند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا شیعیان نیجریه در شهر ابوجا پایتخت این کشور با برپایی تظاهراتی، ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ ابراهیم زاکزاکی و همسرش را محکوم کردند و خواستار آزادی بدون قید و شرط آنان شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل اعلام کرد در اعتراضات روز سه شنبه در نیجریه، چندین معترض به دست نیرو های امنیتی کشته شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۵    
دولت استان لاگوس در نیجریه روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود از برقراری مقررات منع آمد و رفت اضطراری 24 ساعته به منظور آرام کردن تنش هایی که در پی تظاهرات اخیر به وجود آمده است، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۰    
اعتراضات به خشونت های پلیسی در نیجریه همچنان ادامه دارد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها باشگاه ام صلال به منظور ارتقای سطح فنی این تیم با تغییر کامل در ترکیب بازیکنان خارجی فصل جدید را با نفراتی تازه آغاز کرده است. بعد از عبدالنور بلحوسینی الجزایری، روزبه چشمی بازیکن ایرانی، موزس وینگر اهل نیجریه و ایمن عبدالنور تونسی؛ کایکی مورینیو آخرین خرید خارجی ام صلال است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۴:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ده ها هزار تظاهرکننده در نیجریه، لاگوس بزرگترین شهر آفریقا را با اخلال روبه رو کرده و فرودگاه بین المللی این شهر را مسدود کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جنبش اعتراضی بی سابقه جوانان علیه خشونت پلیس در نیجریه مسیر منتهی به فرودگاه شهر لائوس را مسدود کردند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۵    
یک سازمان فعال در زمینه حقوق مسلمانان در نیجریه در مورد اعتراضات اخیر نیجریه علیه عملکرد پلیس این کشور، بیانیه صادر کرد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بازرس کل پلیس نیجریه در بیانیه ای اعلام کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ در تعلیم نیروهای تاکتیکی جدید نیجریه- همزمان با ادامه اعتراضات هزاران نفری در سراسر این کشور علیه بی رحمی پلیس و برای خواسته اصلاحات بیشتر- کمک خواهد کرد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم پیاده روی و عزاداری اربعین در شهر لندن پایتخت انگلیس برگزار شد. در این مراسم پلاکاردهایی درباره ضرورت آزادی شیخ ابراهیم زاکزاکی در دست شرکت کنندگان بود و خواستار آزادی هر چه سریع تر رهبر جنبش اسلامی نیجریه شدند.