شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۵:۴۷Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه تجارت»

خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
چین در طول تمام سال های گذشته، اصلی ترین شریک تجاری ایران بوده و هرچند اخیرا جایگاه اصلی ترین صادرکننده کالا به ایران را به امارات متحده عربی واگذار کرده، اما همچنان مقصد اصلی کالاهای صادراتی ایران به شمار می رود. ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعاتی که علی رضا پیمان پاک، رییس سازمان توسعه تجارت که البته خبر ها حکایت از جابجایی او در آینده نزدیک به وزارت جهاد کشاورزی دارد اعلام کرده، این بار مرکبات ایرانی برای نخستین بار به بازار چین راه یافته است.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از فعالیت رسمی 95 درصد کسب وکارهای دیجیتال در کشور خبر داد.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه تجارت علاوه بر مرزهای زمینی باید از طریق مرزهای دریایی نیز دنبال شود، گفت: توجه به اقتصاد دریا محور راهبردی اساسی جهت مهار تورم و رشد تولید است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت ایران از شکسته شدن رکورد صادرات غیر نفتی کشور با عبور از مرز 52.5 میلیارد دلار گذشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه مخلوط در بندرعباس 88 هزار و 500 تومان تعیین شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه مخلوط درجه یک در بندرعباس 88 هزار و 500 تومان تعیین شده است. ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت از صادرات پرتقال ایرانی به چین برای اولین بار خبر داد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۵    
عوارض صادراتی گوجه، هندوانه و خربزه ملون و طالبی در سال 1402 اعلام شد. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، وزارت جهاد کشاورزی در مکاتبه ای با رئیس سازمان توسعه تجارت عوارض صادراتی گوجه، هندوانه و خربزه ملون و طالبی در سال 1402 را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:توسعه نخلستان ها با ارقام تجاری راهی مطمئن برای توسعه تجارت خرما در سیستان وبلوچستان است .
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۳۹   + ۲۷ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی "سیدجواد ساداتی نژاد" وزیر جهاد کشاورزی، "علیرضا پیمان پاک" به سمت قائم مقام وزیر در امور تجارت و تنظیم بازار منصوب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سید روح الله لطیفی ، سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران درباره تجارت یازده ماهه با کشورهای همسایه اظهار داشت: از ابتدای سال تا پایان بهمن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۶۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: مجموع صادرات یازده ماهه ایران به 15 کشور همسایه، نزدیک به 28 میلیارد دلار بود که با رشد 20 درصدی همراه بوده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با انتقاد به ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی با موضوع عوارض صادراتی برخی از محصولات جالیزی در سال 1402 گفت: وضع چنین عوارضی، آینده تجارت ایران با کشورهای اوراسیا را با ابهام مواجه کرده است. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۵۶    
علیرضا پیمان پاک رییس سابق سازمان توسعه تجارت در حالی امروز وزارت صمت و سازمان مزبور را ترک کرد که گفته شده به عنوان معاون وزیر جهاد کشاورزی معرفی شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۱:۲۱    
سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صمت گفت: از ابتدای سال تا پایان بهمن تجارت غیر نفتی ایران با اعضای شانگهای به بیش از 38.8 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال، 3 درصد در وزن و 18 درصد در ارزش افزایش دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صمت می گوید از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه تجارت غیر نفتی ایران با اعضای شانگهای به بیش از 38.8 میلیارد دلار رسیده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون روابط بین الملل و توسعه تجارت خانه صمت می گوید که از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه تجارت غیر نفتی ایران با اعضای شانگهای به بیش از 38.8 میلیارد دلار رسید که نسبت به 11 ماهه سال قبل، با رشد 3 درصدی در وزن و 18 درصدی در ارزش همراه بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
سیدروح اله لطیفی در گفت و گو با ایران اکونومیست اظهار کرد: در 11 ماهه امسال بیش از 50 میلیون و 603 هزار تن کالا به ارزش 38 میلیارد و 829 میلیون و 445 هزار دلار بین ایران و 11 کشور عضو سازمان همکاری شانگهای تبادل شد که از این میزان 41 میلیون و 703 هزار تن کالا به ارزش 19 میلیارد و 613 میلیون دلار ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۳۷    
امضای تفاهم نامه همکاری میان کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و شرکت بازرگانی توسعه تجارت زرفام کیش
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر دو ملت ایران و افغانستان در کنار هم در زمینه توسعه تجارت ارتباط داشته باشند و این ارتباط هرروز باید قوی تر شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مریم عطایی / کارشناس ارشد بازرگانی بین الملل سازمان توسعه تجارت پیدایی زنجیره های ارزش جهانی در اوایل دهه 1990 شاخصه تحولات اقتصادی جهان بود. پراکندگی تولید در پهنه گیتی که نتیجه دومین گام جهانی شدن ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
️ علیرضا پیمان پاک که از ابتدای دولت سیزدهم ریاست سازمان توسعه تجارت را بر عهده داشت قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی خواهد شد. ️جایگزین وی در سازمان توسعه تجارت هنوز مشخص نشده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: اعضای جدید هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی یزد مشخص شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
علی رضا پیمان پاک از ریاست سازمان توسعه تجارت کنار رفت و احتمالا جای خود را به مهدی ضیغمی معاون این سازمان خواهد داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
در جابجایی بین دو وزارتخانه، پیمان پاک از سازمان توسعه تجارت به وزارت جهاد کشاورزی رفت و به عنوان قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی منصوب خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، بر اساس اخبار رسیده، مهدی ضیغمی با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران منصوب و علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی شد. پیش از این ضیغمی، معاون خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان بلوچستان در بازدید از بندر چابهار به همراه هیئت اعزامی کشور افغانستان اظهار داشت: برای تعاملات بیشتر اقتصادی و تجاری همراه هیئت اعزامی از کشور افغانستان هستیم. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۲    
ایران طی ادوار گذشته تلاش کرد تا با امضای موافقتنامه ها و تفاهمنامه ها، ضمن بهره گیری از فرصت های تجاری موجود، روابط اقتصادی خود را با سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه و همسایه گسترش دهد.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۹:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر اینکه تحقق ظرفیت تولید اسمی این شرکت به میزان یک میلیون 50 هزار تن یک اولویت جدی است گفت: رسیدن به ظرفیت اسمی تولید در این شرکت قطعا برای توسعه تجارت خارجی کشورمان تاثیرات مهمی به دنبال دارد. ...
خبرگزاری نمایشگاهی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۴۹    
همزمان با گذشت یک سال از انتصاب هومن رازدار به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج . ا . ا چند روزی است که منابع آگاه از تغییر مدیریت این مجموعه خبر می دهند و اصلی ترین گزینه در بین اسامی مطرح شده سید احمد رضا علایی طباطبایی است که در حال حاضر معاون ارتقای کسب و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن اقتصاددانان ایران گفت: احساس ثبات و بروز روزهای مساعد در داستان سیاسی برجام و نیز بعد از هفت سال گشایش روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان نویدبخش روزهای مناسب تر اقتصادی در اذهان جامعه و در نتیجه روند نزولی نرخ دلار و طلا شده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۱    
سرپرست امور بازرگانی و توسعه تجارت صمت استان در این جلسه گفت:صنوف منتخب کشیک در ایام تعطیلات نوروزی آماده خدمات رسانی به هموطنان ، مسافران و گردشگران نوروزی خواهند بود .
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، در حالت کلی می توان صادرات ایران را به دو بخش عمده صادرات نفتی و صادرات غیر نفتی تقسیم کرد. ایران همواره سعی دارد میزان صادرات غیر نفتی خود را افزایش دهد و خود را از وابستگی به صادرات نفتی برهاند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
جلیل جلالی فر در گفت وگو با ایران اکونومیست اظهار داشت: یکی از دغدغه های بخش خصوصی در زمینه صادرات با وجود 15 کشور همسایه و مقاصدی نزدیک و قابل دسترس به قلمرو جمهوری اسلامی مانند کشورهای حوزه آفریقا و آسیای شرقی میزان سهمی از تجارت است که می توانیم به داشته باشیم اما تاکنون به آن دست نیافته ایم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با استفاده از بازارهای گسترده و توسعه صادرات با محصولاتی با ارزش افزوده بالا، همچنین صادرات کالاهای دانش بنیان می توان در راستای توسعه صادرات غیرنفتی گام های مؤثری برداشت.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر صنایع جمهوری بلاروس اعلام کرد: ظرفیت های مورد نیاز برای توسعه تجارت میان دو کشور ایجاد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان سمنان از آغاز به کار نمایشگاه های بهاره در استان خبر داد و گفت: کالاهای اساسی با 15درصد تخفیف در این نمایشگاه ها عرضه می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز به کار نمایشگاه بهاره ویژه عرضه مستقیم کالا در سراسر استان در ایام پایانی سال خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
پیام باقری در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه موضوع مهمی که امروز در حوزه صادرات غیرنفتی وجود دارد، معطوف کردن توجه به صادراتی با ارزآوری، خلق ثروت و سودآوری بیشتر است، اظهار داشت: بررسی روند صادرات غیرنفتی در سال های گذشته نشان می دهد برخلاف تاکید بر صادرات غیرنفتی ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه تجارت غیرنفتی ایران با اعضای شانگهای به بیش از 38.8 میلیارد دلار رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۰   + ۴۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت گفت: از ابتدای سال تا پایان بهمن، تجارت غیر نفتی ایران با اعضای شانگهای به بیش از 38.8 میلیارد دلار رسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۳    
روزهای پایانی سال خورشیدی، بهترین زمان برای بررسی عملکرد فعالیت های انجام شده طی 12 ماه گذشته است.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از گشایش نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در سمنان با هدف حفظ آرامش بازار و حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده خبر داد و گفت: این نمایشگاه تا بیست و هشتم اسفند در سمنان فعال است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
نمایشگاه فروش بهاره عرضه مستقیم کالا با 400 غرفه و تخفیف به مصرف کنندگان در محل دائمی نمایشگاه های بندرعباس گشایش یافت. به گزارش صبح ساحل، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
اهواز- آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: با توافق های صورت گرفته بندر امام خمینی (ره) به زودی از خط منظم کشتیرانی جهت توسعه هرچه بیشتر صادرات و واردات کالا برخوردار خواهد شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۳:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از تسنیم، حمید صافدل؛ رئیس سابق سازمان توسعه تجارت امروز در نشست بررسی مشکلات تامین ارز کالاهای اساسی اظهار کرد: در دوره ای که بنده رئیس سازمان توسعه تجارت بودم، برای رفع مشکلات تحریمی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: حضور در نمایشگاه بین المللی قطر و مطالعه دقیق بازار و استفاده از مرکز تجاری ایران در دوحه میتواند به حضور مستمر در این کشور کمک کند.
رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید مقدمات همکاری های مشترک میان فعالان قطری و ایرانی برای حضور در اقتصاد ایران فراهم شده و می توان انتظار داشت که از سرمایه آنها برای توسعه زیرساخت ها استفاده شود.