شنبه ۰۵ خردادساعت ۰۹:۲۳May 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تقاضای ارز»

پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
از اول فروردین ماه تا بیست و سوم اردیبهشت ماه 1403، 6 میلیارد و 971 میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-میکائیل زین الدین : روز گذشته دلار آزاد برای ساعاتی در کانال قیمتی 59 هزار تومانی به فروش رسید. به نظر برخی از بازیگران بازار ارز، تزریق های صورت گرفته توسط نهاد بازارساز از جمله عوامل اصلی افت قیمت ارز است ...
بانک مرکزی جمهوری اسلامی از ابتدای سال جاری تا 22 اردیبهشت ماه 1403 براِی چهار گروه کالاهای اساسی و دارو، تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات مبلغ 6 میلیارد و 971 میلیون دلار تامین کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۹:۲۵    
بانک مرکزی جمهوری اسلامی از ابتدای سال جاری تا 22 اردیبهشت ماه 1403 براِی چهار گروه کالاهای اساسی و دارو، تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات مبلغ 6 میلیارد و 971 میلیون دلار تامین کرده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
نایب رییس اول کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: راهکارها هم وجود دارد نه اینکه نباشد، منتها باید بپذیریم که ما در جنگ ارزی هستیم و باید وارد اقدامات جدی برای کنترل بازار غیررسمی و در واقع مدیریت تقاضای ارز شویم یعنی باید برای این مساله مدیریت و چاره داشته باشیم که تقاضای ارز در کشور مدیریت شود و عرضه ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: طبق سنوات گذشته بعد از اردیبهشت ماه تقاضای ارز در بازار کاهش پیدا می کند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی، نماینده مجلس: در یکسال و نیم اخیر که تیم جدید بر بانک مرکزی حاکم شده است، هم نقدینگی کنترل و مدیریت شده و هم التهابات ارزی فروکش کرده است. آشفتگی کنونی در بازار غیررسمی ارز، ناشی از فضاسازی برخی رسانه های داخلی و خارجی و فضای غیررسمی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
باتوجه به اینکه سال گذشته ارز تخصیص یافته برای ثبت سفارش واردات به برخی وزارتخانه ها بیشتر از میزان تعیین شده بود، وزیر اقتصاد اعلام کرده که در سال جدید از منظر کنترل تقاضای ارز در ثبت سفارش، برای وزارتخانه های صنعت، کشاورزی و بهداشت، حدگذاری خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: هرچه اختلاف عرضه و تقاضای ارز بیشتر شود، افراد ناچارا برای تامین نیاز واقعی به سمت بازار غیر رسمی می روند.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۱    
احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به پرسشی درباره مدیریت مصارف ارزی در سال جاری، اظهار کرد: سال قبل بانک مرکزی میزان ارز بیشتری نسبت به سال 1401 تجهیز کرد و باوجود فشارها و کاهش قیمت کالاهای صادرات پتروشیمی میزان ارز پرداختی در سال قبل بیشتر بود ...
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۰۱    
سخنگوی اقتصادی دولت گفت:در مدیریت بازار ارز برنامه جدی خواهیم داشت.
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که تعطیلات نوروزی تقاضای ارز را در بازار کاهش داده است، اما قیمت دلار از کانال 61 هزار تومانی هم عبور کرده و در حال پیشروی به قیمت های بالاتر است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۴:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مبلغ ارز مسافرتی که از هفتم اسفند به هزار یورو افزایش یافته بود، بار دیگر به نرخ قبلی (500 یورو) بازگشت. سوم اسفند 1402 بود که مدیر روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش سقف ارز مسافرتی از 500 یورو به هزار یورو خبر داده بود که این برنامه از تاریخ 7 اسفند اجرایی می شود. ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۰۸:۴۱    
قیمت دلار در معاملات پشت خطی در نخستین روزهای سال 1403 با روند صعودی کلید خورد. این در حالی بود که تتر نیز افزایش قابل توجهی داشت. به نظر می رسد حمله تروریستی در روسیه آتش دلار را هم در بازارهای داخلی تند خواهد کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۶:۰۷    
بانک مرکزی چهارم اسفندماه 1402 اعلام کرد با عنایت به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای ارز مسافرتی، در راستای مدیریت بازار ارز و پوشش نیاز ارزی متقاضیان، سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از 500 به 1000 یورو افزایش می یابد و از تاریخ 7 اسفند 1402 اجرایی می شود./باشگاه خبرنگاران جوان
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۸:۳۸   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ از هفتم اسفند 1402 در راستای مدیریت بازار ارز در ماه پایانی سال و پاسخ به تقاضای مسافران، تخصیص ارز مسافرتی از 500 یورو به 1000 یورور افزایش یافت. ...
اقتصاد آنلاین / حیات   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۹:۴۸   + ۳۲ سایت دیگر  
امروز آخرین روزی بود که ارز مسافرت هوایی 1000 یورویی به متقاضیان داده می شد و با پایان سال 1402 سقف فروش ارز مسافرتی از اول فروردین 1403 به روال قبل برمی گردد و در سقف قبلی (500 یورو) به مسافران بعد از درگاه خروجی فرودگاه های کشور، ارز تحویل داده خواهد شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۳:۵۱    
یک اقتصاددان گفت: بالا رفتن نرخ ارز چندین عامل دارد که یکی از آن ها افزایش تقاضای ارز در پایان سال است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۸:۴۶   + ۳۵ سایت دیگر  
کارشناس مسائل ارزی گفت که با توجه به اینکه در سال آینده مالیات بر عایدی سرمایه اخذ می شود و خریدار باید مالیات بپردازد لذا ممکن است بخشی از افزایش تقاضای ارز ناشی از این موضوع باشد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس تجارت خارجی معتقد است: دلیل منطقی و موجهی به جز تقاضای ارز در روز های پایانی سال برای افزایش قیمت دلار وجود نداشت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
فارغ از تحولات منطقه ای و تقاضای ارز پایان سال، فرزین در خصوص دیپلماسی ارزی موفقیت های خوبی را در یکسال اخیر به دست آورده است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مسعود توکلی؛ تحلیلگر مسائل ارزی، در گفت وگو با خبرنگار ایبنا اظهار کرد: به طور معمول در پایان سال شاهد افزایش تقاضای ارز در کف بازار هستیم، چون مردم می خواهند به دلایل مختلف به مسافرت بروند و در نتیجه تقاضای ارز برای سفر های خارجی بیشتر از روز های دیگر خواهد شد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
قائم مقام سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کاملا واضح بود که در آستانه سال جدید و روزهای پایانی سال تقاضای ارز افزایش می یابد و به واسطه آن نیز نرخ ارز دچار نوسان می شود، گفت: این شرایط در نهایت موقتی خواهد بود و قیمت ها کم کم کاهشی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
از آنجایی که تعادل قیمت در بازار به واسطه ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در بازار شکل می گیرد بانک مرکزی اگر به دنبال کاهش عرضه در بازار آزاد ارز و همچنین جلوگیری از زیاد شدن قیمت هاست، باید به دنبال راهی برای کاهش تقاضای ارز نیز باشد تا کاهش عرضه به رشد قیمت دلار دامن نزند.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
از سویی دیگر نیز آنطور که بانک مرکزی تاکید دارد پاسخگویی به تقاضای ارز مسافرتی به عنوان یکی از سرفصل های ارز خدماتی تعریف شده در مقررات ارزی کشور، بر اساس نرخ مرکز مبادله ارز و طلای ایران کاملاً در چارچوب قوانین جاری بوده و مسبوق به سابقه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی با تامین ارز مسافرتی به رسالت خود عمل کرده و موجب کنترل تقاضای ارز در بازار غیررسمی و جلوگیری از ایجاد تقاضای غیرواقعی شده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
همواره در اواخر سال شاهد تلاطم نرخ ارز هستیم، چراکه تقاضای ارز در این مقطع زمانی با هدف سفرهای نوروزی و همچنین در برخی اوقات در روند واردات کالای قاچاق در بازار غیررسمی، چنین نوسانی را رقم می زند ...
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۷   + ۳۸ سایت دیگر  
ارز مسافرتی اختصاص یافته به متقاضیان از 500 یورو به 1000 یورو افزایش می یابد و از 7 اسفند 1402 اجرایی گردید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: با اصلاح نرخ سود بانکی، بخشی از تقاضای ارز و به تبع آن بخشی از نوسان نرخ ارز که برای حفظ ارزش دارائی افراد است، از بازار خارج می شود و بازار ارز تا حدودی آرام تر خواهد شد.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
ساعت 24 - یک حساب و کتاب ساده نشان می دهد که با سیاست جدید بانک مرکزی برای ارز مسافرتی، امکان برنامه ریزی برای یک سفر رایگان خارجی وجود دارد سوال این جاست که آیا راهکار دیگری برای مهار تقاضای ارز مسافرتی در پایان سال وجود نداشت؟
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۳۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، رضا توسلی، تحلیلگر اقتصادی با اشاره به دلایل نوسانات نرخ ارز در بازار غیررسمی گفت: به طور معمول در پایان سال تقاضا برای ارز افزایش می یابد که این موضوع دلایل گوناگونی دارد ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۵:۵۳   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، محمود صابری - عضو کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران - در خصوص نوسان نرخ ارز در روز های پایانی سال که سابقه ای طولانی در چنین مقطع زمانی دارد، گفت: همواره در اواخر سال شاهد این اتفاق هستیم ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۱    
انتظارات تورمی عامل اصلی افزایش قیمت ها در بازار ارز ساختارهایی که مانع از سیاست گذاری درست در بازار ارز می شوند تحریم هایی که هنوز ادامه دارند رشد تقاضای ارز به دلیل پایان سال تداوم دشمنی آمریکا عاملی برای افزایش نوسان در بازار ارز رفتار هیجانی دلیل دیگر رشد نرخ ارز ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۲۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
امسال هم مانند همه سال های گذشته که تقاضای ارز برای مسافرت های خارجی پایان سال بالا رفته و بازار درگیر نوسانات مقطعی شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی:پاسخگویی به تقاضای ارز مسافرتی بر اساس نرخ مرکز مبادله ارز و طلای ایران کاملاً در چارچوب قوانین جاری بوده و مسبوق به سابقه است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۳   + ۴۱ سایت دیگر  
نقدینه - بانک مرکزی ضمن تکذیب آمارهای غیرکارشناسی و نادرست در قبال تخصیص و افزایش سرانه ارز مسافرتی، هدف اصلی اجرای این سیاست ارزی را مطابق قانون، مدیریت تقاضای بازار ارز در پایان سال آنهم در بستر مبادلات رسمی ارز کشور اعلام و تاکید دارد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۲   + ۴۷ سایت دیگر  
پاسخگویی به تقاضای ارز مسافرتی، بر اساس نرخ مرکز مبادله کاملاً در چارچوب قوانین جاری بوده و مسبوق به سابقه است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
گروهی از تحلیل گران معتقدند نوسان این روزهای بازار به خاطر تقاضای ارز برای مسافرت در تعطیلات نوروز است که اگر تقاضای سرمایه ای هم به آن اضافه شود نوسان در بازار حفظ خواهد شد.
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۳    
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بانک مرکزی به منظور جلوگیری از بروز التهاب در بازار غیررسمی ارز که همواره در آستانه سال نو به دلیل سفر های خارجی بخشی از مردم ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
افزایش سهمیه ارز مسافری، سبب خروج تقاضای ارز مسافری از بازار آزاد و جلوگیری از افزایش نرخ ارز از این محل می شود.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند سیاست بانک مرکزی در افزایش سهمیه ارز مسافری و تامین کامل آن، سبب خروج فشار تقاضای ارز مسافری از بازار آزاد می شود و از افزایش احتمالی نرخ ارز از این محل، جلوگیری می کند و درمجموع یک سیاست ارزی مثبت است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، بانک مرکزی به منظور جلوگیری از بروز التهاب در بازار غیررسمی ارز که همواره در آستانه سال نو به دلیل سفرهای خارجی بخشی از مردم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۳۱ سایت دیگر  
کارشناس ارزی با اشاره به اقدام بانک مرکزی در افزایش تامین ارز مسافرتی از 500 یورو به 1000 یورو گفت: به طور معمول در پایان هر سال تقاضای ارز در کف بازار به وجود می آید که این تقاضا ناشی از افزایش سفرهای نوروزی است،
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۱    
یکی از دلایل افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر، سفرهای خارجی در انتهای سال و افزایش تقاضای ارز است که بانک مرکزی برای مدیریت بازار به سهمیه ارز را دو برابر کرده اما اثرات این اقدام چیست؟
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در سال های گذشته عمدتاً پیش از ایام تعطیلات سال نو و به دلیل افزایش سفر های نوروزی خارج کشور بخشی از ایرانیان، تقاضای ارز در بازار افزایش یافته و با ایجاد مازاد تقاضا در بازار ارز، شاهد رشد قیمت دلار بودیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۵۵ سایت دیگر  
یکی از دلایل افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر، سفرهای خارجی در انتهای سال و افزایش تقاضای ارز است که بانک مرکزی برای مدیریت بازار به سهمیه ارز را دو برابر کرده اما اثرات این اقدام چیست؟
نقدینه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سید حمید حسینی، دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، در خصوص افزایش ارز مسافرتی گفت: این اقدام در حالی از سوی بانک مرکزی تدوین و اجرایی شده که ما در حال حاضر با تقاضای ارز پایان سال برای سفر های خارجی مواجه هستیم و این تصمیم می تواند بخش مطلوبی از نیاز ارزی را به ...
دنیای سفر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۷    
یک استاد دانشگاه معتقد است: طبق اقتصاد کلاسیک، نرخ ارز از طریق تقاضا و عرضه بازار ارز مشخص می شود، بنابراین هر عاملی که موجب تغییر تقاضای ارز و یا عرضه ارز شود، مسلماً بر روی نرخ ارز تاثیر خواهد گذاشت.
به گفته یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران، به طور کلی تقاضای ارز در اسفندِ هر سال، 2.5 برابر سایر ماه های سال است. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ مسعود دانشمند ...
اقتصاد آنلاین / بانک مردم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۶:۴۴   + ۱۵۸ سایت دیگر  
مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از 500 به 1000 یورو خبر داد.