یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۲۰Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جیره بندی»

تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
اهر- مدیر امور آب اهر بابیان این که وضعیت منابع آبی اهر مناسب نیست، گفت: شاهد افزایش 5 میلیون مترمکعبی مصرف آب شرب در اهر هستیم.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پیش بینی می شود دولت سیزدهم نیز همانند دولت های پیشین با جایگزین کردن مازوت و برش سنگین و گازوییل به جای گاز و قطع کردن گاز نیروگاه ها، جیره بندی و قطع گاز کارخانه های عمده صنعتی در روزهای بسیار سرد و توقف صادرات گاز را در دستور کار قرار دهد . ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ولی این در زمانی است که شهر خشک است. ذخایر آب زیرزمینی آن تمام شده است و ممکن است آب نیاز به جیره بندی داشته باشد. در خارج از تهران وضعیت بسیار بدتر است. در صورت تداوم خشکسالی، به تدریج مناطق مرکزی و دور از دریای ایران غیرقابل سکونت خواهد شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
بازی قدرت روسیه، کمبود گاز و بالارفتن قیمت انرژی در اتحادیه اروپا، این منطقه را در آستانه زمستان با معضلاتی جدی مواجه ساخته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه بوشهر گفت: شاید بوشهر تنها مرکز استانی است که آب آشامیدنی آن جیره بندی است و شایسته نیست استانی در کنار دریا باشد، اما مردم آن تشنه باشند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که تورم مصالح ساختمانی در تابستان امسال سه رقمی شده است، صنایع فولاد و کارخانه های سیمان این بار با جیره بندی گاز مواجه شده اند و احتمال جیره بندی برق در زمستان هم وجود دارد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر از تلاش برای حذف جیره بندی آب خبر داد و گفت: مردم شهر بوشهر سال ها است از کمبود آب شرب رنج می برند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با نوسازی شبکه های آبرسانی و تکمیل طرح ها از جمله آب شیرین کن ها جیره بندی آب در نقاط مختلف شهر بوشهر برداشته می شود.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
احمد میدری اقتصاددان و نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره ششم در نشست مجازی موسسه مطالعاتی دین و اقتصاد که با موضوع نیاز به پیوست عدالت در سیاستگذاری عمومی برگزار شد بیان کرد:شما در کل اروپا کشوری پیدا نمی کنید که مردم به قیمت آزاد دارو مصرف کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
روح اله حاتمی: هیلدا السی مارگریت پتن (Hilda Elsie Marguerite Patten) فعال حوزه اقتصاد خانه، نویسنده و گوینده انگلیسی بود. او یکی از نخستین سلبریتی های حوزه آشپزی بود (اصطلاحی که خود میانه خوبی با آن نداشت) ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بروز پدیده بی آبی به منطقه خاصی تعلق ندارد، اما برخی از روستاهای حریم پایتخت به دلیل شرایط آب و هوایی و اقلیمی خود و موقعیتی که در آن واقع شده اند، بیش از سایر مناطق در معرض بی آبی قرار دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۳:۵۵    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی بردسکن کمبود منابع آبی و جیره بندی شدن آب و کرم گلوگاه را از مهم ترین مشکلات باغداران دانست و گفت: چون باغداران و کشاورزان منطقه خرده مالک هستند همچنان آبیاری را به روش سنتی انجام دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به نقش پررنگ مردم و فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در مدیریت مصرف و تامین آب در استان عنوان کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
جایگاههای عرضه سوخت چین در پی کمبود عرضه دیزل، محدود کردن فروش این فرآورده نفتی را آغاز کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۵۳    
کارشناسان از ماه ها قبل نسبت به بحران انرژی در زمستان پیش رو و جیره بندی گاز و برق هشدار داده بودند. حدود 60 درصد مصرف گاز در کشور مربوط به بخش خانگی و تنها راه جلوگیری از وقوع این بحران، کاهش مصرف است. کارشناسان معتقدند مسیر اصلاح الگوی مصرف انرژی از مسیر اصلاح قیمت ها می گذرد ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۴۵    
نویسنده : غزل اسلامی بر اساس اعلام قبلی متولیان تامین آب در استان با پایان منابع ساعات قطع آب افزایش می یابد. ذخایر آب سد اکباتان تا پایان آبان ماه به پایان می رسد بر این اساس برنامه اعمال مدیریت فشار در شهر همدان از شب به روز منتقل می شود. ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۰۳   + ۳۸ سایت دیگر  
مهرماه 1400 اعلام شد که 458 میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران ذخیره شده، در حالی که در زمان مشابه سال پیش، این مقدار برابر 753 میلیون مترمکعب بوده است. این موضوع نشان دهنده 295 میلیون مترمکعب کسری مخازن سدهای پنجگانه تهران در مهرماه سال جاری است و تصور کنید که در دوره بارش یعنی پاییز و زمستان سال ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۷:۳۹    
چالش جیره بندی آب در شهر یاسوج و عدم تمایل مسئولان آبفا برای بهبودی وضعیت موجود در این شهر ، موج گلایه هرروزه شهروندان را در پی دارد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رکنا:در جلسه ستاد پایش تنش آبی در شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اعلام شد : 104 روستا با کمبود آب مواجه هستند ،46 روستا آبرسانی سیار می شوند و شهر تفرش هم جیره بندی آب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
هوراند- فرماندار شهرستان هوراند از خشک سالی بی سابقه و بحران کم آبی در این شهرستان خبر داد و گفت: آب شرب در شهر هوراند جیره بندی است و روزانه 6 تا 10 ساعت آب شرب قطعی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۲    
دنیای اقتصاد : یک نانوایی نمی تواند تمام برقی را که برای پخت نان لازم دارد، تهیه کند. یک تامین کننده مواد شیمیایی برای برخی از بزرگ ترین تولیدکنندگان رنگ در جهان از کاهش تولید خبر داد. یک شهر بندری قوانین جیره بندی برق را برای تولید کنندگان 4 بار در روز تغییر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به بهانه جیره بندی آب شرب شهرستان های سقز و بانه 72 ساعت قطع می شود و از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۵    
نخست وزیر انگلیس که اجرایی شدن برنامه خروج از اتحادیه اروپا، مدتی است این کشور را دستخوش بحران سوخت کرده است، حالا وعده داده مشکل را که در قالب شکل گیری صف های طولانی در برابر جایگاه های پمپ بنزین و تعطیلی برخی از آنها، خودنمایی می کند، به زودی حل خواهد کرد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۴    
برخی از معترضان قطعی مکرر آب در روستاهای واقع در غرب شهرستان لامرد، متشکل از تُرمان، حسن آباد، برکه ماه بانو، قلعه علی بابا و چُخوها در راستای مترفع ساختن مشکل آب دست به تجمع اعتراض آمیز در مقابل فرمانداری این شهرستان زدند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
خاموشی های گسترده در چین باعث مختل شدن فعالیت کارخانه ها شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: با وجود کاهش بارندگی در کشور، امسال جیره بندی و یا قطع آب در تهران اعمال نکرده ایم.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ستاره حجتی- خبر نگار سال آبی1400-1399 یکی از کم بارش ترین سال های آبی 40سال اخیر بود که طی آن سایه سنگین خشکسالی با شدت زیاد تقریبا بر تمام کشور سایه انداخت؛ سالی که با رسیدن به بهار و تابستان، چنان که در سلسله گزارش های همشهری از تنش آبی استان های کشور خواندید ...
ازجمله تنش های ناشی از کمبود آب شرب در کشور می توان انسداد رودخانه شاپور توسط کشاورزان فارسی و قطع آب انتقالی به استان بوشهر اشاره کرد که به دفعات اتفاق افتاده و مهم ترین آن در سال 1394 رخ داد و سبب بروز تنش آبی و جیره بندی آب در دو شهر بزرگ استان بوشهر (بوشهر و برازجان) به مدت 10 روز شد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
با کاهش بارندگی و افزایش مصرف آب، حجم مخازن سدهای کشور به کمتر از 50 درصد رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
طبق گزارش رویترز کمبود نیرو و امکانات در بسیاری از ایالات آمریکا، سبب هشدار بیمارستان ها در خصوص جیره بندی امکانات و شیفت بندی نیروها برای رسیدگی به همه بیماران شده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۲   + ۶۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در حال حاضر ذخایر سدهای تامین کننده آب شرب تهران به 350 میلیون متر مکعب رسیده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۸    
نباریدن باران و کم شدن ذخایر آبی، نه فقط برای کشاورزان زحمتکش، بلکه برای همه مردم نگران کننده است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ سالهاست که کمبود آب در بیشتر شهرها و روستاهای استان بوشهر، موجب جیره بندی مایه حیات شده است، عطش مردم استان در تابستان اوج می گیرد و چالش های اساسی ای را ایجاد می کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۲:۵۰    
علاوه بر جیره بندی آب در شهرهای استان خراسان جنوبی، 398روستا با تانکر آبرسانی می شوند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مصرف جهانی آب در طی قرن بیستم دو برابر نرخ رشد جمعیت، افزایش یافته است. این ناهماهنگی امروز باعث شده که بسیاری از شهر ها در سراسر جهان – از رم تا کیپ تاون، چِنای و لیما – آب را جیره بندی کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۸:۳۱    
در روستای دوشان نزدیکی شهر سنندج هیچ نظمی در جیره بندی آب وجود ندارد و ساکنان آن حتی تا سه روز بی آب می مانند .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - امام جمعه موقت اهل سنت چابهار با بیان اینکه بی آبی و جیره بندی آب در چابهار باید پایان یابد، ساماندهی وضعیت آب این شهرستان را خواستار شد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۶:۴۰    
بعد از رسیدگی و تعیین میزان دبی آب از مبدا "ایستگاه پمپاژ آب هانی کوان" تا مقصد " سراب هولی شهر پاوه" و گزارش اعلام نتایج کنترل 24 ساعته کارشناسان جلسه ای در ساعت صفر در محل فرمانداری پاوه برای بررسی مشکلات آب شرب شهروندان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۳:۰۴    
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست فرمانداری پاوه با بیان اینکه در این شهر مشکل کمبود آب شرب نداریم، از لغو برنامه جیره بندی آب خبر داد و گفت: امیداوریم روند پمپاژ آب موجود حفظ و پمپاژ اصلاحی نیز حداکثر تا امشب نصب و راه اندازی شود تا طرح جیره بندی آب نیز لغو شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۰:۴۷    
مهم ترین عامل اثرگذار بر بازار آهن و فولاد در مرداد ماه، جیره بندی برق کارخانه های فولادی بود. این جیره بندی ضرر و زیان زیادی را به زنجیره تأمین فولاد کشور وارد کرده است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۲:۱۷    
مرصاد نیوز: سرپرست آبفای شهرستان پاوه گفت: از امروز آب شرب پاوه جیره بندی می شود.
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۴۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص کوپنی شدن برق در کشور توضیحاتی ارائه داد. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص خبرهای منتشر شده مبنی بر کوپنی شدن برق در آینده نزدیک گفت: در واقع کوپنی شدن برق مفهوم خاصی ندارد و به هیچ عنوان این خبرهای منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
عبدالکریم گراوند در مصاحبه با برنامه صبح وگفتگو با اشاره به روزهای پایانی کار دولت دوازدهم گفت: علی رغم مشکلات، کارهایی در دولت دوم آقای روحانی انجام گرفت. در این مدت با پدیده نوظهور کرونا رو به رو بودیم که هنوز هم مردم را آزار می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کاهش قابل توجه تولید سرم های تزریقی در هفته های اخیر به یک نگرانی عمده به خصوص برای بیماران کرونایی منجر شده است. این در شرایطی است که برخی رسانه های داخلی از جیره بندی سرم و آب مقطر خبر می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بخشدار توکهور و هشتبندی گفت: با بهره برداری از چاه جدید در این بخش، آب شرب شهر هشتبندی از حالت جیره بندی خارج می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۲۲:۴۸    
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: اگرچه روز گذشته 23 بار قطعی برق ناخواسته در اصفهان رخ داد اما امروز قطعی برق به صورت جدول برنامه ریزی شده انجام شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مسئولین می گویند میزان واردات برق بیش از صادرات آن است و هدف از این برنامه، تامین برق کافی برای مشترکین است. اما با افت و خیز دمای هوا در فصل گرما همچنان جدول های خاموشی به قوت خود باقی هستند و عملا برق های خارجی چاره ساز مشکلات داخلی ایران نیستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اوایل هفته گذشته اخباری مبنی بر کمبود و جیره بندی سرم تزریقی در فضای مجازی منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
برای آتش سوزی های جنگلی در جنوب اروپا پایانی دیده نمی شود و جنگل سوزی در حومه شمالی آتن از کنترل خارج شده و ساکنان این منطقه را وادار به نقل مکان کرده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۶:۱۱    
روستای مکسان دارای شبکه آب است اما به دلیل خشکسالی، آب به صورت جیره بندی در اختیار مردم قرار می گیرد اما در آینده نزدیک این روستا به آب پایدار دسترسی پیدا می کند