دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۱۱:۱۳Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف گوشت»

مدیر عامل اتحادیه دام گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز منجر به کاهش یا حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار و جایگزینی آن با گوشت مرغ شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
افرادی که می خواهند پروتئین حیوانی را به طور کامل حذف کنند یا در مصرف گوشت و گیاه تعادل ایجاد کنند، حتماً باید حبوبات را به رژیم غذایی خود اضافه نمایند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
حلقه های مفقوده ای در فرایند تولید تا مصرف گوشت وجود دارد که باعث گرانی اخیرشده و این نگرانی وجود دارد که آیا دولت می تواند از تنش های قیمت ایام عید و ماه رمضان به سلامت عبور کند یا نه.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: رژیم های گیاهی با برنامه ریزی مناسب از جمله رژیم های سالم از نظر تغذیه ای هستند و ممکن است مزایای سلامتی را در پیشگیری و درمان بیماری های خاص فراهم کنند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
نخوردن برخی از وعده های غذایی، خواب خیلی کم یا زیاد، بو، صدا یا نور شدید، تغییرات آب وهوایی ناگهانی، مصرف زیاد کافئین، استرس، مصرف گوشت های فراوری شده، سوسیس های نیمه آماده و ماهی دودی و... از دیگر عوامل غیرهورمونی و تشدیدکننده سردرد است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۳۵    
احتمالا شنیده اید که با مصرف گوشت قرمز می توانید آهن دریافت کنید، اما مواد غذایی بسیاری وجود دارند که به طور طبیعی حاوی این ماده معدنی هستند. آهن یک ماده معدنی ضروری است که بدن انسان برای ارائه عملکرد درست به آن نیاز دارد. از این رو، دریافت آهن به میزان کافی از رژیم غذایی روزانه اهمیت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۲    
دیرزمانی است مصرف گوشت قرمز در میان خانواده های قشر متوسط و پایین جامعه کاهش یافته و افزایش بی رویه قیمت این محصول سبب شده است مردم به مصرف گوشت مرغ بیش از پیش روی بیاورند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز : در مقایسه ذائقه مردان و زنان، مردها گرایش بیشتری به مصرف گوشت دارند. به همین دلیل هم کمتر مردی را پیدا می کنید که گیاهخوار باشد یا میل او به مصرف سبزیجات بیش از گوشت و به قول خودشان غذاهای درست و حسابی باشد! ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
انتخاب: چند روز پیش، بیل گیتس در جریان یک مصاحبه تاکید کرد که به همه کشور های جهان اولی یا به عبارتی دقیق تر ثروتمند جهان تاکید دارد که از گوشت مصنوعی استفاده کنند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
بدون تردید شیر و گوشت گاو سهم عمده ای در رژیم غذایی اغلب خانواده ها ایفا می کنند؛ اما این خوراکی ها به عنوان مواد غذایی پر مصرف چه تأثیری بر بدن ما می گذارد؟ آیا مصرف این مواد غذایی می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری های مختلف شود؟
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بدون تردید شیر و گوشت گاو سهم عمده ای در رژیم غذایی اغلب خانواده ها ایفا می کنند؛ اما این خوراکی ها به عنوان مواد غذایی پر مصرف چه تأثیری بر بدن ما می گذارد؟ آیا مصرف این مواد غذایی می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری های مختلف شود؟
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای نشریه هیل، وی با اشاره به کتاب جدیدش تحت عنوان چگونه از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم ، بر مزایایی که کشورهای ثروتمند می توانند با مصرف گوشت گاو مصنوعی 100 درصد ایجاد کنند، تاکید کرد. گیتس در پاسخ به پرسشی درمورد نحوه کمک کشورها به [...]
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
زنجان-رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: به صورت میانگین روزانه 172تن گوشت مرغ زنده به کشتارگاه ها برای کشتار ارسال شده است، در روزهای اخیر مصرف گوشت مرغ از 46 تن به 56تن افزایش یافته است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
کباب کوبیده مرغ تابه ای یکی از غذاهای خوشمزه، لذیذ و مناسب افرادی است که تمایلی به مصرف گوشت قرمز ندارند، در گزارش زیر طرز تهیه کباب تابه ای مرغ را به شما آموزش خواهیم داد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۳    
در رژیم گیاه خواری، افراد به دو دسته ی وجترین و وگان تقسیم می شوند. وجترین تنها از مصرف گوشت پرهیز می کند ولی افراد وگان با پیروی از الگوی غذایی خاص به طور کامل از محصولات حیوانی پرهیز می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
متوسط مصرف گوشت مرغ در استان اردبیل 80 تن بوده و بیش از 130 تن مرغ روزانه در کشتارگاه های استان کشتار می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- گزارش های منتشر شده نشان می دهد که قیمت فرآورده های گوشتی که پرمصرف ترین آنها کالباس و سوسیس است افزایش زیادی داشته و به مرز کیلویی 165 هزار تومان رسیده است. این در حالی است که در مدت اخیر متولیان از کاهش مصرف گوشت در کشور و استفاده بیشتر از سوسیس و کالباس خبر داده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان تهران گفت: براساس تخمین های صورت گرفته مصرف گوشت مرغ در تهران در روزهای عادی 600 تن و در روزهایی که مراسمی خاصی همچون اعیاد یا مراسم مذهبی وجود دارد، روزانه به یکهزار تن افزایش می یابد.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه مصرف گوشت قرمز در سال جاری 40 درصد کاهش یافته است از طرح صادرات سالانه یک و نیم میلیون راس دام زنده عشایر با قیمت هر کیلوگرم حدود 3 و نیم یورو خبر داد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۳:۰۶    
در ادامه این مطلب شما را با مواد غذایی آشنا خواهیم کرد که مصرف شان در دوران یائسگی می تواند موثر باشد. کینوآ کینوآ سرشار از پروتئین های گیاهی است و برای خانم هایی که به اندازه کافی منابع پروتئینی مصرف نمی کنند، توصیه می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۶   + ۵۷ سایت دیگر  
رییس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه مصرف گوشت قرمز در سال جاری 40 درصد کاهش یافته است از طرح صادرات سالانه یک و نیم میلیون راس دام زنده عشایر با قیمت هر کیلوگرم حدود 3 و نیم یورو خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - رییس سازمان دامپزشکی کشور نسبت به مصرف گوشت پرندگان وحشی در تمامی مناطق مازندران هشدار داد و گفت که احتمال آلودگی گوشت این پرندگان به سم بوتولیسم بویژه پرندگانی که در شرق مازندران از جمله تالاب بین المللی میانکاله زمستان گذرانی می کنند ، وجود دارد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان اموال تملیکی اظهارنامه را به گمرک می فرستد ولی صاحب کالا نمی تواند مجوزهای لازم برای ترخیص به ویژه تائید سازمان دامپزشکی را دریافت کند و کالا در گمرک باقی می ماند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۲:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
بیشتر افراد فکر می کنند نیاز به مصرف شیر و لبنیات برای گروه های سنی و جنسی مختلف، یکسان است و نیاز بدن اکثر ما به مصرف لبنیات، به یک اندازه است در صورتی که اصلاً این طور نیست ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: سرانه مصرف گوشت قرمز در استان کرمان کاهش داشته و از 11 کیلوگرم به هفت کیلوگرم کاهش یافته است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۴    
اقتصادی رکنا: افزایش مصرف گوشت مرغ در سال های اخیر سبب افزایش درخواست تولید گوشت شده است و بدین ترتیب تولید کننده های بسیاری اقدام به راه اندازی واحد های بزرگ و کوچک مرغداری جهت تولید مرغ گوشتی کرده اند که جهت راه اندازی این واحد های تولیدی نیاز به یکسری تجهیزات و اقدامات خاصی وجود دارد که در این ...
اعتبار نوین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۹    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل تعداد 502 واحد مرغ داری فعال است که از این تعداد 420 واحد گوشتی بوده و متوسط جوجه ریزی در این واحدها 17 درصد بیشتر از میزان نیاز استان بوده میزان مصرف گوشت مرغ در استان اردبیل به صورت ماهانه به 2 هزار و 900 تن می رسد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۰:۳۱    
برای گیاه خواران و یا افرادی که سعی در محدود کردن مصرف گوشت دارند، فقر آهن یک دغدغه واقعی است ضمن اینکه ریزش مو ها نیز در این افراد مشاهده می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، با صدور اطلاعیه ای، در خصوص بروز آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یکی از واحدهای روستایی توضیح داد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۳:۵۲    
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه تغذیه سالم نقش بسزایی در جلوگیری از بیماری سرطان دارد، اظهار کرد: خودداری از مصرف گوشت های فرآوری شده و محدود کردن گوشت قرمز برای جلوگیری از سرطان مفید است و باید مردم از غذاهای گیاهی بیشتر استفاده کنند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۷:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
کاهش وزن برای برخی افراد از اولویت های اصلی است، اما لاغر شدن به طور طبیعی نیز یک چالش بزرگ محسوب می شود. شاید برای حفظ سلامتی و اندام متناسب لازم باشد، وزن اضافه کنید. در این مطلب از چند روش برای افزایش وزن گفته ایم که می توانید با بکارگیری آنها چند کیلو وزن اضافه کنید. مصرف گوشت قرمز ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۰    
اقتصاد نیوز : در ابتدای سال 1390 مصرف سرانه گوشت دام در ایران 13 کیلو گرم بوده که در سال های بعد به طور متوسط یک کیلوگرم کاهش پیدا کرد.در نهایت در سال 1398 این رقم به 8 کیلو گرم رسیده و 38.5 درصد کاهش پیدا کرد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان نکاتی برای جلوگیری از سرطان گفت: تغذیه سالم نقش بسزایی در جلوگیری از این بیماری دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام با اشاره به اینکه با توجه به شرایط تولید، مصرف گوشت و ممنوعیت صادرات، افزایش نرخ قابل پذیرش نیست، گفت: عده ای درحال بر هم زدن آرامش بازار برای اهداف خاص هستند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مردم می توانند با کاهش مصرف گوشت قرمز، شیرینی جات و غذاهای چرب و مضر، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
سلامت رکنا : ارتباط مستقیم بین مصرف گوشت های فرآوری شده و عملکرد ضعیف ریه وجود دارد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
برگر از غذاهای خوشمزه مقوی و محبوب است که معمولاً با گوشت قرمز تهیه می شود، اما بعضی از افراد به دلیل محدودیت در مصرف گوشت قرمز می توانند آن را با مرغ و یا حتی ماهی تهیه نمایند، در گزارش زیر طرز تهیه برگر مرغ را به شما عزیزان اموزش خواهیم داد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اگر شما هم سبک تغذیه ای را انتخاب کرده اید که در آن گوشت حذف شده یا به حداقل میزان رسیده است بدانید که قدم خوبی در جهت سلامتی تان برداشته اید؛ البته به شرط اینکه چهارچوب یک تغذیه مناسب و متعادل را رعایت کنید. در ادامه به مزایای عدم مصرف گوشت اشاره می کنیم.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۶:۳۷    
یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی گفت: افرادی که نگران سرطان هستند، می توانند مصرف گوشت قرمز یا گوشت فرآوری شده را کاهش دهند، تا زمانی که دستورالعمل های به روز شده که اختصاصا مربوط به سرطان باشد تکمیل شوند. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس ضمن اشاره به این که 90 درصد سپرده های بانکی در کشور به 4 درصد جامعه تعلق دارد، از فاصله طبقاتی در کشور و بودجه سال 1400 انتقاد کرد بین کمترین و بیشترین مصرف گوشت در سال به صورت میانگین برای هر نفر در خانواده های فقیر یک کیلو گوشت و برای خانواده های ثروتمند تا 96 کیلو در سال ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
عادات غذایی افراد تحت کنترل ژنتیک، لزوم خوردن غذای بخارپز، ارتباط مصرف گوشت و افزایش ریسک بیماری آسم در کودکان، خوراکی های مفید برای کاهش استرس و داشتن پوست شفاف و صاف با مصرف چند خوراکی را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۸:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
خوردن غذا های فرآوری شده یکی از عادت های بد غذایی است که می تواند تأثیر خطرناکی بر سلامتی و عمر انسان بگذارد. متخصصان تغذیه توصیه می کنند که برای سلامتی و طول عمر باید به غذا های سالم توجه کنید و از مصرف غذا های فرآوری شده خودداری کنید. گوشت های فرآوری شده ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
افزایش چند برابری قیمت گوشت قرمز سبب کاهش شدید مصرف سرانه آن در کشور شده است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۵    
بر اساس مطالعه محققان، داده های جدید ارتباط بالقوه بین مصرف گوشت در دوران کودکی و علائم آسم را نشان داده اند.
بر اساس مطالعه محققان، داده های جدید ارتباط بالقوه بین مصرف گوشت در دوران کودکی و علائم آسم را نشان داده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مصرف گوشت شتر مرغ خواص مناسبی را به همراه دارد که در ادامه با تمام خواص، ارزش غذایی و نکات مهم درباره طبخ گوشت شترمرغ بیشتر آشنا می شوید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۰۹    
شهرکرد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به مصرف گوشت سفید در سبد خانوارها، گفت: در دی ماه امسال روزانه 56 هزار و 900 کیلوگرم (نزدیک به 57تن)مرغ در استان کشتار شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان عدم حمایت از دامداران، افزایش نرخ ارز و بسته بودن مسیرهای قانونی را از دلایل اصلی رشد قاچاق دام می دانند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
طی دوره دولت روحانی، سرانه مصرف گوشت طیور به ازای هر نفر 2 کیلوگرم، شیر و محصولات لبنی 9 کیلوگرم، روغن و چربی ها 3 کیلوگرم، قندوشکر 6 کیلوگرم، برنج 5 کیلوگرم، گندم 4 کیلوگرم و گوشت قرمز 4 کیلوگرم کاهش یافته و ماهی و میگو نیز تقریبا درحال حذف کامل از سفره هاست.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۸    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی چهارشنبه 24 دی ماه به بیان مسائلی همچون سرما پایتخت را خاموش کرد، تغییر فرمول قیمت گذاری خودروهای گران به نفع تولید، تعامل با همسایگان زمینه ساز رشد اقتصادی، می پردازد. ...