یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۲:۴۰May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری قلبی»

55آنلاین   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
اسیدهای چرب امگا 3 موجود در مکمل های روغن ماهی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند و مشخص شده که هم اثرات ضد التهابی و هم اثرات کاهش چربی دارند.روغن ماهی ممکن است خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، اختلال ریتم قلب مرتبط با خطر سکته قلبی را در افراد سالم افزایش دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
رژیم غذایی بر اضافه وزن، فشارخون بالا، کلسترول بالا یا دیابت نوع 2 که عوامل خطر بیماری قلبی وعروقی هستند تأثیر می گذارد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
سینماگرام نوشت: آیسا اوجی، بازیگر جوان کشورمان درگذشت. براساس اخبار منتشر شده آیسا اوجی 27 ساله و دچار بیماری قلبی بوده است. آیسا اوجی براثر عارضه مادرزادی قلبی و بروز لخته خون در مغزش ابتدا به کما رفته بود و بعد از کما درگذشت. ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نتایج تحقیق جدید نشان می دهد که استفاده منظم از مکمل های روغن ماهی ممکن است بهترین ایده برای افراد نباشد زیرا مصرف این مکمل ها ممکن است به جای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته آن را افزایش دهند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
در افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود، استفاده منظم از روغن ماهی خطر حمله قلبی ناشی از فیبریلاسیون دهلیزی را تا 15 درصد و خطر نارسایی قلبی منجر به مرگ را تا 9 درصد کاهش داد.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۵:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش منجیل خبر به نقل از اقتصاد نیوز به نقل از همشهری، خطر ابتلا به بیماری ایسکمیک قلبی و سرطان های دستگاه گوارش و پروستات در افراد مشارکت کننده در این تحقیق که از رژیم گیاهی پیروی می کردند، کاهش یافته بود. ...
بازتاب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین تحقیقات، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد. آلودگی هوای محیط به عنوان یک ریسک فاکتور اصلی برای بسیاری از بیماری های مزمن شناخته شده است و خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد ...
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۶   + ۲۳ سایت دیگر  
نوشیدن روزانه آب گوجه فرنگی برای بسیاری از امراض و ناخوشی ها معجزه می کند که پیشگیری از سرطان از جمله آنهاست.
یاریزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پیاده روی منظم مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی از جمله کاهش وزن دارد. چند راه وجود دارد که فرد می تواند میزان چربی سوزی خود را در حین راه رفتن افزایش دهد، از جمله پوشیدن لباس سنگین و راه رفتن در شیب. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۰    
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که برای اندازه گیری فعالیت بدنی، شمارش تعداد گام ها و دقیقه ها هر دو روش های مفیدی هستند. هر دوی این روش ها نیز با خطرات کمتر مرگ ناشی از هر علتی و بیماری قلبی وعروقی در زنان مسن ارتباط دارند.
صبای سلامت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۳۹ سایت دیگر  
بیماری های قلبی_عروقی، اولین عامل مرگ در جهان به حساب می آید و تغذیه در کاهش ابتلا به این بیماری ها نقش بسزایی دارد. به گزارش صبای سلامت، آترواسکلروز، پرفشاری خون، بیماری ایسکمی قلبی، بیماری عروق محیطی و نارسایی قلبی جزء بیماری های قلبی_عروقی به حساب می آیند ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۷    
گروه گوناگون: در سال 2012 عایشه رشید هفت ساله بود که مادر و پدرش خبر هولناک ابتلای او به بیماری قلبی مادر زادی را دریافت کردند. تنفس، راه رفتن و حرف زدن برای عایشه دشوار بود.او مبتلا به بیماری ماهیچه قلب یا کاردیو میوپاتی بود که باعث می شود قلب نتواند جریان خون کافی به رگ ها بفرستد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۵    
سکته قلبی یکی از انواع شایع بیماری قلبی در آمریکا بوده و سالانه حدود یک میلیون حمله قلبی در این کشور رخ می دهد.
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی نشان می دهد که بهترین و ساده ترین راه را برای در امان ماندن از بیماری های قلب ورزش کردن است.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۴   + ۲۱ سایت دیگر  
گروه حوادث:زنی که در یک عشق ممنوعه شوهرش را قربانی کرده است از سوی دادگاه به قصاص و مرد همدست او نیز به 21 سال حبس محکوم شد.به گزارش اعتمادآنلاین،متهم که با شکایت مادرشوهرش بازداشت و با نبش قبر راز قتل شوهرش فاش شد، ادعا کرد عشق قدیمی علت اصلی این قتل بود. ...
محققان گزارش می دهند زنانی که قبل از 40 سالگی وارد یائسگی می شوند، دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و چهار برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان هستند.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۳:۴۸   + ۳۴ سایت دیگر  
ایتنا - یکی از محققان ارشد دانشگاه هاروارد براساس نتایج مطالعه ای جدید عنوان کرد مصرف عمدی غذاهای فوق فرآوری شده و صنعتی تا حد زیادی خطر مرگ ناشی از عللی غیر از سرطان یا بیماری قلبی را در افراد بالا می برد.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۰    
ورزش منظم به پیشگیری از بیماری قلبی کمک می کند. ورزش یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از بیماری های قلبی است. در این مطلب به تاثیر ورزش بر سلامت قلب می پردازیم.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۲:۴۰    
برای پیشگیری یا معکوس کردن روند بیماری قلبی چه کاری می توان انجام داد؟ مطالعات نشان می دهد که پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن منظم و مستمر بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و حتی معکوس کردن روند برخی عواملی است که احتمال ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهند.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۴۹   + ۲۳ سایت دیگر  
چند نفر از ما وضعیت خواب خود را کنترل می کنیم؟ چطور می خوابیم؟ چطور خوابیدن خوب است؟
سینا رسانه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۱۴    
بیمارستان کودکان حکیم با انجام سومین عمل قلب باز، گامی مهم در جهت کاهش لیست انتظار عمل قلب کودکان برداشت. دکتر قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، از این بیمارستان به عنوان مرکزی پیشرفته برای ارائه خدمات قلب و عروق به کودکان یاد کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
چاقی دیگر فقط مربوط به بیماری قلبی یا دیابت نیست. چاقی در حال حاضر به طور محکم با 32 نوع مختلف سرطان مرتبط است که به طور بالقوه باعث افزایش 40 درصد از همه موارد می شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
راماکریشنان خاطرنشان می سازد که برخی از گونه ها مانند عروس دریایی با جوان سازی خود به آسیب یا استرس پاسخ می دهند. موش حفار برهنه در میان پستانداران نمونه ای برجسته است، زیرا ظاهرا در برابر بیماری قلبی و سرطان از خود مقاومت نشان می دهد ...
زیاده روی در مصرف انواع پنیر می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد و سلامت بدن را تحت تأثیر قرار دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
علت بیماری های قلبی و نشانه های آن را در نوزادان در این کلیپ ببینید.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه سلامت:مصرف نوشیدنی های حاوی قند بالا می تواند منجر به افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و نقرس شود. به گزارش ایسنا، هرچند نوشیدنی های انرژی زا جزو نوشیدنی های پرطرفدار به حساب می آید اما این نوشیدنی ها برای سلامت مناسب نیستند. ...
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از حادثه 24،معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز توضیحاتی درباره خبر قتل شهردار منطقه 5 شیراز را ارائه کرد.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- تحقیقات جدید هشدار می دهد که احساس عصبانیت رگ های خونی را به روش های ناسالمی منقبض می کند و می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۶:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تحقیقات جدید هشدار می دهد که احساس عصبانیت رگ های خونی را به روش های ناسالمی منقبض می کند و می تواند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۵:۰۰    
گروه علمی:قلب بدون شک مهمترین عضو بدن است و برای عملکرد موثر آن باید هر روز زمانی را برای انجام فعالیت های بدنی اختصاص داد. همچنین می بایست بر رژیم غذایی که آن را تغذیه می کند نیز تمرکز کرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۱:۱۵    
کارشناس آموزش و ارتقای سلامت مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، گفت: برای افراد بیماری زمینه ای، مانند: بیماری قلبی و فشار خون بالا، انجام پیاده روی سنگین، توصیه نمی شود؛ بلکه توصیه می شود که فواصل استراحت، زیاد شود و در حین استراحت، نوشیدن آب تاکید می شود.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بهتر است که مهم ترین نشانه های بیماری قلبی را بدانید جون شایع ترین علت مرگ و میر در دنیاست و حتی جوانان هم به آن مبتلا می شوند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
تقریباً نیمی از افراد در بزرگسالی دچار فشار خون بالا می شوند و این یک عارضه جدی است که خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش می دهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۷    
عوامل خطر سکته قلبی عبارت اند از: سن، سابقه خانوادگی بیماری قلبی، فشار خون بالا، چاقی، دیابت، نژاد، سیگار کشیدن، کلسترول بالا، چاقی، ورزش نکردن، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و استرس.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مقادیر بالای گلوکز یا قند در خون افراد مبتلا به دیابت می تواند به عروق خونی و همچنین اعصاب کنترل کننده آنها آسیب برساند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
پر بی راه نیست اگر بگوییم قلب مرکز سلامت بدن است و حفظ سلامتش واجب! پس با رعایت 7 نکته سلامت قلب خود را تضمین کنید.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید که نتایج آن چهارشنبه در مجله BMJ منتشر شد، حاکی از آن است که خوردن غذاهای فوق فرآوری شده با خطر مرگ زودهنگام مرتبط است. محققان در این مطالعه داده های سلامت بیش از 100 هزار نفر در ایالات متحده، بدون سابقه بیماری سرطان ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۶:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
در بین مواد غذایی، گزینه های سالم و مفیدی وجود دارند که می توانند به مبارزه با خطرات بیماری قلبی و سایر بیماری های رایج در بین مردان کمک کنند.
بی تحرکی دوران کودکی را جدی بگیرید. بی تحرکی دوران کودکی با آسیب زودرس قلبی مرتبط است و فعالیت بدنی سبک خطر را معکوس می کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۱    
محققان رابطه بین خطر بیماری قلبی و عروقی و کیفیت خواب را بررسی کردند و دریافتند که بهبود کیفیت خواب با کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی مرتبط است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۸:۴۷    
پزشکان و متخصصان قلب تاکید دارند که مهم ترین عامل بروز مشکلات و بیماری های قلبی، انتخاب یک الگوی زندگی ناسالم و غیر بهداشتی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
نتیجه مطالعات نشان می دهد عواملی چون انزوای اجتماعی، آسیب شنوایی، سکته مغزی، دیابت، بیماری قلبی و افسردگی، همگی با خطر بالای زوال عقل زودرس مرتبط هستند.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در روز جاری (18 اردیبهشت ماه 1403) شاخص کیفی هوای ماهشهر با شاخص 155 و هندیجان 151 AQI به ثبت رسیده که این امر نشان دهنده ناسالم بودن هوا سالم برای همه گروه های سنی (قرمز) است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کمبود تستوسترون دارای اثرات ناخوشایندی بر سلامت قلب و عروق است که حتی می تواند ریسک فاکتوری برای بیماری قلبی باشد. این خبر خوبی نیست.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مردان در مقایسه با زنان در معرض خطر بالاتری برای ابتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سرطان پروستات و سکته مغزی قرار دارند، به همین خاطر باید بیشتر به تغذیه و سلامت خود توجه داشته باشند. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان تاکید می کنند شیوه های سبک زندگی می تواند بر پیشگیری از بیماری قلبی تاثیر داشته باشد و تغییر زمان غذاخوردن می تواند راهکاری ساده و قابل اصلاح در کاهش ریسک بیماری قلبی باشد. ...
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
این میوه یک راه ساده و طبیعی به افراد ارائه می دهد تا از بینایی خود با افزایش سن محافظت کنند. فواید انگور برای بدن سلامت قلب به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب ام دی، انگور منبع خوبی از پتاسیم است، ماده معدنی که به تعادل مایعات در بدن شما کمک می کند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان یک ماژول ژنی حاوی 256 ژن شناسایی کرده اند که به طور قابل توجهی با افسردگی و بیماری های قلبی مرتبط است.