دوشنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۹:۲۵May 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ابتلا به سرطان»

اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
سرطان روده بزرگ، سومین نوع معمول سرطان در تمام دنیاست و 10 درصد از تمامی موارد سرطان را در بر می گیرد. پزشکان توصیه می کنند برای آگاهی از ابتلا و بررسی هر نشانه مشکوکی بهتر است از 50 سالگی غربالگری منظم را شروع کنید.
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۷:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
بر اساس نتایج یک تحقیق جدید، مردان بین 60 تا 64 و زنان اغلب در بین سنین 65 تا 69 سالگی به سرطان معده مبتلا می شوند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۰    
آمار و ارقام نشان می دهد اسرائیل زمانی رتبه دوم ابتلا به سرطان پوست را در جهان داشته است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۲۰:۰۲    
دکتر صادقی فوق تخصص بیماری های گوارش در خصوص عواملی که ریسک ابتلا به سرطان روده را افزایش می دهند توضیحاتی را ارائه می دهند.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۱    
شفقنا-استان نینوای عراق با وضعیت غم انگیز و فاجعه باری از نظر تعداد بالای موارد ابتلا به سرطان و در عین حال نبود بیمارستان تخصصی در این زمینه مواجه است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
طبق یک مطالعه جدید موارد ابتلا به سرطان روده بزرگ در کودکان و نوجوانان آمریکایی در حال افزایش است و بنابر آمارهای تازه، بیشترین افزایش در کودکان 10 تا 14 ساله مشاهده می شود.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۵:۳۲    
ایتنا - دانشمندان پروتئین هایی را در خون کشف کرده اند که می تواند نشان دهنده خطر ابتلا به سرطان هفت سال قبل از تشخیص باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۰:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
بر اساس نظرسنجی جدید آکادمی پوست آمریکا، افرادی که در خارج از منزل کار می کنند، احتمال بیشتری دارد که دچار آفتاب سوختگی و برنزه شدن شوند و در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار گیرند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۰    
محمد بسیجه معروف به بیجه (1361 – 26 اسفند 1383) متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. وی کارگر کوره پزخانه ای در همان منطقه بود که به تجاوز و قتل بیش از 37 کودک و 3 بزرگسال اعتراف کرد. ر یک خانواده پرجمعیت زاده شد. او شش خواهر و شش برادر ناتنی داشت. وقتی چهار سال داشت مادرش به علت ابتلا به سرطان درگذشت ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۲۶ سایت دیگر  
چاقی دیگر فقط مربوط به بیماری قلبی یا دیابت نیست. چاقی در حال حاضر به طور محکم با 32 نوع مختلف سرطان مرتبط است که به طور بالقوه باعث افزایش 40 درصد از همه موارد می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۴    
نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهد پیروی از رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.
صدای ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سرطان به زبان ساده به معنای رشد و تکثیر غیرعادی سلول ها در بدن است، انواع زیادی سرطان وجود دارد و واژه سرطان تا حدودی به دلیل این که ممکن است درمان آن مشکل باشد، توجهی همراه با ترس را به دنبال دارد، با این حال با وجود پیشرفت های اخیر در تشخیص و درمان بخش قابل توجهی از این بیماران معالجه می شوند ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
وبینار تخصصی نقش غربالگری سرطان و تغییر سبک زندگی در سلامت و طول عمر مفید سالمندان به صورت برخط در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۰    
هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهد ولی ترکیب مناسبی از مواد غذایی گوناگون حاوی ویتامین ها و مواد معدنی، می تواند این خطر را تا حد زیادی کاهش دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی زیرنویس، جوانی نابغه است که کاری کرده است کارستان. او دستگاهی را اختراع کرده که به گفته خودش، درمان سرطان را ممکن ساخته است؛ آن هم نه فقط یک نوع خاص از سرطان بلکه همه انواع آن را! او پدرش را به علت ابتلا به سرطان خون از دست داده است [...]
روز پلاس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
با نوشیدن مرتب چای سیاه می شود خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش داد.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد که مواد شیمیایی موجود در صندلی ها و سایر اجزای داخلی خودرو می توانند به طور خطرناکی برای سلامتی انسان مضر باشند و خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دکتر متخصص پوست، خانم دکتر حاتیه پلین دمیرل بولوت، با اشاره به اینکه 3 نفر از هر 10 نفر با پوست روشن در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست هستند، اظهار داشت که سرطان های پوست به سرعت گسترش می یابند و در مورد خال ها نیز هشدار داد. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند اضافه وزن می تواند با تغییر سطح هورمون ها و تحریک طولانی مدت التهاب در اندام های حیاتی، خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. این مطالعه که نتایح آن در کنگره اروپا در مورد چاقی فاش شد، نشان داد که چاقی خطر ابتلا به سرطان را تا یک چهارم افزایش می دهد.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اجتناب از مصرف برخی مواد غذایی، از جمله گوشت قرمز و فرآوری شده و موادی که حاوی مقدار زیادی قندهای ساده هستند، نقش قابل توجهی در حفظ سلامت پروستات دارد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۴:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
تیتربرتر، بسیاری از افرادی که در فضای باز در هوای گرم مشغول به کار هستند، از مصرف کرم ضد آفتاب و استفاده از کلاه چشم پوشی می کنند که این امر می تواند سلامتی آنها را به خطر بیندازد. ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۲:۱۱    
آرمان ملی آنلاین نوشت: نظارت بر رژیم غذایی بسیار مهم است، به خصوص اگر سابقه ابتلا به سرطان در خانواده شما وجود داشته است، لازم است حداقل با نظارت بر برنامه غذایی، شانس ابتلا به این بیماری را کاهش دهید. میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و چربی های مفید از مواردی هستند که باید در برنامه غذایی [...]
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق داده های مطالعه ای که در 4 آوریل سال جاری میلادی (2024) به روزرسانی و به صورت آنلاین در CA: مجله سرطان برای پزشکان منتشر شد، در سال 2022 حدود 20 میلیون مورد جدید ابتلا به سرطان در جهان ثبت شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
براساس تحقیقات جدید، خانم هایی که بعد از دوران یائسگی هورمون درمانی می کنند –حتی برای چند سال- بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار می گیرند.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۸    
گروه سلامت:در حال حاضر اصلی ترین عامل مرگ در تمام دنیا سرطان است و به همین دلیل پیشگیری از این بیماری مهلک در اولویت ها قرار گرفته است. اگرچه عوامل بسیاری در افزایش خطر ابتلا به سرطان موثر هستند، بررسی ها نشان داده است عوامل زیست محیطی مانند انتخاب نوع رژیم غذایی هم اثرگذارست ...
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
نظارت بر رژیم غذایی بسیار مهم است، به خصوص اگر سابقه ابتلا به سرطان در خانواده شما وجود داشته است، لازم است حداقل با نظارت بر برنامه غذایی، شانس ابتلا به این بیماری را کاهش دهید.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۲    
دستگاه گوارش انسان یکی از مهم ترین بخش های بدن است که وظیفه آن تبدیل مواد غذایی دریافتی به انرژی مورد نیاز می باشد. این دستگاه شامل اجزای مهمی است که هر کدام وظیفه مهمی بر عهده دارند.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۷:۰۲   + ۴۹ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد نوشیدن روزانه چای سیاه نه تنها خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد بلکه با روش دم کردن صحیح می توان این اثر را چند برابر کرد.
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دادند که در جوامع آسیایی ارتباطی میان مصرف نمک و سرطان معده وجود دارد. حالا یک مطالعه گسترده تر نیز آن مطالعات را تأیید کرده. فارغ از این که اهل کجا باشید، همیشه نمک زدن به غذا سر سفره ریسک ابتلا به سرطان معده را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
رشید مسجدی قهرمان جهان پاریس و بازی های پاراآسیایی هانگژو چین در پرتاب وزنه به دلیل ابتلا به سرطان زبان تحت عمل جراحی قرار گرفت.
برای تعیین دقیق انواع مواد شیمیایی که به خودروها تزریق می شود و اینکه انسان درمعرض چه سطوحی قرار می گیرد، باید مطالعات بیشتری انجام شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۶    
پزشکان می گویند سرماخوردگی های خیلی شدید و غیرقابل درمان ممکن است علائم ابتدایی ابتلا به سرطان ریه باشد که اگر زود تشخیص داده شود، به بهبودی بیمار کمک خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۷    
فوق تخصص گوارش و عضو هیأت علمی گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پرهیز از خوردن چای داغ و غذا های فرآوری شده در کاهش سرطان های ناحیه گوارش (مری و معده) و همچنین زخم های معده مؤثر است.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۹:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
سرطان دهانه رحم یا سرطان گردن رحم گونه ای سرطان است که از ناحیه گردن رحم آغاز می گردد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایتنا - بر اساس پژوهشی جدید که ممکن است به افراد مستعد ابتلا به سرطان کمک کند برنامه غذایی شان را مدیریت کند، یک ترکیب شیمیایی مرتبط با دیابت کنترل نشده می تواند خطر تشکیل تومور را افزایش دهد.
تبیان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سرطان تخمدان علائمی مشابه عوارض معمول تر و نه چندان خطرناک دیگر دارد و به همین دلیل اغلب در مراحل اولیه تشخیص داده نمی شود. علائم سرطان تخمدان می تواند شامل تورم شکم و درد در کمر یا پایین شکم شود. اگر ژن این بیماری را دارید و در معرض خطرید با پزشکتان درباره برداشتن تخمدان ها و لوله فالوپ مشورت کنید.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸    
منبع تبیان آنلاین انتهای پیام/ لینک کوتاه لینک کپی شد خطر ابتلا به سرطان توصیه اینفوگرافیک سرطان تخمدان تخمدان کاهش خطر ابتلا نرم افزار موبایل ایلنا
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۶:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین، هرچند شیر مملو از ویتامین ، پروتئین و مواد معدنی ضروری است که برای سلامت استخوان ها مفید است، اما یافته های جدید نشان می دهد که نوشیدن شیر، ریسک ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۱    
فوق تخصص خون و سرطان بزرگسالان با تاکید بر لزوم به روزرسانی آمار ابتلا به سرطان در کشور گفت: آلودگی هوا یکی از عوامل خطر ابتلا به سرطان های خونی به شمار می رود که بسیاری از این سرطان ها میزان کشندگی بالایی دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مسائل ژنتیکی، عادت ماهیانه زودرس، یائسگی دیررس، عدم فرزند آوری و سن بالا ازجمله مهم ترین فاکتور های خطر ابتلا به سرطان تخمدان است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات پژوهشگران نشان می دهد مصرف بیش از حد از مکمل های ویتامینی محبوب می توانند خطر ابتلا به سرطان ریه را تقریباً چهار برابر افزایش دهد. در این میان ویتامین های گروه B و به طور خاص B12 نقشی اساسی دارند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۰    
سرفه، درد قفسه سینه و تنگی نفس، کاهش وزن بدون دلیل، تغییرات در گوارش و خارش یا زردی پوست می تواند از نشانه های ابتلا به سرطان باشد
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - محقق و پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تحقیقات نشان داده سطح دریافت رژیمی و غذایی لیکوپن و سطح خونی گوجه فرنگی می تواند در دراز مدت در کاهش ابتلا به سرطان نقش داشته باشد.
ایتنا - محققان دانشگاه ملی سنگاپور موفق شدند مکانیسمی را شناسایی کنند که ممکن است توضیح دهد چرا یک رژیم غذایی نامناسب خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - محققان دانشگاه ملی سنگاپور موفق شدند مکانیسمی را شناسایی کنند که ممکن است توضیح دهد چرا یک رژیم غذایی نامناسب خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۲۱:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرگروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تاثیر مصرف نان کامل در سلامت انسان، گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده، افرادی که از نان های کامل استفاده می کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان های معده، سینه، خون و پروستات قرار دارند. ...
محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات با بیان اینکه مالیات مهم ترین عامل برای کنترل مصرف و جلوگیری از رشد محصولات دخانی به حساب می آید، درعین حال به ارتباط مصرف مواد دخانی با ابتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم مصرف دخانیات را در کشور کنترل کنیم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۸:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات گفت: اگر بتوانیم مصرف دخانیات را در کشور کنترل کنیم، به طور قطع میزان ابتلا به سرطان نیز حدود یک سوم کاهش می یابد.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
متاسفانه، شاهد مصرف گسترده و خودسرانه نوروبیون، به ویژه آمپول آن، در بین مردم هستیم. این در حالی است که مصرف این دارو بدون تجویز پزشک و با دوز نامناسب، می تواند عواقب خطرناکی به دنبال داشته باشد.