شنبه ۲۸ فروردینساعت ۰۶:۱۷Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیستم ایمنی بدن»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مطالعات متعددی نقش موثر روزه داری را در سلامتی به خصوص بر روی سطح گلوکز، چربی و فشار خون، کنترل وزن و بهبود بیماری های مختلف نشان داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۴    
مطالعات پژوهشگران نشان داده است که روزه داری می تواند سیستم ایمنی بدن را بازیابی کرده و به مقابله با عفونت کمک کند اما برخی از عادت ها می توانند مانع این امر در ماه مبارک رمضان شوند.
سیمرغ   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در این مطلب، 10 ماده غذایی را که متخصصان برای تقویت سیستم ایمنی بدن هنگام کاهش وزن توصیه می کنند، به شما معرفی می کنیم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
روزه داری نه تنها عارضه ای در افراد سالم ایجاد نمی کند، بلکه سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش واکنش های التهابی در بدن می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - پیروی از یک برنامه غذایی درست در ماه رمضان با توجه به شرایط کرونایی حائز اهمیت است در واقع با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، سیستم ایمنی بدن تقویت می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
زهرا عبداللهی، با اشاره به اصول تغذیه ای در ماه مبارک رمضان در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: رعایت اصول صحیح تغذیه تأثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها به خصوص بیماری کووید 19 دارد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی استان کردستان گفت: رعایت اصول صحیح تغذیه تأثیر مهمی در تقویت عملکرد سیسیتم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها بخصوص بیماری کرونا دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۰۱    
بله، در ماه رمضان هم می توانید به فکر کاهش وزن باشید! با دریافت رژیم غذایی فستینگ یا روزه داری نه تنها روزه گرفتن برای شما ضرری ندارد، بلکه مفید هم خواهد بود ...
مرآت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خدیجه رحمانی گفت: روزه داری تاثیرات بسیار مناسبی بر سلامت جسم و روح دارد،و به دلیل قرار گرفتن در شرایط معنوی و کاهش استرس سیستم ایمنی بدن تقویت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک کارشناس ارشد تغذیه مصرف زولبیا و بامیه را موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن دانست و توصیه کرد: افراد در ماه مبارک رمضان امسال که با شیوع کرونا همراه است، از مصرف این نوع خوراکی خودداری کنند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
طبق گفته کارشناسان تغذیه، در اول افطار، آب سرد مصرف نکنید، زیرا اندکی باعث ضعف می شود و میل به نوشیدن آب را بیشتر می کند و اثرات منفی دیگری را به همراه دارد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
رعایت اصول صحیح تغذیه تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها به ویژه بیماری کووید 19 دارد. با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، انرژی، پروتئین و ریزمغذی های مورد نیاز بدن برای بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن تامین می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - توجه به تغذیه اصولی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با رعایت اصول صحیح تغذیه می توان در شرایط کرونا نیز روزه گرفت؛ ضمن اینکه تغذیه اصولی و صحیح به سیستم ایمنی بدن برای پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۹    
دومین ماه رمضان کرونایی درحالی فرارسیده که موج چهارم کرونا پر قدرت تر از همیشه در کشور می تازد. در این شرایط چگونه باید روزه داری کرد تا مشکلی برای سیستم ایمنی بدن ایجاد نشود؟ توصیه های علیرضا یارقلی، متخصص طب ایرانی را بشنوید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز تحقیقات تغذیه و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با بیان این که موثرترین راه برای مقابله با ویروس کرونا ایمن سازی بدن است، گفت: تغذیه صحیح و سالم سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.,
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
روزه گرفتن علاوه بر آثار معنوی و اجتماعی فراوانی که دارد؛ باعث ارتقای سلامتی نیز می شود؛ پیروی از یک رژیم غذایی سالم در وعده های سحر و افطار موجب تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۳۱    
در روز های کرونایی خوردن سحری برای روزه داران واجب است تا سیستم ایمنی بدن تقویت و از بروز بیماری کرونا پیشگیری شود.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۳:۲۶   + ۳۴ سایت دیگر  
ایسنا: رعایت اصول صحیح تغذیه تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها به ویژه بیماری کووید 19 دارد. با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، انرژی ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
در زمان شیوع ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بسیار حائز اهمیت است و در گزارش زیر به معرفی روش های تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نکاتی را درباره تغذیه در این ماه و نیز روزه داری افراد مبتلا به کرونا ارایه داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
شهاب اولیایی رژیم شناس و متخصص تغذیه، گفت: برای بسیاری از افراد سوال است که آیا در شرایط کرونا و اهمیت تقویت سیستم ایمنی بدن روزه داری توصیه می شود یا خیر؛ به طور کلی موضوع روزه داری برای کسانی که مشکل سلامتی دارند و از نظر پزشکی منع روزه داری تجویز شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۴۹    
گنبدکاووس - ایرنا - کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان گنبدکاووس معتقد است که مصرف انواع سبزی و میوه به سبب داشتن آنتی آکسیدان ها، در وعده غذایی افطار و سحر و یا به عنوان میان وعده حد فاصل افطاری تا سحری، به تقویت قوای جسمانی و سیستم ایمنی بدن روزه داران در شرایط کرونایی کمک می کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۴۸    
گریپ فروت سرشار از ویتامین C است. همان طور که می دانید ویتامین C سیستم ایمنی بدن را به طور قابل ملاحظه ای تقویت می کند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه عنوان کرد: روزه داری صحیح با کم کردن میزان کالری ورودی بدن، موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
روزه اولی ها باید اصول تغذیه ای مناسب را رعایت کنند تا در ماه مبارک رمضان، سلامت و سیستم ایمنی بدن خود را به خطر نیندازند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی یک کارشناس تغذیه گفت: تغذیه صحیح و سالم سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: طبق برخی از شواهد علمی روزه داری زمینه را برای فعالیت کویید 19 نامساعد و امکان مبتلا شدن به بیماری کرونا را کاهش می دهد
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشنان ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: روزه داری باعث ابتلاء به کرونا نمی شود و اگر روزه داری صحیح باشد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۴:۳۲    
بدون شک یکی از مهم ترین تبعات همه گیری ویروس کرونا علاوه بر آسیب های اجتماعی، اقتصادی، مرگ و میر، عوارض روان شناختی است که در گروه های مختلف جامعه باعث افزایش استرس، اضطراب و ترس شده است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۳:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
برخی متخصصان طب سنتی نیز می گویند در ایام کرونا، نوشیدن یکی دو قاشق گلاب بعد از هر غذا به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و احتمال ابتلا را تا حدی می کاهد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
این روزها که وارد پیک چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور شدیم و پزشکان بر تغذیه مناسب و نوشیدن انواع مایعات در زمان شیوع این ویروس و برای مقابله با آن تاکید دارند تا سیستم ایمنی بدن ضعیف نشود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
با شروع ماه مبارک رمضان و همزمان با شیوع ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهم ترین کارها در این ماه به حساب می آید. در این اینفوگرافیک که بر اساس توصیه های دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تهیه شده، به چند توصیه غذایی برای این روزه داران جهت تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره شده است.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در صورت مصرف این قرصها باعث میشوید سیستم ایمنی بدن شما ضعیف تر گشته و راحت تر به ویروس کرونا مبتلا شوید
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش در ایالات متحده نشان می دهد که مواد شیمیایی موجود در بیش از 1200غذا با آسیب به سیستم ایمنی بدن مرتبطند. این خبر می تواند زنگ خطری جدی برای افراد باشد تا در مصرف غذا های فراوری شده و ناسالم احتیاط کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۶:۱۰    
ویتامین C می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا ازعفونت برخی باکتری ها و ویروس ها جلوگیری کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه گفت: در روزهای روزه داری در شرایط کرونایی باید مصرف غذاهای شیرین و پرادویه و چرب، زولبیا و بامیه و قند و شکر به دلیل تحلیل سیستم ایمنی بدن محدود کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: ورزش یکی از راه های مقاوم کردن بدن است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: امروز، اولین روز از ماه مبارک رمضان است. هم زمانی شروع ماه رمضان و پیک چهارم کرونا، شرایط را برای روزه داران عزیز سخت تر از گذشته کرده است. می دانید که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود، اما ممکن است براثر بی آبی و نرسیدن برخی مواد مقوی به بدن ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۱۰    
همه گیری کرونا تاثیر عمده ای در زندگی ما داشته و موج بعدی آن واقعیت سختی است که امروز با آن روبرو شده ایم. بسیاری از ما با مشکلاتی روبرو هستیم که ناامید کننده، دلهره آور و باعث ایجاد احساسات شدیدی می شود. در این شرایط احساس اضطراب و ایجاد تغییرات عاطفی امری طبیعی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
سیستم ایمنی مهمترین عامل و ابزار برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا است، اما مصرف زیاد قند و نمک و چربی سیستم ایمنی شما را روز به روز ضعیف تر می کند و احتمال ابتلای شما به کرونا را افزایش می دهد.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۳:۰۳    
کاسنی گیاهی است که فواید سلامتی زیادی دارد. این موارد شامل توانایی آن برای کاهش مشکلات گوارشی و معده ، کاهش درد ورم مفاصل، جلوگیری از عفونت های باکتریایی ، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی است ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
فریبا کوهدانی، استاد دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: در حال حاضر در تمام دنیا با توجه به گسترش ویروس کرونا یکی از مسائل مهم، ناامنی غذایی است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ماه رمضان امسال هم با شرایط کرونایی همراه شد، بنابراین نیاز است که با رعایت نکات تغذیه ای نسبت به تقویت سیستم ایمنی بدن اقدام و خود را برای روزه داری آماده کرد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
خلیج فارس: تخم مرغ نه تنها منبع کامل تخم مرغ است بلکه این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی، چربی های سالم، و ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز محسوب می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی: روزه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۶:۰۴   + ۳۲ سایت دیگر  
نوشیدن آب بویژه هر صبح باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و ایجاد تعادل در آن می شود. نوشیدن آب به تخلیه سریع تر سموم از بدن کمک می کند و همچنین کمکی برای تقویت کار غدد لنفاوی است. در این اینفوگرافیک به چند تأثیر نوشیدن آب ولرم بر سلامتی انسان اشاره شده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۵:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
هنوز تحقیقات زیادی در مورد چگونگی تأثیر واکسیناسیون کووید-19 بر قاعدگی وجود ندارد، اما واکسن ها سیستم ایمنی بدن را تحت فشار قرار می دهند و چرخه قاعدگی گاهی اوقات به این نوع تغییرات واکنش نشان می دهد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات جدید نشان می دهد که سبزیجات تخمیر شده مانند کلم سبز و گل کلم تخمیر شده می تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و راهی برای مقابله با کرونا باشد، ترشی شور که دارای سبزیجات تخمیر شده است برای محافظت در مقابل کرونا و عفونت مفید است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت و گو با موضوع کرونا با دکتر حسن اکبری متخصص و دانشیار آسیب شناسی و متخصص طب سنتی و مولف و نویسنده کتاب کرونا و مثلث سلامت به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
HIV مخفف ویروس نقص ایمنی بدن انسان است. این ویروس به سیستم ایمنی بدن حمله کرده و آن را سرکوب می کند، بنابراین افرادی که این ویروس را دارند بیشتر در معرض عفونت و سرطان قرار می گیرند.