شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۵:۱۸Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف خودسرانه دارو»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تهران - ایرنا- مصرف خودسرانه دارو یا مصرف همزمان چند دارو با هم همواره با خطر عوارض دارویی همراه است. خطراتی که می تواند به از بین رفتن هوشیاری، سقوط، تصادف، شوک، ایست قلبی و مرگ منجر شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
دبیر علمی نخستین کنگره علمی طب ایرانی با بیان تاکنون 2500 داروی گیاهی و فرآورده طب سنتی از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کرده اند نسبت به مصرف خودسرانه دارو های گیاهی هشدار داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۳    
مرسوم شدن مصرف خودسرانه دارو در کشور و مراجعه به داروخانه ها و اقدام به خرید می تواند موجب بروز تداخلات دارویی خطرناک شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که سازمان بهداشت جهانی در تلاش است مصرف آنتی بیوتیک ها را به دلیل عوارض شان کنترل کند ایران دومین کشور پر مصرف این دارو است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اصفهان - رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف خودسرانه دارو در کشور بالاست و بیماران یا همراهانشان با اصرار فراوان خواهان نوشتن دارو در نسخه یا خرید بدون نسخه از داروخانه ا دارند.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
هر دارویی می تواند منجر به بروز آلرژی شود اما شایع ترین داروها از خانواده آنتی بیوتیک و ضدتشنج ها هستند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مریم سرخوش-روزنامه نگار هشدارهای زیادی از سوی پزشکان درباره مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک ها همیشه در حال تکرار است، اما به نظر نمی رسد که تفاوت چندانی در تغییر الگوی مصرف ایرانی ها رقم زده باشد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق گزارش جامعه پزشکی آمار مصرف خودسرانه دارو در ایران بالاست، اما این رقم در داروهای تقویتی ازجمله آمپول های نوروبیون قابل توجه تر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۴۰ سایت دیگر  
کارشناس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده های سلامت: مصرف دارو باید براساس دستورالعمل ها و طبق دستور پزشک یا مشاوره با داروسازی که در داروخانه حضور دارد، باشد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
باور نادرست مصرف دارو در گذشته در مقیاسی بود که شخصی می گفت: "من هر قرصی هرجا می بینم می خورم چون قطعا برای درمان عضوی از بدن است و من هم که تمام اعضای بدنم درد می کند." همان قرص ها خیلی زود همان شخص را از پا درآورد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در متون پزشکی، دارو را به مثابه تیغ دو لبه ای تصور می کنند که یک لبه آن متوجه عوامل بیماری زا بوده و لبه دیگرش به علت ناآگاهی از مصرف صحیح آن، جان انسان را تهدید می کند.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
حتی دارو های بدون نسخه هم نباید بی رویه و طولانی مدت مصرف شوند. چراکه عوارضی ایجاد می کنند که کوچک ترین آن ها مقاومت دارویی بدن خواهد بود.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۸   + ۳۱ سایت دیگر  
طبق گزارش جامعه پزشکی، آمار مصرف خودسرانه دارو هایی مثل آمپول تقویتی نوروبیون و ب کمپلکس در ایران بسیار بالا است و خیلی از مردم، همدیگر را هم به مصرف آن ها تشویق می کنند و حتی تا جایی تخصصی عمل می کنند که تاکید دارند حتما نوع خارجی آن خریداری شود تا اثر بهتری داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به میزان شیوع آنفلوانزا و کرونا در کشور گفت: مصرف خودسرانه دارو و آنتی بیوتیک هنگام ابتلاء به بیماری، نقشی در روند درمان بیماری ندارد و افراد باید از مصرف خودسرانه داروها خودداری کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۲۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
طبق گزارش جامعه پزشکی آمار مصرف خودسرانه دارو در ایران بالاست، اما این رقم در دارو های تقویتی ازجمله آمپول نوروبیون قابل توجه تر است. سرانه مصرف دارو های تزریقی در ایران حدود 11.4درصد و تقریبا 4برابر جوامع توسعه یافته است ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک فوق متخصص ریه با اشاره به تأثیر مخرب مصرف خودسرانه دارو حتی داروهای گیاهی و ویتامین ها بر ریه گفت: سرفه، خلط، تنگی نفس، خس خس سینه و گاهی خلط خونی از علائم بیماری های ریوی هستند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار گروه مدیریت و اقتصاد داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حتی برای داروهایی که به نظر می رسد می توان به راحتی از آنها استفاده کرد باید از مسیرهای درمان عبور کنیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۰    
دکتر بیوس کارشناس مامایی در برنامه انارستان در شبکه افق با اشاره به اینکه یکی از علل افزایش غلظت خون در دوران قبل از بارداری مصرف برخی مواد غذایی است که در نهایت منجر به افزایش استرس نیز می شود ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۵    
یک متخصص داخلی گفت: اگر با نظارت دقیق دستور دهیم که داروخانه ها حق ندارند بدون تجویز پزشک داروی مسکن و آنتی بیوتیک را در اختیار بیماران قرار دهند، گام بسیار مفیدی در کاهش خوددرمانی بر خواهیم داشت.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار گروه مدیریت و اقتصاد داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تداخلات دارویی، مقاومت به آنتی بیوتیک ها و خطرات ناشی از کاهش سطح هوشیاری را از عوارض مصرف خودسرانه داروها دانست و گفت: حتی برای داروهایی که به نظر می رسد می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد بایداز مسیر های درمان عبور کنیم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: ضرورت عدم مصرف خودسرانه دارو موضوعی است که همواره از سوی متخصصان حوزه پزشکی مورد توجه قرار دارد که آمارهای موجود در زمینه برخی داروها نظیر آنتی بیوتیک ،از مصرف زیاد آن در کشورمان حکایت دارد به نحوی که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مصرف 16 برابری آنتی بیوتیک در [...]
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۱:۴۷   + ۶۵ سایت دیگر  
یک فوق تخصص گوارش و کبد می گوید: آمار مصرف خودسرانه مکمل ها، دارو های تقویتی، مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در کشور بیش از حدِ نرمال است و داروخانه ها هم دارو ها را به راحتی و بدون نسخه پزشک در اختیار افراد می گذارند. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مسعود اسدی پور رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بم در خصوص مصرف خودسرانه دارو جهت درمان دام و طیور هشدار داد و گفت: استفاده غیر منطقی از آنتی بیوتیک ها در طول دوره درمان می تواند منجر به بروز افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی شود و تجویز داروهای آنتی بیوتیک تحت نظارت دامپزشک مجاز می باشد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فهرست اخبار زیرنویس1 خوش فروش ترین داروی داروخانه ها2 درباره نوروبیون به طوری کلی برای زنان باردار، افراد بالای 50 سال، گیاه خواران و افرادی که مصرف داروهای خاصی سطح ویتامین B را در بدن آنها کاهش می دهد یا جراحی بای پس معده داشته اند این دارو تجویز می شود ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۲۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
بسیاری از افراد انواع ویتامین B را به اندازه کافی از طریق رژیم غذایی خود دریافت می کنند، اما برخی افراد در معرض خطر کمبودهای خاص هستند که باید از مکمل های نوروبیون مثل آمپول نوروبیون یا قرص آن استفاده کنند که ضرورت دارد با توصیه پزشک انجام شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مصرف خودسرانه دارو ها یا رعایت نکردن دوره درمان نه تنها باعث بهبود نمی شود بلکه باعث مقاومت دارویی می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بیماری ژنتیک در خانواده هایی که سابقه این بیماری ها را دارند، بیشتر است، اما موارد زیادی هم داریم که برای نخستین بار در یک خانواده و بدون سابقه، کودک با معلولیت متولد می شود. مشکلات بارداری، استرس، آلودگی هوا، مصرف خودسرانه دارو و... ازجمله عواملی است که ریسک تولد این کودکان را افزایش می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: خودسرانه آنتی بیوتیک را مصرف نکنید.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۵۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از مهر؛ علیرضا عباسیان، با بیان اینکه دارو های گیاهی معمولاً نسبت به دارو های شیمیایی ایمنی بیشتری دارند، اما مصرف آن ها مانند هر داروی دیگری ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۵۲    
گرافیک: علی رستگار مصرف خودسرانه دارو و تجویز داروهایی که با داروهای دیگر تداخل دارند، باعث بسیاری از مسمومیت ها می شود که از آن به عنوان یکی از خطاهای پزشکی هم نام می برند. در این میان، نرم افزارها و هوش مصنوعی، در قالب تصمیم یار می توانند کمک حال پزشکان باشند تا خطای کمتری مرتکب شوند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سالم خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در ایران سرانه مصرف خودسرانه قطره های چشمی، آنتی بیوتیک ها و مسکن ها بسیار بالاست.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرانیان عادت به مصرف خودسرانه دارو دارند و بیشترین مصرف کنندگان اقلام دارویی بوده، به خصوص افرادی که فقیر هستند امکان مراجعه به پزشک ندارند و بیشتر داروها را خودسرانه مصرف می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایرانیان جزو بالاترین افراد در مصرف خودسرانه دارو هستند و یکی از علل مصرف خودسرانه دارو، مشکل اقتصادی است که نمی توانند به دکتر مراجعه کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۲:۲۸    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ایران در مصرف خودسرانه دارو رتبه نخست را در جهان را دارد، گفت: حدود 40 درصد وقوع مسمومیت در ایران به خاطر تداخلات دارویی رخ می دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
فهرست اخبار زیرنویس1 خوش فروش ترین داروی داروخانه ها2 درباره نوروبیون3 چه کسانی باید آمپول نوروبیون مصرف کنند؟4 آسیب نوروبیون به کبدهای سالم5 عوارض سرطان زای نوربیون6 تابستان و مهر، اوج مصرف نوربیون طبق گزارش جامعه پزشکی آمار مصرف خودسرانه دارو در ایران بالاست ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۳۲ سایت دیگر  
نوروبیون در حالی به عنوان یکی از پرمصرف ترین داروهای کشور مطرح است که مطالعات پزشکی آن را عامل بروز انواع سرطان ها و افزایش کبد چرب غیرالکلی در جامعه ایرانی می داند
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به مصرف خودسرانه دارو برای درمان حساسیت های فصلی در فصل بهار هشدار داد و گفت: حساسیت فصلی در بیشتر موارد مشکلات پایداری برای افراد مبتلا ایجاد نمی کند و بهبودی حتی در صورتی که بیمار اقدامی برای درمان این بیماری نکند، بعد از طی مدتی رخ می دهد.
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۸   + ۲۸ سایت دیگر  
بیماری های مختلف پاییزی اکثر مردم را درگیر می کند، اما نباید منجر به خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۳    
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به عوارض مصرف خودسرانه دارو گفت: مصرف خودسرانه دارو می تواند مشکلاتی مانند عوارض ناخواسته دارویی، تداخلات دارویی، مقاومت آنتی بیوتیک، سمیت دارویی، انتخاب نادرست دارو و پوشاندن علائم بیماری را ایجاد کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۱۷   + ۵۳ سایت دیگر  
طبق گزارش جامعه پزشکی، آمار مصرف خودسرانه دارو هایی مثل آمپول تقویتی نوروبیون و ب کمپلکس در ایران بسیار بالا است و خیلی از مردم، همدیگر را هم به مصرف آن ها تشویق می کنند و حتی تا جایی تخصصی عمل می کنند که تاکید دارند حتما نوع خارجی آن خریداری شود تا اثر بهتری داشته باشد ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک دکترای تخصصی داروسازی بالینی گفت: آمار مصرف خودسرانه دارو در دنیا کم نیست اما با توجه به برخوردهای سطح جامعه مصرف خودسرانه دارو در کشور ما بیشتر از آمار جهانی است و باید به این قضیه توجه کنیم.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
فلوشیپ جراحی کلورکتال دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مصرف خودسرانه داروهای ملین را برای درمان یبوست مورد انتقاد قرار داد و گفت: متاسفانه بسیاری از افراد با مراجعه به عطاری ها و یا مصرف خودسرانه دارو برای رفع یبوست اقدام می کنند.
سلام نو / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در این مطلب نحوه درمان یبوست را با چند ترفند ساده و خانگی را به شما آموزش داده ایم که در ادامه خواهید خواند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
درست است که جمشید سلام زاده، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گوید: سیستم دارو در کشور ما شبیه یک قیف وارونه است و در هیچ جای دنیا سرم و آمپول در داروخانه های سطح شهر توزیع نمی شود اما وقتی مرتضی خیرآبادی ...
سلام نو / سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
عده ای ویتامین ها یا آمپول نوروبیون را هم بی رویه استفاده می کنند که البته خطر اینها کمتر از آنتی بیوتیک هاست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۹   + ۳۶ سایت دیگر  
فلوشیپ جراحی کلورکتال دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ضمن هشدار نسبت به مصرف خودسرانه داروهای ملین برای درمان یبوست گفت: متاسفانه بسیاری از افراد با مراجعه به عطاری ها و یا مصرف خودسرانه دارو برای رفع یبوست اقدام می کنند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از والدین به طور سرخود به کودکان خود داروهای مختلفی همچون انواع آنتی بیوتیک ها می دهند، در صورتی که این داروها عوارض متعددی داشته و منجر به التهاب گوارشی می شود.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده ; دکتر محمدجواد راعی با بیان اینکه بیماران باید برای مصرف داروهای آلرژی و حساسیت های فصلی از پزشک و داروساز مشاوره بگیرند، گفت: برخی افراد پس از ابتلا به حساسیت هایی در ناحیه چشم، بینی و دستگاه تنفسی ...
شیوا بیان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره پایش و نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مصرف دارو به شکل خودسرانه در استان اردبیل بالا است و امیدواریم مسئولان تدبیری مناسب در این حوزه بیندیشند.