سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۲۳:۴۲Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف خودسرانه دارو»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۳:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس اداره پایش و نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مصرف دارو به شکل خودسرانه در استان اردبیل بالا است و امیدواریم مسئولان تدبیری مناسب در این حوزه بیندیشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۶:۰۴    
مصرف بی رویه و خودسرانه دارو در چهارمحال و بختیاری در برخی موارد موجب بروز تداخلات دارویی خطرناک می شود.
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
1401-10-12 12:23 به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، مصطفی زبردست دوازدهم دی ماه، در حاشیه بازدید شبانه از یکی از کشتارگاه های صنعتی لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 4200 کیلوگرم گوشت مرغ مسموم که به دلیل مصرف خودسرانه دارو از سلامت غذایی برخوردار نبودند ضبط و معدوم شد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در این مقاله با عوارض خودسرانه مصرف دارو بیشتر آشنا خواهید شد
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استفاده دارو با تجویز دامپزشک سبب کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها و همچنین کمک به تشخیص سریع بیماری ها و جلوگیری از انتشار آن ها می شود.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۷:۳۳    
مصرف خودسرانه و بی رویه دارو در بین مردم رواج پیدا کرده است. به طوری با کوچک ترین احساس درد و بیماری، خود شخص دارو و نوع مصرف آن را تجویز می کند. این کار باعث ایجاد مقاومت دارویی در بدن فرد می شود و اگر آن بیماری دوباره بروز پیدا کند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی وجود انواع مسکن، آنتی بیوتیک ها، قرص ها و شربت های سرماخوردگی در درون یخچال و کمد هر خانواده ایرانی امری شایع است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۱:۲۱    
سرپرست شبکه دامپزشکی سرایان از تولیدکنندگان حوزه دام و طیور خواست طی دوره پرورش از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۵:۴۱   + ۴۳ سایت دیگر  
تاکنون چند بار برای خود یا فرزندتان از دارو های بدون نسخه برای درمان تب، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا استفاده کرده اید؟ به گزارش ایسنا، مطالعات نشان می دهد که در بسیاری از کشور ها مصرف خودسرانه دارو های آنتی بیوتیک افزایش چشمگیر یافته که در یک دوره زمانی می تواند به عواقب ناخوشایندی منجر شود. ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
عرشی بیان کرد: همچنین لازم است در صورت علامت دار بودن، نسبت به مراجعه به پزشک اقدام کرده و از مصرف خودسرانه دارو و خود درمانی پرهیز شود. توصیه می شود تا رفع علامت های حاد بیماری، از حضور در محل کار و مدرسه اجتناب شود.
برترین ها / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۲۲ سایت دیگر  
میزان تجویز داروها از سوی پزشکان با توجه به جمعیت و وضعیت اپیدمیولوژیک بیماری ها قرابت و همخوانی ندارد.
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
داروی آنتی بیوتیک و مُسکن عمدتا در همه خانه های مردم وجود دارد که در صورت بروز تب، سرماخوردگی یا سردرد استفاده می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - بر اساس نظر کارشناسان، مصرف خودسرانه دارو بدون نسخه پزشکان تهدیدی جدی برای سلامت انسان هاست اما بسیاری از افراد همچنان با این رویه نادرست برای درمان بیماری های خود از داروهای بدون نسخه پزشک استفاده می کنند که چنین شیوه ای نیازمند بازنگری است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو، علاوه بر اینکه از عوارض دارویی می کاهد، باعث صرفه جویی در هزینه های سلامت نیز می شود. این در حالی است که میزان مصرف خودسرانه دارو در ایران بالا است. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۵۹    
موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو، علاوه بر اینکه از عوارض دارویی می کاهد، باعث صرفه جویی در هزینه های سلامت نیز می شود. این در حالی است که میزان مصرف خودسرانه دارو در ایران بالا است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو، علاوه بر اینکه از عوارض دارویی می کاهد، باعث صرفه جویی در هزینه های سلامت نیز می شود. این در حالی است که میزان مصرف خودسرانه دارو در ایران بالا است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۴۰ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: مصرف خودسرانه دارو و بدون تجویز پزشک در کشور باعث شده تا سلامتی افراد تحت تاثیر قرار بگیرد. سیدعلی فاطمی گفت: مطالعات نشان می دهند که مصرف بی رویه کورتون ها سبب بروز پوکی استخوان، دیابت، نازکی پوست و چاقی موضعی در افراد می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرگروه جمعیت و سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به عوامل شغلی، فیزیکی و شیمیایی که منجر به خطر ناباروری می شود، گفت: رانندگی طولانی مدت با وسایل نقلیه سنگین، مصرف خودسرانه دارو، حمام داغ طولانی مدت، سونا، وان داغ از جمله این عوامل به شمار می آیند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس گروه پیشگیری و مقابله با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین با بیان اینکه قرائن و شواهد از رشد تصاعدی آنفلوانزا در استان حکایت دارد، گفت: افراد مبتلا به این ویروس از مصرف خودسرانه دارو خودداری کرده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۵:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، مصرف دارو در ایران بالاتر از استانداردهای جهانی است، به طوری که تحقیقات انجام شده درباره مصرف خودسرانه دارو در کشور نشان می دهد، 10 تا 15 درصد داروها در ایران بدون مشورت با پزشک مصرف می شوند که در این بین ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۲۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: مصرف خودسرانه و بدون تجویز پزشک، می تواند عوارض بعضاً جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۲    
مصرف بی رویه و خودسرانه دارو روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از افراد بدون درنظر گرفتن عوارض آنها، اقدام به مصرف داروها می کنند. یکی از دلایل مصرف خودسرانه دارو می تواند تهیه آسان دارو باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۲    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به مصرف خودسرانه دارو، ویتامین ها و آنتی بیوتیک ها بدون تجویز پزشک هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۰    
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک: این طرح نوعی فرهنگ سازی برای ممانعت از مصرف خودسرانه دارو نیز هست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مسئول واحد نظارت و پایش معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف خودسرانه دارو یکی از معضلاتی است که گریبانگیر جامعه ما شده است و علاوه بر آن یکی از مهمترین علل مسمومیت در جهان مصرف خودسرانه دارو است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۶:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: یکی از اهداف مهم کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو ، کاهش مصرف خودسرانه دارو و کاهش میانگین داروهای نسخ پزشکان است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام به اجرای طرح دارویار در ایلام اشاره کرد و گفت: این طرح از مصرف خود سرانه دارو توسط بیمار جلوگیری می کند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو با اشاره به اجرای طرح دارویار به عنوان یک طرح مثبت در کشور گفت: به طور یقین این طرح باعث کاهش مصرف خودسرانه دارو در کشور می شود چرا که مردم باید از این پس دارو را با تجویز پزشک مصرف کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۰۹:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو با اشاره به اجرای طرح دارویار به عنوان یک طرح مثبت در کشور گفت: به طور یقین این طرح باعث کاهش مصرف خودسرانه دارو در کشور می شود چرا که مردم باید از این پس دارو را با تجویز پزشک مصرف کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان: طرح دارویار، ضمن جلوگیری از کمبود و قاچاق دارو، مصرف خودسرانه دارو را نیز کاهش می دهد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مریم سرخوش-روزنامه نگار 6گروه دارویی بدون نسخه (OTC) ازجمله سرماخوردگی، گوارشی، فرآورده های پوستی، ملین، ضد احتقان و ضد سرفه با اجرای طرح دارویار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های واگیر و غیر واگیر مرکز بهداشت گلستان گفت: افراد مبتلا به اسهال باید از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۴:۴۰    
ویدئویی از عوارض مصرف خودسرانه دارو توسط برخی از افراد و آسیب های ایجاد شده برای کبد قابل مشاهده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۸:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
خلخال-کارشناس بهبود تغذیه دانشکده علوم پزشکی خلخال با اشاره به تقویت سیستم ایمنی بدن با روزه داری گفت: در ایام ماه رمضان و تقارن با تزریق واکسن کرونا باید مصرف خودسرانه دارو به حداقل برسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: مرسوم شدن مصرف خودسرانه دارو در کشور و مراجعه به داروخانه ها و اقدام به خرید می تواند موجب بروز تداخلات دارویی خطرناک شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مصرف خودسرانه دارو در کشور ما مرسوم شده است، استفاده خودسرانه دارو می تواند باعث تخفیف موقت علایم بیماری شود اما گاهی مصرف خودسرانه دارو باعث تداخلاتی می شود که گاهی عوارض بسیار خطرناکی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص آلرژی و ایمونولوژی نسبت به خطرات خوددرمانی در بیماران مبتلا به آلرژی هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۰۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رژیم غذایی سالم، فعالیت، خودداری از مصرف خودسرانه دارو و ... مواردی هستند که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۲   + ۳۸ سایت دیگر  
مصرف خودسرانه دارو های خواب می تواند عوارض جدی بر روی سلامتی انسان داشته باشد.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۳:۱۵    
یکی از دلایل مصرف خودسرانه دارو در کشور را مشکلات اقتصادی دانست و گفت: افراد به دلیل مشکلات مالی، توان رفتن به پزشک را ندارند و همین موضوع سبب شده تا دارو را به صورت خودسرانه مصرف کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۱    
ایسنا/مرکزی فرماندار زرندیه گفت: خوددردمانی و مصرف خودسرانه دارو تهدیدی برای نظام سلامت است و در مقابل، خودمراقبتی موجب حفظ و ارتقای سلامت جامعه می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۷:۲۷    
یک داروساز می گوید: در بیش از 90 درصد موارد، دارویی که مردم به صورت خودسرانه مصرف می کنند به مشکلی که دارند ارتباطی ندارد. باید این را در نظر بگیریم که عوارض جانبی دارو ها در مصرف خودسرانه آن ها چندبرابر شرایط معمول است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز-*ابوذر پرهیزکاری: در زندگی شهری و پرمشغله امروزی مصرف داروها، آنتی بیوتیک ها، مکمل های انسانی و ... جزئی اساسی از زنجیره درمان دردها و بیماری ها محسوب می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۰:۲۶    
ابوذر پرهیزکاری مشاور اجرایی و مدیر آموزش و تعالی بهستان پخش در گذشته های نه چندان دور، مردم در مناطق دوردست از شهرها عموما برای درمان دردها و بیماری های پیش آمده از گیاهان دارویی و روش های سنتی درمان بهره می بردند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز جلسه مجازی با عنوان مصرف خودسرانه دارو برگزار می کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۷:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران در گزارشی به مصرف خودسرانه دارو توسط بخش قابل توجهی از جامعه پرداخته است. مرد ماسک را پایین می کشد تا راحت و بدون مانع عطسه کند. با اولین عطسه سرها برمی گردد. صندوقدار داروخانه با صدای بلند می گوید: آقا تو این کرونا چرا ماسک را پایین می کشی و عطسه می کنی؟ الان همه مریض می شویم ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمدعلی محسنی بندپی در مورد مصرف خودسرانه دارو توسط بیماران و عدم مراجعه آنها به پزشک گفت: اگر سازمان های بیمه گر بر اساس وظایف قانونی به نقش تکمیل کنندگی خود عمل کنند، می توان حجم بسیاری از هزینه های درمان و پزشکی را تحت پوشش بیمه قرار دهیم و از طرفی شاهد رشد بی رویه مصرف دارو ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۲۲    
این روزها در آذربایجان غربی مصرف خودسرانه دارو بیشتر جنبه اقتصادی پیدا کرده است چون بیشتر افراد به دلیل مشکلات مالی توان رفتن به پزشک را ندارند و همین موضوع سبب شده تا دارو را به صورت خودسرانه مصرف نمایند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۰۵:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
نوشین محمد حسینی مدیر کل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های ریه در کرمانشاه گفت : کرونا، سرماخوردگی و آنفلوآنزا از روی علائم بالینی خیلی قابل افتراق نیستند، بنابراین افراد به محض آغاز علائم مصرف خودسرانه دارو نداشته باشند. با مراجعه به پزشک اقدامات تشخیصی و درمانی را شروع کنند.