دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۳:۵۸Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بیوتیک ها»

شیعه نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مصرف دوره ای آنتی بیوتیک ها علاوه بر اینکه باکتری های مربوط به بیماری را نابود می کند به باکتری های مفید موجود در روده نیز آسیب می رساند.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - پزشکان گاهی برای کمک به درمان سرفه، آنتی بیوتیک تجویز می کنند، اما مطالعه جدیدی نشان می دهد که این داروها به کاهش مدت یا شدت سرفه کمکی نمی کنند، حتی اگر عفونت باکتریایی باشد.
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نصر: یک فوق تخصص گوارش و کبد می گوید: آمار مصرف خودسرانه مکمل ها، داروهای تقویتی، مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در کشور بیش از حدِ نرمال است و داروخانه ها هم داروها را به راحتی و بدون نسخه پزشک در اختیار افراد می گذارند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک فوق تخصص گوارش و کبد می گوید: آمار مصرف خودسرانه مکمل ها، داروهای تقویتی، مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در کشور بیش از حدِ نرمال است و داروخانه ها هم داروها را به راحتی و بدون نسخه پزشک در اختیار افراد می گذارند.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۰:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
یک فوق تخصص گوارش و کبد می گوید: آمار مصرف خودسرانه مکمل ها، داروهای تقویتی، مسکّن ها و آنتی بیوتیک ها در کشور بیش از حدِ نرمال است و داروخانه ها هم داروها را به راحتی و بدون نسخه پزشک در اختیار افراد می گذارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۱:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
پزشکان آنتی بیوتیک ها را برای کمک به معالجه سرفه تجویز می کنند، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که داروها به کاهش شدت یا مدت زمان سرفه کمک نمی کنند حتی اگر یک عفونت باکتریایی مقصر باشد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، پزشکی مدرن می تواند به درمان برخی از بیماری های خاص کمک کند، به عنوان مثال، آنتی بیوتیک ها می توانند برای غلبه بر عفونت ها استفاده شوند. اما یک زمینه جدید و امیدوارکننده نیز در پزشکی مدرن وجود دارد که شامل ارائه طرح به بدن برای یادگیری چگونگی شکست بیماری ها است. ...
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان روش کاملا جدیدی را از بین بردن عفونت های باکتریایی مقاوم به دارو کشف کرده اند. گروه جدیدی از آنتی بیوتیک ها توسط محققان دانشگاه اوپسالا در سوئد شناسایی شد و درحالی که فقط روی موش ها آزمایش شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس اداره پایش زنجیره مصرف داروی سازمان غذا و دارو، از آموکسی سیلین و سفکسیم را پرمصرف ترین داروهای آنتی بیوتیک در کشور نام برد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بیشتر آنتی بیوتیک ها باکتری های فعال از لحاظ متابولیکی را هدف می دهند اما اکنون محققان در یک پیشرفت جدید با کاربرد هوش مصنوعی موفق شده اند ترکیب های دارویی را علیه میکروب های خفته بکار بگیرند.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گوشت مرغ، کمتر تحت تاثیر آنتی بیوتیک ها قرار می گیرد و این دارو بیشتر در جگر و کلیه های مرغ تجمع پیدا می کنند.
پویشگران گیل   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۰:۴۲    
متخصص علوم آزمایشگاهی:باید تلاش کنیم تا میزان بروز این قبیل عفونت ها را در بیمارستان های کشور تا 5 درصد کاهش دهیم.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
رکنا: محققان مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران موفق به شناسایی یک پپتید ضد میکروبی جدید به عنوان نسل تازه ای از آنتی بیوتیک های مؤثر در حوزۀ درمان شدند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۰۰:۰۷    
استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها موجب مقاومت آنتی بیوتیکی می شود، بنابراین مردم به هیچ عنوان بدون دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف نکنند. دکتر مرتضی مجاهدی، متخصص طب سنتی و عضو کمیته پژوهش معاونت طب سنتی وزارت
جهت پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۸:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
هنگامی که باکتری های مضر روی دندان ها یا زخم ها جمع می شوند، اغلب یک سد سفت و لزج را ایجاد می کنند که زیست لایه (Biofilm) نام دارد و آنها را به یک حریف سرسخت در برابر درمان های مرسوم تبدیل می کند. ...
شعار سال   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۲:۳۲    
یکی از اشتباهات رایج مردم در فصل بهار، همسان پنداری آلرژی فصلی با بیماری سرماخوردگی است(آلرژی می تواند انواع مختلف قصلی، غذایی ،دارویی و محیطی) داشته باشد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
زمانی فرا می رسد که به نظر می رسد ناچار به مصرف آنتی بیوتیک ها بشویم. اما درک این نکته ضروری است که آنها فقط به درمان عفونت های باکتریایی مانند گلودرد استرپتوکوکی و عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) کمک می کنند و نباید برای سایر انواع بیماری ها، مانند عفونت های ویروسی، سرخود استفاده شوند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان بر این باورند که یک کِرِم پوستی ساخته شده از پروتئین موجود در عرق انسان می تواند برای بیماران مبتلا به بیماری لایم که آنتی بیوتیک ها برایشان مؤثر نیستند، کمک کننده باشد.
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۸:۳۷    
محققان دانشگاه مک مستر کانادا و دانشگاه استنفورد آمریکا یک مدل هوش مصنوعی مولد جدید ابداع کرده اند که می تواند میلیاردها مولکول آنتی بیوتیک جدید طراحی کند. این آنتی بیوتیک ها ارزان قیمت هستند و ساخت آن ها در آزمایشگاه آسان است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
چندین دارو وجود دارد که با غذاهای لبنی غنی از کلسیم و مکمل ها تداخل دارویی دارند. آنتی بیوتیک ها و داروهای HIV، داروهایی برای درمان و کنترل پوکی استخوان، سلامت روان، کم خونی و مشکلات تیروئید هرگز نباید با لبنیات مصرف شوند. ترکیب آنها می تواند باعث تغییر سطح کلسیم یا داروهای شما شود.
زومیت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۲۱:۲۳    
پژوهش های اخیر محققان از ارتباطی جدید بین روده و چشم پرده برمی دارد و نویدبخش روش های نوین درمان بیماری های چشمی در آینده است. تبلیغات براساس مطالعه ی جدیدی که روی موش ها انجام شده، باکتری های روده ممکن است در برخی از بیماری های چشمی که به طور بالقوه می توانند با آنتی بیوتیک ها درمان شوند ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۸    
آنتی بیوتیک ها دسته ای از داروها هستند که برای از بین بردن عوامل ایجاد کننده بسیاری از بیماری های عفونی، به صورت گسترده در سراسر دنیا مصرف می شوند. اما آیا از تاثیر این دارو بر مغز آگاهی دارید؟ مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک مغز را دچار مشکل می کند. ...
سلام نو / دولت بهار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۳:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
عسل، با غنی بودن از کربوهیدرات ها، ویتامین های متعدد و فولات، نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد گوارش دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک متخصص بیماری های عفونی چهارمحال و بختیاری گفت: سرفه های ناشی از برونشیت حاد نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ها ندارد، استفاده از آنتی بیوتیک ها مدت زمان درمان را تغییر نمی دهد بلکه مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در جامعه باعث اشاعه میکروب های مقاوم هم می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
دکتر سیدحیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در پیامی در خصوص عوارض ناشی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها هشدار داده و مصرف بی رویه این دارو را یک تهدید برای سلامت انسان ها تلقی کرده بود.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۵:۴۲    
گلودرد ناشی از عفونت ویروسی معمولاً پنج تا هفت روز طول می کشد و آنتی بیوتیک ها کمکی به درمان عفونت های ویروسی نمی کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۵۰   + ۳۸ سایت دیگر  
اکثر افرادی که تب طوطی می گیرند، بیماری خفیفی دارند که 5 تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض پرنده بیمار شروع می شود و می تواند شامل سردرد، درد عضلانی، سرفه خشک، تب و لرز باشد. آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت را درمان کنند و به ندرت برای انسان کشنده است.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۲    
در آخرین جلسه شورای پژوهشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مرکز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری تناسلی و مرکز تحقیقات مقاومت میکروبی و مدیریت مصرف آنتی بیوتیک ها واحدهای خود را معرفی کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۳:۰۸    
بسیاری از والدین به طور سرخود به کودکان خود داروهای مختلفی همچون انواع آنتی بیوتیک ها می دهند، در صورتی که این داروها عوارض متعددی داشته و منجر به التهاب گوارشی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت کیت های سریع برای تشخیص مواد مخدر و محرک، فلزات سنگین، آلودگی های مواد غذایی ناشی از افزودن آنتی بیوتیک ها و سایر مواد نگهدارنده، سموم شیمیایی و بیولوژیک شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرگروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در هنگام ابتلا به علائم بیماری آنفلوآنزا و سرماخوردگی های ویروسی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها پرهیز شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۲    
آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن باکتری ها یا مهار رشد آن ها به کار می رود. شاید فکر کنید آنتی بیوتیک ها داروی مدرنی هستند اما در واقع قرن هاست که وجود دارند. منشا آنتی بیوتیک ها، مانند خیلی از آنتی بیوتیک های جدید، منابع طبیعی می باشند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در دنیایی که باکتری ها به طور فزاینده ای در برابر آنتی بیوتیک های سنتی مقاوم می شوند، گروهی از محققان در حال توسعه نوع جدیدی از آنتی بیوتیک ها به نام COE هستند.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
حدود یک دهه پیش، گروهی از محققان به همراه پروفسور گیلرمو بازان ، استاد شیمی دانشگاه کالیفرنیا سانتا باربارا، شروع به مشاهده یک چالش تکراری در تحقیقات خود کردند: برخی از ترکیباتی که آنها برای مهار انرژی از باکتری ها تولید می کردند، درعوض میکروب ها را از بین می برد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به نظر می رسد که وقتش رسیده تا با آنتی بیوتیک ها و پانسمان های نقره خداحافظی کنیم، چرا که به گفته دانشمندان استرالیایی، درمان های مبتنی بر پلاسما می توانند برای درمان زخم های مزمن مفید واقع شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: آنتی بیوتیک ها در بین دارو های امروزی، بیشترین دارو های تجویزی هستند.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۳:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
هادی یزدانی، پزشک می گوید: زنجیره اصلی انتقال ما در این دوره کودکان بودند و در اصفهان بالای صد درصد تخت های اطفال در شهر پر است. اگر کودکی امروز در اصفهان دچار مشکل شود باید دنبال تخت بستری برای او بگردیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی علوم پزشکی کرمان، گفت: مضرات مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها به مراتب بیشتر از سایر داروها است و عوارض بیشتری برای بیماران دارد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۳:۴۶    
سیاری از آنتی بیوتیک هایی که مدت ها برای درمان عفونت های شایع دوران کودکی استفاده می شد، به دلیل مقاومت آنتی بیوتیکی دیگر موثر نیستند.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه آنفلوانزا ویروس غالب در کرمان است، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا بسیار کم و انگشت شمار هستند. او گفته اصول پیشگیری از ابتلا به این بیماری مشابه همان اصول اعلام شده برای کرونا است ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۱    
یک متخصص عفونی با اشاره به عامل ویروسی سرماخوردگی های فصل سرما، گفت: مصرف غلط آنتی بیوتیک ها موجب مقاومت های میکروبی در بیماران می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
در این ویدئو، تاثیر آنتی بیوتیک ها بر عفونت های میکروبی را مشاهده می نمایید.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
استفاده نامناسب و بیش از حد از آنتی بیوتیک ها که باعث بروز AMR می شود، در هر جغرافیایی یک چالش است، هرچند کشورهای با درآمد پایین و متوسط بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۲:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
گلودرد ناشی از عفونت ویروسی معمولاً پنج تا هفت روز طول می کشد و آنتی بیوتیک ها کمکی به درمان عفونت های ویروسی نمی کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۷:۳۲    
محققان کشور با انجام پژوهشی اعلام کردند که باید از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها اجتناب شود. شفا آنلاین سلامت محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آنتی بیوتیک "کلیندامایسین" را که یکی از داروهای مفید بر ضد عفونت ها است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۱    
آزیترومایسین به عنوان یکی از اعضای اصلی دسته آنتی بیوتیک ها یکی از موثرترین داروها در درمان عفونت های شدید است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۷:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه شیوع بیماری های تنفسی مرتبط با فصل سرما از جمله آنفلوآنزا در کشور شرایط بحرانی ندارد، گفت: وضعیت تامین سرم و آنتی بیوتیک ها نیز جهت درمان بیماری های فصل سرما، مناسب است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها که در اثر گرما افزایش می یابند، می توانند با تصفیه خون بدن از چربی ها، سطح کلسترول بد را کاهش دهند. در نتیجه می تواند عملکرد سالم قلب و عروق را تضمین کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک نوروفیزیولوژیست گفت: عوامل متعددی منجر به ایجاد اختلال در خواب شبانه و دیدن کابوس می شود که از جمله عوامل شناخته شده آن می توان به اضطراب پس از سانحه، افسردگی و اسکیزوفرنی، استفاده از بعضی داروها همچون داروهای کاهنده فشار خون، ضدافسردگی، بعضی آنتی بیوتیک ها و بعضی از داروهای پارکینسون اشاره کرد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۴:۴۳    
طبق پیش بینی های جهانی صورت گرفته، تا سال 2050 میلادی میزان مرگ و میر ناشی از مقاومت میکروبی ، بیش از سرطان، و یکی از بزرگ ترین چالش های اقتصادی در دنیا خواهد بود. ...