چهارشنبه ۲۵ فروردینساعت ۱۰:۱۳Apr 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنتی بیوتیک ها»

ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۰:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مصرف خودسرانه و بی رویه آنتی بیوتیک ها مقاومت دارویی را به همراه دارد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با ایجاد عفونت در بدن مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند ، بهتر است اگر در شرایط خاص قرار ندارید از آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت ها استفاده کنید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت های باکتریایی را درمان کرده و نوتروفیل ها را به سطح طبیعی برگردانند، داروهای ضدقارچ هم با درمان عفونت قارچی، دقیقا همین کار را انجام می دهند و همچنین استراحت و مصرف زیاد مایعات هم می توانند در این زمینه به فرد کمک کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره انجمن پروبیوتیک، در ارتباط با اهمیت مصرف محصولات لبنی پروبیوتیک در ارتقا سلامت جامعه، توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک متخصص میکروب شناسی گفت: در گذشته می گفتیم که بدترین عفونت ها را با نسل اول آنتی بیوتیک ها می توان درمان کرد اما اکنون به دنبال نسل سوم و چهارم آنتی بیوتیک ها هستیم و با روند پیش روی این بیماری و مهاجم تر شدن آن و ورژن های جدیدی که به وجود می آید و با رعایت نکردن دستورالعمل ها ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
اسپوتنیک: دانشمندان انجمن شیمی آمریکا موادی را در کهربا شناسایی کرده اند که می تواند برای مقابله با عفونت های باکتریایی مورد استفاده قرار گیرد که بسیاری از آنتی بیوتیک ها قادر به درمان آن نیستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۶:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تداخلات دارویی، مقاومت به آنتی بیوتیک ها و خطرات ناشی از کاهش سطح هوشیاری را از عوارض مصرف خودسرانه داروها دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
محقق گروه زیست شناسی دانشگاه اراک، در طرحی پژوهشی به شناسایی عوامل معضل جهانی مقاومت آنتی بیوتیک ها پرداخته است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۷:۲۶    
دکتر وحید نعلبندیان گفت: دامدار ها قبل از اینکه به دکتر دامپزشک اطلاع دهند، یک بار تمام آنتی بیوتیک ها را مصرف می کنند و زمانی که جواب نمی گیرند، به دکتر متوسل می شوند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
برخی شیرین کننده های مصنوعی وجود دارند که باعث افزایش مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها می شوند.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۳:۱۵    
مصرف آنتی بیوتیک ها در بارداری می تواند برای شما مفید باشد ولی مصرف هر نوع از آنتی بیوتیکی ها جایز نیست و می تواند برای شما و جنینتان خطرناک باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۷:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مقاومت میکروب های بدن انسان در برابر برخی آنتی بیوتیک ها می تواند موجب مرگ شود و حالا محققان علت این مقاومت موفق را کشف کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
متخصصان علوم پزشکی هشدار دادند که عفونت بسیار مسری و کشنده دیفتری ممکن است در برابر آنتی بیوتیک ها و واکسن ها مقاوم شود.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مصرف بعضی از خوراکی ها با دارو می تواند تداخل دارویی ایجاد کند و یا اثربخشی آن دارو را کم نماید، به عنوان مثال هیچ گاه نباید از شیر برای بلعیدن قرص های حاوی آهن یا آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پری بیوتیک هایی شدند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن دام، طیور و آبزیان شده و این امر موجب کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها و جلوگیری از انتشار بیماری می شود.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۵:۰۳    
پزشکان دیگر شکر را به دلیل کشف جدید در مورد فایده آن جدی می گیرند ! پزشکان با انجام تحقیق بر روی شکر دریافتند که شکر می تواند یک روش درمان موثر برای درمان زخم هایی باشد که آنتی بیوتیک ها بر روی آن ها اثر ندارند و درمان زخم با شکر می تواند بسیار مفید باشد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جمال میرزایی متخصص عفونی و فلوشیپ فوق تخصصی نقص ایمنی، سرطان و پیوند، اظهار کرد: استواردشیپ یا نظارت آنتی بیوتیکی رویکرد های کامل و جامعی بر نحوه تجویز آنتی بیوتیک ها به منظور استفاده از این دارو ها محسوب می شود ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
مقاومت آنتی بیوتیکی به شرایطی گفته می شود که به دلیل استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها به عنوان وسیله ای برای رهایی از درد ایجاد می شود. آنتی بیوتیک ها فقط برای درمان عفونت های خاص ناشی از باکتری هایی که منجر به بیماری های جدی می شوند یا بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرگروه داخلی دانشکده پزشکی شیراز ضمن بیان خطرات ناشی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها و راه پیشگیری از ایجاد مقاومت دارویی بدن، رعایت بهداشت دست ها را در این زمینه موثر دانست.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۳۶    
مدیرگروه داخلی دانشکده پزشکی شیراز ضمن بیان خطرات ناشی از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها و راه پیشگیری از ایجاد مقاومت داوریی بدن، رعایت بهداشت دست ها را در این زمینه موثر دانست.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
این ترکیب طبیعی و خانگی که می تواند 10 برابر از آنتی بیوتیک قوی تر باشد، معرفی شده است به گزارش اول فارس ؛ دستگاه ایمنی بدن شاید در مقابل برخی تهدیدات ضعیف عمل کند و در نتیجه ما مریض شویم، اما اگر بتوانیم به بدن کمک کنیم، دیگر مریض نخواهیم شد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: پژوهشگران کره جنوبی سعی دارند راهی برای مقابله با باکتری هایی ارائه دهند که در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند و در آب و فاضلاب شهری گسترش می یابند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، راهبردی را کشف کرده اند که به باکتری ها در مقابله با آنتی بیوتیک ها و داروهای فیبروز سیستیک کمک می کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تحقیقات جدید نشان می دهد قرار گرفتن جنین در معرض آنتی بیوتیک در اواسط تا اواخر بارداری با افزایش خطر ابتلا به آسم در دوره کودکی ارتباط دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۹:۳۰    
آموکسی کلاو یکی از آنتی بیوتیک ها برای درمان انواع عفونت در کودکان و بزرگسالان است و مصرف این دارو برخی عوارض جانبی را به همراه دارد.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: گروهی از محققان استرالیایی داروهایی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده اند و قصد دارند شیوه های تولید دارو در فضا را بسنجند. آخرین کپسول تأمین ذخایری که به سمت ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد، حاوی یک محموله خاص از قرص های دارویی بود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که می توانند زندگی انسان را از مرگ نجات دهند. اما به دلیل وابستگی زیاد ما و استفاده بیش از حد از این داروها، نقطه ضعفی بزرگ در این زمینه شکل گرفته که به نام مقاومت در برابر آنتی بیوتیک شناخته می شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خبرنیوز نوشت:دکتر سپیده الیاسی؛ متخصص داروسازی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در برنامه پزشک شما از شبکه شما در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها توضیحاتی ارائه داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۳۱    
عفونت ریه یا بیماری پنومونی معمولا با مشکلات تنفسی همراه است که بیشتر در افراد مسن و کودکان ایجاد می شود و درمان اصلی آن استفاده از آنتی بیوتیک ها می باشد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۲    
مصرف آنتی بیوتیک ها در بارداری می تواند برای شما مفید باشد ولی مصرف هر نوع از آنتی بیوتیکی ها جایز نیست و می تواند برای شما و جنینتان خطرناک باشد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت های ناشی از ویروس ها مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا، بیشتر سرفه ها و برونشیت و گلودرد تاثیری ندارند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۰:۵۲    
اگر شما یک باکتری که درتلاش است در جهانی مملو از آنتی بیوتیک ها زندگی کند، باشید، آنگاه برای بقا نیاز به ترفندهای بدیعی داردید. شما می توانید با باکتری دیگری ترکیب شوید و ماده ژنتیکی جدید به وجود آورید یا می توانید به طور ژنتیکی در طی نسل ها مختلف جهش پیدا کرد و امیدوار باشید که سم ها بر روی شما ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خ برگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس ، تصور می شود که قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک ها در روزهای اول زندگی بر جنبه های فیزیولوژیکی رشد نوزاد تأثیر می گذارد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: شلغم یکی از سبزیجات بسیار مفیدی است که نقش قوی ترین آنتی بیوتیک ها را بازی می کند، اما متأسفانه، چون نسبت به انواع دیگر سبزیجات کاربرد کمتری در وعده های غذایی مان دارد، کمتر از آن استفاده می کنیم ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۳:۱۲    
منبع: مدیکال اکسپرس / ترجمه: روزنامه نوآوران
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۵    
عسل یکی از طبیعی ترین آنتی بیوتیک ها در جهان است که می تواند با آن از خیلی از امراض دور بود اما این عسل در کدام شهر ایران یافت می شود؟ برای پاسخ به این موضوع با ما همراه باشید.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۵    
با ایجاد عفونت در بدن مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند، بهتر است اگر در شرایط خاص قرار ندارید از آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت ها استفاده کنید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۸:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه دریافتند که قارچ اینوکوتیس لویس ، خاصیت ضد باکتری و آنتی اکسیدانی دارد. این نتایج می تواند در آینده زمینه را برای ساخت آنتی بیوتیک ها و آنتی اکسیدان های جدید با استفاده از قارچ های بومی، فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مصرف خودسرانه داروها به ویژه آنتی بیوتیک ها موجب مقاومت دارویی می شود و خطرهای جسمانی مختلفی ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۷:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
گروهی از محققان "دانشگاه لیدن" هلند اخیرا در حال استفاده از هوش مصنوعی برای کشف انواع جدیدی از آنتی بیوتیک ها هستند. این نرم افزار می تواند جایگزین روش قدیمی کشت شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سلامت نیوز : دریافت بیش از حد کافئین باعث بروز آثار ناخوشایند متعددی می گردد، مانند: عصبانیت، آشفتگی، اضطراب، بی خوابی، تحریک دستگاه گوارش، اسهال و وابستگی. ...
سینا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۶    
یافته های جدید یک تیم پژوهشی بین المللی، نشان می دهند که با استفاده از نوعی ویروس، می توان مقاومت به آنتی بیوتیک را در باکتری هایی که این خصیصه را گسترش داده اند، کنترل کرد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان_ مدیرعامل شرکت داروسازی باریج اسانس، بیواستارتر باریج را مقرون به صرفه دانست و گفت: امروزه اکثراً از آنتی بیوتیک ها به عنوان محرک رشد دام استفاده می کنند که باعث ایجاد مقاومت دام در برابر آنتی بیوتیک ها می شود و با مصرف گوشت و شیر حیوان این مقاومت دارویی در بدن انسان نیز ایجاد می شود.
نبض ما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۱    
تاوانکس لووفلوکساسین 750 میلی گرم برای چه مواردی استفاده می شود؟ چگونه لووفلوکساسین باید مصرف شود؟ آیا لووفلوکساسین 750 میلی گرم یک آنتی بیوتیک قوی است؟ ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۲    
نصف جهان: عصاره ی پونه در مقابل ویروس تب خال، ویروس آنفلوآنزا، بیماری نیوکاسل و ویروس های مختلف دیگر فعال است. همچنین با توجه به خواص ضدمیکروبی که در عصاره و اسانس پونه وجود دارد، می توان از این فرآورده ها به عنوان جایگزین طبیعی برای آنتی بیوتیک ها استفاده کرد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مردم نیوز :استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها باعث شیوع گونه های میکروبی مقاوم به آنتی بیوتیک و همچنین بروز اختلالات و عوارض جانبی حاصل از آن شده است. به همین دلیل پژوهشگران به دنبال یافتن آنتی بیوتیک های جدید برای مقابله با باکتری های مقاوم هستند. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
آنتی بیوتیک ها بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت در درمان کووید-19 موثر نیستند و این داروها فقط می توانند عفونت های باکتریایی و نه عفونت های ویروسی را درمان کنند.
اقتصاد آنلاین / شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه گوارش با مغز ارتباط خاصی دارد و مصرف طولانی مدت داروهای آنتی بیوتیک می تواند اثرات مخربی روی عملکرد مغز و حافظه داشته باشد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۲    
نصف جهان: متخصص گوارش و کبد گفت: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها یا رژیم های غذایی نامناسب می تواند بر روی میکروب های روده ای اثر بگذارد و سلامت فرد را به خطر اندازد. ...