یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۶:۴۸Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آسم»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد داروی آسم Xolair که به طور قابل توجهی احتمال حملات شدید آسم را در بیماران کاهش می دهد، در برابر آلرژی های غذایی هم موثر است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
امروزه یکی از اصلی ترین معضلات زندگی شهری به ویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی نظیر تهران و اصفهان، آلودگی هوا به ویژه در فصول سرد سال است. آلودگی هوا یکی از اصلی ترین عوامل ابتلا به انواع بیماری های التهابی نظیر سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
براساس مطالعه محققان، دارویی که برای درمان آسم استفاده می شود، به محافظت از افراد در برابر آلرژی های غذایی خطرناک و کشنده هم کمک می کند. در این مطالعه که بخشی از آن توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی انجام شد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۷    
مصرف آب میوه تازه به صورت ناشتا مواد سمی را از خون شما خارج می کند .کسانی که به بیماری آسم مبتلا هستند و یا گرفتگی صدا دارند آب هویج بخورند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مسمومیت ناشی از دو ترکیب سفیدکننده و پاک کننده بسیار خطرناک است؛ گاز کلری که از ترکیب این دو ماده سمی متصاعد می شود، بسیار سوزاننده و تحریک کننده است، دقیقاً مثل بیماری می ماند که دچار حملات آسم شده و به دلیل اسپاسم شدید احتمال خفگی در این او تشدید می شود.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۲    
بر اساس یک مطالعهٔ چشمگیر از دانشگاه پوردو، محققان دریافته اند که پختن غذا روی اجاق گاز، ذرات ریزتری نسبت به اگزوز خودروهای بنزینی یا دیزلی در هوا منتشر می کند و به طور بالقوه خطر ابتلا به آسم و سایر بیماری های تنفسی را افزایش می دهد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۷   + ۵۴ سایت دیگر  
مسمومیت ناشی از دو ترکیب سفید کننده و پاک کننده بسیار خطرناک است؛ گاز کلری که از ترکیب این دو ماده سمی متصاعد می شود، بسیار سوزاننده و تحریک کننده است، دقیقاً مثل بیماری می ماند که دچار حملات آسم شده و به دلیل اسپاسم شدید احتمال خفگی در این او تشدید می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۶:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
یک گزارش جدید نشان می دهد که اگر تمام خودروها در آمریکا تا سال 2040 الکتریکی شوند و آلایندگی صفر شود، سالانه از نزدیک به 2.8 میلیون حمله آسم در کودکان جلوگیری می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
فوق تخصص بیماری های تنفسی و ریه در خصوص پیشگیری و کنترل آسم شدید و مقاوم به درمان نکاتی را بیان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه نشان داده است که گسترش استفاده از خودرو های الکتریکی از 3 میلیون مورد ابتلای به آسم در کودکان جلوگیری می کند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
آلودگی هوا می تواند منجر به بیماری های حاد قلبی و عروقی و فشار خون، تشدید آسم و سرطان ریه، شیوع بیماری های زوال عصبی مانند آلزایمر، پیری زودرس پوست شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
به گفته کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمنی شناسی (ACAAI)، آلرژی در واقع بر بسیاری از سیستم های مختلف و به هم پیوسته در بدن فرد تاثیر می گذارد. به گزارش ایسنا، دکتر گایلن مارشال، مدیر این کالج اظهار کرد: آلرژن های بهاری مانند گرده ...
فوت وفن   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۹    
آیا دستگاه تصفیه هوا واقعاً کار می کند؟ اگر با آلرژی، آسم یا عوارض دود دست وپنجه نرم می کنید، کیفیت هوای خانه خود را در اولویت قرار بدهید و دستگاه های تصفیه هوا برای این کار عالی هستند. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۱:۴۱    
بمباران بیمارستان ها و جلوگیری از ورود دارو به غزه، جان مبتلایان به بیماری های مزمن مانند بیماری های کلیوی، دیابت و آسم را به خطر انداخته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۵    
بمباران بیمارستان ها و جلوگیری از ورود دارو به غزه، جان مبتلایان به بیماری های مزمن مانند بیماری های کلیوی، دیابت و آسم را به خطر انداخته است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
استفاده صحیح از اسپری های تنفسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر به شکل صحیح استفاده نشوند درکنترل بیماری موثر نخواهند بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی: مطالعه ای نشان داده است که در حملات آسمی مصرف شربت های خانگی و گیاهی می توانند عملکردی مشابه اسپری های ضدآسم و یا حتی بهتر از آن داشته باشد ...
دولت بهار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رژیم غذایی سرشار از امگا 3 باعث کاهش التهاب می شود که یک جزء کلیدی در آسم است اما مطالعات بیشتری برای نشان دادن این که آیا مکمل های روغن ماهی عملکرد ریه را بهبود می بخشند یا مقدار داروی مورد نیاز فرد برای کنترل این بیماری را کاهش می دهد، مورد نیاز است.
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۸:۳۴    
کراتین، به عنوان یک درمان شیمیایی محبوب برای موها، می تواند به زیبایی، صافی، براقی و نرمی موها کمک کند. با این حال، استفاده از کراتین می تواند سلامت آرایشگر را به خظر بیندازد که می توان با اقدامات ایمنی مختلف آنها را کاهش داد ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
فرشیدی با اشاره به اینکه افزایش موارد مبتلا به مالاریا در کشور به دلیل تغییر اقلیم است، گفت: پیامد های ناشی از تغییر اقلیم سبب افزایش موارد ابتلا به برخی بیماری های دیگر نظیر آسم شده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فوق تخصص آسم و آلرژی و ایمونولوژی بالینی و عضو هیأت علمی گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سرفه های طول کشیده و خشک که اغلب به دنبال عفونت های تنفسی ایجاد می شوند و خس خس سینه و تنگی نفس بخصوص هنگام فعالیت فیزیکی می تواند از علائم آسم باشد.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۳    
اعضای هیئت علمی و پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در پانل رویکردهای بالینی،آزمایشگاهی و ژنتیکی در شناسایی بیماران نقص ایمنی اولیه و پانل تست های تشخیصی آزمایشگاهی و بالینی آلرژی پانزدهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین سخنرانی کردند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۸    
ارتقا و بهبود کیفیت و سلامت هوای محیط در عملکرد بهینه بدن هر فرد به خصوص افراد دچار آسم و آلرژی تاثیر مستقیم دارد. در این میان، دستگاه تصفیه هوا در سایز و اندازه های متنوع می تواند در منزل، اتاق محل کار و حتی فضای داخل خودرو مورد استفاده قرار گرفته و با از بین بردن آلاینده های هوا و بوی نامطبوع ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۱    
آسم ریوی یک بیماری تنفسی است که معمولاً با ورم و تنگی نفس همراه است، در آسم مساله اصلی در مجاری هوای ریه (برونشها) رخ می دهد و باعث می شود که افراد به سختی نفس بکشند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۳    
قابل مشاهده در دسکتاپ قابل مشاهده در موبایل
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
خس خس سینه زمانی علامت آسم و یا حساسیت راه های هوائی است که در زمان بازدم شنیده شود. یعنی زمانی که کودک نفس خود را بیرون می دهد.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۲۰:۰۴    
سیگار یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان است. بنابراین، باورش سخت است که زمانی از سیگار به عنوان دارو استفاده می شد. از قرن هفدهم تا قرن بیستم تصور می شد که تنباکو دارای قدرت دارویی فوق العاده ای است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
بزرگترین مرکز تخصصی و فوق تخصصی کودکان بیمار در شرق کشور سالانه به بیش از هزار کودک بیمار با مشکلات آسم و آلرژی خدمات رسانی میکند.
صبای سلامت   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
توی چله زمستون افزایش سرماخوردگی و بیماری های تنفسی دور از انتظار نیست. در هفته های اخیر نیز شواهدی دال بر افزایش این بیماری ها به خصوص در مدارس وجود دارد، اما کدام نوع از سرماخوردگی شیوع بیشتری دارد و برای پیشگیری و کنترل آنها چه باید کرد؟ ...
آفتاب یزد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۵۱    
آفتاب یزد –حمیده مهرعلی: آلودگی هوا می تواند تاثیرات گسترده ای روی سلامتی شما و عزیزان تان داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که اگر هوا حاوی مقدار زیادی آلاینده باشد، مواجهه ی طولانی مدت با آن باعث ایجاد طیف وسیعی از بیماری ها از جمله آسم و سرطان می شود ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۲۳:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تیتربرتر، برای درک بهتر محرک هایی که به حمله آسم منجر می شوند، لوله های برونش (نایژه ها) که هوا را به ریه ها می رسانند را مانند شاخه های روی یک درخت تصور کنید. این مجراهای هوایی در افرادی که آسم دارند همیشه ملتهب هستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۷:۴۵    
آسم کودکان با چاقی ارتباط مستقیمی دارد بنابراین رژیم غذایی آن ها را کنترل کنید و ماساژ سینه کودک با روغن کنجد نیز باعث شل شدن خلط در سینه می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان ریه کودکان معتقدند که قله بیماری آلرژی در کودکان به عنوان آسم شناخته می شود، آسم کودکان درگیری دستگاه تنفسی و تنگی راه های هوایی به دلیل محرک ها است و بروز بیماری آسم بین کودکان منجر به آسم سرفه ای و خس خس سینه می شود که باید زیر نظر پزشک روند درمان طی شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۳    
حمله آسم باعث خس خس سینه، تنگی نفس، التهاب مجاری تنفسی می شود و عموما به دلیل قرار گرفتن در مقابل یک آلرژن یا محرک و ورزش ایجاد می شود
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۰    
نوعی داروی آسم که در سراسر آمریکا مصرف گسترده ای دارد برای شمار چشمگیری از مصرف کنندگان مشکلات روحی حاد ایجاد کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۸:۵۲    
تحقیقات نشان داده که ویپ ها یا سیگارهای الکترونیک بسیار خطرناک تر و حتی اعتیارآورتر از سیگارهای معمولی هستند. به طوری که به ریه و قلب آسیب می زنند، سرطان زا هستند و همچنین می توانند موجب ایجاد یا تشدید مشکلات تنفسی مثل آسم و آلرژی شوند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۰    
نتایج مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا نشان می دهد: افراد مبتلا به "آسمِ مداوم"، دچار سطح بالاتری از التهاب و تجمع پلاک در شریان ها هستند که به نوبه خود می تواند احتمال حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد.
شباویز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۲    
هرچند پاییز زمانی برای تغییرات اساسی در زندگی بچه هاست، اما برای بچه هایی که آسم دارند چالش برانگیزتر است. انواع ویروس ها و آلرژی ها و هوای سردتر و خشک تر همه اینها می توانند برای کودکان در پاییز سخت و مشکل ساز باشند.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۳:۴۲    
عضو پژوهشکده گیاهان دارویی البرز گفت: بارهنگ برای عفونت مجاری تنفسی و مقابله با آسم کاربرد دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۹:۲۶    
رئیس اداره بیماری های مزمن تنفسی وزارت بهداشت اعلام کرد: آلودگی هوا از مهمترین عوامل تشدید و بروز بیماری های قلبی و عروقی، آسم و انسداد ریه است.
شباویز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۲۱:۲۰    
آسم از بیماری های مزمن ریوی است که درمانی برای آن وجود ندارد اما با راهکارهای ساده ای می توان علائم آن را به میزان قابل توجهی کنترل کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۳:۲۵    
آسم و سرفه دو مورد از شایع ترین مشکلات سلامتی هستند.البته هر دو با مراجعه به پزشک قابل درمان است.علاوه بر این،برخی درمان های سنتی برای این دو بیماری وجود دارد که می تواند به کاهش علائم کمک کند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۸:۳۵    
امروزه بیماری آسم در جهان بسیار زیاد شده و بسیاری از افراد را مبتلا کرده است به خصوص در کشورهایی که آلودگی بیشتر است آمار افراد مبتلا به آسم بسیار رو به افزایش است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۲۰:۴۰    
متخصصان تاکید دارند که رعایت الگوی غذایی سالم شامل مصرف کافی و متعادل میوه و سبزی، ماهی و غذا های دریایی و انواع روغن های گیاهی نیز نقش موثری در بهبود عملکرد ریوی و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به آسم دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۶:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
داروهایی که توسط میلیون ها نفر برای کاهش کلسترول استفاده می شد ممکن است در تسکین آسم و بیماری انسداد مزمن ریوی موثر باشند.
خوزپرس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس از اهواز؛ دکتر فرهاد ابول نژادیان یکی از چهره های شاخص در استان از حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری تایید صلاحیت شد. ابول نژادیان که از چهره های خوشنام استان می باشد و سابقه مدیریت در علوم پزشکی استان را در کارنامه خود دارد و پزشکان برجسته کشور در تخصص آسم و آلرژی هست ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۹:۴۶    
محققان معتقدند که کیوی به دلیل سرشار بودن از ویتامین C و انواع آنتی اکسیدان ها، می تواند برای درمان آسم مفید باشد.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
علائم آلرژی در کودکان: گفتگی بینی، عطسه، خارش یا آبریزش بینی، خارش در گوش یا سقف دهان قرمزی چشم ها همراه با خارش و اشک ریزش از جمله نشانه های داشتن آلرژی در کودکان است. ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۱:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
در ویدیو زیر به معرفی عوارض خطرناک دگزامتازون که شاید ندانید پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
افق تهران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مصرف عصاره سیاه دانه به مدت دو ماه برای اشخاصی که فشار خون بالا دارند تاثیرگذار است و اثرات ضد التهابی آن می تواند به بهبود علائم آسم کمک کند.