دوشنبه ۰۷ خردادساعت ۲۰:۱۲May 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش مرگ»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سقط جنین، مرده زایی، ناهنجاری های مادرزادی ، افزایش مرگ و میز نوزادان و شیرخواران ، نقایص حرکتی و ذهنی می تواند در اثر ناکافی بودن هرمون های تیرویید به علت کمبود ید بوجود آید.
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۹:۲۱    
بندر گوادر، جواهرِ تاجِ پروژۀ کریدور است که در ایالت بلوچستان قرارگرفته است. با این حال، منطقه گوادر و ایالتی که بخشی از آن است، همچنان با نرخ بالای فقر و بیکاری، بی سوادی گسترده و افزایش مرگ ومیر کودکان، ازنظر شاخص های اصلی توسعه، در مقایسه با سایر مناطق کشور عقب تر است ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۳    
کارشناسان می گویند که دولت ها در سراسر اروپا باید مطمئن شوند سیستم ها و زیرساخت های مراقبت های بهداشتی آن ها برای مقابله با تغییرات شدید آب و هوایی سازگار است. اروپا قاره ای است که افزایش دما در آن تقریباً دو برابر میانگین جهانی افزایش می یابد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اینکه مصرف شیر با هر مقداری موجب سرطان پروستات می شود هنوز در هاله ای از ابهام است و در این زمینه اجماعی بین دانشمندان وجود ندارد، اما به نظر می رسد احتمالاً مصرف بیش از یک لیوان شیر (کمتر از این میزان هنوز مورد سوال است) موجب افزایش مرگ ناشی از کنسر پروستات می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دکتر صابری : متأسفانه ورود به بحث زیبایی توسط افراد بی صلاحیت، آسیب های زیادی به دنبال داشته و ناآگاهی مردم از رشته فوق تخصصی جراحی پلاستیک به این آسیب ها بیشتر دامن زده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۲:۰۲   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان نظام پزشکی به واکاوی چرایی خودکشی پزشکان و انتخاب مرگ خودخواسته در بین جامعه پزشکی پرداخت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۷:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس انجمن تالاسمی با انتقاد از نظام دارویی کشور گفت: مشکلات بوجود آمده در سر راه تامین داروی بیماران تالاسمی منجر به افزایش میزان تلفات در این بیماران شده است و در سال 1402 بیش از 296 نفر از بیماران تالاسمی به دلیل مشکلات دارویی جان خود را از دست داده اند .
اکونگار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۰    
سازمان پزشکی قانونی، گزارشی از مرگ و میر کارگران بر اثر حوادث کاری در سال 1402 منتشر کرده است که بر اساس آن بیش از 2 هزار کارگر جان خود را از دست داده اند.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
اگر فردی از نظر سلامت عمومی در شرایط مناسب نباشد شانس آسیب، عارضه و مرگ و میر در جراحی های پیکرتراشی برای وی وجود دارد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مشترک سازمان جهانی هواشناسی (WMO) و داده های مرکز بررسی تغییرات آب و هوایی کوپرنیک، میزان مرگ و میر ناشی از هوای گرم طی دو دهه پیش در اروپا 30 درصد افزایش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
صدها هزار میلیاردی که باید صرف اشتغال و سرمایه گذاری می شد در چاه ویل این قانون ریخته شد و نتیجه آن کاهش 15 درصدی ازدواج و کاهش بیش از 5 درصدی فرزندآوری و افزایش مرگ و میر و کاهش میانگین سن افراد فوت شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۱۸    
به گزارش خبرنگار مهر، گرایش افراد نوجوان و جوان به ویژه خانم ها به سمت مصرف مواد دخانی، زنگ خطری برای نظام سلامت کشور تلقی می شود. زیرا، عوارض دود مواد دخانی، به قدری خطرناک و پُر عارضه است که در نهایت منجر به افزایش مرگ های زودرس می شود. همچنین، خساراتی که به اقتصاد درمان کشور تحمیل می کند؛ [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۶:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید ادعا می کند که نوسانات شدید آب و هوا ناشی از تغییرات آب و هوایی می تواند در افزایش مرگ و میر ناشی از سکته مغزی نقش داشته باشد.
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تصادفات یکی از سه عامل اصلی افزایش مرگ و میر در کشور ما محسوب می شود، گفت: هر ساله شاهد افزایش مرگ و میر جاده ای هستیم، این مسئله نشان می دهد که فاکتورهایی که در کاهش تلفات جاده ای دخیل هستند به درستی به سرانجام نمی رسند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
منابع آگاه اعلام کردند که به دلیل بسته بودن مسیرها و مشکلات شدید امنیتی که رژیم اشغالگر به وجود آورده، هیچگونه امکانی برای کمک رسانی به شمال نوار غزه وجود ندارد و هرگونه خوراکی حتی شیر خشک برای نوزادان هم در این منطقه به شدت نایاب شده است.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، نمی توان شرایط فاجعه بار کودکان غزه و گرسنگی آن ها را با کلمات توصیف کرد . این را سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) امروز در صد و پنجاه و هشتمین روز جنگ غزه گفت. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
داده های جدید دولت آمریکا نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از الکل در سالهای اخیر به شدت روند صعودی داشته و در زنان به مراتب بیشتر از مردان بوده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۱    
کمبود پرستار باعث افزایش حجم کاری پرستاران، نارضایتی شغلی، افزایش خطای حرفه ای، ترک کار و در نتیجه منجر به کاهش ایمنی بیمار و افزایش مرگ ومیر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۸:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان اورژانس کشور نسبت به افزایش حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور هشدار داد و گفت که از ابتدای اسفند تا صبح امروز، پنج نفر در کشور به دلیل انفجار موادمحترقه جان خود را از دست داده و 91 نفر نیز مصدوم شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس پلیس راه استان همدان گفت: زیرساخت ها در محور نهاوند- فیروزان ایمن و استاندارد نیست و هر لحظه تعلل در ایمن سازی محور نهاوند- فیروزان، علت مرگ جوان های بیشتری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مطالعه تازه ای در ایالات متحده نشان داد که مرگ ومیر ناشی از دود کردن مواد مخدر در قیاس با مرگ بر اثر تزریق بیش از حد این مواد، پیشی گرفته است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان چینی در تحقیقاتی نشان دادند آلودگی هوا می تواند بر مرگ خودخواسته افراد تأثیر زیادی داشته باشد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شاید یکی از بدترین اتفاقاتی که طی چند سال اخیر به دلیل تحریم های ظالمانه رخ داده، این بوده که خانواده ها با وجود چند بیمار، کسی که وضعیت وخیم تر از همه داشته را در اولویت درمان قرار داده اند و سایر اعضای بیمار خانواده در سایه قرار گرفته اند، برخی دیگر هم که همزمان به چند بیماری مبتلا بوده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
برنامه جهانی غزه و سازمان جهانی بهداشت با اشاره به فاجعه انسانی وحشتناک در نوار غزه در سایه تداوم تجاوزات وحشیانه صهیونیست ها نسبت به خطر افزایش مرگ ومیر در این منطقه به خاطر قحطی و گرسنگی هشدار دادند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۸:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
آمار و ارقام هفته 207 پاندمی کرونا حاکی از آن است که 264 نفر به این بیماری مبتلا شده اند و متاسفانه 6 نفر در کام مرگ فرو رفته اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۴    
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه کوبا در واکنش به رکورد 238 میلیارد دلاری آمریکا از فروش تجهیزات نظامی در سال 2023، رویکرد این کشور در تکیه بر تجارت پر سود فروش سلاح به دولت های دیگر با وجود اینکه این مساله باعث افزایش مرگ و میر در جهان می شود، را مورد انتقاد قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۶:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید هشدار می دهد که مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای اُزن طی دو دهه آینده در سراسر جهان به دلیل تغییرات آب و هوایی افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مواد مخدر و بیش مصرفی آن سالانه افراد بسیاری را در زندان های آمریکا به کام مرگ می کشاند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۴    
یک نهادغیردولتی در انگلیس اعلام کرد بسیاری از خانوارهای آسیب پذیر این کشور به دلیل هزینه بالای انرژی استفاده از سیستم گرمایش را کنار گذاشته اند؛ این صرفه جویی در سال گذشته موجب مرگ 5 هزار نفر شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۳    
بریتانیا از ثبت آمار بیش از حد مرگ ومیر در زمستان گذشته به تعداد 4950 مورد در میان بحران هزینه های زندگی و افزایش یخبندان های کشور به دنبال پدیده ال نینو خبر داد.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ساعت 24 - آمارهای رسمی پکن نشان می دهد که با کاهش تولد و افزایش مرگ و میر در چین، جمعیت این کشور طی سال 2023 برای دومین سال متوالی کاهش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/همدان سرپرست اداره کل پزشکی قانونی استان همدان گفت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه تعداد 17 مورد مرگ بر اثر برق گرفتگی در استان همدان به ثبت رسیده است.
خلخالیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
هر ساله با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایش گازسوز غیر ایمن و غیر استاندارد ، آمار مرگ و میر ناشی گاز گرفتگی زیاد می شود. نکات لازم در خصوص وسایل گرمایش گازسوز ایمن: 1_ استفاده از وسایل گازسوز استاندارد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
تنها در سال جاری بیش از ده مورد مشابه در کشور رخ داده است که علی رغم بار روانی، اجتماعی و غمبار ایجادشده، بار اقتصادی هنگفتی نیز به کشور تحمیل می کند. اینها تنها یک خبر نیست، بلکه هشداری جدی به همه ارکان جامعه از خانواده گرفته تا مدرسه و دانشگاه و دولت و مسوولان است ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- به نظر می رسد رشد جمعیت چین در سال گذشته میلادی باز هم رو به کاهش بوده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، رویترز نوشت: کارشناسان می گویند: چشم انداز ضعیف اقتصادی و همچنین افزایش مرگ ومیر ناشی از ادامه شیوع کووید19 در سال 2023 باعث شد تا چین برای دومین سال پیاپی با کاهش رشد جمعیت خود مواجه ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۹    
به گزارش ایران اکونومیست؛ کارشناسان هشدار می دهند که ترکیبی از داروهای تجویزی و یا تفریحی در حال حاضر تقریباً در سه چهارم مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده نقش دارد. ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اول فارس معاون ایمنی و حریم اداره کل راهداری فارس با اشاره به افتتاح شتابزده برخی از جاده های داراب، گفت: به منظور ایمن سازی ورودی جاده داراب-جنت شهر، پیگیر اعتبار مورد نیاز هستیم و پس از تامین اعتبار، پروژه به مناقصه گذاشته می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: در 9 ماهه امسال روند کاهشی را در ولادت و افزایش را در وفات در استان اردبیل شاهد هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۸:۱۹   + ۴۵ سایت دیگر  
مهر : رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزایش 30 درصدی مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در کشور را اعلام کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۱    
گزارش ها از افزایش مرگ ومیر مادران در افغانستان خبر می دهد و براساس این گزارش ها در هر دو ساعت یک زن هنگام زایمان جان می دهد.
تهران خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۱:۰۴    
بیش از دو ماه از شروع پیک پنجم کرونا در کشور می گذرد و همچنان نیز ادامه دارد. در حالی که طول مدت پیک های قبلی خیلی کمتر بود. اما ویروس دلتا قصد رفتن ندارد و همچنان قربانی می گیرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۹:۰۰    
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به افزایش 26 درصدی آمار فوتی ها موتورسیکلت سواران، گفت: در آمار 7 ماهه تصادفات منجر به فوت شهر تهران، 50 درصد آمار متوفیان به راکبان موتورسیکلت ها اختصاص داده شده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۷    
میزان مرگ و میر افرادی که به واسطه آلودگی هوا به بیماری های قلبی و عروقی (CVD) مبتلا شده اند در حال افزایش است و یک پژوهش تازه نشان می دهد رابطه مستقیم بین آلودگی ناشی از ذرات ریز تر از 2.5 میکرون (PM 2.5) با بیماری های قلبی و عروقی در مناطق روستایی بیشتر از مناطق شهری است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از افزایش 60درصدی مسمومیت ناشی از گاز مونوکسیدکربن کربن نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - تحلیل جدید از مرگ ومیر در زندان های آمریکا نشان می دهد که نرخ کلی مرگ در زندان ها در سال 2020 نسبت به سال پیش از آن 77 درصد افزایش یافته است. با وجود این، تمامی موارد مرگ در زندان های آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا نبوده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران همزمان با سرد شدن هوا و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز، نسبت به افزایش مرگ ناشی از گاز گرفتگی با گاز CO هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی در استان بعد از کرونا دوباره افزایش پیدا کرد، گفت: از نظر حوادث ترافیکی سال گذشته 420 نفر فوتی داشتیم.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
همشهری آنلاین نوشت: محققان در دانشگاه نیو ساوث ولز، با بررسی نتیجه ده ها تحقیق درباره سلفی گرفتن در کشورهای مختلف به این نتیجه رسیده اند و گفته اند با توجه به افزایش مرگ ومیر به خاطر گرفتن سلفی، باید در مکان های خاصی درباره این کار هشدارهایی نصب شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش مرگ ناشی از مسمومیت های گازی در مشهد خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای اجرای پروژه ای با مشارکت کشور نروژ، دستگاه های تنفسی و اقلام ضروری مورد استفاده در تحقیقات مرتبط با درمان مسمومیت با متانول، مونواکسیدکربن و گازهای بیهوشی را به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اهدا کرد.