یکشنبه ۱۶ بهمنساعت ۱۴:۵۷Feb 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عقب ماندگی»

برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۵۹   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: به دانشگاه ها می روم تا صدای دانشجویان و جوانان را بشنوم و با آنها گفتگو کنم، از شنیدن صدای جوانان خسته نمی شوم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه ساوجبلاغ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه دهه 90 در ایران با عقب افتادگی اقتصادی مواجه بودیم، گفت: یکی از عوامل مهم در این امر، وادادگی دولت وقت در مقابل دشمن و غرب بود.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۶:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
عابدینی امام جمعه قزوین گفت: متأسفانه در دهه قبل و مخصوصاً دولت قبل به دلایل مختلفی همچون چشم داشتن به کشور های دیگه شاهد تعطیلی اقتصادی کشور، عقب ماندگی و فرصت سوزی های بسیاری بودیم که نتیجه ای جز تهی شدن سفره مردم نداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه خرم آباد به حادثه سقوط چند سرنشین گرگر در روستایی از الیگودرز اشاره و آن را مایه تاسف و اندوه فراوان خواند و گفت: استفاده از این گونه وسیله ها خطرآفرین است، استان لرستان به واسطه کوهستانی بودن و داشتن رودخانه های فصلی و دائمی نیازمند توجه بیشتر در حوزه راهسازی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۴    
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: دولت سیزدهم برای جبرای عقب ماندگی های گذشته و تامین معیشت مردم تلاش بیشتری کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۵    
آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت اعلام کرد: عقب ماندگی اقتصادی با تقویت تولید داخلی و اعتماد به صنعتگران داخلی جبران شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۹:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
درآمد ارزی ترکیه از گردشگری در سال 2022 به 46 میلیارد دلار رسید. اثر آن بر رونق تولید کالاها و خدمات مرتبط و اشتغال ناشی از آن ها بسیار بیشتر است. مهاجری: دستاوردسازی ها و آمارسازی ها، دولت رئیسی را با سر به زمین خواهد زد
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
استاندار قم با بیان اینکه عقب ماندگی های بسیاری در قم داریم که امیدواریم در سایه همت و هم دلی آن ها را رفع کنیم، گفت: فرودگاه قم هیچ مجوز قانونی نداشته و سرمایه گذار صرفاً با اعتماد به حرف مسئولین کار ساخت را شروع کرده بود اما خوشبختانه مجوزهای قانونی اخذ شده و این پروژه در مسیر اجرا قرار دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رضا رضایی که در دیدار صدها تن از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان عرصه های دانش بنیان با رهبر معظم انقلاب حضور داشت، در گفت وگو با ایران اکونومیست افزود: یکی از نکات بارز در فرمایشات معظم له این بود که بنگاه های کسب و کار به گونه ای عمل کنند که بهره وری شان افزایش یابد ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر گفت: تامین نشدن به موقع سهم متقاضیان مانع شتاب بخشی به پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در عالیشهر است تا جایی که در برخی از پروژه ها منجر به عقب ماندگی شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیریت شهری تهران این روزها در تکاپوی بررسی و تصویب لایحه بودجه 1402 تهران است اما تازه ترین گزارش عملکرد بودجه سال جاری مربوط به 9 ماه نخست امسال حکایت از عقب ماندگی قابل توجه از اهداف درآمدی به ویژه در بخش های مهمی که از جنس درآمد سالم و پایدار شهر محسوب می شود دارد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رهبر انقلاب در دیدار اخیر: ما احتیاج داریم به رشد سریع و مستمر؛ علّت هم این است که عقب افتادگی داریم. ما در دهه ی 90 به دلایل مختلف یک عقب ماندگی و به اصطلاح تعطیل نسبی مسائل اقتصادی داشتیم.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: طبق آمار بانک جهانی، پیش از انقلاب فقط 37درصد افراد بالای 15سال ایران سواد داشتند و پس از انقلاب، این عقب ماندگی جبران شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: طبق آمار بانک جهانی، پیش از انقلاب فقط 37درصد افراد بالای 15سال ایران سواد داشتند و پس از انقلاب، این عقب ماندگی جبران شد.
آنا / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: اعضای شورای شهر تهران در صحن شورا رقم پایه بودجه را 76 هزار میلیارد تومان تعیین و ظاهراً تبصره ها را نیز محدود کردند اما در ردیف خود بودجه 10 هزار میلیارد تومان برای توسعه حمل ونقل عمومی برای سال آینده اختصاص داده که شهرداری تهران نیز از این اقدام استقبال می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان آبیک گفت: عقب ماندگی های سالهای متمادی در این شهرستان وجود دارد و پروژه هایی که در موضوعات مختلف طی سالهای گذشته به تعویق افتاده، با تلاش تیم مدیریتی در مرحله رسیدن به نتیجه است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۵    
بورس تهران در هفته اول بهمن با خروج پول حقیقی و ریزش شاخص کل مواجه بود. با رسیدن شاخص کل به سطح حمایتی خود دو صنعت بانکداری و خودروسازی بورس تهران توانستند با خبرهای خوش به سمت جبران عقب ماندگی ماه های قبل حرکت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی از عقب ماندگی های تاریخی در حوزه زیرساخت ها به عنوان یکی از دلایل اصلی مشکلات و آسیب های اجتماعی استان یاد کرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه یک دهه عقب ماندگی داریم، تاکید کردند که با رشد اقتصادی باید جایگاه ایران را در منطقه و جهان حفظ کنیم چراکه رفع فقر و مشکل معیشتی بدون رشد اقتصادی علاج پذیر نیست. ...
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۰۰   + ۶۰ سایت دیگر  
علی اکبر محرابیان میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از 40 درصد اعلام کرد و افزود: امیداوریم با ذوب برف ها میزان پرشدگی سدها بهبود پیدا کند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
در سواحل مکران طی مراسمی از سه طرح بزرگ فرهنگی، اجتماعی و آموزشیِ عقیق، مشکات و نام در سواحل مکران رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به استفاده از ظرفیت روزهای پنج شنبه برای برگزاری کلاس های جبرانی به ویژه در استان تهران در پی تعطیلی های اخیر مدارس گفت: این عقب ماندگی تحصیلی از طریق برگزاری دوره های جبرانی پنج شنبه ها رفع می شود البته خود شورای مدرسه باید در این باره تصمیم بگیرد.
سلام نو / افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
در مطلب زیر شاهد تصاویری از تیتر و صفحه اول روزنامه های کشور در تاریخ شنبه اول بهمن 1401 خواهید بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مسیر بهینه مصرف درآمد دولتی ناشی از حقوق و عوارض اخذ شده از معادن، هزینه کرد این بودجه در توسعه همین بخش است. بازگشت درآمدهای حاصل از حقوق دولتی معادن به این بخش می تواند توسعه در معادن و در کل بخش را محقق کند ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۴۱   + ۴۲ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: ما مشکل معیشت مردمی و رفاه خانوار داریم در کشور به طور محسوس؛ این بدون رشد اقتصادی علاج پذیر نیست. ما اگر بخواهیم فقر را برطرف بکنیم، اگر بخواهیم رفاه خانوار را در کشور رشد بدهیم این احتیاج دارد به رشد اقتصادی در کشور، بدون این امکان ندارد.
598   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۷   + ۴۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب گفتند: گلایه ها و توقعات کارآفرینان و تولیدکنندگان همه درست است و برای حل آن کارگروه با مباشرت خود این افراد تشکیل داده شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۰۶   + ۶۸ سایت دیگر  
رهبر انقلاب پس از پایان گزارش مدعوین دیدار کارآفرینان، تولیدکنندگان و دانش بنیان ها خطاب به مسئولان تاکید کردند: این گلایه ها و توقعاتی که مطرح شد، همه اش درست است؛ برای حل آن کارگروه تشکیل دهید.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رهبر انقلاب تاکید کردند: بودجه دچار مشکلات ساختاری است و کسری بودجه یکی از مشکل سازترین مسائل برای اقتصاد کشور است که از جمله اهداف جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا حل همین مشکل بود اما هنوز برطرف نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب در دیدار با کارآفرینان: یک دهه عقب ماندگی داریم. حل مشکلات اقتصادی نیازمند رشد بالا و مستمر است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۲   + ۸۰ سایت دیگر  
رهبر انقلاب اسلامی مشکلات محسوس معیشتی مردم و دشواری های موجود در رفاه خانوار ها را دلیل بسیار مهمی برای درک ضرورت رشد سریع اقتصادی خواندند و گفتند: رفع فقر و مشکلات معیشتی مردم و تأمین رفاه و آسایش آنان، بدون رشد اقتصادی علاج پذیر نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۴    
رهبر معظم انقلاب فرمودند: یک دهه عقب ماندگی داریم. حل مشکلات اقتصادی نیازمند رشد بالا و مستمر است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۵۷    
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در جلسه هماهنگی بانک ها و کارگروه اشتغال شهرستان گنبدکاووس برلزوم اهتمام جدی بانک های عامل جهت جذب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بند ب تبصره 16 تاکید کرد و گفت: بانک ها باید عقب ماندگی شهرستان در حوزه پرداخت وام اشتغالزایی را حداکثر تا 25 ماه جاری جبران کنند ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عدم تناسب حرکت شاخص با دلار 45 هزار تومانی، سه راهکار برای جبران عقب ماندگی نماگر بازار اعلام کرد. مهدی سوری درباره علت عدم حرکت شاخص متناسب با نرخ دلار 45 هزار تومانی به ایلنا اعلام کرد: افزایش نرخ ارز بر تمام کالا و بازارها اثر می گذارد ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بقا بیان اینکه تهران از انبوه عقب ماندگی ها در حوزه آلودگی و محیط زیست رنج می برد گفت: مدیریت شهری پایتخت با همکاری شورا و شهرداری به دنبال جبران ناکارآمدی وعقب ماندگی ها است و نمی خواهد میراثی از مشکلات برای آینده بجا بگذارد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۱۱    
تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در خصوص برگزاری کلاس های درسی در روزهای پنج شنبه جهت جبران عقب ماندگی های ناشی از تعطیلات اخیر گفت هنوز چیزی در این رابطه به تصویب نرسیده است. ...
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از جذب 200 نیرو خبر داد و گفت: در خصوص کمبود نیرو عقب ماندگی داریم ولی هدف گذاری کرده ایم .
کاوش اخبار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیریت پشت میزی و عدم تحرک لازم در مسئولین زمینه ساز عقب ماندگی و بروز مشکلات برای مردم را فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه 200 نیرو جذب خواهیم کرد ، گفت: در خصوص کمبود نیرو عقب ماندگی هایی داریم ولی هدفگذاری کرده ایم تا این مشکل برطرف شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رشت- رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به عقب ماندگی این شهر در مقایسه با سایر شهرها گفت: چالش های زیست محیطی و ترافیکی مهم ترین دغدغه است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای بحث تعطیلی مدارس در خواست بررسی کارشناسی داشته ایم، گفت: شورای مدارس باید از ظرفیت معلمان علاقمند و گروه های جهادی برای جبران عقب ماندگی آموزشی دانش آموزان استفاده کنند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شهری نیز گفت: شهر زاهدان ضعف شدیدی در زیرساختها دارد به همین دلیل عقب ماندگیهای موجود نیاز به ردیف بودجه ملی دارد.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، سید حامد عاملی شامگاه جمعه در جمع مطالبه گران انجمن اسلامی بازار و اصناف در اردبیل اظهار کرد: با گذشت 15 ماه از عهده داری مسئولیت مدیریت استان تمام تلاشمان بر این بوده تا بخشی از عقب ماندگی تاریخی این استان را جبران کنیم. وی ظرفیت وحدت و [...]
شوشان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۴:۰۱    
شوشان - استاد محمدرضا شفیعی کدکنی : اشعری بودن در تاریخ اجتماعی و فرهنگی ما بیشترین تأثیر را داشته است، تا حدی که می توان گفت تمام بدبختی ها و عقب ماندگی های ما ایرانیان عموماً و مسلمانان – خصوصاً از شکست حملهٔ مغول تا امپریالیسم بین المللی و غارت های بی نهایتش ...