یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۳۰Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیستم بانکی»

موج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
هفتاد و ششمین نشست کانون تفکر اقتصاد دانشگاه یزد با محوریت بررسی مسایل ارزی سیستم بانکی در حوزه کسب وکار به صورت مجازی برگزار شد.
عصر بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
در مقاله منتشرشده توسط شورای آتلانتیک، اعلام شده است، اگر کشورها بتوانند مکانیزم های ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی و فرامرزی را در مقیاس وسیع پیاده کنند، این سیستم های پرداخت می توانند جایگزین سیستم بانکی SWIFT تحت حمایت ایالات متحده به عنوان سیستم انتقال بانک به بانک شوند ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
1- در روزهای اخیر اخبار مختلفی از متوقف شدن چند هزار دستگاه کارتخوان از سوی سیستم بانکی کشور منتشرشده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
محمود زاده با بیان این که بیش از 340 هزار نفر تاکنون به سیستم بانکی معرفی شده است توضیح داد: یک میلیون و 200 هزار نفر متقاضی ثبت نام کرده و حدود 340 هزار متقاضی مدارک خود را بارگذاری کرده و 17 هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده اند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص تخلفات بانک ها در ایجاد موانع برای تولید با محمد مسعود یوسفی مدیر دفتر ارتباط با صنعت مرکز کانون وکلای دادگستری به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
دبیر ستاد اقتصادی مقاومتی قوه قضاییه در گرگان عمده مشکلات بخش تولید کشور را قوانین بانکی عنوان کرد و گفت: امروز خیلی از واحدهای تولیدی زیر چرخ دنده های بانک ها در حال له شدن هستند و باید سیستم بانکی کشور اصلاح شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
با تغییر مدیریت در اقتصاد، احسان خاندوزی به یکی از وعده های خود عمل کرده و درحال شفاف سازی عملکرد تاریک خانه هایی است که دولت روحانی طی 8 سال ایجاد کرده بود ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۵   + ۹۹ سایت دیگر  
با دستور رییس کل بانک مرکزی، موضوع محدودیت تراکنش های کارت به کارت بار دیگر بررسی می شود. لازم به ذکر است تراکنش های ساتنا، پایا، خرید از پایانه های فروشگاهی (پوز)، برداشت وجه از خودپرداز و کارت به کارت، طبق روال معمول در سیستم بانکی انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی پیش بینی می شود، بحران نقدینگی یک شرکت بزرگ توسعه دهنده املاک چینی، بازارهای جهانی را متزلزل کند و کارشناسان بر این باورند که این امر می تواند تاثیراتی در اقتصاد جهان داشته باشد البته برخی نیز معتقدند که این موضوع احتمالا قبل از اینکه به سیستم بانکی آسیب برساند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خوزستان گفت: عمده مشکل واحدهای تولیدی استان، تامین مالی از طریق سیستم بانکی است که امیدواریم با همکاری بانک ها شاهد حل این مشکل باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بدهی بخش های دولتی به نظام بانکی به دهه های گذشته بازمی گردد که عمده این بدهی ها برای تامین منابع مالی در بخش های مختلف است؛ به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با پرداخت این بدهی ها، سرمایه، صورت های مالی و ناترازی بانک ها بهبود می یابد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از روزنامه اطلاعات؛ فرار سرمایه همیشه در شرایط ابهام و بی ثباتی سیاسی شدت می گیرد. ابهام در امضا یا عدم امضای برجام، پیوستن یا نپیوستن ایران به معاهده های بین المللی اف.ای.تی ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۷:۲۳    
آمارهایی که از سوی وزارت صمت در رابطه با سهم واحدهای تولیدی از منابع بانکی منتشر می شود با استناد به منابعی است که از سایت بهین یاب استخراج می شود. مرحله به مرحله درخواست تسهیلات با سیستم بانکی چک می شود. البته بسیار مهم است که اطلاعات بیشتری ارایه شود. اینکه میزان تقاضای تسهیلات چقدر بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۴    
اقتصادنیوز : در 26 شهریور 1381، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به مدیران عامل بانک ها تاکید کرد: برای جلوگیری از سو ء استفاده ها، اختلاس ها و تخلفات در سیستم بانکی ضروری است حساب مرکز بانک ها به روز نگهداری می شود.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کیمیا نجفی تحلیلگران و کارشناسان افزایش نقدینگی را آفت اقتصاد می دانند. نقدینگی همان حجم پول نقد در خارج از سیستم بانکی که قابلیت تورم زایی دارد و می تواند اقتصاد را با خطرهای جدی روبه رو کند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از 350 هزارمیلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی و از 650 هزار میلیارد تومان مجموع بدهی دولت و شرکت های دولتی به سیستم بانکی خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۹   + ۱۰۶ سایت دیگر  
خبر آنلاین : وام ازدواج یکی از وام های پرتقاضای سیستم بانکی است که هر ساله در بودجه کشور، بانک مرکزی و دولت مکلف می شوند به بانک ها ابلاغ کنند تا درصدی از وام های پرداختی خود را به این امر اختصاص دهند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۲    
مدیر شعب بانک مهر ایران در استان اردبیل گفت: 132 قلم تجهیزات پزشکی در راستای مسئولیت اجتماعی سیستم بانکی از طرف بانک مهر ایران به مراکز درمانی استان اهدا شد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
پیام فوری گزارش می دهد: به گزارش پیام فوری در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نام گذاری شده بود. سیستم بانکی کشور می توانست به عنوان یکی از عوامل موثر در رشد اقتصادی ، توسعه سرمایه گذاری و تامین منابع مالی نقشی ار زشمند در بهبود فضای کسب کار ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه خواستار حمایت های بیشتر سیستم بانکی از تجار، بازرگانان و صنعتگران شد و گفت: متاسفانه بروکراسی های پیچیده و زمانبر موجود در بانک ها، بخش زیادی از توان آن ها را گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۳    
آدرین کلاسا منبع: فایننشال تایمز در مرکز تجاری نیجریه یک کدنویس، حق الزحمه خود را از مشتری هایش در لندن به بیت کوین دریافت می کند و با این کار، عملا سیستم بانکی پرهزینه کشورش را دور می زند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۵    
خرداد ماه سال جاری بود که در مطلبی با عنوان شرکت اسب آهنین آریا؛ نمونه بارز شعاری بودن حمایت از تولید به یکی از اتفاقات ناگوار رخ داده در حوزه صنعت کشور پرداخته و گزارشی از دو دهه تعلل و سنگ اندازی سیستم بانکی کشور و خصوصا بانک صنعت و معدن در راه اندازی شرکت "اسب آهنین آریا" ارائه کردیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سعید رشیدی : در حال حاضر شرایط کلی اقتصاد ایران، عملکرد سیستم بانکی کشور را تحت الشعاع قرار داده و نهادها و مقررات حاکم بر کشور دسترسی سیستم بانکی به برخی ابزارهای سیاستی را محدود می کند ...
تدبیر 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری با رویکرد حمایت همه جانبه قانونی، مردمی و حاکمیتی از تولید، سال 1400 را سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها قراردادند و علت این نامگذاری را عدم تحقق کامل شعار سال قبل یعنی جهش تولید بیان فرمودند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
استارت آپ مالی BlockFi که دفتر مرکزی آن در جرسی سیتی قرار دارد، کارت های اعتباری، وام و سیستم حساب های سودآور را به مشتریان خود ارائه می دهد.
بانکی   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۱۶    
الف- حواله های ارزی صادره حواله ارزی عبارت است از نوعی دستور پرداخت که به موجب آن یک بانک به تقاضای مشتری خود (اعم از حقیقی و حقوقی) عهده یکی از بانکهای کارگزار خود در داخل و خارج از کشور صادر و از او میخواهد که وجه آن را به ذینفع حواله پرداخت نماید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: سیستم بانکی کشور 3هزار میلیارد تومان در اجرای طرح های توسعه منابع آب مازندران سرمایه گذاری می کند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۸:۱۹    
:با هنر نمایی حسن ریوندی در شب یلدا به پاس قدردانی از زحمات پرستاران و مدافعان ارجمند حوزه سلامت و کارکنان خدوم و زحمت کش سیستم بانکی کشور یلداتان مبارک و زندگیتان پر از بهانه های شاد باد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۷    
مدیر عامل اسبق بانک صادرات گفت: اصولا در جریان انتشار اوراق های مختلف، حجم بدهی دولت به سیستم بانکی و مردم بیشتر می شود، در حالی که اگر دولت وجوه نقد مردم را در پروژه های سود ده به کار می گرفت و از محل سود پروژه ها به مردم سود پرداخت می کرد، تورم مضاعفی ایجاد نمی شد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بانک ها خوب درک کرده اند بدهکاران عمده امروز به لطف تورم ساختگی و افسارگسیخته کشور سود سرشاری که از دلالی در حجم های بالا و استفاده از رانت های خبری، سرمایه داران سالهای آینده اند را به شکل می آورند و این چرخه ابتر همچنان ادامه دارد. مرتضی ابراهیمی ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۷:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرورزشی – یکی از مشکلاتی که آندره آ استراماچونی را طی روزهای پایانی حضورش در استقلال به شدت عصبانی کرد، بلوکه شدن حساب بانکی اش در ایتالیا به واسطه شکل واریز قسمتی از دستمزدش توسط مدیران وقت باشگاه استقلال بود. ...
رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: می گویند سیستم بانکی بنگاه دار شده است این در حالی است که دولت ها بابت بدهی هایشان تعدادی از شرکت ها را به بانک ها دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به شروط استقلال بانک مرکزی، گفت: حرمت بانک مرکزی و سیستم بانکی توسط کسانی که به کارکردها و اهمیت بانک مرکزی واقف نیستند با بدترین کلمات شکسته می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۰:۱۳    
دنیای اقتصاد : حکومت طالبان بر افغانستان با یک تهدید قریب الوقوع مواجه است؛ سیستم بانکی این کشور جنگ زده در حال فروپاشی است. نزدیک به دو هفته پس از به قدرت رسیدن طالبان بانک های افغانستان همچنان بسته هستند. این موضوع بسیاری از مردم این کشور را از دسترسی به پول نقد محروم کرده است ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۳:۴۳    
مدیرعامل بانک مسکن، سیستم بانکی هدایت نشده را یکی از علل افزایش قیمت مسکن عنوان کرد و گفت: سیستم بانکی ایران به جای اینکه 20درصد مصارف خود را برای مسکن تخصیص دهد امروز 5درصد از این منابع را به این بخش تخصیص داده است.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۲:۲۴   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: سیستم بانکی مبتنی بر وثیقه، افراد ثروتمند را بر فقرا ترجیح می دهد و برای اصلاح این روند، مقدمات تهیه سند ملی درج شمول مالی در وزارت اقتصاد فراهم شده است.
دنیای بانک   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۸:۵۷    
دکتر محمود شایان یادآورشد: سیستم بانکی ما به جای اینکه 20 درصد منابع را به بخش مسکن اختصاص دهد، تنها 5 درصد را در نظر گرفته است. حال آنکه بخش خدمات اکنون سهم زیادی از مصارف بانکی را به خود اختصاص داده و یکی از علت های افزایش قیمت مسکن حجم نقدینگی، تحولات ارزی و کم بودن سهم سیستم بانکی است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: نظام بانکی وثیقه محور، ثروتمندان را بر فقرا ترجیح می دهد و برای اصلاح این روند مقدمات تدوین سند ملی شمول مالی در وزارت اقتصاد فراهم شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
دکتر پویا جبل عاملی اهمیت بانک ها در کشورهای پیشرفته در حدی است که برخی از آنان، تعطیلات عمومی خود را تعطیلات بانکی نام نهاده اند؛ به این معنی که وقتی بانک ها تعطیل باشند، کل کسب وکار مملکت را باید تعطیل کنند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
در حالی سوییفت بانک کشاورزی ، باوجود تحریم بانک های ایرانی، مفتوح است که این بانک نسخه جدید سوئیفت را در ماه گذشته به روز رسانی کرده و نسبت به ارائه خدمات به مشتریان اقدام می کند.همچنین بانک کشاورزی در سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست گشایش اعتبارات اسنادی در سیستم بانکی کشور شده است.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. مجتبی یوسفی، نماینده اهواز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در پی تأیید طرح جهش تولید و تأمین مسکن توسط شورای نگهبان و پیش بینی افزایش 13درصدی تسهیلات سیستم بانکی به بخش مسکن در سال جاری گفت ...
پیام خاوران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز سیستم بانکی کشور کامل به سمت بانکداری اسلامی نرفته است و برای تحقق این موضوع باید تلاش شود.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۱:۱۷    
پایگاه خبری فولاد ایران - حکومت طالبان بر افغانستان با یک تهدید قریب الوقوع مواجه است چراکه سیستم بانکی این کشور جنگ زده در آستانه فروپاشی است. نزدیک به دو هفته پس از به قدرت رسیدن طالبان، بانک های افغانستان همچنان بسته هستند. این امر بسیاری از مردم این کشور را از دسترسی به پول نقد محروم کرده است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: علاوه بر اینکه سیستم بانکی توان تامین منابع لازم برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال را ندارد باید توجه داشته باشیم که سیاست گذاری های اعتباری برای سال 1400 هم تعیین شده و چنین منابعی پیش بینی نشده است.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۵:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس گفت: سیستم بانکی باید 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای قانون جهش تولید مسکن اختصاص دهند که برای واحدهای مسکونی شهری 400 میلیون تومان و روستایی تا 250 میلیون تومان باید پرداخت شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دیده بان ایران: نایب رئیس مجلس گفت: طبق قانون جهش تولید مسکن، بانک ها مکلف به اعطای وام 400 میلیون تومانی برای واحدهای مسکونی شهری خواهند شد. علی نیکزاد امروز در جمع خبرنگاران درباره قانون جهش تولید مسکن اظهار داشت ...
تجارت امروز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
طبق قانون جهش تولید مسکن، سیستم بانکی مکلف به پرداخت160 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش مسکن می شود.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۲۷    
برچسب ها تسهیلات بانکی تورم جهش تولید مسکن ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال برچسب ها
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۲:۵۱   + ۴۰ سایت دیگر  
علی نیکزاد در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون جهش تولید و تامین مسکن، بیان کرد: از ابتدای تشکیل دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه و کمیسیون عمران پیگیر تحول در حوزه مسکن بود ...