سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۱۱:۲۷Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت فولاد»

پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: یکی از گلوگاه های امروز کشور موضوع معادن است و باید با تسهیل در برخی قوانین و مقررات، میزان اکتشافات را افزایش داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
اوج درخشش صنعت فولاد ایران به دهه 60 و دوران بعد از انقلاب بر می گردد، خودکفایی در این عرصه مسیر صادرات را هموار کرد و باوجود رفتن کشورهای خارجی از این صنعت، اکنون شاهد دور تند چرخ های صنعت فولاد هستیم.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۵    
تولید صنعت فولاد یکی از تاثیرگذارترین صنعت در اقتصاد کشور به شمار می آید که این عامل موجب سازندگی، توسعه یافتگی و پیشرفت کشور و جوامع مختلف شده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
می متالز - رئیس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب ضمن تبیین افق پیش روی صنعت نفت کشور گفت: حل مشکل تحریم فولاد ایران و رسیدن به فرمول تولید کُک، دستور رهبری بود.
علیرضا ناصرپور، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و رضا عیوض لو، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، امشب 14 بهمن، مهمان برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه خبر بودند.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۱:۱۳   + ۲۹ سایت دیگر  
دومین نشست هم اندیشی چشم انداز و روی کردهای نوین صنعت فولاد جهان در محورهای انقلاب صنعتی نسل چهار، تولید فولاد پاک و بدون آلایندگی، اقتصاد فولاد و توسعه یافتگی در مجتمع صنعتی چادرملو برگزار شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نخستین جام اسطوره های شهر گنبدهای فیروزه ای با حضور پیشکسوتان ورزش اصفهان به میزبانی باشگاه سپاهان با قهرمانی صنعت فولاد به پایان رسید.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۱۲    
محمود محمدی فشارکی، مدیر مجتمع فولاد سبا در حاشیه آیین رونمایی از ورق فولاد زنگ نزن شرکت فولاد مبارکه گفت: خوشبختانه از نظر کمی ایران در میان 10 کشور برتر تولیدکننده فولاد جهان قرار دارد اما در زمینه سبد محصولات قدری نسبت به سایر کشورهای پیشرفته عقب هستیم که تولید این ورق فولاد زنگ نزن باعث پیشرفت ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۰:۴۹    
سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: بنده از مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه، مدیران، مهندسان و کارکنان این شرکت که توانسته اند به فناوری تولید فولادهای زنگ نزن دست پیدا کنند و این کار ویژه را به ثمر برسانند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت فولاد ایران بلوغ و پیشرفت قابل توجهی دارد، گفت: ما بیش از 30 میلیون تن فولاد تولید می کنیم و در سال 2022 رتبه هفتم تولید فولاد را در جهان به خود اختصاص دادیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۱:۱۰    
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین رونمایی از ورق فولاد زنگ نزن شرکت فولاد مبارکه گفت: دو برنامه مهم صنعت فولاد کشور برای بالندگی بیشتر این صنعت مهم، توازن در زنجیره و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا است.
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت فولاد گفت: در جریان نوسانات ارزی و رشد قابل توجه بهای دلار در بازار آزاد، باز هم دولت به نیروی بازگشت ارز صادراتی فولادسازان تکیه کرده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
فولاد هرمزگان به عنوان یکی از پیشگامان عرصه علم و فناوری، در تلاش است تا با تعامل هرچه بیشتری با شرکت های دانش بنیان علاوه بر تامین نیاز خود توسعه در تمامی بخش های را محقق به افزایش تولید و تنوع در سبد محصولات خود دست پیدا کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
صنعت فولاد ایران به سنگ آهن نیاز دارد؛ با این حال تولیدکنندگان آن از دفع تدریجی و مستمر سرمایه ها در این بخش می گویند آن هم در شرایطی که زیرساخت های لازم برای واردات وجود ندارد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: بازار داخلی صنعت فولاد سال هاست که با رکود مواجه است و آمار جوازهای تولیدی هم نشان از سیر نزولی دارد.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۱۲   + ۲۸ سایت دیگر  
تولید فولاد ایران در سال 2022 به 30.6 میلیون تن رسید و 8 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت. ایران بین 27 کشور برتر تولیدکننده فولاد رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت خوزستان، آغاز اجرای این پروژه در آستانه دهه فجر و به منظور حمایت از تولید داخل انجام گرفته است. عملیات احداث کارگاه تولید قطعات و تجهیزات مایحتاج شرکت صنعت فولاد شادگان با سرمایه گذاری بخش خصوصی شرکت توسعه اقتصادی پایدار فراگیر ( تافکو ) با گرفتن مجوز فعالیت از ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - مشاور وزیر اقتصاد گفت: یکی از اولویت های برنامه هفتم توسعه تدوین سند ملی توسعه معدن و صنایع معدنی خواهد بود.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - ششمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران توسط انجمن سنگ آهن ایران در تاریخ 08 بهمن 1401 در تهران، سالن اجلاس سران با حضور مسوولین بخش دولتی و خصوصی، کارشناسان و فعالان صنعت سنگ آهن و صنعت فولاد برگزار شد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر اهمیت فولادسازی ها برای کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه قطع برق در تابستان و قطع گاز در زمستان، باعث مشکلات بسیاری برای فولادسازی های کشور شده است.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
شیوا نیک وظیفه – به گفته رئیس انجمن سنگ آهن ایران برای توسعه کشور، طرح جامع فولاد نوشته و تصویب شد و در اندک زمانی به تولید 30 میلیون تن رسید و 55 میلیون تن هدف گذاری شد این درحالیست که باید علاوه بر افزایش کمی تولید، زیرساختها را هم تقویت کرد. انرژی، آب، حمل و نقل و .. ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۲    
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بیان کرد: آثار تحریم در صنعت فولاد با هماهنگی بین شرکت ها قابل رفع شدن است
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
روز شنبه 8 بهمن ماه 1401 هشتادمین شماره نشریه خبری شرکت فولاد هرمزگان در حوزه صنعت فولاد و فعالیتهای این شرکت منتشر شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در بین انواع زیست توده های حاوی کربن، بیوچار (Biochar) را به عنوان یک کاندیدای بالقوه برای جایگزینی زغالسنگ به خود جلب کرده است. بیوچار یک زغال تولید شده از زیست توده گیاهی و ضایعات کشاورزی بوده که میتواند کربن را برای مدت طولانی در خود ذخیره کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با توسعه تکنولوژی در عصر انقلاب صنعتی، تولید محصولات فولادی به روش های جدید و شکل امروزی در بخش های مختلف نظیر راه آهن، صنایع اتومبیل سازی، هواپیماسازی، کشتیرانی و سایر بخش ها به وجود آمد که تا امروز نیز در حال رشد بوده و نه تنها دامنه آنها روزبه روز گسترش یافته ...
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۳:۳۶    
می متالز - یک کارشناس صنعت فولاد گفت: لازمه تحقق تولید 55 میلیون تنی فولاد در افق 1404، رشد اقتصادی حداقل سالانه 10 درصد است.
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۳    
ایمان مصدری مدیر عامل سازمان متخصصین و مدیران ایران و ریئس انجمن صنفی دانش بنیان کشور در گفت وگوی اختصاصی اظهار کرد:
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
در اولین کنگره بین المللی تحول، تعالی و توسعه فولاد و معدن در تاریخ سه شنبه 04 بهمن ماه 1401 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما پنل دوم تحت عنوان “چگونگی ورود به فناوری های نوین نسل چهارم صنعت” برگزار شد
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
دنیای معدن-مدیرعامل شرکت دانش بنیان کاوشگران صنایع معدنی راشا با بیان اینکه هدف این شرکت رفع چالش های فراروی صنعت فولاد است، گفت: با استفاده از ظرفیت های علمی و فناوری هوشمندانه 15 طرح صنعت معدنی و فولادی کشور در این شرکت در دست اجرا قرار گرفته است.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیران شرکت فولاد هرمزگان از خطوط تولید این شرکت انجام شد ، زمینه های همکاری برای توسعه صنعت فولاد و انتقال دانش فنی مورد بررسی قرار گرفت.
معدن24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
یادداشتی از سجاد خراسانی معدن24:در ایران صنعت فولاد از جمله صنایعی است که پس از انقلاب ایجاد و بومی سازی شده و مجموع اقدامات انجام شده در این خصوص در نهایت ایران را تا این لحظه در جایگاه دهم تولید فولاد در جهان قرار داده و سهم قابل توجهی را در زمینه اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به ارمغان ...
فراز نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
فرازنیوز : نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در زمینه خودکفایی تامین قطعات مورد نیاز صنعت فولاد گفت: با امضای بیش از 27 تفاهم نامه با تولید کنندگان داخلی در چهارمین جشنواره بومی سازی افزون بر 650 میلیون یورو در صنعت فولاد کشور صرفه جویی ارزی شده است.
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فولاد کشور یکی از صنایع مادر و مهم کشور است و نیاز به تحول دارد. برای تحول به توسعه صنعتی نیاز داریم که این توسعه با برنامه ریزی راهبردی حاصل می شود.
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره شرکت صنعتی و معدنی گل گهر گفت: در زمینه محدودیت انرژی، مردم و جامعه کمترین ضرر و آسیب را می بینند اما صنایع با مشکلات و چالش هایی برای تولید روبرو می شوند و بیشترین ضرر را می بینند.
سبا724   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در اولین کنگره بین المللی تحول، تعالی و توسعه فولاد و معدن در تاریخ سه شنبه 04 بهمن ماه 1401 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما پنل اول تحت عنوان “فلسفه توسعه، نقشه راه جهش اقتصادی صنعت فولاد و معدن” برگزار شد
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه برای صنعت فولاد کشور فرصت های بسیار متنوعی فراهم شده است، گفت: صنعت فولاد کشور یکی از صنایع مادر و مهم کشور است و نیاز به تحول دارد که برای تحول به توسعه صنعتی نیاز داریم که این توسعه با برنامه ریزی راهبردی حاصل می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: صنعت فولاد لوکوموتیوی است که باید واگن های زیادی را حمل کند و اگر ترمز آن لوکوموتیو کشیده شود همه صنایع دیگر دچار مشکل خواهند شد.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
تولید مستمر، رمز بقاء صنایع مختلف و به ویژه صنعت فولاد است و در این راستا تامین قطعات و تجهیزات در ابعاد کمی،کیفی و همچنین تحویل به موقع به بهره بردار نقش کلیدی دارد ...
صنعت فولاد ایران در طول سال های گذشته در مسیر توسعه گام برداشته است، بااین وجود موانع متعددی درروند فعالیت این صنعتگران وجود دارد که تحقق اهداف توسعه ای را در این صنعت با چالش روبرو می کند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۱    
زینب غضنفری کمبود برق در تابستان و گاز در زمستان یکی از موانع اساسی تولید به خصوص در صنعت فولاد در کشور به شمار می رود.بدون شک بسیاری از شرکت های فولادسازی به دلیل قطع برق و گاز به اهداف و پیش بینی های خود دست نمی یابند. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۴    
صنعت فولاد روزانه حدود 40 میلیون مترمکعب گاز مصرف می کند که با محدودیت های ایجاد شده به 15میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرده است یعنی گاز موردنیاز صنعت فولاد به حدود یک سوم رسیده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
زمستان هر سال به دلیل افزایش مصرف گاز بخش خانگی، صنایع فولادی خراسان رضوی با محدودیت ها و چالش هایی مواجه می شوند که صاحبان صنایع باید خود نسبت به ذخیره سازی این انرژی تدبیر کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بانوی کارآفرین در صنعت فولاد می گوید یک زن در عین نقش مادری می تواند در تحولات جامعه اثرگذار باشد. بنده معتقدم اگر به الگوهای قرآنی توجه کنیم، تمام انسان ها می توانند موفق ترین افراد در عرصه خود باشند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت فولاد کشور یکی از صنایع مادر و مهم کشور است و نیاز به تحول دارد. برای تحول به توسعه صنعتی نیاز داریم که این توسعه با برنامه ریزی راهبردی حاصل می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: مسیر تحول و تعالی در صنعت فولاد از معبر شناخت دقیق مشکلات و حل آن ها می گذرد. به همین خاطر باید مشکلات احصاء شود تا با تحول به وجود آمده شاهد تعالی باشیم.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل شرکت آریان فولاد معتقد است تامین مواد اولیه از مهمترین مشکلات تولیدکنندگان فولاد است. این موضوع می تواند خطر جدی برای صنعت فولاد کشور باشد.
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اولویت های صنعت فولاد در برنامه هفتم توسعه، تاکید کرد: زیر ساخت ها، صادرات آسان تر، تامین مواد اولیه مورد نیاز باید در این برنامه مورد توجه قرار گیرد.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
در جریان برگزاری نهمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت صنعت فولاد شادگان گوهینامه چهار ستاره سطح پیشروان بهره وری دریافت کرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اولویت های صنعت فولاد در برنامه هفتم توسعه، تاکید کرد: زیر ساخت ها، صادرات آسان تر، تامین مواد اولیه مورد نیاز باید در این برنامه مورد توجه قرار گیرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۱:۰۱    
می متالز - یک فعال فولادی گفت: افزایش قیمت فولاد از تبعات کاهش تولید ناشی از قطعی گاز است، چرا که در انبار ها بین 10 تا 20 درصد دپو وجود دارد، اما زمانی که این میزان صفر شود، بازار قیمت ها را افزایش خواهد داد.