پنجشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۵:۳۷Sep 2020 24

جدیدترین‌های «برجام»

 
بولتن نیوز   ۷ دقیقه پیش    
حسن روحانی از آن جهت می گوید سال 97 سال آغاز جنگ اقتصادی بوده است که 18 اردیبهشت آن سال ترامپ خروج از برجام را اعلام کرد. روحانی با زبان کنایه و اشاره می گوید کنار زده شدن برجام از سوی آمریکا دلیل شرایط نابسامان اقتصادی و.. ...
میزان   ۱۶ دقیقه پیش    
خبرگزاری میزان - نشریه نیویورک تایمز ، در یادداشتی ضمن اشاره به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر ادعای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران براساس مفاد برجام که در سال 2018 از آن خارج شده، بر لزوم آموزش واشنگتن درمورد توافقنامه های بین المللی تاکید کرد. ...
نصیر نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در بدو ورود به مسکو در فرودگاه ونوکووا خاطرنشان کرد که برجام از موضوعات محوری مورد گفت وگو بین وزیران خارجه ایران و روسیه خواهد بود. ظریف گفت: در مورد برجام، دولت روسیه، نمایندگی دائم این کشور در سازمان ملل و وزارت امور خارجه در کنار [...]
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی هیچ گاه از برجام خارج نشده و بنای خروج هم ندارد مگر اینکه کشورهای هم پیمان به طور کل برجام را کنار بگذارند.
روزنامه جوان آنلاین   ۴ ساعت پیش    
منابع امریکایی ضمن اشاره به قصد کاخ سفید برای تشدید تحریم ایران و حزب الله، گفتند، اینگونه نیست که در صورت پیروزی نامزد دموکرات در انتخابات پیش رو تحریم های ایران لغو شود ...
وزیر امور خارجه ضمن تشریح اهداف سفرش به مسکو و اینکه در این سفر درباره برجام، سوریه، افغانستان و روابط دوجانبه با مقامات روسیه گفت وگو می کند، گفت که روسیه و چین نقش رهبری را در برابر قانون شکنی آمریکا ایفا کردند.
دیدار و گفتگو با وزیر خارجه روسیه درباره روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و برجام و شرکت در اجلاس سیکا از برنامه های وزیر خارجه کشورمان در مسکو خواهد بود.
شفقنا   ۷ ساعت پیش    
شفقنا- جو بایدن نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود در صورت پیروزی بر ترامپ به برجام برخواهد گشت. حالا آنتونی بلینکن مشاور سیاس خارجی او نیز این موضوع را به نحوی دیگر تکرار کرده است. ...
کیهان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک نشریه آمریکایی تاکید کرد: نقشه فشار حداکثری، ایران را مقاوم تر کرده و به همین دلیل شکست خورده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲۸ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در آستانه سفر وزیر امور خارجه ایران به مسکو در پیامی اعلام کرد: محمد جواد ظریف و سرگئی لاوروف وزیران امور خارجه ایران و روسیه در مورد برجام و تحولات منطقه ای و دوجانبه گفت وگو و مذاکره می کنند.
دانا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام آمریکایی گفته چنانچه جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی برسد از بازگشت به برجام به عنوان سکویی برای تقویت این توافق استفاده خواهد کرد.
نماینده دولت انگلیس طی سخنرانی در کنفرانس عمومی آژانس اتمی، ضمن تکرار حمایت این کشور از توافق هسته ای ایران، خواستار بازگشت تهران به پایبندی به تعهدات برجامی شد. به گزارش فارس، نمایندگی انگلیس در سازمان های بین المللی مستقر در وین، بار دیگر حمایت این کشور از توافق هسته ای ایران را اعلام کرد. ...
خلیج فارس   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دولت ترامپ بالاخره با اتکا به قدرت جهانی خود از یک طرف و بی اعتنایی به قانون و نظم جهانی از طرفی دیگر "مکانسیم ماشه" را که در برجام آمده بود به طور یکجانبه علیه ایران فعال کرد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت که در صورت پیروزی بایدن در انتخابات و بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای، آمریکا هم به این توافق بازمی گردد.
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با انتقاد از برجام و ناکارآمد خواندن آن اعلام کرد که آمریکا از طریق سیاست فشار حداکثری برای دستیابی به یک توافق جامع با ایران تلاش می کند.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپایی ها در این ساالیان اخیر به هیچ کدام از تعهدات برجامی خود پایبند نبودند و فقط به دنبال فرافکنی بودند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : کارشناس مسائل بین الملل در گفتگویی در خصوص محکومیت آمریکا توسط جامعه جهانی در موضوع ادعای احیای تحریم ها علیه ایران، به بررسی اهمیت و نقش ایران برای کشورهای اروپایی پرداخت.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که وزرای خارجه ایران و روسیه فردا در مسکو درباره برجام و تحولات سوریه، افغانستان و خلیج فارس گفتگو می کنند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مهم ترین تحول سیاسی پیش روی دنیا در ماه های آتی، انتخابات آمریکاست. چهار سال ریاست جمهوری ترامپ حتی برای متحدان استراتژیک و سنتی آمریکا – البته به جز اسرائیل – آنقدر گران تمام شد که آنها نیز منتظر تغییر هستند. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رامین مهمان پرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا اخیرا تحت عنوان بازگرداندن قطعنامه های پیشین شورای امنیت علیه ایران، اقدام به وضع تحریم های جدید علیه تهران کرده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت فعلی این کشور در برابر ایران، گفت که در صورت پیروزی بایدن و بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای، آمریکا هم به این توافق بازمی گردد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۶    
کارشناس مسائل آمریکا در پاسخ به این سوال که ایران باید چه اقدامی درصورت بازگشت احتمالی تحریم ها انجام دهد، اظهار داشت: ایران نباید در این قضیه تماشاچی باشد کما اینکه در دفعه قبل که فشارها روی آمریکا برای خروج از برجام زیاد بود ایران صرفا تماشاچی بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۰۶    
در روز های گذشته که بحث فعال سازی مکانیسم ماشه در سطح بین المللی مطرح شده، شاهد آشکار شدن یکی دیگر از ضعف های اساسی توافق ننگین برجام که درس عبرتی بس تلخ تر از ترکمانچای در تاریخ ایران بوده است، هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن مشاور سیاست خارجی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، جو بایدن رئیس جمهور شود، ضمن بازگشت مشروط به برجام، با دیگر رفتارهای ثبات زدای ایران مقابله می کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سهم آموزش وپرورش از تولید ناخالص داخلی در سال امضای برجام به 4.3 رسید، ولی پس از آن با برقراری تحریم و وقوع بحران ارزی دوم، در چند سال اخیر این نسبت روند کاهشی به خود گرفته و در سال 98 به پایین ترین مقدار خود در طول تاریخ یعنی 2.3 درصد رسیده است.
هرچند چین و روسیه، از جمله حامیان قدرتمند ایران در مقابل تحریم های آمریکا و ماجرای برجام به شمار می روند، اما پیروی آن ها از دستورالعمل های بین المللی بانکی و اف ای تی اف، شرایط را برای ایران پیچیده تر کرده است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تحولاتی که در 2 سال اخیر در زمینه مسائل مربوط به توافق هسته ای سال 2015 یا همان برجام رخ داد، موجب اتفاقی تاریخی شده است. خالی کردن پشت آمریکا در عرصه بین المللی به ویژه در شورای امنیت سازمان ملل مخصوصا از سوی متحدان کاخ سفید امری بی سابقه به شمار می رود. در شرایط کنونی حمایت [...]
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: آمریکا همانند صدام به هیچ کدام از اهدافشان نرسیده اند و در تمام محاسبات اشتباه کرده اند؛ همان توافق برجام و قطعنامه 2231 در برابر اینها ایستاد و در شورای امنیت مفتضح شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اکسپرس تریبون در تحلیلی به تنش میان ایران و آمریکا و پیش بینی پیروزی بایدن در انتخابات پرداخت.
برترین ها / افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه قانون گریزی و قانون شکنی به رویه دستگاه اجرایی و غفلت و اهمال به عادت دستگاه نظارتی تبدیل شده است، گفت: سازمان بازرسی کل کشور باید مچ قانون شکنان را بگیرد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۷    
شفقنا- موسسه اتحاد برای حراست از دموکراسی در یادداشتی به پیش بینی چشم اندازهایی برای آینده روابط ایران با اروپا و آمریکا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز 13 آبان پرداخته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- سیاست های دستگاه دیپلماسی ایران در سال های اخیر به گونه ای آمریکا را به انزوا کشانده که دنیا شاهد شکست دولت ترامپ در شورای امنیت سازمان ملل بود. با این وجود، برخی جناح های داخلی در شبکه های اجتماعی و رسانه هایشان از حمله به برجام و دستگاه دیپلماسی کشور، دست بر نمی دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۸    
اسلام آباد - ایرنا - نشریه اکسپرس تریبیون پاکستان نوشت: انتخاب مجدد دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا، می تواند خطر تشدید رویکرد جنگ طلبانه وی در بحث برجام و تعامل با ایران را به دنبال داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
بلگراد-ایرنا- استاد شرق شناسی دانشگاه بلگراد درباره خروج دولت کنونی واشنگتن از برجام و اقدامات آن برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران گفت: دولت ترامپ اکنون در اقدامات خود علیه ایران، حمایت اروپا را ندارد و در انزوای سیاسی قرار گرفته است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است که مخالفت اروپا با نظر آمریکا، کمترین قدم اروپاست چراکه اگر این کار را نکند فردا ما در برجام نخواهیم بود.اگر اروپا باید 100 قدم برمی داشت، اکنون تنها یک قدم برداشته است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۸   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: آغاز جنگ اقتصادی تمام عیار دولت ترامپ علیه ایران اسلامی از سال 97، تکرار توهمات و محاسبات غلط صدام است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را طرف نقض کننده برجام دانست و گفت: ایران هرگز تردیدی برای مذاکره ندارد، اما برای آنچه که مذاکره شده است، دوباره گفتگو نخواهد کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
اخیرا برخی رسانه ها دور تازه ای از بزک کردن برجام را در دستور کار قرار داده اند تا با جلب اعتماد مجدد مردم به مذاکره با غرب، منفذی برای مذاکره با طرف غربی پیدا کنند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در ادامه توهمات ضد ایرانی اش، مدعی شد: آمریکا توافق هسته ای ایران را توافقی خطرناک می داند.
تیتر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اقدامات آمریکا غیرقانونی و خلاف منشور سازمان ملل است، گفت: شورای امنیت بعید است تصمیمی برای فعال کردن تحریم ها برخلاف برجام بگیرد.
برترین ها / رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه امشب در اجتماع بزرگ اربعینی ها در مصلای بزرگ جمعه بابل در هفته دفاع مقدس، بیان کرد: امام راحل در ابتدای انقلاب و در بحبوبه فضای جنگ ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اینکه تروئیکای اروپا مدعی است که به تعهداتش در برجام پایبند بوده، ادعای کاملاً نادرستی است، چنانچه مرور دو سالی که از خروج آمریکا از برجام گذشته و نیز یادآوری تعهداتی که اروپایی ها برای ماندن ایران در توافقنامه مزبور دادند، جملگی حکایت از عهدشکنی آشکار اروپایی ها دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه بزک کننده برجام به تبعیت از نشریات زنجیره ای مجدداً تلاش کرد دوگانه معیشت مردم / تقویت بنیه دفاعی راه بیندازد.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
بایدن یا ترامپ؛ کدام یک برای ایران بهتر است؟ این پرسشی است که این روزها در میان کارشناسان و تحلیلگران و همچنین افکار عمومی به وفور مطرح است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت که آمریکا از برجام خارج شده و نمی تواند سازوکار موسوم به ماشه را علیه ایران اجرایی کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک حامی برجام در گذشته، تاکید کرد حتی روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا هم اصلاح طلبان را احیا نمی کند.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که واشنگتن از توافق وحشتناک برجام خارج شده و تحریم های فلج کننده ای علیه ایران وضع کرد.
سخنگوی وزارت خارجه گفت: دولت آمریکا با شعار "اول آمریکا" که خیلی زود به "فقط آمریکا" تبدیل شد، دارد خود را با شیب بسیار تند و با سرعت بسیار بالا منزوی می کند.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۲:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: امانول مکرون ، رئیس جمهور فرانسه در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که پاریس و شرکای این کشور خود را ملزم به اجرای برجام می دانند. ...
وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یک نشریه آلمانی گفت که کشورش توافق هسته ای ایران را توافقی خطرناک می داند.