پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۳:۴۸Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش نفت ایران»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
روحانی و ظریف ما و ایران را نجات دادند ؛ این اظهارنظر بیژن زنگنه بعد از برجام بود. فروش نفت ایران بعد ازین جمله، چه وضعیتی پیدا کرد؟
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سرویس سیاسی- روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی نوشت: روز گذشته بانک مرکزی نماگرهای سه ماهه سوم سال 99 را منتشر کرد که مانند آنچه درخصوص نماگرهای اقتصادی سه ماهه دوم منتشر کرده بود، جای برخی اعداد و ارقام خالی بود ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای ایران دوره خوبی نبود، اما این جمله بدیهی تنها به کار مرور گذشته نمی آید. به گزارش شرق؛ برهم زدن دستاورد بزرگ دیپلماسی دولت حسن روحانی، یعنی برجام، کارزار فشار حداکثری که تجارت و فروش نفت ایران را با چالش جدی مواجه کرد، مانع تحریم بر سر راه خرید واکسن، دارو ...
لوک اویل هم معتقد است که چشم انداز بازار جهانی برای نفت ایران به سمت تولید 6 میلیون بشکه در روز حرکت می کند.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۳۸ سایت دیگر  
خروج یک جانبه آمریکا از برجام و پس از آن هم تحریم های بی سابقه، فروش نفت ایران را وارد دوران عجیبی کرد و اگرچه با پایان یافتن دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالت متحده حالا کمی شرایط تغییر کرده اما همچنان تا رسیدن فروش نفت ایران به دوران پیشین فاصله زیادی وجود دارد. ...
اقتصاد آنلاین / فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۰:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران می گوید زنگ خطر برای صادرات محصولات کشاورزی ایران به صدا در آمده است.
ایران در طول یک سال گذشته به خصوص پس از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به طور پیوسته صادرات نفت خود را افزایش داده است؛ امری که همزمان با برگزاری مذاکرات برای احیای توافق هسته ای در وین برگ برنده ایالات متحده یعنی حفظ یا تشدید تحریم ها را تضعیف کرده چراکه بسیاری از کارشناسان معتقدند ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه درخواست از عربستان برای فروش نفت ایران صحت ندارد، گفت: گفت وگوهای ایران با عربستان درباره موضوع های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی دنبال می شود و هر موضوع دیگری درباره این گفت وگوها از اساس صحت ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
چهار دور مذاکرات غیرمستقیم میان آمریکا و ایران برای احیای برجام هنوز به نتیجه نرسیده است اما تولیدکنندگان، رقیبان و معامله گران بازار نفت به سرنوشت این مذاکرات چشم دوخته اند که در صورت به نتیجه رسیدن، به رفع تحریمها علیه فروش نفت ایران و تغییر چشم انداز رقابت منتهی خواهد شد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مذاکرات ایران و عربستان که تا کنون چند دور در سطح کارشناسان برگزار شده است، با رویکرد فروش نفت ایران به عربستان تداوم خواهد یافت. تهران – اقتصاد برتر – 25 اردیبهشت 1400 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۴:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حتی مقامات آمریکایی هم ادعای دولت روحانی درباره به صفر رسیدن میزان فروش نفت ایران در صورت عدم حصول توافق ژنو و برجام را تایید نمی کنند و به ثبات فزاینده صادرات نفت کشورمان قبل از توافق ژنو اشاره کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس گفت: توجه صرف به مذاکره و تعلیق تحریم و برنامه ریزی دولت بر این مبنا، اقتصاد ایران را کاملا شرطی کرده است، به طوری که مضرات سیکل تکراری مذاکره و تحریم بیشتر از فواید اندک آن است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۲۹ سایت دیگر  
طبق ارزیابی دو منبع غربی، صادرات نفت ایران از ابتدای آوریل تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در سطح بالایی مانده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۸:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
از سال 2018 هفت میلیارد دلار پول فروش نفت ایران در دو بانک کره جنوبی بلوکه شد و از آن زمان تاکنون مذاکرات بسیاری برای پرداخت این بدهی از سوی سئول به ایران انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره انجمن تغذیه ایران در یادداشتی با محاسبه اینکه تقریباً معادل کل فروش نفت ایران در سال جاری صرف واردات محصولات کشاورزی به کشور خواهد شد، تاکید کرد که اختصاص این رقم کلان برای تأمین امنیت غذایی و کنترل تورم اقلام خوراکی نتوانسته است مؤثر واقع شود.
اوپک و متحدانش از ماه آینده افزایش تدریجی تولید را برای سه ماه آغاز خواهند کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۱۰    
افزایش قابل توجه فروش نفت ایران به چین موجب کاهش تقاضای این کشور برای نفت خام آنگولا و برزیل شده است.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت خام کنونی ایران بالاترین سطح تولید از ماه مه 2019 است، زمانی که دولت ترامپ تحریم کامل فروش نفت ایران را اعمال کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
پس از پیروزی بایدن در انتخابات آبان ماه سال گذشته آمریکا، انتظار جامعه جهانی مبنی بر لغو تحریم های نفتی ایران، در افزایش فروش نفت ایران تاثیر داشته است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
بودجه ای که سال پیش دولت ایران بست، مسیری طولانی برای تصویب در مجلس طی کرد که بخش زیادی از بحث و چالش ها به تخمین میزان فروش نفت و همچنین قیمت آن برمی گشت ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران می گوید: در حال حاضر هیچ مبادله نفتی با کره جنوبی نداریم و در آینده هم باید ببینیم تقاضای کره چند بشکه در روز است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
برنامه سگ ها و گربه ها ی Dogs And Cats شبکه پرس تی وی، این هفته توهم آمریکا درباره دو میلیون بشکه نفت را دستمایه طنز قرار داده است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
یک اقتصاددان با تاکید بر اینکه خیلی خطرناک است اگر ما قاعده خودمان برای بازگشت آمریکا به برجام را صرفا حقوقی تعریف کنیم، گفت: رییس جمهور می گوید آمریکا می تواند در حد یک ساعت تعهداتش را انجام دهد، این موضوع خیلی با واقعیت متفاوت است. تصور رفع یک ساعته تحریم ها یک خطای راهبردی است.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مرکز تحلیلی اس پی گلوبال گزارش داد، آمریکا و ایران پس از مذاکرات وین به احیای توافق هسته ای نزدیک تر شدند و چشم انداز کاهش تحریم ها که می تواند محدودیت های شدید فروش نفت ایران را لغو کند، افزایش یافته است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران درمجلس در توئیتی تاکید کرد که با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها باید روابط بانکی و فروش نفت ایران عادی شود.
آفتاب یزد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۲۳:۳۵    
علی اکبر صالحی: بن بست برجام شکسته شد آفتاب یزد - رضا بردستانی: یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه در گفتگو با آفتاب یزد ضمن مثبت ارزیابی کردن فضای حاکم بر برجام و اعضای آن تاکید می کند ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۴    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون خطر افزایش نقدینگی، افزایش فروش نفت ایران و کاهش شاخص بورس در ابتدای سال پرداختند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۵   + ۴۴ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: افزایش تولید نفت جهانی که اخیرا با تصمیم اوپک پلاس صورت گرفت ارتباطی با ایران ندارد و اکنون ایران به سبب تحولاتی که با چین داشته میزان فروش خود را افزایش داده است.
بورس در نوروز سنت شکنی کرد و پس از 6 سال مجددا شاهد افت نماگر اصلی خود در روزهای نیمه تعطیل نوروز بود.
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس حوزه انرژی گفت: محصولات پتروشیمی علاوه بر فروش در بازار های رسمی مانند بورس در بازار های کشور های منطقه نیز خریداران دست به نقدی دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حتی فروش نفت ایران به چین نیز باعث نمی شود تا نفع چندانی به ایران رسد چرا که تاکنون نیز بخش مهمی از درآمد های نفتی ایران از سوی چین پرداخت نشده اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس انرژی اظهار داشت: مشخص است که عربستان از دیرباز گوش بفرمان غربی ها علیه سیاست های کشورهای منطقه بوده و زمانی که فروش نفت ایران تحریم شد، عربستان با همکاری امارات به ترامپ قول داده بودند که با افزایش تولید مانع از نوسان بازار خواهند شد ...
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۰:۱۸   + ۳۷ سایت دیگر  
رویترز به نقل از منابع تجاری و تحلیلگران نوشت: چین در ماه مارس یک حجم زیاد دیگری از نفت ایران را دریافت خواهد کرد و این امر تمایل چین به واردات از تامین کنندگان نفت را کاهش می دهد. نزدیک به یک میلیون بشکه نفت ایران در روز در این ماه به چین می رسد ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۲۱:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
شرکت آمریکایی کپلر مدعی شده است که ایران روزانه یک میلیون بشکه نفت به چین می فروشد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۰:۰۸    
روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت که آمریکا به چین در زمینه خرید و حمل نفت خام از ایران هشدار داد؛ میزان خرید نفت پکن از تهران در ماه مارس روزانه به 1 میلیون بشکه در روز می رسد.
اقتصاد آنلاین / خارگ نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۲۱:۴۰   + ۴۲ سایت دیگر  
یک مقام آمریکایی می گوید واشنگتن به پکن اطلاع داده اجرای تحریم های دولت سابق آمریکا علیه نفت ایران را ادامه خواهد داد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۲۲:۰۶    
هرچند تحریم های آمریکا علت اصلی کاهش فروش نفت ایران است، اما عدم تصمیم گیری های به موقع و سیاست های اشتباه دولت نیز در آن موثر بوده است. این در حالی است که می توانستیم با تکمیل و تقویت زنجیره های ارزش افزوده بخش نفت و احداث پتروپالایشگاه ها و پتروشیمی های کوچک و بزرگ جدید ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۲۶ سایت دیگر  
بلومبرگ با اشاره به افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران به چین تا سطح 1میلیون بشکه در روز نوشت: بالارفتن قیمت نفت باعث جذابیت نفت صادراتی ایران شده و این نفت در حال جایگزین شدن نفت نروژ، آنگولا و برزیل در بازار چین است.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: وبسایت بلومبرگ گزارش داد که ایران نفت خود را به چین با تخفیف زیاد می فروشد. بلومبرگ به نقل از بازرگانان و تحلیلگران نفت نوشت: چین روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام و گازوئیل از ایران وارد می کند که بیشترین میزان در دو سال اخیر به شمار می رود ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
تحلیلگران و معامله گران نفت می گویند افزایش فروش نفت ایران به چین در هفته های اخیر، واردات پکن از کشورهای دیگر را کاهش داده است و تلاش های اوپک پلاس برای محدود کردن عرضه در بازار جهانی را دشوار می کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
در طول یک سال اخیر اخبار غیر رسمی از افزایش فروش نفت ایران به گوش می رسید اما دو برابر شدن صادرات نفت به مشتری اصلی ایران یعنی چین، می تواند نشان از تحولی در زمینه فروش نفت باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیاست آمریکا در سال آینده نیز جلوگیری از فروش نفت ایران خواهد بود، عنوان کرد: آن ها باید از محاصره اقتصادی ایران ناامید شوند؛ درنتیجه ضروری است که هم صرفه جویی کنیم و هم ساختار بودجه اصلاح شود.
در طول یک سال اخیر اخبار جسته وگریخته زیادی به طور غیررسمی از افزایش فروش نفت ایران حکایت داشته است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۱:۲۶    
کانال تلگرامی هاون مدیا گزارش رویترز در مورد افزایش چشمگیر فروش نفت ایران به روش غیر رسمی را منتشر کرد. این در حالی است که آمریکا هیچ اقدامی برای رفع تحریمها انجام نداده است. اگر تصویبFATF و گرا دادن برخی نفوذی ها مثل سال 1392 نباشد باید عمر تحریمهای ظالمانه را پایان یافته بدانیم.
اقتصاد آنلاین / نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۷:۳۰   + ۲۸ سایت دیگر  
رویترز طی گزارشی به نقل منابع صنعتی و آمارهای ریفینیتیو مدعی شد، ایران در ماه های اخیر به آرامی مقادیری زیادی نفت خام را به چین انتقال داده است و پالایشگاه های دولتی هند با فرض اینکه تحریم های ایران به زودی کاهش خواهد یافت، خرید نفت ایران را وارد برنامه های واردات سالانه خود کرده اند.
اقتصاد آنلاین / ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بازار نفت با رونق پس از کرونا وارد مرحله تازه ای شده است و در همین حال گزارش ها حاکی از آن است که فروش تفت ایران رونق و جان تازه ای گرفته است.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اشاره: امریکا روز 18 اردیبهشت 97 از برجام خارج شد و فروش نفت ایران را تحریم کرد. به گونه ای که برای هر کشوری که قصد خرید نفت از ایران را داشت خط و نشان می کشید و آن کشور را تهدید به تحریم می کرد. ترامپ با این سیاست توانست جلوی فروش رسمی نفت ایران را بگیرد ...