شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۷:۲۲Oct 2020 24

جدیدترین‌های «تحریم های ایران»

نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
“شاه محمود قریشی” روز جمعه در حاشیه مراسم بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل در اسلام آباد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا از موضع دولت پاکستان مرتبط با رفع تحریم های تسلیحاتی ایران گفت ...
منابع خبری به یک رسانه آمریکایی گفته اند دولت آمریکا قصد دارد با تحریم ایران ذیل قوانین مرتبط با تروریسم، رفع این تحریم ها توسط دولت های آینده را دشوارتر کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۲۷   + ۶۶ سایت دیگر  
وزارت امورخارجه کشورمان در خصوص قراردادن نام سفیر رژیم آمریکا در عراق در فهرست اشخاص مورد تحریم از سوی جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای صادر کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۸    
عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: اگر برنده انتخابات آمریکا، تحریم های ایران را تشدید کند، دلار به سمت نرخ های بالاتر حرکت خواهد کرد و این امر سود اسمی شرکت ها را افزایش خواهد داد می تواند بورس را برای بازگشت به روند صعودی تحریک کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور ایران گفت: عده ای در ایران فکر می کنند اگر ترامپ بازنده باشد، تحریم ها و فشار بر آنان پایان می یابد اما این طور نیست و این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۱    
وحید شقاقی شهری، رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی و اقتصاددان، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را حرکتی نمادین دانست که ترامپ به منظور بهره برداری سیاسی آن را بر علیه کشورمان اعمال کرده است ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت برکشایر هاتاوی نقض تحریم ها علیه ایران توسط یکی از شرکت های تابعه خود به نام ایسکار ترکی را پذیرفته و با پرداخت جریمه چهار میلیون و 140 هزار دلاری موافقت کرده است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، وزارت خزانه داری آمریکا از جریمه یکی از شرکت های این کشور به اتهام نقض تحریم های ایران خبر داد. بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت برکشایر هاثاوی که در زمینه خدمات بیمه فعالیت می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا یک شرکت این کشور را به دلیل نقض تحریم های ایران توسط یکی از شرکت های تابعه اش در ترکیه به پرداخت 4.14 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، شرکت "برکشایر هاتاوی" آمریکا پذیرفته است که به دلیل نقض تحریم های ایران 4.14 میلیون دلار بپردازد.
خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد شرکت هلدینگ برکشایر هاتاوی به دلیل نقض تحریم های دولت آمریکا علیه ایران توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه اش در ترکیه، 4.14 میلیون دلار جریمه شده و پذیرفته است تا با پرداخت جریمه مذکور این پرونده بسته شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی در حالی از رشد دوباره قیمت موبایل در کشور خبر می دهد که خریدیک گوشی معمولی اندروید معادل دستمزد 70 روز یک کارگر ساده ایرانی است. گرانی دلار مهم ترین عامل رشد قیمت هاست ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۸    
برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ایران را می توان از ابعاد مختلف اعتباری، حقوقی، حیثیتی، امنیتی، اقتصادی و عملی مورد سنجش و ارزیابی قرار داد. به لحاظ اعتباری اینگونه است که ایران و آمریکا وارد یک مصاف و زورآزمایی شدند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جز 2 نامزد اصلی، صداهای دیگری هم دارد که تحریم های ایران و ونزوئلا را اقدام جنگی و بسیار بدتر از محاصره دریایی می داند و خط بطلانی بر صلح طلبی ترامپ می کشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد رویکرد ایالات متحده در زمینه وضع تحریمها علیه افراد و نهادهای مرتبط با برنامه هسته ای ایران را رویکردی غیرمنصفانه خواند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۸    
به گزارش مشرق، دانیال معمار، فعال رسانه ای در خصوص اهمیت روایت اقتدار تسلیحاتی ایران طی توییتی نوشت: روی دیگر روایت تحریم، روایت اقتدار تسلیحاتی کشورمان است، روایت مزرعه موشکی و یگان های پهپادی، روایت خودکفایی در خیلی از حوزه ها و روایت عدم وابستگی به نفت. ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۳:۴۰    
حس اعتماد و خوش دلی به توافقات بین المللی و به ویژه برجام ناشی از بی توجهی به روندهای بین المللی در مقابله با ملت هایی است که در برابر سیستم ناعادلانه جهانی انقلاب کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
در آستانه برچیده شدن تحریم تسلیحاتی ایران، کشورهای غربی که گروهک ترویستی منافقین را پناه داده اند، بار دیگر این مُهره سوخته را به بازی گرفته و با عروسک خیمه شب بازی خود مشغول شده اند.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا با تاکید بر ادعای موفقیت آمیز بودن کارزار فشار حداکثری علیه ایران، گفت در صورت بقای دونالد ترامپ در کاخ سفید تحریم های ایران تداوم خواهد داشت.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
هیاهویی که دونالد ترامپ در چند ماه اخیر علیه ایران به راه انداخت با این هدف صورت گرفت تا کاخ سفید در هر صورت مانع رفع تحریم تسلیحاتی ایران در پنجمین سال امضای توافق هسته ای 2015 شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز مهر ماه پرداخته می شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
کانال باشگاه روزنامه نگاران ایران نوشت: تیم سردبیری نیویورک تایمز با بیرحمانه خواندن ⁧ تحریم⁩ های جدید آمریکا علیه ایران به ویژه در دوران اپیدمی کرونا، خواستار توقف تحریم ها شد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۷    
کارشناس فرانسوی گفت: آمریکا همزمان با کرونا، تحریم های ایران را افزایش می دهد، این خلاف همه قوانین بین المللی و انسانی است و اروپا اعتبار خود را زیر سوال برده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
با افزایش آمار مبتلایان و درگذشتگان کرونا در ایران و همزمان با اعلام جدیدترین تحریم های بشردوستانه علیه ایران، هئیت تحریریه نیویورک تایمز خواستار تعلیق تحریم های ایران شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس فرانسوی گفت: آمریکا با شیوع کرونا تحریم های ایران را افزایش می دهد، که این اقدام، خلاف قوانین بین المللی است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۱    
ببینید دیروز چه کسانی شیرین عبادی را نماینده مردم ایران جا زدند تا او امروز جرات درخواست افزایش تحریم های ایران را داشته باشد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی هاون مدیا با انتشار فیلمی از مصاحبه کارشناس فرانسوی درباره روابط ایران و آمریکا نوشت: آمریکا همزمان با کرونا، تحریم های ایران را افزایش می دهد، این خلاف همه قوانین بین المللی و انسانی است...! ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۲۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
دولت آمریکا در سال های اخیر شدیدترین تحریم ها را علیه ملت ایران اعمال کرده است با این حال این تحریم ها دستاورد قابل اعتنایی برای ترامپ به همراه نداشته است و بعید است تحریم 18 بانک ایرانی هم گرهی از کار ترامپ باز کند.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۴    
ارز دیجیتال با پشتوانه طلا و احتمالا رمزنگاری شده RMB که به عنوان ابزار پرداخت بین المللی و ذخیره ارزی در چین استفاده است، ساختار مالی جهان را تغییر می دهد.
یک کارشناس حوزه بانکی اظهار داشت: آمریکا از سالِ گذشته قصد دارد تحریم های ایران را پیچیده تر نمایش دهد و سایر کشورها را از همکاری با ایران منصرف کند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۰۵    
خبرگزاری میزان - رؤیا راعی - دشمنی رژیم آمریکا با مردم ایران داستان یکی دو روزه نیست؛ بلکه قدمتی حدود 70 ساله دارد. از زمانی که مردمان این مرز و بوم تصمیم گرفتند زمام امور یکی از منابع خدادادی - نفت ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: روزنامه هیل در گزارشی از نگرانی موجود در سطح بین المملی تحت تاثیر قرار گرفتن ارسال کمک های بشردوستانه به مردم ایران در پی اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه بانک ها و نهادهای مالی کشورمان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در توییتر خود نوشت: در میانه همه گیری کرونا، رژیم ایالات متحده درصدد نابودکردن کانال های باقی مانده برای پرداخت پول دارو و غذا است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
ایران به همراه 25 کشور دیگر سازمان ملل در بیانیه ای مشترک خواستار لغو فوری تحریم های یکجانبه غرب به ویژه آمریکا به منظور تضمین پاسخگویی مناسب کشورها به کووید-19 شدند.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در سخنرانی خود به مناسبت آغاز ریاست این کشور بر شورای امنیت اعلام کرد که امکان گفت و گو و بحث جدید در خصوص بازگشت تحریم ها علیه ایران در این شورا که آمریکا بر آن اصرار و پافشاری دارد، منتفی است. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد: آنچه قطعاً اتفاق نخواهد افتاد بررسی مکانیزم "ماشه" است، بازگشت تحریم های ایران در دستور کار روسیه در شورای امنیت قرار ندارد.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در حال حاضر بیش از 42 درصد برق عراق از طریق نیروگاه های گازی و 28 درصد آن نیز از طریق واردات تامین می شود. وابستگی عراق به واردات گاز و برق از ایران سبب شده است آمریکا در بازه های زمانی ای که مدام هم تمدید می شود، عراق را از ممنوعیت تجارت با ایران معاف نماید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۵۳    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی کاوش مدیا فیلمی از گزارش شبکه آلمانی از قلدری آمریکا در رابطه با نقض تحریم های ایران را منتشر کرد: مهم نیست چه کسی هستید، تحریم های ایران را نقض کنید، تحریم می شوید...! مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند. فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 دانلود ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یک روزنامه روسی با اشاره به سفر ظریف و دیدار او با همتای روسیه ای خود معتقد است که هردو کشور به دنبال حق و حقوق خود از جامعه جهانی هستند ضمن اینکه روسیه درباره رفع تحریم های ایران همچنان با امریکا گفتگو خواهد کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۷   + ۹۵ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگویی مواضع کشورمان درباره مسائل جاری پیرامون ایران و به ویژه در موضوع روابط تهران-واشنگتن را تشریح کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۰    
خبرگزاری میزان – پایگاه گاردین در یادداشتی به اقدامات دونالد ترامپ ، رییس جمهور آمریکا، پرداخته و می نویسد اقدامات ترامپ در قبال چین و ایران و حتی توافق های ناخوشایند در خلیج فارس نشان داد که ترامپ برای انتخاب مجدد در ماه نوامبر دست به هر اقدامی می زند. ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مایک پمپئو بیان کرده است هر کشوری که تحریم های ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور را نادیده بگیرد، تحت تحریم های ما قرار خواهد گرفت. ما فشار حداکثری را ادامه می دهیم تا ایران را به میز مذاکره برگردانیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده امریکا در سازمان ملل اذعان کرد که این کشور در موضوع ادعای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران تنها مانده است. همزمان رئیس جمهور امریکا که ظاهراً همچنان امیدوار به ماندن در کاخ سفید و در سودای مذاکره و امتیازگیری از ایران است ...
نماینده آمریکا در سازمان ملل خواستار رعایت تحریم های شورای امنیت علیه ایران از سوی کشور های جهان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
شرکت کیسایت آمریکا توافق کرده است تا به خاطر نقض تحریم های واشنگتن علیه ایران 473 هزار دلاربه دولت این کشور جریمه پرداخت کند.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
حدود یک هفته قبل ایالات متحده رسما مدعی آغاز بازگشت تحریم های ایران از طریق مکانیسم ماشه برجام شد. البته هیچ کدام از کشورهای امضاکننده برجام این اقدام امریکا را قانونی و قابل اجرا ندانسته اند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: یک حقوقدان گفت: اقدام ترامپ در تحریم ایران و بازگرداندن قطعنامه های قبلی در چارچوب استراتژی بلندمدت و سیاست کلی این کشور است، نه لزوما انتخاباتی. ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۳:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که معافیت از تحریم های ایران برای عراق به منظور واردات برق و گاز از ایران به مدت 60 روز تمدید شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز ...
برترین ها / ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایلنا به نقل از روزنامه وال استریت جورنال: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که شرکت کی سایت تکنولوژی موافقت کرده است تا از جانب یکی از شرکت های تابعه قبلی خود به دلیل نقض تحریم های ایران، جریمه پرداخت کند. مبلغ این جریمه، مبلغ 473 هزار و 157 دلار اعلام شده است. ...